Ewa Stankiewicz: Czas na mobilizację!

Obrazek użytkownika kayan
Kraj

Anita Gargas w swoim dziele „Anatomia upadku” uwieczniła matactwa szefa Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W filmie możemy zobaczyć, jak prokurator Ireneusz Szeląg zaprzecza obecności trotylu we wraku samolotu, a zaraz potem zaprzecza, że zaprzeczał: „Nie mówiłem, że nie było trotylu, tylko że biegli nie stwierdzili trotylu”. Teraz znów temat wraca i scenariusz się powtarza.

Dlaczego człowiek, który w demokratycznym kraju już dawno wylądowałby skompromitowany na śmietniku życia publicznego, nadal jest prokuratorem odpowiedzialnym za śledztwo ważne dla bezpieczeństwa i suwerenności kraju? Odpowiedź jest bardzo prosta: bo na to pozwalamy. Właściwie nie powinniśmy oburzać się na Szeląga czy Donalda Tuska, Mariana Janickiego czy Tomasza Arabskiego. Na świecie istnieją cwaniacy, zdrajcy, kłamcy. Problem tkwi w nas. Pozwalamy na to, aby tacy ludzie nami rządzili.

Szczątki państwa

Założę się że większość Czytelników w tym miejscu pomyślała „a co ja mogę”? I właśnie dochodzimy do istoty problemu. Przez „co ja mogę” kilku milionów ludzi rozpada się nasze państwo, a jego szczątki są niczym zdjęcie nagiego okaleczonego prezydenta, które jak trofeum obiega świat. Te szczątki państwa to zniszczona gospodarka, rozkradziony kapitał, sprzedane banki, rozkwit bezrobocia, ucieczka młodych ludzi, korupcja sądów i mediów, zanik armii i całkowita bezbronność wobec aktywności obcych wywiadów. Te szczątki państwa to całkowity brak odpowiedzialności przedstawicieli władzy i urzędników za swoje decyzje, ufundowany na tradycji bezkarności, która została zagwarantowana komunistycznym oprawcom.

Najgorsze, że nawet kiedy ktoś zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i ma pomysły, co można zrobić, to jednocześnie chce, żeby te pomysły były realizowane przez kogoś innego... Kogoś, kto ma lepsze dojście do władz opozycji lub jest bliżej niezależnych mediów. Czy nie widzicie Państwo, że to nie działa? Że jeśli się nie włączycie do działania na rzecz odbudowy niszczonego przez PO kraju, nie poświęcicie czasu, pracy, talentu, sami nie wymyślicie, jak się ratować przed rozpadem państwa, to nic się nie zmieni? Jeśli nie będziecie wystarczająco stanowczy, mądrzy, konsekwentni i zdeterminowani, żeby odsunąć od władzy ludzi zagrażających suwerenności kraju, to ta suwerenność stanie się za jakiś czas wspomnieniem?

Gdzie Wy byliście?

Gdzie byliście Państwo, kiedy palikotowe bojówki przez całe miesiące noc w noc atakowały starszych modlących się ludzi w centrum Warszawy przed Pałacem Prezydenckim? Kiedy na oczach policji i straży miejskiej kopano starsze kobiety, wykrzykiwano w ich kierunku obraźliwe słowa, naśladowano w salwach śmiechu sceny biczowania Chrystusa, gaszono papierosy na szyi? Niewiarygodne? Tak samo jak to, że Was tam nie było. Że nie zorganizowaliście do obrony kordonu społecznych wart. W 38-milionowym narodzie nie znalazło się kilkaset tysięcy osób, które otoczyłyby w proteście budynek gazety nawołującej do aktów agresji, przedstawiającej je jako świetną imprezę i zachęcającej, żeby przyjść i się pobawić. Ilu z Was spakowało walizki i przyjechało bronić własnym ciałem tych, którzy się modlili? Ilu teraz nawet nie rozumie, o co właściwie pytam, bo przecież każdy ma pracę, swoje życie, większość nie mieszka w Warszawie... Nie reagowaliśmy na szydzenie z byłego prezydenta, a po jego śmierci nie reagowaliśmy na to, że kilkutysięczny tłum młodych ludzi domagał się śmierci drugiego z braci Kaczyńskich, krzycząc: „jeszcze jeden!”. Pozwoliliśmy na pozostawienie szczątków pierwszych obywateli Rzeczypospolitej na łaskę rosyjskich służb. Możliwe też, że tuż przedtem, kiedy siedzieliśmy przed telewizorami 10 kwietnia 2010 r., rosyjskie służby dobijały rannych – konsekwentnie twierdzę, że nie można tego wykluczyć. W nagrodę nawet ponownie wybraliśmy władze odpowiedzialne za wspólną grę z premierem Rosji przeciwko prezydentowi Polski.

Nie zareagowaliśmy, kiedy następca poległego prezydenta Polski awansował osoby odpowiedzialne za brak elementarnej ochrony państwa podczas tragicznej wizyty w Rosji. Bardzo możliwe, że nowy prezydent wszedł na urząd w wyniku sfałszowania wyborów, bo najprościej w świecie nie wystawiliśmy wystarczającej liczby mężów zaufania ani nie stworzyliśmy alternatywnego programu komputerowego do liczenia głosów na polskich serwerach.

Czas zacząć działać…

To takie proste. Zarówno wolność, jak i zniewolenie rodzi się w głowie. Przez 20 lat udało się „wyhodować” idealnego leminga, którym łatwo jest sterować, żerując na jego kompleksach, głupocie i lenistwie. To jest możliwe, bo Państwo na to pozwalacie, bo nie interesujecie się, jaką ciemnotę wciska Waszemu dziecku i wnukowi gwiazda telewizyjnego show, nauczyciel w szkole, a nawet pani przedszkolanka. Czy próbowaliście Państwo wytłumaczyć dzieciom i wnukom, że patriotyzm to ich najlepiej pojęty, najbardziej pragmatyczny interes własny? Że jeśli nie zadbamy o ten interes, to będziemy płacili za najdroższy gaz w Europie. Że można dobrze urządzić się w swoim kraju, po to by nie musieć nigdzie wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy, by móc łatwo założyć firmę tu, na miejscu? Ale do tego potrzeba mądrej mobilizacji.

Załamuję się, kiedy kolejna osoba podchodzi do mnie na spotkaniu i wciska mi swój wiersz o katastrofie. Co bardziej aktywni stawiają tablice i pomniki, od czasu do czasu ktoś pójdzie na marsz. Nie chcę nikogo dyskredytować, bo może to, co po nas zostanie, to właśnie wieść gminna. Ale może zamiast pisać wiersze, zorganizuj lekcje dla czworga najbiedniejszych dzieci z podwórka. Jeśli stać Cię na to, żeby dwa razy w tygodniu ugotować im obiad – na pewno dogadasz się z ich rodzicami. A po obiedzie zorganizuj kurs najnowszej historii, logicznego myślenia, ćwiczeń z rozumienia manipulacji mediów... I jeśli poświęcisz swój czas, pieniądze i pracę, jeśli nie będziesz sam, może za 20 lat będziemy mogli zacząć odbudowywać państwo.

---
 
za Gazeta Polska Codziennie
Brak głosów

Komentarze

No właśnie. Czy przypadkiem nie ci są większymi głupcami od lemingów, którzy czekają aż jakiś PiS, czy inna wydmuszka zrobi coś za nich, na przykład wygra wybory ? Większymi, bo podobno są inteligentni, wykształceni, oddani ojczyźnie i zatroskani o nią ?
Od dawna powtarzam : nie licz na PiS, licz na siebie, ale niestety to nie dociera, większość woli roztrząsać o szczawiu i czekać do następnych wyborów licząc na cud.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#341541

Ja ze smutkiem konstatuję, że Polacy muszą poprosić Greków albo Bułgarów jak TO się robi. Cholery można dostać słysząc zewsząd piskliwe: - no, a co ja mogę...Tak wielu zastanawia się co może zrobić by uratować własną rodzinę przed rozbiciem (wyjazdy za chlebem), by ochronić własne dzieci przed demoralizacją, by zapobiec wykorzystywaniu swoich rodziców przed szalbierzami z przychodni i szpitali, czy wreszcie siebie samego przed statusem niewolnika. Odpowiadam na wszystkie powyższe problemy z gatunku "co ja mogę". Najlepiej nic nie robić. Usiąść i się rozpłakać. A co? Niech rodzina i dzieci widzą, kto na pewno nie stanie w ich obronie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#341543

Pisałam również o tym, jak wygodne jest skanalizowanie naszych emocji w sieci. Tu sobie popyskujemy, poklikamy, ulży nam i po sprawie.
A ja, oddalona od kraju, wygnana za chlebem z zielonej wyspy Tuska (nie mam już do czego wracać) - czytam o tym, co się dzieje i coraz bardziej nie rozumiem, jak można dawać na to przyzwolenie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#341547

Polactwo, a będzie to około 70% narodu polskiego nie są potomkami Powstańców, Rycerzy czy ogólnie rzecz biorąc obrońców ojczyzny. Polactwo nie ma w sobie tej iskry Bożej, którą mieli idący na śmierć za Ojczyznę.

Polactwo to potomkowie tych co dobijali rannych powstańców i ściągali z nich buty. Polactwo to potomkowie bandziorów i rabusiów Jakuba Szeli. Polactwo to ludzie bez honoru i zasad moralnych. Polactwo to poprostu tchórzliwa,bezmózga banda. Polactwo to desant przywieziony na sowieckich czołgach, który nigdy nie byli obywatelami II RP i nikt im tego obywatelstwa nie nadał, a więc w dalszym ciągu są obcymi.

Możnaby jeszcze trochę powymieniać. Tylko po co. Trzeba zorganizować te 30%, a polactwo wlezie w mysie dziury.
_____________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#341568

 Z tego typu analiza sytuacji i stosunkiem do Polakow z pewnoscia niczego nie wygramy, a juz z pewnoscia nie odzyskamy Polski. Mobilizacja to praca u podstaw a nie opluwanie wiekszosci spoleczenstwa. Duza roznica.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#341659

Skoro nie zgadzasz się z tego typu analizą, to wyjaśnij mi dlaczego w Polsce rządzi ryży i partia oszustów?

Tylko proszę, nie opowiadaj mi o mediach, przecież od 1945 roku była o wiele większa cenzura, WSZYSTKIE media były pod kontrolą. A jednak "stał" się rok 1956, 1970, 1976, 1980.

Wprawdzie w 1981 okazało się, że z 10 milionów zostało bardzo mało, a i tych trochę wystrzelano, sporo gniło po więzieniach, część wypędzono, część, widząc brak poparcia, wyjechała sama, ci ludzie do dzisiaj jak słyszą o Polsce, odwracają się plecami. Wielu z nich od czasu wyjazdu nigdy nie było w Polsce. Tylko od czasu do czasu, podczas rozmów mówią,"a nie mówiłem"!

Po drugie te 30% zdecydowanych na wzięcie władzy, w zupełności wystarczy, jako że owe 70% będzie robiło to co dotychczas czyli uzdrawiało świat, Europę i Polskę przy kieliszku. Na drugi dzień będą mieli kaca i nic już nie będzie im się chciało!

Po trzecie z orłów zrobiły oskubane kurczaki! I o wiele lepiej jest spojrzeć prawdzie, choćby okrótnej, w oczy, niż budować zamki na piasku. Lepiej oprzeć się na opoce niż na bagnie. Ot i wszystko.

_______________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#342049

Ludzie są w stanie letargu, bezwolnego tańca do muzyki chochoła-telewizji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#341635

o wolną Polskę przeciwko hitlerowcom i sovietom najczęściej są juz po drugiej stronie. Nie wszyscy zdążyli przekazać swym potomkom dlaczego walczyli z sovietami często właśnie z obawy o rodzinę. Propaganda dokonała reszty. Ci co zdążyli przekazać to te 30%, które w dalszym ciągu próbuje i walczy lecz po doświadczeniach z Solidarnością nie ma zaufania do "nikogo". Nie widzę na obecną chwilę takiej możliwości aby coś się zmieniło. Chyba,że zjednoczą się podobnie jak w marszu "Obudż się Polsko". Tam  na zakończenie ładnie obiecali ale już dziś wiemy, że drogi niektórych się rozeszły. Więc czekamy dalej na hasło z nadzieją ,że już niedługo zostanie rozesłane "wici". Na razie wybieram się na Węgry, żeby posmakować ich Wolności a może i czegoś się nauczyć. Wiara umiera ostatnia,

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#341665

Czy nie ma sposobu by im przeciwdziałać
Wynalazków nie można opracować co ich zablokują?
Znaleźć nieznanych sprawców co mordy opluwaczy skują?
Czyżby z elit nic już nie zostało?
Bo wciąż widzę na spotkaniach ludzi mało
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#341664

Bardzo dobry i motywujący do głębszej refleksji tekst. Jestem przekonany co do tego , że w najbliższym okresie , chodzi o miesiące , dosłownie, powinno się zacząć to , na co większość uciskanego narodu oczekuje od dawna. Warto by nieco wcześniej uporządkować swoje sprawy , "pozamykać" to co do tej pory nie zamknięte ,w razie gdy to wszystko "ruszy" i jak to bywa w takich przypadkach , kogoś z nas "zabraknie" , by w takiej chwili nie obciążać dodatkowo rodziny.

Nikt z nas , będący przy zdrowych zmysłach , nie zaprzeczy , że obecny uzurpator i hochsztapler polityczny - , jakim niewątpliwie jest "miłościwie" nam panujący Donald Tusk, prowadzi nas wprost nad przepaść. Właściwie to już tam stoją pierwsze szeregi , od czasu do czasu kilku wpadnie , ale nikt z nich tak naprawdę nie wie co się dzieje i dlaczego ktoś ich tu zaprowadził ,,,

Pisałem już w którymś komentarzu , chyba pod notką "Smoka Gorynycza" o narzędziach jakimi się posługują ci , którzy sterują tymi masami w celu zapędzenia całości ogłupionego "ludzia" do wcześniej przygotowanych tzw: "wilczych dołów".

Nie da się ukryć , że III RP to "Republika Okrągłego Stołu" i wszystko co się dzieje obecnie jest pochodną owych kantów "okrągłostołowych"..

Dawnych bolszewików idee nie przepadły , wręcz przeciwnie , zostały celowo "udoskonalone" , przeszły na wyższy szczebel socjotechniki.

Właśnie współcześni socjaliści to "marksiści kulturowi". czyli spadkobiercy "idei" włoskiego komunisty Antonio Gramsci'ego. W zgodzie z jego "testamentem" , posługują się tzw. "piekielną triadą" czyli:
- opanowują państwowy monopol edukacyjny
- media
- przemysł rozrywkowy.

Skutecznie ,(co widać już niestety i gołym okiem ) ponownie wypierają to wszystko z przestrzeni publicznej co zagradza im drogę w promowaniu idei budowy nowej odmiany "człowieka" - "Homo Sovieticus" ..("Homo Europensis").
http://niepoprawni.pl/blog/2008/o-znikaniu-slow-czyli-xviii-tajemnicza-wyprawa-winnetou#comment-390031

Wszystko na to wskazuje , że albo nasz "ukochany przywódca" kompletnie odleciał albo to jeden z nich i wykonuje dość precyzyjnie to wszystko co jak przypuszczam , wcześniej już zostało dokładnie zaplanowane .

Tym bardziej można przypuszczać , wręcz oczekiwać , że ci ludzie nie po to zaangażowali się w ten piekielny plan , by w Polsce żyło się "nam" lepiej ,,,

A końcową formą przekształcenia tego kraju będzie pozbawiona podmiotowości politycznej eksploatowana na wszelkie możliwe sposoby kolonia.

Jeśli nie teraz to kiedy , a jeśli nie my to kto ?

Kto do jasnej cholery zrobi porządek z tymi zdrajcami polskiej racji stanu , tymi tanimi kupczykami sprawy polskiej ..

Nie wiem jak Wy ale ja jestem gotów i z pełną odpowiedzialnością za każde następne słowo ,,,

Jako wolny obywatel Rzeczpospolitej Polskiej oznajmiam co następuje :

Jeśli dane mi będzie a Ojczyzna i mnie zawezwie bym w Jej i Narodu mojego obronie krew swoją musiał przelać , uczynię to . Postąpię tak wobec każdego wroga , także i tego wewnętrznego .

Amen

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#341733

by ludzie przestali się bać, przestali zasłaniać się niewiedzą, brakiem czasu, zaangażowania społecznego, wstrętem do polityki! To żadne usprawiedliwienie, gdy chodzi o nasz kraj, o przyszłość Polski i Polaków, o poczucie bycia wolnym obywatelem demokratycznego kraju. Zatopieni w szarzyźnie codziennego kołowrotu ważnych spraw życiowych, nie zauważamy, jak umyka nam TO najważniejsze, nadające życiu głębszy sens, motywujące do szląchetnych, solidarnych działań i gestów. " Jest taka cierpienia granica, za którą uśmiech  jasny się zaczyna" a ja dodałabym: za którą działanie się zaczyna!

Vote up!
0
Vote down!
0

mika54

#341840