Naziemna Telewizja Cyfrowa

Obrazek użytkownika kowal_jan
Blog

Szanowni Państwo Wszyscy Polacy posiadają głównie telewizory do odbioru sygnału analogowego oraz parę procent telewizorów z tunerami cyfrowymi, ale odbierają na nich przestarzały sygnał analogowy (który w 2013 roku zostanie wyłączony).

Wynika to z faktu wielkiej nieświadomości społeczeństwa wprowadzanego w błąd reklamami w TVP, dawanymi przez konkurencję (Polsat, TVN) że żeby odebrać kanały cyfrowe TVP należy podpisać umowę z operatorem TVN lub Polsat i wtedy abonent telewizji płaci abonament za TVP i ponosi dodatkową opłatę co miesiąc na rzecz operatora telewizji satelitarnej lub kablowej (a wystarczyła by informacja że wystarczy zakupić tuner cyfrowy do odbioru nadawania kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, przy jednorazowej opłacie za tuner cyfrowy cena od 200zł.).

Podłączenie takiego tunera do telewizora dla młodej osoby która radzi sobie z nowinkami technicznymi nie jest jakiś problemem.

Społeczeństwo aktualnie ma dwa warianty:

  • korzystanie tylko z analogowych kanałów których jakość pozostawia wiele do życzenia,
  • korzystanie z usługi odpłatnej operatora satelitarnego,
  • kablowego, dodatkowe koszty dla ubożejącego społeczeństwa.

Namawiam do akcji na rzecz pomocy sąsiadom, znajomym i rodzinie w przejściu z telewizji analogowej na naziemną telewizję cyfrową na pewno każda osoba szczęśliwa jak zobaczy jakość obrazu mająca telewizor analogowy, włączy się w akcję której skutkiem może być uniezależnienie się od operatorów satelitarnych i kablowych którzy dostarczają nam kanały za które płacimy TVP abonament za posiadanie telewizora. 

Przy okazji zostanie obnażona szczerość decydentów TVP, że żeby oglądać co niektóre kanały telewizji (TVP Sport, TVP HD, TVP Seriale) na które społeczeństwo płaci abonament, trzeba wykupić usługę u komercyjnych konkurentów TVP a do czego publiczny nadawca jest zobligowany Ustawą o radiofonii i telewizji.

Korzystając na przykład z tunera Ferguson Ariva 120 combo – tuner cyfrowej telewizji satelitarnej i naziemnej DVB-T. Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą oglądać telewizje satelitarną i naziemną przy pomocy jednego urządzenia, spełniające następujące standardy:

  • Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264
  • Kompatybilny z systemami DVB-T, DVB-S i DVB-S2 

Korzystając z tego sprzętu można mieć dostęp do najpopularniejszych obecnie programów telewizyjnych TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura, Polsat, Polsat HD, Polsat Sport news, TVN, TVN HD TVN-7, TV4, TV6, TV Plus, Plus 2.

Przy okazji modernizacji sprzętu telewizyjnego tym modelem 

(Ferguson Ariva 120 combo)

który Polacy będą zyskiwali automatyczny dostęp do telewizji TRWAM.

Może mając dostęp do dodatkowych kanałów polskojęzycznych jak na przykład TV Historia, Polonia, Kultura, TV BIZNES, może będzie mniej czasu dla TVN24. Oczywiście może to zmniejszyć oglądalność kanałów oraz Polsatu oraz TVN  zmaleje (oddziaływanie na społeczeństwo).

 

Brak głosów

Komentarze

Czy jest również możliwość oglądania TV TRWAM?

Szpilka

#203698

http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=odbior

#203704

http://www.telewizja-cyfrowa.com/
naziemna tv cyfrowa jest anonsowana w TVP - wystarczy się zainteresować

#203703

dzięki temu że tuner daje możliwość odbioru sygnału z satelity i naziemną telewizję cyfrową to tuner z dostawą do domu można kupić w sklepach internetowych za około 300 zł. Świetnie się nadaje dla posiadaczy talerzy satelitarnych i anteną naziemna aby przejść na odbiór cyfrowy najtańszym kosztem,

życzę sukcesów

#203705

Gdy masz dekoder np. Fergusona to i tak na dzień dzisiejszy do oglądania TV Trwam potrzebny będzie talerz satelitarny do niego podłączony. co prawda dodatki są już tańsze niż dekoder.

#203707

Oczywiście do nowych telewizorów zeby odbierać tv naziemną cyfrową nie trzeba dodatkowego tunera bo mają wbudowany DVB-T. Trzeba "tylko" dokupić antene.

#203728

często wystarcza to co jest

#203741

#203737

możesz kupić najtańszy dekoder DVB-T, ale wtedy nie odbierzesz TV TRWAM, a to miedzy innymi chodzi, gdyż proste dekodery DVB-T nie mają możliwości odbioru sygnału "z talerza".

kowal_jan proponuje Fergusona, byśmy mieli "wash and go" przy pomocy jednego urządzenia, bez konieczności zakupu dodatkowego dekodera satelitarnego. Myslę, że to nie głupie rozwiązanie. Ja wybiorę właśnie taka drogę. :)

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

#203752

Remek.

Remek

#203761

Myślę, że nasze społeczeństwo nie jest aż tak strasznie znowu zacofane :)
U nasz na miasteczku i podległym mu gminnym wsiom, se ludzie np. przy okazji targu we czwartek lub przy sobotnich zakupach we "Biedronce" przychodzą do odpowiednich sklepów i przechodzą, jak kogo na to stać. Szkoda tylko, że nikt im wcześniej nie wytłumaczył, że i te stare anteny kierunkowe, które kiedyś "prawie za Gierka" jeszcze kupili, a potem wymienili je na siatkowe, potem znowu na inne, następnie na "talerze" - jeszcze by się i dziś "sprawiły" (ewentualnie z dodatkiem wzmacniacza, tam gdzie go potrzeba). U mnie np. działa nawet na "siatkowej". Zależy gdzie kto się znajduje i jakie ma wymagania...

A tak w sumie, to co tam oglądać i za co płacić? ...

P.S. Sygnał cyfrowy jak chce, to też się czasem "tnie", tylko trochę inaczej niż analogowy - "w kwadraciki" :)

P.S. Trochę to był żart z mojej strony, "dla poddierżanija razgawora". Mam nadzieję, że nie uprawiasz tu Kolego kryptoreklamy. Chociaż zaraz w odpowiedzi masz "prołpozyszyn" za 97,80, która jest może ciekawa. "Można rozmawiać". Chyba Janek Pośpieszalski mnie za ten "tytat z cytata" nie opieprzy. Nie dajmy się zwariować ;) Przejdziemy. "Przejdziemy nie jedno i przejedziemy się jeszcze nie raz". :)

#203744