Protest Rady Miasta Sochaczewa w sprawie telewizji TV TRWAM

Obrazek użytkownika kowal_jan
Kraj

Protest Rady Miasta Sochaczewa w sprawie telewizji TV TRWAM

Stanowisko Rady Miejskiej w Sochaczewie z dnia 8 lutego 2012 roku * w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym *

Rada Miejska w Sochaczewie dołaczajac sie do głosu innych samorzadów, organizacji, instytucji i srodowisk w Polsce, stanowczo sprzeciwia sie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym, co jest równoznaczne z marginalizacja jedynej katolickiej telewizji w Polsce.

W ten sposób wyrazamy solidarnosc ze stanowiskiem Episkopatu Polski głoszacym, ze odmowa przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym jest powaznym naruszeniem praw katolickiej opinii publicznej. Nieprzyznanie miejsca na multipleksie uwazamy za przejaw dyskryminacji olbrzymiej grupy odbiorców katolickich.

Takie postepowanie nie ma nic wspólnego z budowaniem panstwa wolnego, sprawiedliwego i równego dla wszystkich obywateli.

Uwazamy, ze wykluczenie stacji narusza zasade pluralizmu i sprawiedliwosci społecznej oraz równosci wobec prawa i dyskryminuje katolików. Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym godzi w prawa katolików.

Godzi w licznych odbiorców, wsród których wiele jest osób chorych i samotnych, dla których TV Trwam stanowi jedyny wiarygodny srodek informacji.

Stanowczo zadamy sprawiedliwego traktowania wszystkich polskich mediów oraz respektowania prawa obywateli do swobodnego głoszenia ich pogladów.

TV Trwam istnieje dzieki determinacji polskich katolików, jest przez nich finansowana i to oni powinni decydowac o tym, jaka telewizje chca popierac i ogladac.

Stanowczo sprzeciwiamy sie wykluczaniu katolickiej wiekszosci Narodu! Apelujemy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zrealizowanie wniosku Fundacji Lux Veritatis i zagwarantowanie telewidzom pełnej mozliwosci odbioru Telewizji TRWAM na multipleksie cyfrowym.

www.radiomaryja.pl 

Brak głosów

Komentarze

Bo my ciemne Katole, przestarzałe i niepraktyczne, dla których to nie są czasy, przecież mamy XXI wiek, nie możemy mieć własnego radia, własnej telewizji, bo po co...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "I jak nasi przodkowie, kiedy chwytał ich człowiek, wyrywamy swe łapy z potrzasków"

----------------------------------------------------------
"I jak nasi przodkowie, kiedy chwytał ich człowiek, wyrywamy swe łapy z potrzasków"

#224255