Rick Santorum a znikająca Polska

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Świat

Gdy Rick Santorum jako pierwszy polityk amerykański publicznie zakwalifikował ugrupowanie fryzjerskie Donalda Tuska jako niebezpieczeństwo dla pokoju światowego na równi z Iranem i egipskimi islamistami, w koncesjonowanych mediach nad Wisłą zapanowała cisza: Ameryki przecież fryzjerzy nie zdobędą, ani nie sprzedadzą. Do pierwszego brakuje im sił i możliwości, do drugiego zaufania i kompetencji. Większość fryzjerów swoje pierwsze szlify zdobywała tu nad Wisłą w czasie, w którym były rozdawane karty między mocarstwami. Część z nich uchodzi za opozycjonistów, część za ludzi ówczesnego systemu, ale zupełną oczywistością wydaje się być wspólny mianownik obu grup – przynależność do aparatu kontrolującego społeczeństwo czyli SB lub WSW. Czego więc obawia się Rick Santorum, lokalnych donosicieli, którzy w swojej większości nie nawet znają żadnego języka obcego wobec ojczystego polskiego lub rosyjskiego? Czy głupota i niekompetencja rządu niewielkiego kraju w Europie może być groźna dla pokoju światowego?

Znika samolot, Prezydent RP i Delegacja. A potem znikają : raport WSI bis, katyńska lista białoruska, Krzyż harcerzy spod Pałacu Prezydenckiego, zdjęcia satelitarne przedstawiające ostatnie chwile wojskowego Tupolewa, tarcza antyrakietowa, amerykańscy żołnierze, wojskowy pułk do wożenia vipów, granica miedzy Rosją a Europą, wolne wybory, wartość polskiej złotówki, jednostka specjalna "Grom" zakupiona za amerykańskie pieniądze, OFE należące do emerytów, Pomnik Katyński z Placu Zamkowego, a teraz prokuratura wojskowa.
W czasie tego masowego fenomenu znikania państwa słychać muzykę Bobby'ego McFerrin'a „Don’t worry, be happy”, która już niedługo może zastąpić dotychczasowy hymn państwowy „Mazurka Dąbrowskiego”, tak jak ekonomia zastąpiła historię w polskich szkołach.

I dramatyczny strzał w głowę prokuratora, który usiłuje jak Reytan temu zapobiec, nic, ale to zupełnie nic nie zmieni. 70 minutowy czas oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia świadczy dobitnie o powierzchowności rany. Gdyby życie pułkownika prokuratora naprawdę było zagrożone, karetka przyjechałaby natychmiast. Szczególnie, że lekarze dobrze zapamiętali lekcje i wyroki, jakie otrzymali w wielu sprawach w latach 80’ m.in. w głośnej sprawie Grzegorza Przemyka i z pewnością nie ryzykowaliby swojej wolności, szczególnie w czasie trwania neostalinowskiej nagonki czynowników partii władzy oczekującej od lekarzy wzięcia finansowej odpowiedzialności za reformę, czyli akceptacji listy leków przestarzałych/refundowanych i nowego obowiązku kontrolowania stanu ubezpieczenia pacjenta.

Po zniknięciu prokuratury wojskowej gdzieś zaginą akta spraw, którymi się zajmowała, by fryzjerzy mogli spać spokojnie po zakończonych i korzystnie sfilmowanych modlitwach o to, aby Pan pozwolił im jeszcze więcej ukraść, i aby nikt ich na tych kradzieżach nie złapał.

Rick Santorum zdaje się rozumieć, że proces znikania Polski nie zakończy się z pewnością na prokuraturze.

Brak głosów

Komentarze

to jak ma być? Lekarze niczego nie pamiętają . Jak mają być winni to ich skażą choć by byli po 3 minutach . Każdy z nas może być winny w każdym momencie . Nie zdawał pan sobie z tego sprawy? Zachowuje się pan jakby urwał się z choinki . Pozdrawiam.

smutek

#213960

... nigdy nie robił "Don't worry, by happy!"

To był naprawdę dużej klasy artysta, choć narkoman i polityczny naiwniak. A tego piosneczki to on w ogóle chyba nie dożył.

Swoją drogą kto to ten Rick Santorum i co on takiego właściwie zrobił?

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#213968

Nie dożył. Autorem Don't worry, be happy jest Bobby McFerrin.

#213980

Bardzo daleko zapuścił się Pan w interpretacji wypowiedzi Santoruma. On sam zdementował taką interpretację jeszcze 8 stycznia.

#213992

[quote=tł]

Bardzo daleko zapuścił się Pan w interpretacji wypowiedzi Santoruma. On sam zdementował taką interpretację jeszcze 8 stycznia.

[/quote]
Nie mam kompleksów, ale tu Pan przesadził. ;-)

Tomasz Sokolewicz

#214002

 Oczywiście, ma Pan rację, powinienem był napisać "zdementował tego rodzaju interpretacje". Co nie zmienia faktu, że przydażyła się Panu wpadka znacznie poważniejsza niż z Marleyem i McFerrinem. Błąd norweskiej agencji lokalnej został powtórzony przez kolejną, większą agencję norweską, która w efekcie zdementowała własną depeszę. Pańska łaskawa odpowiedz przypomina mi pewne powiedzenie, ktore do języka politycznego III RP wprowadził (z sukcesem) Janusz Korwin Mikke.

 

#214007

Na wszelki wypadek dodam, że "ż" to literówka.

#214009

[quote=tł]

 Oczywiście, ma Pan rację, powinienem był napisać "zdementował tego rodzaju interpretacje". Co nie zmienia faktu, że przydażyła się Panu wpadka znacznie poważniejsza niż z Marleyem i McFerrinem. Błąd norweskiej agencji lokalnej został powtórzony przez kolejną, większą agencję norweską, która w efekcie zdementowała własną depeszę. Pańska łaskawa odpowiedz przypomina mi pewne powiedzenie, ktore do języka politycznego III RP wprowadził (z sukcesem) Janusz Korwin Mikke.

 

[/quote]
Do otrzymania konkretnego, ORYGINALNEGO cytatu pozostaje przy swoim. :-)

Tomasz Sokolewicz

#214033

Zapoznanie się z oryginalną wersją depeszy należało raczej do Pana. Research wykonuję odpłatnie. Zawsze miałem wrażenie, że to "ONI" posługują się faktem prasowym, a tu takie rozczarowanie. To oczywiście żart.  O&O

#214040

wie Pan, ale to nie jest sprawa między Panem a mną :) Ja ani nie chcę Pana przekonywać ani "nieprzekonywać". Posty piszę w sporej mierze po to, byśmy wspólnie się nad różnymi kwestiami zastanawiali - skoro nie czynią tego gazety, ani telewizje.

Tomasz Sokolewicz

#214043

Ależ oczywiście. Chętnie zastanowię się wspólnie, nawet nad jakimiś abstrakcjami, natomiast zupełnie nie mam ochoty zastanawiać się nad wymysłami. Nie, broń Boże nie Pańskimi. Po prostu oparł Pan Swojego posta na "fakcie prasowym". Niestety, bezkrytycznie. I tego dotyczyły moje komentarze.

Pozdrawiam.

PS. Jeśli będziemy mieli okazję jeszcze kiedyś podyskutować, to bardzo proszę nie stosować ogranych chwytów erystycznych. Myślę, że od początku wiedział Pan doskonale, co w istocie rzeczy komentowałem. Swoją drogą ciekawy paradoks logiczny: fałszywa przesłanka prowadzi do prawidłowych wniosków. ;-) Ale tego typu paradoksy zaburzają mi widzenie. Pozwolę sobie również wyjaśnić, że O&O (over and out) oznacza  koniec transmisji. Niestety, z racji wieku i doświadczenia nie jestem biegły w tzw.netykiecie, czy jak to się tam nazywa.

 

#214054

Proszę wrócić wtedy, jak Pan dorośnie. Lubię żarty, ale na pewnym poziomie. :)

Tomasz Sokolewicz

#214129

[quote=ma]

Nie dożył. Autorem Don't worry, be happy jest Bobby McFerrin.

[/quote]
Dziękuje. To taka drobna aluzja... :-)

Tomasz Sokolewicz

#214001

Dzisiejsze : aresztowania wokół koncesji łupkowych.

I to czeym się leming nie zjmuje - tworzenie "praw" pod fryzjerów
np.
http://k.wnp.pl/f/024/654/Projekt_ustawy_o_OZE.pdf

'Na moje oko tekst jest straszny, poskładany bez namysłu z kilku tworów lobbystów'
http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/forum/stacjonarne-malej-mocy-f6/projekt-ustawy-o-oze-t917.html

#214048

Moim zdaniem dementi wynikło z obawy o zrażenie sobie potencjalnego polskiego elektoratu. Natomiast uważam, że wypowiedź odzwierciedlała prawdziwą wiedzę i obawy R.S., a dotyczy to katastrofy smoleńskiej i tego, co może wyniknąć, jeżeli prawda o niej zostanie upubliczniona i wszyscy będą musieli się do tej prawdy odnieść. Pewnie R.S. już wie, że to nie katastrofa, ale zamach i że gdy się to stanie oczywiste, trzeba będzie się ustosunkować. Jeżeli stanie się jasne, że głowa państwa sojuszniczego została "wyeliminowana" w zamachu sponsorowanym przez mocarstwo, a nie - terrorystów, to pokój światowy będzie zagrożony. Taki jest - moim zdaniem - sens tej wypowiedzi.

R.S. powiedział potem, odnosząc się do swego "lapsusu", że kocha Polskę. Jest moim faworytem, szkoda, że ma na razie niewielkie szanse w walce o nominację.

Incydenty w rodzaju próby samobójczej prokuratora wojskowego, to drobne szczegóły w zasadniczej rozgrywce.

#214517

if (top.location.href != self.location.href.replace("artykul", "ramka")) { top.location.href = self.location.href.replace("artykul", "ramka") }

KikU
4 dni temu dodał

Jak wczoraj mogliśmy przeczytać, wg wp.pl na podstawie norweskiej agencji prasowej, kandydat na prezydenta USA, Rick Santorum rzekomo stwierdził, że największym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych są obecnie: Iran, egipscy islamiści i Polska. Jak było naprawdę? Postanowiłem zapytać go o to osobiście.

Na jego stronie internetowej nie mogłem niestety znaleźć jego prywatnego adresu mailowego, były jedynie podane namiary na poszczególne komitety wyborcze. Liczyłem jednak na szczęście i spróbowałem wysłać pytanie na: rick@ricksantorum.com, santorum@ricksantorum.com i ricksantorum@ricksantorum.com. Jak się okazało- pierwszy adres okazał się poprawny ;)

_Drogi Panie Santorum,

Nazywam się.. pochodzę z Wrocławia. Studiuję bezpieczeństwo narodowe na UWr.

Piszę, aby dowiedzieć się, dlaczego powiedział Pan, że Polska jest zagrożeniem dla USA? Nie mogę zgodzić się z Pańską przemową. Wasz rząd wielokrotnie powtarza, że Polska jest traktowana jako partner dla USA. Nie pamięta Pan, że byliśmy po jednej stronie w Iraku i Afganistanie?

Czekam na odpowiedź od Pana.

Pozdrawiam,_

Powiedziałem, że Obama namieszał w stosunku do Polski, nie domykając sprawy z "tarczą antyrakietową".

_Nasze polskie portale informacyjne podały, że w swojej przemowie w New Hampshire powiedział Pan, że obecnie Iran, egipscy Islamiści i Polska są obecnie największymi zagrożeniami dla USA.

Teraz twierdzi Pan, że powiedział coś zgoła innego. Czyli na polskich stronach pojawiła się kaczka dziennikarska?

Pozdrawiam,_

_Tak, wymieniłem kraje w których Obama popełnił błędy. Wymieniłem Iran, Honduras, Polskę, Egipt i Izrael. _

_Ok, dziękuję za odpowiedź. Dam o tym znać w polskim portalom newsowym.

By być w 100% pewnym: nie twierdził Pan, że to Polska jest zagrożeniem dla USA, ale że Obama popełnił błąd, ponieważ jego rząd nie zadbał o to, aby postawić u nas tarczę rakietową?

Dziękuję za Pański czas,
_

Na to Pan Santorum odpisał tylko jednym słowem: "correct", czyli dokładnie tak.

Jak było naprawdę- nie wiemy, warto jednak znać zdanie drugiej strony na ten temat. Norweska prasa z tego co pamiętam kilka razy już podawała błędne informacje.

zobacz 

Statystyki

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-1983591-1']); _gaq.push(['_setDomainName', '.wykop.pl']); _gaq.push(['_setAllowHash', false]); _gaq.push(['_trackPageview']); _gaq.push(['_setCustomVar', 2, 'UserType', 'Visitor', 3]); _gaq.push(['_setCustomVar', 4, 'UserGroup', '-1', 2]); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); document.write(unescape("%3Cscript src='" + (("https:" == document.location.protocol) ? "https" : "http") + "://e.mouseflow.com/projects/e2058419-c87a-4599-b864-431a856028be.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));

 

#214604

[quote=tł]

if (top.location.href != self.location.href.replace("artykul", "ramka")) { top.location.href = self.location.href.replace("artykul", "ramka") }

KikU
4 dni temu dodał

Jak wczoraj mogliśmy przeczytać, wg wp.pl na podstawie norweskiej agencji prasowej, kandydat na prezydenta USA, Rick Santorum rzekomo stwierdził, że największym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych są obecnie: Iran, egipscy islamiści i Polska. Jak było naprawdę? Postanowiłem zapytać go o to osobiście.

Na jego stronie internetowej nie mogłem niestety znaleźć jego prywatnego adresu mailowego, były jedynie podane namiary na poszczególne komitety wyborcze. Liczyłem jednak na szczęście i spróbowałem wysłać pytanie na: rick@ricksantorum.com, santorum@ricksantorum.com i ricksantorum@ricksantorum.com. Jak się okazało- pierwszy adres okazał się poprawny ;)

_Drogi Panie Santorum,

Nazywam się.. pochodzę z Wrocławia. Studiuję bezpieczeństwo narodowe na UWr.

Piszę, aby dowiedzieć się, dlaczego powiedział Pan, że Polska jest zagrożeniem dla USA? Nie mogę zgodzić się z Pańską przemową. Wasz rząd wielokrotnie powtarza, że Polska jest traktowana jako partner dla USA. Nie pamięta Pan, że byliśmy po jednej stronie w Iraku i Afganistanie?

Czekam na odpowiedź od Pana.

Pozdrawiam,_

Powiedziałem, że Obama namieszał w stosunku do Polski, nie domykając sprawy z "tarczą antyrakietową".

_Nasze polskie portale informacyjne podały, że w swojej przemowie w New Hampshire powiedział Pan, że obecnie Iran, egipscy Islamiści i Polska są obecnie największymi zagrożeniami dla USA.

Teraz twierdzi Pan, że powiedział coś zgoła innego. Czyli na polskich stronach pojawiła się kaczka dziennikarska?

Pozdrawiam,_

_Tak, wymieniłem kraje w których Obama popełnił błędy. Wymieniłem Iran, Honduras, Polskę, Egipt i Izrael. _

_Ok, dziękuję za odpowiedź. Dam o tym znać w polskim portalom newsowym.

By być w 100% pewnym: nie twierdził Pan, że to Polska jest zagrożeniem dla USA, ale że Obama popełnił błąd, ponieważ jego rząd nie zadbał o to, aby postawić u nas tarczę rakietową?

Dziękuję za Pański czas,
_

Na to Pan Santorum odpisał tylko jednym słowem: "correct", czyli dokładnie tak.

Jak było naprawdę- nie wiemy, warto jednak znać zdanie drugiej strony na ten temat. Norweska prasa z tego co pamiętam kilka razy już podawała błędne informacje.

zobacz 

Statystyki

var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-1983591-1']); _gaq.push(['_setDomainName', '.wykop.pl']); _gaq.push(['_setAllowHash', false]); _gaq.push(['_trackPageview']); _gaq.push(['_setCustomVar', 2, 'UserType', 'Visitor', 3]); _gaq.push(['_setCustomVar', 4, 'UserGroup', '-1', 2]); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); document.write(unescape("%3Cscript src='" + (("https:" == document.location.protocol) ? "https" : "http") + "://e.mouseflow.com/projects/e2058419-c87a-4599-b864-431a856028be.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));

 

[/quote]

Uważam to za fałszywkę, czyli informację "bez korzeni", której celem jest wprowadzenie ludzi w błąd, a osobnika za trolla.

Tomasz Sokolewicz

#214611

Może The New York Times będzie wiarygodny. http://thecaucus.blogs.nytimes.com/2012/01/06/santorum-concedes-he-is-unlikely-to-win-in-new-hampshire/

#214620

[quote=ma]

Może The New York Times będzie wiarygodny. http://thecaucus.blogs.nytimes.com/2012/01/06/santorum-concedes-he-is-unlikely-to-win-in-new-hampshire/

[/quote]

100 PLN dla każdego, kto w cytowanym tekście znajdzie słowo na temat rządu polskiego/rządu Donalda Tuska.

Tarcza i żołnierze amerykańscy są częścią mojego artykułu. Jest to jeden z elementów znikającej Polski.

Tomasz Sokolewicz

#214672