Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Europa od Atlantyku do Uralu?

Obrazek użytkownika Jaku
Świat

]]>]]>

Po 89' roku coraz trudniej
znaleźć przykłady niezakamuflowanej i otwartej rosyjskiej propagandy mającej zmanipulować społeczeństwa Zachodu. Jednak na początek nowego miesiąca prezydent Federacji Rosyjskiej sprezentował światu koncept, będący kolejną próbą złamania solidarności świata zachodniego.

Otóż
Dmitrij Miedwiediew oznajmił, iż Rosji marzy się ,,Europa od Atlantyku do Uralu''.


Pomysł jest tyle śmieszny, co przerażający, bo podobny miał już niejaki Włodzimierz Ilijicz Lenin. Poza tym, pomimo oczywistej próby włączenia państw europejskich w kremlowską strefę wpływów oraz jednoczesne odsunięcie ich jak najdalej od Stanów Zjednoczonych, czym w rzeczywistości jest wysunięcie tego pomysłu, nie
widać żadnego głosu krytyki ze strony Zachodu. Czyżby Merkel i Sarkozy byli już zajęci omawianiem planów przyszłego podziału władzy między Berlinem, Paryżem a Moskwą? Czyżby prezydent największej potęgi świata, Barack Obama na dobre dał sobie spokój z koncepcją ,,globalnego szeryfa'' i skierował USA na powolny dryf ku nowemu izolacjonizmowi? Nie zapytam o Donalda Tuska, bo wyliczenie tych polityków w jednym zestawieniu jest co najmniej komiczne.
 

Kraje Europy środkowo-wschodniej już dziś powinny zacząć modlić się i realnie działać, by wizja wielkiego euroazjatyckiego molocha nie została nigdy
wprowadzona w życie. Iluzja nieaktualności Paktu Północnoatlantyckiego może skłonić możnych Europy do głębszego przemyślenia pomysłu podsuniętego przez prezydenta Rosji, co nieuchronnie doprowadzi do
upadku NATO, a co za tym idzie do rozluźnienia więzi transatlantyckich. Czego, na co wszystko wskazuje, izolacjonista-Obama, marzący o potędze swych państw Merkel i Sarkozy oraz imperialista Miedwiediew szczerze pragną.

Dla Polski i innych krajów byłej radzieckiej strefy wpływów oznaczałoby to utratę ostatniej gwarancji nietykalności ze strony rosyjskiego imperializmu, co z kolei doprowadziłoby do powrotu czasów bilateralnej polityki Rosji i Niemiec w sprawach dotyczących Europy środkowo-wschodniej prowadzonej ponad głowami państw tego regionu. Nie ważne, czy Polska dostałaby się w całości, czy w części w strefę wpływów rosyjskich, bądź niemieckich - w każdej z możliwych
opcji Rzeczpospolita na nowo utraciłaby pozycję na którą pracowały pokolenia walczące o niezawisłość naszego kraju. Zamiana NATO na egzotyczną współpracę Europy z Rosją równa się utracie suwerenności m.in. przez Polskę, o losie Gruzji czy Ukrainy nie wspominając.

Jedyne co pozostaje krajom naszego regionu, to lobbować za wzmocnieniem sojuszu transatlantyckiego i utrzymaniem Paktu Północnoatlantyckiego w jego pierwotnej formie w której USA pełniło jedną z głównych ról. Jeżeli podpiszemy cyrograf z Moskwą, nasze państwa, a w dalszej
perspektywie również Europę Zachodnią czeka arginalizacja i podporządkowanie partykularnych interesów interesowi Wielkiego Niedźwiedzia, który chyba nigdy nie przestał śnić o światowej rewolucji.

Link do artykułu: ]]>http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/rosja-chce-europy-od-atlantyku-do-uralu,1267456 ]]>

 

]]>]]>

Brak głosów

Komentarze

chyba jestem prorokiem? Bo kiedyś zdarzyło mi się wspomnieć o zjednoczeniu eurokomunizmu z rosyjskim neokomunizmem w jeden organizm państwowy.

Ale już Bukowski wspominał o tym, że w końcu lat 80. przedstawiciele europejskiej lewicy spotykali się z radzieckimi komunistami. Co było obiektem tych rozmów? Jedno państwo europejskie o socjalistycznym ustroju.

Z drugiej strony KGB odpowiada za doprowadzenie do rewolucji seksualnej. Bez nich ciemne typy pokroju Adorno czy Gramsciego przeszłyby zapewne bez echa. Doprowadzili przy okazję Europę do stanu degrengolady. Swoją drogą to zastanawiam się, czy nie istnieje Piąta Międzynarodówka - to znaczy, czy wszystkie partie lewicowe nie są zarządzane z Moskwy...

A teraz widać, że mamy przejście do fazy drugiej, czyli Rosja zacznie powoli połykać Europę. Przy okazji spełnia się marzenie Iwana Groźnego - on też chciał władać całym Starym Kontynentem.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#14877

Tego typu przemyślenia budzą dziś politowanie wśród czytających je politycznie poprawnych lewaków. Jednak to oni będą pierwszymi ofiarami piątej międzynarodówki w którą ja np. wierzę. Za wiele ,,zbiegów okoliczności'' i ,,przypadków'' w historii najnowszej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#14896

połczy sie córka-eurosojuz z matka -neokomunizmem i gotowe.
a Polska od morza do morza!

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#14879

Nie trzeba kierować się emocjami, tylko analizować i starać się aby nasza sytuacja była jak najkorzystniejsza.
Propozycja Rosji dotyczy przejścia z szorstkiego koegzystowania miądzy NATO a Rosją na współpracę w sprawach bezpieczeństwa czyli militarnych.
Trzeba zauważyć, że sytuacja światowa się bardzo zmieniła w ciągu ostatnich 20 lat, Rosja nie jest prostym przedłużeniem ZSRR i odeszła od imperialnej polityki.

http://prawica.net/node/14535

Pozdrawiam
Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#14913

Na chłodno, więc bez złudnej nadziei na prowadzenie wspólnej polityki z Rosją bez szkody dla Polski.

Przez 20 lat w Rosji zmieniły się tylko nazwiska i fakt, że w kioskach jest więcej gazet (co z tego, że wszystkie pod kontrolą Kremla).

Gruzja pokazała, że Rosja nigdy nie zrezygnuje z imperialnych ambicji. Uważanie, że ten kraj może być dla nas partnerem to skrajny optymizm albo naiwność.

Vote up!
0
Vote down!
0
#14914

Waść to agent czy idiota, że brutalnie spytam?

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Przemoc rzadko jest odpowiedzią, ale kiedy jest, jest jedyną odpowiedzią.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#14920

Niemcy mają z Rosją "strategiczne partnerstwo".

Prezydent USA Barack Obama zaproponował prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi utworzenie wspólnego frontu w rozmowach z Iranem na temat jego programu atomowego. W zamian USA gotów będzie "zapomnieć" o planach instalacji elementów swojej tarczy antyrakietowej w Europie - informuje dziennik "Kommiersant" o - jak zaznacza - "sensacyjnej propozycji" amerykańskiego prezydenta.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,10897681,wiadomosc.html

Po prostu wojny przestały się opłacać.
Przyszłość świata leży we współpracy pokojowo nastawionych państw.

Bacz

PS. Co sądzę o tarczy napisałem tu: http://niepoprawni.pl/content/rosjanie-zadowoleni-tarczy-nie-bedzie

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#14915

Niemcy mają strategiczne partnerstwo z Rosją, zamiast z USA. I to jest problem Europy. Zgadzam się, że nasi sojusznicy chcą tej współpracy ale nie zmienia to faktu, że jest to błąd. Ich współpraca oznaczać będzie zredukowanie roli Polski do pogranicza dwóch stref wpływów które można bezkarnie sobie podporządkować.

Na nasze nieszczęście w USA rządzi lewak (czyt. impertynent), tak samo jak w Europie Zachodniej rządzą postmarksiści jak Barroso. To wszystko razem daje wspaniały klimat pod walkę o światowy pokój i koniec wojen (wojny nigdy nie przestaną się opłacać - Gruzja, wiara w ten lewacki frazes zawsze mnie zdumiewa).

Rządzi lewak - tarczy nie będzie. Oni zawsze postępują zgodnie z interesem Rosji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#14916

NATO w czwartek ogłosi, że w pełni wznawia stosunki z Rosją - dowiaduje się Radio ZET. Ostatnio rozmowy się toczyły jedynie na szczeblu nieformalnym, a wcześniej były całkowicie zamrożone w związku z konfliktem w Gruzji.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,NATO-w-pelni-wznawia-stosunki-z-Rosja,wid,10905289,wiadomosc.html?ticaid=179b0

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#15035