Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Żołnierzom Wyklętym

Obrazek użytkownika kryska
Historia

- NIE DAJMY ZGINĄĆ POLEGŁYM - Zbigniew Herbert

Żołnierze wyklęci – określenie żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 1944-1963.
Ostatni "żołnierz wyklęty" – Józef Franczak ps. "Lalek" z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego "Uskoka" – zginął w obławie pod Piaskami (woj. lubelskie) prawie dwadzieścia lat po wojnie - 21 października 1963 r.

Przez całe lata PRL-u nazywano Ich „zaplutymi karłami reakcji”, a wszystkie niepodległościowe organizacje, do których należeli określano jako „faszystów”, czy „bandy reakcyjne z pod znaku NSZ”. W zamian za ofiarną walkę w obronie wartości jaką była Niepodległość Ojczyzny wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, które były kpiną z wymiaru sprawiedliwości, a których wyrok był oczywisty – natychmiastowo wykonywano kary śmierci. Jedynie nielicznym udało się przetrwać stalinowski reżim, aby żyć dalej przez długie dekady Polski Ludowej z piętnem „reakcyjnego bandyty”.

]]>http://www.zolnierzewykleci.pl/]]>

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
Projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” złożył w ubiegłym roku prezydent Lech Kaczyński: w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom Powstania Antykomunistycznego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.
Ustawa została przyjęta.

W myśl jej postanowień, 1 marca będzie świętem państwowym obchodzonym corocznie jako Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", nie będzie to jednak dzień wolny od pracy.

- Jedną z ładniejszych tradycji II RP był szacunek odrodzonego państwa polskiego dla powstańców styczniowych.-

Żołnierzom wyklętym cześć!

]]>http://blog.rp.pl/semka/2011/02/28/zolnierzom-wykletym-czesc/]]>

Nie wolno nam o NICH zapomnieć!

ps.zdjęcia i materiały z sieci

Brak głosów

Komentarze

wywieśmy więc flagi narodowe,zapalmy świece i zmówmy

modlitwę w podzięce TYM,ktorzy za nas zginęli..........

10 ze zniczem za Nich........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#139959

Tak wszystko jakos ucieka, malo czasu, kazdy czyms zajety.
Tylko patrzec jak wymienia nam historie na pisana przez Niemcow i Sowietow. Mowmy o Polsce, mowmy o historii, mowmy o tych co tak niedawno dla niej walczyli i za nia gineli.
Teraz jest okazja, korzystajmy z kazdej chwili bo wkrotce moze byc za pozno.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139990

Vote up!
0
Vote down!
0
#139962

A w telewizji cisza dziś Dzień Żołnierzy Wyklętych a nikt w telewizji tzw publicznej nawet się na ten temat nie zająknie jest mi przykro i tak po prostu wstyd. Że nie potrafimy uczcic pamięci tych ponad 20 tysięcy ludzi, którzy oddali życie za Polske. A my w tej "wolnej" Polsce udajemy, że nigdy ich nie było WSTYD

Vote up!
0
Vote down!
0

JoannaS

#139970

W tvp .info o polnocy bedzie nadany film o Zolnierzach Wykletych. Tylko dlaczego nie po poludniu w tvp 1 albo 2?Dobre i to ,bede ogladac.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139977

bo to horror tylko dla dorosłych
oczywiście żartuję
po co ludziom głowy zawracać historią
trza żyć przyszłością
taki Miecugow i jemu podobne miernoty boją się ducha patriotyzmu

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#139988

Proszę pani dokładne dane podają, że w okresie od 1944 do 1953 roku zamordowano w ubeckich więzieniach ponad 55 tysięcy ludzi podziemia patriotycznego, zwłaszcza ludzi związanych z przedwojennym ruchem narodowym, najnowsze badania w tej sprawie mówią o tym, że łączna liczba zamordowanych, tych którzy zginęli w walce z sowieckim i komunistycznym rodzimym zdrajcą, wywiezionych na śmierć oraz zamordowanych po wojnie sięga liczby ponad 200 tysięcy ludzi, jednak i tak do końca nie znamy tych liczb, ponieważ wszelkie archiwa są dla nas niedostępne do tej pory z różnych powodów, przyczyną takiej sytuacji jest również niechęć w tej sprawie ludzi związanych z polską nauką zajmującą się tym okresem w dziejach naszej historii. Nie ma również na ten temat żadnych dokładnych publikacji ani książek, są oczywiście książki na temat żołnierzy niezłomnych, są poszczególne akta, są dokumenty archiwalne, jednak nikt nie opisał i nie zajął się po wojnie NSZ-em całościowo, nie ogarnął tego tematu w sposób szczegółowy i analityczny, to są zazwyczaj wspomnienia byłych żołnierzy poszczególnych jednostek lub zgrupowań i ich prywatne archiwalne zdjęcia oraz archiwalne akta z sądów oraz z prokuratorii. Nikt po wojnie w Polsce nie zajął się żołnierzami tej formacji ani tym (NSZ), ilu ludzi związanych z przedwojennym ruchem narodowym w wyniku terroru żydowsko-bolszewickiego po wojnie poniosło w skutek jego śmierć, są opracowania na temat AK, BCh, jednak o NSZ nikt takiej pracy w Polsce nie wydał, dopiero w ostatnich latach w Polsce próbuje się przerwać tę zaporę w świadomości Polaków wydając na ten temat jakieś opracowania oraz książki. Przypomnę tylko, że żołnierzy AK zwolniono ze złożonej przysięgi, że AK zostało oficjalnie rozwiązane, że AK zostało przez komunistyczne władze w jakiś sposób rozliczone. Takiego rozkazu natomiast nigdy nie było w oddziałach NSZ-u, nigdy żołnierzy NSZ-u nie zwolniono ze złożonej przysięgi ani nie rozwiązano rozkazem tych formacji wojskowych, a właśnie to są ci niezłomni i nieugięci, to ich najbardziej dotykały niemieckie oraz sowieckie represje, te z czasów wojny-okupacji, jak i te po zakończeniu wojny. Zwłaszcza w tym okresie, to właśnie polscy narodowcy ponieśli największe straty i ofiary! Od 1944 roku aż do końca lat 70-tych!

Dodam na marginesie od siebie, że po wojnie nagle znikąd pojawił się wysyp akowskich kombatantów, okazało się po wojnie, że takich kombatantów w Polsce było więcej niż miały na stanie wszystkie odziały podziemne z okresu ich walk w podziemiu z obydwoma okupantami i z jednym jawnym wrogie ukraińskim UPA, a więc między rokiem 1939 a rokiem 1945 i potem już podczas okupacji sowieckiej...Dzisiaj na nich wielu Polaków zupełnie z niewiedzy nazywa ich polskimi faszystami, nazistami, mordercami żydów, kolaborantami niemieckimi, robią to nie tylko polscy żydzi z kręgów wywodzących się ze środowiska TVN-u oraz Gazety Wyborczej i komuniści, na przykład takie organizacje jak Antifa, która jest związana z żydostwem, i komunistyczną międzynarodówką, ale postępują tak i środowiska związane z polską prawicą. Tutaj nie będę wymieniał ich nazw z litości nad nimi i z powodu tego, że zapewne robią to, tylko i wyłącznie z powodu głupoty, a przede wszystkim z powodu swojej niewiedzy o polskich narodowcach i o naszych polskich bohaterach i naszej własnej narodowej historii Polski...

Chwała dla Wielkiej Polski i jej niezłomnych bohaterów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139998

właściciele III RP postkomunistycznej wstydu nie maja
kaci są dla nich ludżmi honoru

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#140000

na wieki wieków, Amen

ps.
ale obciach - nie wywiesiłem flagi...

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#140011

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Chciałabym bardzo przeprosić, że onegdaj umieściłam nieprawdziwą informację dot. mojego krewnego, p. Henryka Gośniaka, pisząc, iż otrzymał on Order Orła Białego (taki mit krąży w rodzinie). Taki order otrzymał zdaje się jedynie dowódca WIN. Mój kuzyn, "Cezary" został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski - przez Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Brat Teściowej, "Pan Jan" leży w mogile z ludźmi Orlika. Wuj przeżył. Szykany, bieda, restrykcje, zatem parał się ciesielką (dobre zajęcie w tradycji judeo-chrześcijańskiej :)
Pan Prezydent poprzez ten honor i to odznaczenie uszczęśliwił go po tych mękach. Chwała bohaterom!
P.S. Flaga wywieszona :) a wuj żyje i daje świadectwo bohaterom z naszej zapadłej prowincji (mamy też Basię Baduchowską, 14-letnią łączniczkę z Szarych Szeregów w Powstaniu, ale to już zupełnie inna historia). Jeszcze Polska nie zginęła...

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#140041

Prosze serdecznie pozdrowic od tego co na spotkanie z Polska sie spoznil.Zdrowia zycze.W Bogu nadzieja.

Vote up!
0
Vote down!
0
#140103

Nasz Prezydent kazał wyszukiwać,tych co Polsce służyli,spieszył się 

,jakby wiedział,ze może nie zdążyć

A teraz jest już z NIMI,z Wyklętymi,często nawet zapomnianymi

Prezydencie Profesorze Lechu Kaczyński,

dziękuję CI,za wczorajszy Dzień Pamięci,wszak to z Twojej inicjatywy powstał,

to taki Twój Testament....

Mały Rycerzu...........

/Krysko,10/

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#140131