TV? Oddać prawowitemu właścicielowi!

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Kraj

„Po latach stawiania na komercję TVP nie ma siły, by przywrócić rangę ambitniejszym programom – pisze dziś Rzeczpospolita - Przez ostatnich 11 lat drastycznie spadła liczba niemal wszystkich tzw. misyjnych programów publicznej telewizji. Obecny zarząd postawił sobie za cel ich przywracanie. W dramatycznej sytuacji finansowej, w jakiej znalazła się TVP, jest to jednak karkołomne zadanie. (…)Telewizja pozostaje nieszczęsnym dzieckiem w rękach polityków i nikomu nie zależy, by ten stan zmienić. Nikt jasno nie stwierdził, czym ma być, z czego się utrzymywać, …”

Moja recepta: natychmiast odsunąć od wpływów w TVP tzw. „profesjonalistów” i podzielić programy ZGODNIE z wynikami wyborów: TVP 1 – PO, TVP2-PiS i.t.d.

Telewizja bez służb specjalnych, zależna od Narodu, który wybrał Parlament byłaby najciekawszym i najatrakcyjniejszym medium w Polsce.

Brak głosów

Komentarze

Jak oddasz telewizję politykom to dalej nie da się jej oglądać. Telewizję należy oddać profesjonalistom.

I nie bardzo rozumiem w jaki sposób telewizja miała by być zależna od narodu, oraz czy idąc Twoim tokiem rozumowania ma powstać 6 kanałów TVP bo tyle jest partii w Sejmie i co by miały nadawać

#238022

Dwie największe partie polityczne powinny mieć dwa największe programy. Mniejsze partie powinny w zależności od wyniku wyborczego uzyskać procent czasu w trzeciej/czwartej telewizji.

Demokracja ma to do siebie, że sama troszczy się o to, co należy robić/produkować/nadawać.

Tomasz Sokolewicz

#238081

właściwie mógłby przywrócić nieco równowagi w publicznym przekazie informacyjnym.

To co się dzieje teraz to pełnowymiarowa katastrofa.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#238260