Wszyscy przeciwko biednej platformie.

Obrazek użytkownika Danz

PiS, SLD, a także koalicyjna PSL są przeciwne projektowi ustawy, wypichconej przez posłów PO, ustawy, która w swym założeniu likwiduje finansowanie partii politycznych z budżetu państwa. PO dokonała zmian w projekcie tuż przed debatą, zaś posłowie z PO postanowili zastąpić projekt o "1 procencie", tak aby uzyskać poparcie koalicyjnego PSL-u. Sprytną zagrywkę "1 procenta dla partii politycznych" skrytykowały wszystkie partie polityczne, wliczając koalicyjne PSL.Dobitnie z projektem ustawy rozprawił się poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski (SLD). Propozycję wypichconą przez posłów z platformy ocenił jako kuriozalną, a sam projekt określił jako "brutalnie korzystny dla PO".Tłumacząc wystąpinie posła z SLD na język mniej urzędowy, partia posiadająca bogaty elektorat (Kulczyk, Krauze, oraz wierchuszka WSI trzymająca gospodarkę) będzie mogła liczyć na sowite wsparcie od rządców III RP.Według nowego projektu opracowanego przez PO, darowizny, spadki, a także zapisy „sympatyków” maja się stać się głównym źródłem finansowania partii politycznych. <strong>Jeśli nowa ustawa wejdzie w życie, to partie nie będą już mogły otrzymywać dotacji i subwencji z budżetu państwa. Nowa ustawa przewiduje również zaostrzonie przepisów dotyczących sprawozdań finansowych partii.</strong> I tak, „za niezłożenie sprawozdania wyborczego w terminie, ugrupowaniu groziłaby likwidacja. W przypadku odrzucenia sprawozdania finansowego przez Państwową Komisję Wyborczą - grzywna.” Rzepa.Według obecnych przepisów prawnych to właśnie subwencje i dotacje budżetowe są źródłem finansowana i podstawą majątku partyjnego.Demokracja w Polsce rozkwita, a rządy miłości, radości i POkoju mają się coraz lepiej. Widać też, że system monopartyjny byłby najlepszym sposobikiem na utrzymanie „właściwej demokracji” w polskim eurolandzie. Uśmiechnięte PO prowadzi pijarokrację i wszyscy są zadowoleni.Gdyby nie było tego strasznego PiS-u, to w Polsce byłoby naprawdę dobrze, o czym codziennie przekonują nas w tępomediach „dziennikarki” obu płci. W sumie to i tak jest całkiem nieźle, a będzie jeszcze lepiej.Przecież wróciło „państwo prawa” Michnika i Rywina.

Brak głosów

Komentarze

Nie zapominajmy, że PO przejmuje bezlitośnie zarządy spółek państwowych i równocześnie chce zlikwidować "ustawę kominową". Miałoby toi sens, gdyby rzeczywiście płace przestały byc barierą dla doskonałych menagerów, ale z cała pewnością nie to jest założeniem. "Doświadczeni specjalisci" (przypadkiem z PO, bo nikt inny lepszymi oczywiście nie dysponuje" ęda mogli sie dzielic kasą z partią, która ich desygnowała, a w razie zmian (choc PO planuje rządzić przez co najmniej dekadę) dostana gigantyczne odprawy (a jeszcze bedzie krzyk o "czystkach politycznych")

Przypominaja mi sie pomysły na "korpus niezaleznych urzędników państwowych" (i dyplomatów). My wstawimy swoich, a nikt ich już nigdy nie śmie tknąć.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#681

Ciekawa jest też nasza Julcia Pitera, która chce odwołać wójta w Beskidach:)).

http://www.dziennik.pl/polityka/article213004/Pitera_moze_mnie_w_d_pocalowac_.html

"Julia Pitera może mnie w d... pocałować! Na temat tej pani krążą już różne dowcipy w warszawskich salonach politycznych. Wielu polityków z jej partii śmieje się z niej. Niech ta pani zajmie się lepiej czymś pożytecznym. Zupełnie nie rozumiem jej poczynań. Ja nigdy nie byłem karany, nie jestem i nie będę!" - mówi Mizia.

Jak jest naprawdę? Do końca nie wiadomo. Pitera utrzymuje, że wójt jest prawomocnie skazany i jego mandat powinien wygasnąć. Ale gdy do rejestru skazanych wystąpił przewodniczący rady gminy okazało się, że nazwisko Mizi w nim nie jest wpisane.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#682

Pitera R.P. zajmuje się "tłuczeniem termometrów" (ciekawe, dlaczego i czy Julke, nomen omen, się do niej nie zgłosił?), a  wolnych chwilach wypuszczaniem insynuacji na temat opozycji.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#683

Zapomniałeś o wytropieniu afery na 8 złotych i słynnym raporcie, który jest tak "tajny", że Tusk boi się go ujawnić.  Ale zobacz jak Julka fajnie wygląda jako szeryfówka:)).

Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#684

Zakładam, że to nie fotomontaż, tylko Julia sama dała się sfotografować.

No, wiecie... Julia, niedorobiona aktorzyca, to jednak nie Reagan, ani Schwartzenegger... Nie pomogą fotki. Wystarczy porównać osiągnięcia.

Przyjdzie jeszcze czasna "Bez przebaczenia".

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#688

Rewolwer, to żaden PiS-maker, tylko plastikowa wiatrówka (zob. militaria pl., pardon za niezamierzoną kryptoreklamę), a w pasie nie ma ani jednego ładunku....  Kaszalot strzela powietrzem? Metafora!

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#689

Nie mozna wykluczyć, ze to Julia P. namówiła Julkego (co za zbieżnośc nazw ;-) do nagrania Karnowskiego

Vote up!
0
Vote down!
0
#695