Zuzanna Kurtyka, Ewa Stankiewicz, Rajd Katyński, ... trzeba !

Obrazek użytkownika kayan
Idee

Szanowni Kochani !

Nie powiem, że tylko u nas. Powiem, że u nas też! Z czego jesteśmy dumni, a nawet - nie bójmy sie tych słów - wzruszeni i szczęśliwi (o ile można w ogóle być szczęśliwym w naszym nieszczęśliwym kraju)
O czym mowa?

O portaliku www.ewastankiewicz.pl , gdzie od czasu do czasu mamy wręcz perełki.

I tak z ostatnich wpisów gorąco polecamy (w kolejności ukazywania się)

RAJD KATYŃSKI u SOLIDARNYCH2010:

“W czasach totalnego kłamstwa, upodlenia, w czasach zupełnie straszliwych, bandytyzmu , które zdominowało nasze życie publiczne, musi być biegun honoru, prawdy, dobra i piękna.

Dziękuję, że Wy jesteście! Jesteśmy razem. Dziękuję”

To nie są zwyczajne słowa powitania – pan Komandor Wiktor Węgrzyn wierzy w nas, w Polaków,  … tym samym pomaga i nam wierzyć w … Polskę

 

 przypominamy, że 18 listopada, z  inicjatywy ewastankiewicz.pl odbyło się spotkanie z RAJDEM KATYŃSKIM, pod hasłem: “DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE”. Gospodarzami spotkania byli  Solidarni2010 , część artystyczną wypełnił  Moherowy KaBeret (OB-CIACH),

1. Powitanie chlebem i solą (pieśń)
2. Pierwsze chwile ( Komandor Rajdu do Gospodarzy )
3. Kolejne migawki – Kaberet OB-CIACH ( & galeria foto)
4.
 Rajd Katyński u Solidarnych2010 (4) – CAŁOŚĆ (polecamy)

---

ZUZANNA KURTYKA: "Droga do prawdy nigdy nie jest łatwa" 

Ciekawy, ważny, o duzym ciężarze gatunkowym  wywiad:

(...) "Jak Pani sądzi, skąd utrudnienia w budowie pomnika w Warszawie? Komu ten pomnik może przeszkadzać?

Myślę, że te utrudnienia pochodzą od obozu rządzącego, przeszkadza głównie tym osobom, które obecnie rządzą w Polsce.

Dlaczego?

To jest pytanie bardzo trudne, tym bardziej, że przecież jakby nie było to pod Smoleńskiem zginęli także ich koledzy. Bliscy współczłonkowie tej samej partii, osoby które działały w tych samych strukturach. Widocznie politycy ci mają na tyle słabe wyrzuty sumienia, iż przykrywają oni pamięć o swych przyjaciołach i towarzyszach. A może ja to źle interpretuję. Może dla ludzi z Platformy Obywatelskiej pamięć jako taka, pamięć narodowa, czy historyczna nie ma żadnej wartości.
(...)
Co Pani sądzi o wprowadzeniu ustawy o ograniczeniu materiału w zakresie historii uczniom w szkołach podstawowych i gimnazjum? 

 

Jest to coś z czym należy walczyć, ponieważ wbrew pozorom, tego że wygląda to dość niewinnie, niesie za sobą ogromny ładunek zła, przede wszystkim dla przyszłych pokoleń.

Skąd ta potrzeba wiedzy historycznej? Czemu ona jest taka ważna?

Nieznajomość swojej historii grozi wynarodowieniem Polaków, a jednocześnie nieznajomość historii, faktów, wydarzeń oraz informacji doprowadza do tego, że daną społecznością można bardzo łatwo manipulować. Taka społeczność bardzo łatwo kupuje to, co przedstawiają jej rządzący, ponieważ nie posiada kontrargumentów. Wynika to głównie z braku wiedzy oraz źródła skąd mogliby ją czerpać. Zło jakie niesie za sobą ta ustawa jest zatem niewymierne. (...)

---

Przy okazji wspomniano, że pomniksmolensk.pl  obchodzi dzisiaj DRUGIE URODZINY !

Serdecznie pozdrawiamy i gratulujemy!

całość: TUTAJ

---

Ewa Stankiewicz: Zgadzam się z Grzegorzem Braunem!   

"Nazywam się Ewa Stankiewicz i zgadzam się z sensem wypowiedzi Grzegorza Brauna, z której wynika, że jeśli w Polsce byłyby wolne sądy a władze kierowałyby się racją stanu – to część mainstreamowych dziennikarzy i osób znajdujących się aktualnie na najwyższym szczeblu władzy w Polsce w wyniku wyroków wolnych sądów – należałoby poddać najwyższemu wymiarowi kary."

 "W Polsce od dawna autentycznie nawołują do mordu najwyższe władze, ludzie uznawani za tzw autorytety – i wydawało się do tej pory, że wręcz jest to w dobrym tonie. Publicznie nawoływali do mordu minister Sikorski (Dorżnąć watahę”), Janusz Palikot (Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie). Poseł Niesiołowski w swoich wypowiedziach z satysfakcją rozlewa jad i nienawiść na ludzi o odmiennych (niż jego własne) poglądach politycznych. Nie jest to zwykła krytyka tylko próba odczłowieczenia przeciwnika politycznego, przedstawienia go tak aby czuć do niego odrazę. Wzorce idą z samej góry."

całość: TUTAJ


 

Brak głosów