TVN tonie w długach!!!

Obrazek użytkownika kowal_jan
Blog

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z WYKORZYSTANIA PRZEZ TELEWIZJĘ POLSKĄ S.A. WPŁYWÓW Z OPŁAT ABONAMENTOWYCH NA REALIZACJĘ MISJI PUBLICZNEJ W 2010 ROKU

Załącznik do Uchwały Nr 160/2011 Zarządu Spółki TVP S.A. z dnia 8 marca 2011 roku

Sporządzono zgodnie z wymogami:

 • ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. 1993 nr 7 poz. 34 z późniejszymi zmianami),
 • ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. 1994 nr 121 poz. 591),
 • ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych (Dz. U. 2005 nr 85 poz. 728),
 • oraz statutu Spółki TVP S.A.

strona 14

"Koszty ogółem działalności:

 • Programu Satelitarnego TV Polonia,
 • TVP Kultura,
 • TVP Sport,
 • TVP Historia,
 • TVP HD,
 • TVP Seriale,

w łącznej wysokości 198,4 mln zł zostały w 100% sfinansowane ze środków pozostałych Spółki."

Jeżeli 200 mln. wystarcza na wyżej wymienione programy na roczną działalność to przy założeniu że na początek trzeba zainwestować w sprzęt to i tak 6 000 milionów starczy na jakieś 25 lat działalności.

Więc pozostaje popularyzacja Naziemnej Telewizji Cyfrowej, by poprawić wyniki TVN i Polsatu (niech sobie chłopaki oglądają swoje programy i płacą na nie) nam nie są potrzebni za taką kasę (za oszukiwanie społeczeństwo szumowiny miały płacone ogromne pieniądze na które nie byli w stanie zarobić bo jak?).

Mają długi to niech licytują i spłacają dlaczego nie ?????

Opierając się na sprawozdaniu TVP wiedząc że tu też sobie towarzystwo nie żałuje pieniążków publicznych na pensje i umowy.

To tworząc na zdrowych zasadach TVP OBYWATELSKĄ można to wykonać przynajmniej na poziomie 50% tej ceny, bez przepłacania TVN.

Ci którzy zainwestowali pieniądze w to by manipulować POLSKIM społeczeństwem niech płacą za swoje nieetyczne interesy :::)))

Brak głosów

Komentarze

Na nasz pożytek.
Pralnie mózgu winno się zamykać z urzędu!

Vote up!
0
Vote down!
0
#209571

dlatego rezygnacja z usług TVN i Polsatu oraz operatorów satelitarnych i kablowych które za nasze pieniądze robią nam manipulację.  Wystarczy przejść na Naziemną Telewizję Cyfrową która ma te same programy ale za które nie mogą pobierać opłat.

Tak z ciekawości pojawiło się wiele nie wiadomo skąd jakiś kanałów, pewnie to też przebarwione spryciarze. Którzy nawet nie mają co przekazywać tylko puszczają kiczowate utwory i teledyski.

Protesty ogromnej rzeszy telewidzów TV TRWAM i słuchaczy którzy liczyli że wreszcie będą mieli także kanał dla siebie.

Okazuje się że instytucje które w sposób merytoryczny przyznać kanał na multipleksach dla aktualnie nadających to otrzymują jakieś instytucje które tego nie umieją zrobić i nie mają na to środków na dzień dobry już zaczął się już proceder odsprzedaży.

Widząc co w ramach testów nadają to nie rysuje nam się to różowo będą to nie złe pralnie mózgów.

Jak się społeczeństwo nie obudzi to nie wiadomo dokąd to nas doprowadzi.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#209578

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Te hieny już nie tyle piorą mózgi,bo te już prawie wszystkie z tych podatnych wyprały,teraz odwirowują im nawet myśli.Sam zrezygnowałem nawet z kablówki,bo nie chcieli dać mi zniżki za nieoglądanie pralni,więc do puki nie mogę sobie wybrać programów nie płacąc za pozostały szajs to baj baj.Protestowała żona i dzieci,to kupiłem już chyba z tysiąc płyt i mają filmy i bajki,to im wystarcza już z osiem lat ,może dzięki temu moja żona myśli,a może niepotrzebnie się upierałem?,wolałem dmuchać na zimne.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#209591

to faktycznie jest pomysł bardzo dobry ale co z tego, jeżeli ta cała banda nie chce tam wpuścić TV TRWAM? To dla mnie jest do kitu. Ja mam satelitę na kartę, o dziwo z TVNu bo innej możliwości nie miałam, abonament miesięczny 12 zł, 30 stacji w jęz.polskim i mam przede wszystkim TV TRWAM, o co mi głównie chodziło bo i tak prawie nie oglądam całej reszty.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#209636

Do prawidłowego odbioru naziemnej telewizji cyfrowej niezbędny jest sygnał o odpowiednim poziomie z anteny. W zależności od tego w jakim miejscu jest nasze mieszkanie przedstawię kilka możliwych wariantów z którymi możemy się spotkać:

 • jeżeli mieszkamy domku wolno stojącym czy w zabudowie zamkniętej i korzystamy z własnej anteny umieszczonej w miejscu umożliwiającym odbiór sygnału dotychczas analogowej telewizji to po podłączeniu:
  • nowego telewizora z tunerem cyfrowym i włączeniu automatycznego wyszukiwania kanałów telewizor umożliwi wybór kanałów cyfrowych oraz analogowych,
  • lub wykorzystując tuner zewnętrzny który podłączamy do sprawnego telewizora analogowego który aktualnie posiadamy uzyskać kanały naziemnej telewizji cyfrowej za koszt około 200zł.
  • jeżeli aktualnie posiadamy zawieszoną antenę do odbioru telewizji satelitarnej to wykorzystując tunery przystosowany do odbioru sygnału satelitarnego oraz naziemnej telewizji cyfrowej, w tym wariancie po ustawieniu anteny satelitarnej na Satelita ASTRA 1H 19,2° East można także odbierać dodatkowo telewizję TRWAM,
 • jeżeli mieszkamy w bloku zarządzanym przez wspólnotę i istnieje okablowanie można wystąpić z wnioskiem o udostępnienie kanałów w lokalnej sieci antenowej ( będzie istniała możliwość zwiększenia ilości kanałów zlecając wykonanie usługi specjalistom) wykonana inwestycja bardzo szybko się zwróci szczególnie jeżeli aktualnie korzystamy z usług operatorów kablowych lub satelitarnych, w lokalnej sieci można dodać sygnał satelitarny dostępny dla wszystkich po podłączeniu własnego tunera satelitarnego i w zależności czy włożymy do tunera kartę umożliwiająca odbiór kanałów płatnych lub tylko mieć dostęp do kanałów które nie są kodowane, w budynkach mieszkalnych w których sieć okablowania posiadają operatorzy kablowi pozostaje napisanie petycji z wnioskiem o udostępnienie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej i przykładowo telewizji TRWAM w podstawowym pakiecie oraz z informacją że jeżeli oczekiwania mieszkańców nie zostaną spełnione to wszyscy zrezygnujemy z ich usług,
 • pozostaje zaproponowania tej propozycji konkurencji, jeżeli i tu nie będzie pozytywnego odzewu pozostanie wykonanie własnej instalacji antenowej która po około roku się zwróci,
 • w przypadku braku możliwości żadnego z powyższych wariantów pozostaje stworzenie własnego systemu antenowego w przypadku posiadania możliwości zamocowania na zewnątrz własnej anteny satelitarnej lub anteny do odbioru sygnału cyfrowego.
 • Na balkonie lub na ścianie przy oknie. W zdecydowanej większości przypadków zestaw antenowy odpowiedzialny za dotychczasowy odbiór sygnału analogowego z powodzeniem będzie sobie radził z odbiorem sygnału cyfrowego.

Od strony kompatybilności technologicznej wymiana anten nie jest konieczna, a jedynym wymogiem i warunkiem niezbędnym w tym przypadku jest utrzymanie zestawu w należytej sprawności technicznej. Zaleca się wymianę anten skorodowanych oraz niekompletnych.

W szczególności sprawdzić należy stan mocowań anten – sygnał cyfrowy w stosunku do sygnału analogowego cechuje wiele zalet, jednak jego specyfika powoduje, iż istnieje dość wąska granica między obrazem i dźwiękiem idealnej jakości, a ich zupełnym brakiem.

Ograniczona moc emisji sygnału cyfrowego w okresie przejściowym (jednoczesnej emisji sygnału analogowego oraz cyfrowego – może on trwać do kilku lat) powoduje, iż w wielu miejscach odbiór DVB-T jest utrudniony. (dotyczy to tylko TVP, pytanie dlaczego, czy aby dać konkurencji fory aby przekonali społeczeństwo żeby odbierać TVP należy brać ich tunery z opłatą co miesiąc).

W takich przypadkach, o ile to możliwe zaleca się wymianę anten, na modele o większym zysku energetycznym.

Przystosowane do odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. Największą popularnością w instalacjach zbiorczych cieszą się obecnie anteny typu Tri-Digit. Łączą one w sobie dwie istotne cechy: duży zysk energetyczny sięgający 18dBi w górnej granicy pasma UHF zapewniający dobre parametry sygnału na wejściu instalacji, zwartą konstrukcję i niewielkie wymiary – wbrew pozorom jest to cecha istotna również dla anten montowanych na dachach dużych budynków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#209659