Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Rozmowa Alice Vitton z Tomaszem Sokolewiczem

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Kraj

Alice Vitton: Po wielu latach Polska odzyskała Niepodległość i stała się krajem europejskim, rządzonym w wyniku demokratycznych wyborów i silnie związanym z NATO i UE.

Tomasz Sokolewicz: Niezupełnie. Dążymy do Niepodległości, ale musimy przejść jeszcze niemałą drogę. Nie udało nam się zdekomunizować sądownictwa, co skutkuje zarówno uznaniem nierównej wielkości kratek do głosowania na obecnie rządzącego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i całych wyborów jako „demokratycznych”, jak i niewinności katów „Solidarności” z 1982 roku. Proszę sobie wyobrazić wybory w USA pokazywane w całym kraju w telewizjach tylko jednej strony, w prasie tylko jednej strony z wyjątkiem kilku niszowych gazet, przy jawnych groźbach Trybunału Stanu dla działaczy opozycji, wyborach w których neostalinowskie otoczenie żony kandydata na stanowisko Prezydenta RP nie zostałoby dostrzeżone przez media. Ten fakt dyskwalifikuje w moich oczach tchórzliwego kandydata na stanowisko Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który bał się przedstawić Polakom swoją własna rodzinę.

Alice Vitton: Obecnie oczy świata zwrócone są znów na Polskę w związku z drugą rocznicą katastrofy w Smoleńsku.

Tomasz Sokolewicz: W tej rocznicy tkwi niezwykła symbolika. Będziemy świętować tę Rocznicę w Warszawie – symbolu podjudzania i obłudy, w którym nowy Prezydent „większej kratki” usunął siłą Krzyż Pamięci symbolizujący ofiary Katynia 2 i niszczył znicze symbolizujące modlitwę za ofiary. 10 kwietnia 2012 damy jednoznaczny wyraz naszego szacunku dla rocznic pierwszego i drugiego Katynia i zapytamy wszystkich o to, co nas Polaków łączy, a zarazem co czyni nas tak wyjątkowymi.

Alice Vitton: Katyń ma centralne miejsce w dyskusjach o Polsce. Po dwóch latach apatii po dwóch kolejnych przegranych w wyborach Euro 2012 budzi wielkie nadzieje..

Tomasz Sokolewicz: ..które próbuje nieco urealnić..

Alice Vitton: .. na rozmowę o sens istnienia Unii Europejskiej. Co powoduje że Europa ma sens?

Tomasz Sokolewicz: Integralną częścią niepodległości każdego kraju jest jego konstytucja.
Fascynującym słowem zawierającym się w Konstytucji RP jest tolerancja. Tolerancja oznacza posiadanie własnego zdania i systemu wartości, wraz z umiejętnością wysłuchania innego zdania i szacunku dla osoby ludzkiej reprezentującej inne poglądy. Tolerancja nie jest niczyim kaprysem, tylko zdolnością do najtrudniejszej nawet wymiany zdań. Obecnie trwający atak na kościół i kościelne media - ostatnie wysepki uczciwości prasowej w morzu czerwonego kłamstwa platformy agenturalnej jest zupełnym zaprzeczeniem pojęcia tolerancji. Podobnie zaprzeczeniem pojęcia tolerancji jest rezygnacja władzy z prezentacji i nagradzania przedstawicieli mniejszości, którzy w czasie komunizmu pomagali Polakom. Żydzi i Ukraińcy powinni dostać odznaczenia państwowe, o ile tylko pomagali nam w trudnych chwilach. Donosiciele i reprezentanci komunistycznego aparatu ucisku, również tego jawnego: dziennikarze, naukowcy, filmowcy czy piosenkarze służący rządzeniu Polski w imieniu Kremla lepią się wprost do Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Będąca symbolem komunistycznej propagandy w telewizji pani Bożena Walter otrzymała w okolicach rocznicy stanu wojennego właśnie z jego rąk jedno z największych polskich odznaczeń. W czasie wizyty rosyjskiego satrapy Ławrowa w Polsce właśnie w okolicach Pałacu Prezydenckiego padły słowa o miłości do Rosji i nienawiści do tych, co Rosji nie kochają wypowiedziane przez Barbarę Brylską, która swoje występy w PRL zaczęła chyba jeszcze za Stalina, a Pan Prezydent Bronisław Komorowski nie znalazł w sobie na tyle przyzwoitości, aby zdystansować się od słów swojego gościa.

Alice Vitton: Jakich symboli Unii Europejskiej Polska potrzebuje w największym stopniu?

Tomasz Sokolewicz: W 2012 roku potrzebujemy bardziej niż zwykle europejskiej drużyny piłkarskiej. Przeciwko takiej drużynie nikt na świecie nie miałby szans. Nie miałbym nic przeciwko wspólnej armii, ale w obu przypadkach lepiej, aby negocjacje przeprowadzał jakiś inny rząd. Na razie lepiej aby Europa dalej dojrzewała. Jeśli popatrzy Pani na zupełny brak profesjonalizmu rządu Tuska przejawiający się wykluczeniem obywateli polskich z Europejskiej Służby Dyplomatycznej, Europejskie Centrum Solidarności prowadzone przez arabskiego folksdojcza, otwarcie Europy na rosyjskich szpiegów przyjeżdżających z Królewca, nieprawdopodobny wprost rozrost biurokracji i korupcji, zupełne bezprawie jak w przypadku zmiany prawa wobec prlowskiego oligarchy Krauzego, któremu życzliwa władza wyrzuciła artykuł z Kodeksu Karnego w trakcie procesu, aby uniemożliwić jego skazanie…

Alice Vitton: Dużo Pan mówi – ma Pan rozwiązanie?

Tomasz Sokolewicz: Nie jestem pewien, czy każdy obywatel Rzeczypospolitej w każdej sekundzie swojego życia chce żyć w państwie niepodległym. Ale wypracowanie czegoś na kształt nowej konstytucji z definicją praw i obowiązków obywateli po upadku platformy agenturalnej jest ważnym obowiązkiem opozycji.
Musimy też powiedzieć członkom platformy agenturalnej: za kradzieże i mordy zostaniecie osądzeni. Mordować i kraść jest nie tylko nieładnie, ale zabrania tego prawo. Ci co mordowali – zostaną skazani bez względu na pochodzenie.

Alice Vitton: Rząd Izraela nie wyda Polsce swoich obywateli…

Tomasz Sokolewicz: Na terytorium Polski musi obowiązywać Polskie Prawo i Konstytucja traktująca w równy sposób wszystkich obywateli. Jestem pewien, że rząd Izraela nie będzie chciał, aby w pewnych miejscach na naszym terytorium powstawały centra handlowe. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przestępcy pochodzenia żydowskiego po odsiedzeniu wyroków opuścili Polskę i udali się do Izraela.

Alice Vitton: Wielką niewiadomą jest reakcja Rosji. Zmiany strukturalne nie muszą być tym, o co Rosji chodziło w czasie przygotowań do „pierestrojki”. Dekomunizacja typu niemieckiego spowoduje zupełne spustoszenie w rosyjskiej agenturze w Polsce. Co zrobi Rosja?

Tomasz Sokolewicz: Moim krajem jest Polska. Najważniejszym obowiązkiem jest obrona jej interesów. Tak długo, jak tego nie robimy ludzie będą jeść sól z gównem, jeździć po popękanych autostradach i niepewnych drogach kolejowych, nie będzie osłony socjalnej, ubezpieczeń społecznych a rządzić krajem będzie neostalinowska nomenklatura. Wiosną będą powodzie, latem susze a jesienią pożary. Musimy odkryć kwadraturę koła..

Alice Vitton: ..formuła zmiany jest znana w Europie…

Tomasz Sokolewicz: .. co jeszcze przez pewien czas będzie słychać, że Orban z Budapesztu ma rację. Gdybyśmy już mieli algorytm zmian dla całej Europy wschodniej, to problem byłby rozwiązany. Jedno jest pewne: rządy platformy agenturalnej to strata czasu porównywalna jedynie do Stanu Wojennego.

Alice Vitton: Czy Polacy chcą Niepodległości?

Tomasz Sokolewicz: Oczywiście. Chcemy tajne służby PRL wyprosić z naszego państwa, do którego wydaja się być przyklejone, odzyskać podmiotowość w sądach i w mediach. Chcemy, aby ludzie, którym stalinowcy zabrali dom znów mogli w nim zamieszkać.

Brak głosów

Komentarze

"wyborach w których neostalinowskie otoczenie żony kandydata na stanowisko Prezydenta RP nie zostałoby dostrzeżone przez media. Ten fakt dyskwalifikuje w moich oczach tchórzliwego kandydata na stanowisko Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który bał się przedstawić Polakom swoją własna rodzinę...."

TSokolewicz, dawaj odpowiedzi na pytania o żonę i o teściów - jak również na resztę pytań. Czego się boisz? Przecie jesteś osobą publiczną!!! I co się oburzasz, że Bredzisław milczy jak zaklęty, skoro i Ty milczysz jak zaklęty!

Dawaj wreszcie prawdę!

www.ratujemyroja.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#236445

I jak się ma zdjątko do znakomitego zresztą wywiadu?

www.ratujemyroja.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#236446

więc pozwolę sobie zapodać inny - właśnie przeczytałam ten artykuł i wątpliwości odnośnie do tego filmu mam coraz więcej...

http://niezalezna.pl/25365-historia-roja-czyli-znowu-zrobiono-krzywde-zolnierzom-wykletym

Sorki za off-topic.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#236449

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/historia_roja_–_niechciane_dziecko_iv_rp_19162

Na każdym kroku możemy zauważyć duży popyt na przybliżanie postaci antykomunistycznej partyzantki. A co z podażą? Telewizja Polska nie dostrzega tego, choć często słyszymy o „misji mediów publicznych”. Należy postawić pytanie: jakiej misji? I czy aby na pewno pro publico bono? „Rój” nadal jest prześladowany, a tytuł pierwszego bohatera romantycznego w polskim kinie wciąż przypada Franzowi Maurerowi.

www.ratujemyroja.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#236459

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/komu_przeszkadza_roj_19592

Niewytłumaczalna wrogość niektórych kręgów wobec ekranizacji losów Dziemieszkiewicza jest wyczuwalna. Np. na portalu Filmweb.pl, profil "Historia Roja" został zaspamowany negatywnymi komentarzami i niskim notami filmu, zanim odbyły się projekcje kopii roboczej! W końcu administracja portalu zablokowała możliwość oceniania obrazu przed premierą.

www.ratujemyroja.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#236460

Z Pani linku:

"Przeciwko Rojowi zwerbowano ponad 800 tajnych informatorów. Jak bardzo ludzie z tych wsi i miasteczek musieli czuć w nim obrońcę, że przez 6 lat nikt go nie wydał!
Uczyniła to dopiero jego dziewczyna, kiedy UB obiecała zwolnienie z więzienia jej rodziny za wydanie Roja".

Przeciez ub i potem sb bardzo często stosowała manewr z kobietą, bo często był skuteczny. Może o to chodzi?

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#236463