Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Puk, puk! Kto tam? Niedzielny Gość! Ja mam go dość!

Obrazek użytkownika Pasiu
Kraj

Czyli jak Gość Niedzielny broni katolickiej telewizji.

Ostatni nr Gościa - z datą 4-go marca przynosi pierwszy w tym czasopiśmie znaczący artykuł dotyczący sprawy miejsca na multipleksie cyfrowym dla katolickiej telewizji Trwam.
Niestety okazuje się, że ten katolicki tygodnik opinii zamiast bronić pokrzywdzonej telewizji Trwam i tym samym pokrzywdzonych polskich katolików, udzielił miejsca na swoich łamach członkowi KRRiTV p. Luftowi, by ten mógł wyjaśnić, dlaczego on i jego koledzy z KRRiTV mieli rację odmawiając miejsca TV Trwam na cyfrowym multipleksie.
I choć red. Grajewski na dwóch stronach Gościa dość ostro przepytuje p. Lufta, usiłując wyjaśnić przyczyny, dla których na multipleksie zabrakło miejsca dla jedynej w Polsce katolickiej telewizji, dla której poparcie wyraziło już swoimi podpisami przeszło 1 600 000 osób, cóż z tego.
Z pytań widać, że pan Grajewski do wywiadu się nie przygotował, sprawy dokładnie nie śledzi i nie zna. W rezultacie pytania są dość naiwne, a cały wywiad został wydrukowany bez jakiegokolwiek komentarza.
Tak więc czytelnik może przyjąć wypowiedzi Lufta za dobrą monetę i w nie uwierzyć, a potem spać spokojnie w przekonaniu, że to o. Rydzyk zawalił sprawę, a wogóle to nie jest źle, bo przecież jeszcze są wolne miejsca...
Przyznam szczerze, że ja także nie śledzę obrad komisji i nie znam dokładnych kulisów sprawy, rozumiem jednak dobrze jej wagę i absolutnie nie zgadzam się z działaniami KRRiTV.
Pisałem już zresztą na ten temat.
Oczywiście mój podpis już dawno złożyłem. Dla mnie jednak kluczową sprawą odnośnie tego artykułu jest brak jakiegokolwiek komentarza redakcyjnego, a także brak wydrukowanej w Gościu wypowiedzi strony przeciwnej, czyli przedstawicieli TV Trwam.
A ma to ogromne znaczenie, gdyż jak wieść gminna niesie p. Luft z prawdomówności i prostolinijności nie słynie...
Już powtarzane przezeń stwierdzenie, że sytuacja TV Trwam w obliczu cyfryzacji telewizji nie ulega zmianie jest kłamliwe, gdyż maleje jej konkurencyjność na rynku reklamowym: opisałem to już szczegółowo w poprzednim artykule:
Episkopat spozniony, a Luft do luftu, czyli o miejscu na multipleksie dla TV Trwam

Niestety jak pisałem red. Grajewski do wywiadu się nie przygotował i nawet owo przewrotne stwierdzenie o niezmienności sytuacji TV Trwam pozostawił bez komentarza.
Ponoć o. Rydzyk wypowiedział się ostatnio, że jedna z katolickich gazet opublikowała wywiad z p. Luftem, w którym ten ostatni kłamie, a owa gazeta puściła to bez jakiegokolwiek komentarza czy sprostowania i w ten sposób może wprowadzać katolików w błąd.
Zapewne o. dyrektorowi chodziło właśnie o ten wywiad z Gościa.
O ironio - w tym samym numerze p. Łoziński biada nad wizerunkiem polskiego Kościoła w mediach, zarzucając nawet biskupom opieszałość oraz brak spójności i konsekwencji w kontaktach z masmediami.
Red Łoziński już na wstępie swego artykułu zauważa, że w chwili obecnej zdecydowana większość zadeklarowanych polskich katolików swoją wiedzę o kościele czerpie mediów, co wobec nieprzychylnej postawy wielu gazet, rozgłośni radiowych, a nade wszystko stacji telewizyjnych skutkuje zafałszowanym, negatywnym obrazem Kościoła.
Nie wytrzymałem i pozwoliłem sobie zapytać mailem pana redaktora; dlaczego jako katolicka gazeta nie walczą o byt jedynej katolickiej telewizji w Polsce?
Przecież na pewno nie zabrakło by na jej antenie miejsca na obiektywne informacje o życiu Kościoła w Polsce, zaś jej powszechna dostępność za pośrednictwem cyfrowego multipleksu nie pozostałaby bez wpływu na wizerunek Kościoła.
Nie do przecenienia jest także rola ewangelizacyjna TV Trwam – wszak to jedyna stacja transmitująca tak wiele uroczystości religijnych.
Niestety, red. Łoziński nie raczył mi odpowiedzieć...
Ja zaś kończąc pozwolę sobie na krótki komentarz poświęcony Gościowi Niedzielnemu, zaznaczając przy tym, że dedykuję go nie tylko za postawę w sprawie TV Trwam...

Krótko mówiąc Gościu – mam Cię DOŚĆ

Pasiu

Brak głosów

Komentarze

a z wrogami poradzimy sobie sami!

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#233837

Niestety...racja!
A słowa JPII trzeba nie tylko pamiętać i powtarzać, trzeba się starać nimi żyć i dotyczy to nie tylko nas szaraczków...:(

Jakiś czas temu z okazji jubileuszu RM wspomniany red Łoziński wypuścił artykuł o toruńskich mediach...
Wtedy jeszcze strzymałem, ale też była to rzenada na poziomie Wyborczej - Facet przytoczył praktycznie wszystkie zarzuty jakie tylko kiedykolwiek pojawiły się w mediach pod adresem RM i TV Trwam, komentując łaskawie, że teraz już są grzeczni i że Episkopat upomniał, więc się poprawili...
A kto upomni nasz Episkopat?
Bo jak mi się zdaje właśnie papa Benedykt XVI zachęca, by nie stronić w Poście od braterskich upomnień.

Pozdrawiam!

Pasiu

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#233842

To nie są słowa JP II tylko takie przysłowie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#233848

Oczywiście!
Ja tylko ogólnie odwołując się do podpisu "Pokolenie JPII skomentowałem - a chodziło mi o fakt, że często spotykam ludzi odwołujących się do nauczania JPII, rzucających cytatami i nazywających się pokoleniem JPII, ale już gorzej bywa z relacją słów do czynów.
Myślę, że i Pani się z tym zetknęła...
Bo i obiektywnie rzecz biorąc ciężko nam - zwykłym śmiertelnikom iść śladami błogosławionego...

Pasiu

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#233852

Krajowej Radzie Kakofonii POdobało by się gdyby wszystkie katolickie media dopuszczały do głosu satanistów, Urbana a może nawet Piotrowskiego - mordercę (a raczej porywacza) ks. Jerzego - do dziś pobierającego za swą ofiarę (milczenia o prawdziwych sprawcach) sowitą emeryturę resortową choć pod zmienionym nazwiskiem. Piotrowski mógłby nas uświadomić jaką to złą robotę robił ksiądz Jerzy przekazując nam nienawistne i antysemickie hasła takie jak: "zło dobrem zwyciężaj" oraz "prawda nas wyzwoli".

Luft z Dworakiem zapewnili nam wspaniałe media typu "disco polo" i łowickie pasiaki na kanale polsat 2, więc nic więcej nam się nie należy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#233843

Jeśli już musimy.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#233846

Prymas zaś Polski - zakapturzony,
Czym jestem bardzo, bardzo zdziwiony.
Nie ma go w mediach, ani w Kościele,
Brak jego twarzy, nie mówi wiele.
Jakąż posługę on wykonuje?
Czy tylko laskę swą celebruje?.
Walka z Kościołem trwa na całego,
Lecz Prymas milczy - coś niedobrego,
Dzieje się w Polsce, Lud Boży sam,
Dźwiga na barkach swej Wiary kram.
To on się broni, organizuje,
Pisze petycje, a w nich co czuje.
A Prymas? - milczy, jak kameduła,
Czy temu służy jego infuła?
Gdzież jest charyzma Prymasa Polski,
O byt Kościoła i jego troski?
O nauczanie i Słowo Boże
I tym się dziwię, zarazem trwożę.
Żeś Waść Dobrodziej jest zakładnikiem,
Nie Mistrze Pana, lecz? - czeladnikiem

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#233855

  Stive Chen pracował dla facebooka (czyli z Zuckerbergiem) i odszedł, żeby zacząć własny biznes - You Tube.
A dzisiaj:

Umowa YouTube z żydowską masońską organizacją o kontroli Internetu

YouTube, popularny serwis internetowy umożliwiający każdemu użytkownikowi prezentację filmów własnej produkcji, podpisał porozumienie z żydowską organizacją "Liga Przeciwko Zniesławieniu" (Anti-Defamation League - ADL), według której ADL uzyska prawo "fachowego oceniania materiału pod względem nienawiści występującej w Internecie" - podaje izraelski dziennik Haaretz.
Umowa partnerska pomiędzy YouTube a ADL uruchamia tzw. centrum monitorujące nadużycia (Abuse & Safety Center), które umożliwi użytkownikom zgłaszanie "materiałów zawierających nienawiść". Centrum to będzie również na bieżąco przedstawiało linki do opracowanej przez ADL listy "materiałów o ekstremistycznej zawartości".
Dyrektor ADL, Abraham H. Foxman powiedział, że "YouTube jest niesamowitym narzędziem umożliwiającym dzielenie się nagraniami video i umożliwia prezentację własnej produkcji, ale jak inne miejsca społeczności internetowej może być nadużywane lub używane do groźnych i niebezpiecznych celów. [...] Są tacy co próbują wykorzystywać technologię do rozprzestrzeniania rasizmu, antysemityzmu i innych rodzajów nienawiści."
Dyrektor ADL podziękował firmie YouTube za zamieszczenie "ważnych informacji pochodzących ze strony ekspertów, takich jak ADL i innych, celem wskazania skutecznych sposobów walki z nienawiścią w Internecie." Foxman podkreślił, że takie firmy jak YouTube dbające o tzw. bezpieczne użytkowanie Internetu "nie mogą działać same" i "rodzice, nauczyciele, ludzie przemysłu, rząd i inne pozarządowe instytucje muszą działać razem", gdyż "bigoci mogą być usunięci tylko wtedy gdy ludzie dobrej woli aktywnie będą wskazywali nadużycia celem powzięcia przez dostawcę internetowego stosownych działań."
Firma YouTube należy do giganta informacji internetowej, firmy Google. Codziennie na YouTube umieszczanych jest około 70 tysięcy nowych filmów.
Tzw. "Liga Przeciwko Zniesławieniu" (ADL) jest żydowską organizacją założoną w 1913 roku przez masońską syjonistyczną organizację B'nai-B'rith. Abraham Foxman - uratowany przed prześladowaniami w czasie II Wojny Światowej przez polskie rodziny - jest dyrektorem ADL od 1987 roku. "Abe" Foxman znany jest z jadowitych wypowiedzi przeciwko komukolwiek kto stoi na drodze ekspansji syjonizmu. ADL pod pretekstem "walki z nienawiścią", dąży do wprowadzenia kontroli Internetu, jedynym pozostałym wolnym medium publicznym. Promuje stworzone przez ADL filtry internetowe blokujące tzw. strony nienawiści, również i strony chrześcijańskie. Jednocześnie ta sama organizacja była przeciwna filtrom antypornograficznym, mającym być zainstalowanym w komputerach bibliotek publicznych, z których korzystają miliony dzieci w USA. ADL dysponuje oficjalnie kwotą 50 milionów dolarów rocznie, utrzymuje 29 biur, zatrudnia ekspertów, np. byłych pracowników Pentagonu. Wielokrotnie nitki działalności szpiegowskiej prowadziły do ADL. Współpracuje z izraelskim wywiadem Mossad.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=5205&Itemid=53

Ostrzegam, że na yt pojawiło się bardzo dużo "gadzinówek", na niektórych można mocno oszukać się.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#233951

"Dziwne zasady celibatu duchowieństwa,które zwykle są odrzucane przez inne religie.Człowiek to nie kamień nie kukiełka i ma swoje fizjologiczne potrzeby."

Może, człowieku, nie pisałbyś na temat wyznania katolickiego gdy nie masz na ten temat podstawowej wiedzy. Pańskie potrzeby fizjologiczne nikogo tu nie interesują, a niegrzeczne jest wtrącanie się w sprawę czyjegoś celibatu, bez względu na to z jakich pobudek i w jakich okolicznościach taka decyzja została przez kogoś podjęta.
Uwaga nt pisowni:
Kościół Katolicki pisze się z dużej litery.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#234005

Ciekawostka - ja przecież pisałem o Gościu, a nie o Kościele, a tu pojawiają się komentarze dot. Kościoła, nawet celibatu.

Owszem - można zauważyć pewien brak spójnego stanowiska Kościoła w Polsce dotyczącego bierzących spraw w kraju, ale to pokłosie ogólnego podziału społeczeństwa...

Zaś sprawa celibatu to po prostu rzecz nie do pojęcia zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy zgodnie ze współczesną modą kształtują także swoje życie wg. tzw. potrzeb.

To zupełnie inna szkoła - ja byłem wychowany w duchu kształtowania życia i otaczającej nas rzeczywistości w duchu pewnych ideałów, wiary, nadrzędności pewnych spraw.

Człowiek tym się różni od zwierzęcia, że ma nie tylko fizjologiczne potrzeby, ale także ROZUM i WOLNĄ WOLĘ oraz umiejętność odróżniania dobra od zła.
Co za tym idzie może on według pewnych ideałów kształtować swoje życie, a nie tylko kierować się najprymitywniejszymi instynktami i potrzebami i ich zaspokajaniem...

Pasiu

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#234113

To jest anty-Polski kij palantowy i śmieć pierwszej klasy,a premierzyna w zachowaniu to jest pikuś przy tej szmacie.Jak go obserwowałem w TV TRWAM POdczas przyznawania miejsca na multipleksie,to ciśnienie mi skakało i pierwszy raz w życiu mogłem zobaczyć zachowanie tyPOwego sprzedawczyka i w dodatku komuszego pachoła.Ten ironiczny śmiech i SB-cki ryj bo inaczej go nie nazwę.

TyPOwy służalczy czerwony kmiot.

Dobrze,że już wiosna rodacy.

Spotykamy się wszyscy kto żyw 10.04.12 w Warszawie.

-----

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#233862

Swoją wiedzę czerpię przeważnie z serwisów związanych z niepoprawnymi, z niepoprawnego radia, TV Trwam i Radio Maryja, oraz książek. Od czasu do czasu (przeważnie co dwa tygodnie) kupię do pociągu lub samolotu Gazetę Polską i nieraz widywałem tam cytaty z blogów!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "I jak nasi przodkowie, kiedy chwytał ich człowiek, wyrywamy swe łapy z potrzasków"

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------
"I jak nasi przodkowie, kiedy chwytał ich człowiek, wyrywamy swe łapy z potrzasków"

#233863

gość z drogi

ci sami ludzie,te same metody,i te same skutki

a pan Luft,jest tego klasycznym przykładem

re G.N

no cóż zachowali się jak klasyczna "konkurencja"szkoda,bo zupełnie niepotrzebny zgrzyt

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#233866

O ile wiem, to ten sam facet...
Widziałem go także w telewizji na żywo, mi osobiście przypomina z zachowania, a i nieco z twarzy postać zastępcy dyrektora WPT z serialu Zmiennicy;) nieodżałowanego Bareji

Pasiu

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#233869

gość z drogi

tak własnie sobie go ,przypominam,,,

re podobienstwa do...potwierdzam :)

dycha...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#233963

Smutne...
Smutne, że Gość zbyt często stosuje taką "taktykę"

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#233880

Z racji terytorialnych (inna archidiecezja) nie mam w swoim kościele dostępu do Gościa. Z tego co piszesz, Pasiu, to wyłania się obraz, że nawet jak cztery litery im się palą (http://info.wiara.pl/doc/335505.Proces-przeciwko-Gosciowi-Niedzielnemu) to jeszcze mają w czterech literach manifestację jedności- z Tv trwam w tym przypadku. Przeciwnie, gdy Gościowi tyłek się palił- Tv Trwam bez uprzedzeń relacjonowała hucpę sądową przeciwko Gościowi- jak widać bez wzajemności. Szkoda. Co do Prymasa, to piszmy i pytajmy CO zamierza w sprawie Tv Trwam zrobić? (czy też po cichu raduje się, że jego działania, jeszcze jako Nuncjusza Apostolskiego na Polskę, były zbieżne z działaniem obecnej ekipy rządzącej..?)

Tu kontakt z prymasem http://www.prymaspolski.pl/pl/kontakt.html 

(i Jego oficjalna strona http://www.prymaspolski.pl/)

Vote up!
0
Vote down!
0

rochadziug

#233909

Kiedyś prenumerowałem GN

Po roku już miałem dość.

Teraz jestem zadowolony, bo prenumeruję "Idziemy".
Polecam, redagowany z klasą.
artykuły wstępne ks. Zielińskiego - naczelnego tego tygodnika,
świetne. Polecam też innych autorów.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#234011

Nie kupuję "Gościa" chociaż w mojej diecezji w kościołach jest tylko on.Wolę pojechać do EMPIK-u po "Niedzielę" co do której mam pewność,że nie będzie w niej Gowina,Zdrojewskiego i innych ....A włażenie w d..ę władzy przez hierarchów już zaoowocowało- TV TRWAM w dzienniku podała,że wyszło rozporządzenie Ministerstwa Edukacji ,wykreślające religię z przedmiotów szkolnych,finansowanych przez państwo.Zrzucono to na barki biednych samorządów.Tam,gdzie rządzi PO,lewusy i inna antykatolicka swołocz-rady pieniędzy nie dadzą.Matoły-katolicy głosujący na PO teraz będą dzieci posyłali na religię do kościoła,jak za I-ej komuny.

 

 

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

Vote up!
0
Vote down!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#234029

 ...nie tylko Ty. Ten  redaktor to wielki szkodnik.

Zasypac go mailami az skrzynka sie rozwali . redaktor ten to ksiadz czy swiecki??

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#234072

Właśnie to nie szkodnik i nie rozumiem dlaczego tego wywiadu się podjął nie siedząc w temacie...
Red. Grajewski (osoba świecka) to jak już kiedyś pisałem jeden z najlepszych publicystów GN, zdaje się nawet był przez jakiś czas zastępcą naczelnego...
Obecnie odpowiada za dział "świat", zajmuje się też sprawami Komisji Majątkowej, Funduszu Kościelnego itp...
Co ciekawe na stronie Gościa pod tym wywiadem jest sporo komentarzy - w większości podobnych w tonie do mojego; ileś osób deklaruje pożegnanie z Gościem - większość przechodzi na Niedzielę.
Mam wrażenie, że to kwestia linii programowej Gościa.
Szkodnikiem ewidentym, który już nie raz wypisywał totalne bzdury jest drugi z wymienianych przeze mnie: red. Łoziński(osoba świecka).
Niestety, to on odpowiada obecnie za sprawy krajowe.
Swego czasu p. Łoziński robił zestawienie przedwyborcze partii politycznych, by katolik wiedział na kogo głosować.
W tym zestawieniu udało mu się wykazać, że dla katolika praktycznie nie ma różnicy między PO a PiS...:)
Mam nadzieję, że teraz pan redaktor tą różnicę widzi;)
Pasiu

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#234110

http://gosc.pl/doc/1099456.Kard-Dziwisz-bohaterem-zdjecia-roku

Fiona

Vote up!
0
Vote down!
0

Fiona

#234086

Chyba o to chodziło...

Foto: PAP/Marek Lasyk/REPORTER

Fotka otrzymała tytuł "Prasowe Zdjęcie Roku 2011"

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#234112

gość z drogi

ja ją odczytałam po swojemu, pies warczy na widok czerwone czapeczki/nie lubi czerwonego koloru/

Zaznaczam,że szanuję Kościół....

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#234122

To był 9 października, dzień wyborów do parlamentu. Zarejestrowałem moment zaraz po wyjściu kardynała Dziwisza z budynku, w którym odbywało się głosowanie. Tego dnia kardynał był +obłożony+ dziennikarzami i fotoreporterami. Nie chciałem mieć ich w kadrze, więc wyprzedziłem kardynała. Gdy zobaczyłem pieska postanowiłem poczekać i wkomponować go w zdjęcie. Traf chciał, że kardynał akurat poprawiał piuskę, co wygląda, jakby witał się z pieskiem. To była chwila i miałem szczęście. Ale sam gest poprawiania piuski jest dla kardynała bardzo charakterystyczny. Zawsze, gdy wychodzi z budynku, to ją poprawia. Wiele lat go fotografuję, ale akurat pierwszy raz udało mi się ten gest tak dowcipnie wkomponować w sytuację - powiedział dla PAP p. Lasyk - autor nagrodzonego zdjęcia.
(Psa ktoś przywiązał do słupa koło lokalu wyborczego-przyp. Pasiu)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#234123