Rzeczpospolita zdobyta!

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Nareszcie!
Sami swoi postkomuniści, lewactwo i michnikowszczyzna w mediach.
Tyle trudu jednak nie poszło na marne.

Były dziennikarz "Wyborczej" i partner radiowy Wojewódzkiego - Bartosz Węglarczyk - zastępcą naczelnego "Rzeczpospolitej".

- Rada Nadzorcza spółki Presspublica Sp. z o.o. w Warszawie, wydawcy dziennika „Rzeczpospolita”, ogłasza konkurs na stanowisko redaktora naczelnego tego tytułu.

Ogłoszenie oraz szczegółowe informacje na temat konkursu ukażą się w jutrzejszym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita” oraz na stronach ]]>www.rp.pl]]>. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami Rada Nadzorcza przeprowadzi do końca stycznia 2013 roku.

Jednocześnie informuję, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”, pełniącym obowiązki Redaktora Naczelnego jest redaktor Andrzej Talaga. Na stanowisko Zastępcy Redaktora Naczelnego powołany został redaktor Bartosz Węglarczyk, który równocześnie pozostaje Redaktorem Naczelnym miesięcznika „Sukces”.-

]]>http://wpolityce.pl/wydarzenia/40945-byly-dziennikarz-wyborczej-i-partne...]]>

Bartosz Węglarczyk jest też celebrytą TVN i radiowym partnerem czołowego funkcjonariusza przemysłu pogardy Jakuba Władysława Wojewódzkiego w jednej ze stacji radiowych.

W dodatku to faszysta gardzący kobietami z Ukrainy.
(Polska wersja wideo została usunięta. Oto wersja z ukraińskiego YouTube'a.)

I jeszcze jedna ciekawostka.

Bar­tosz Wę­glar­czyk, któ­ry ko­biet z Ukra­iny nie gwał­cił, mo­że dla­te­go, że uznał je za ro­bo­ty do sprzą­ta­nia.
Wę­glar­czyk jest przy­pad­kiem szcze­gól­nym nie tyl­ko dla­te­go, że prze­tarł szla­ki Wo­je­wódz­kie­mu i Fi­gur­skie­mu, ale przede wszyst­kim dla­te­go, że we­dług wie­lu in­for­ma­cji jest on w pro­stej li­nii wnu­kiem Jó­ze­fa Świa­tło – jed­ne­go z naj­więk­szych sta­li­now­skich zbrod­nia­rzy, oso­bi­ście tor­tu­ru­ją­ce­go więź­niów z AK.

Dziadzio Józek

i wnuczek Bartuś

- Żeby nie być gołosłownym, podam tylko jeden przykład; pan redaktor Bartosz Węglarczyk, jednocześnie udzielający się dla TVN, jest w linii prostej potomkiem osławionego Józefa Światły, co to naprawdę nazywał się Izaak Fleischfarb i był wicedyrektorem X Departamentu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.-

]]>http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2327]]>
]]>http://www.warszawskagazeta.pl/wydarzenia/41-wydarzenia/1235-dzieci-prl-...]]>
]]>http://www.ipn.gov.pl/palm/pl/203/1587/]]>
]]>http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=swiatlo]]>

Jedna partia, jeden wódz, jedna gazeta!

Brak głosów

Komentarze

A zbliża się...
Coraz szybciej dla czerwonych.
Pozdrawiam z 10

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#307989

To już kolejny Twój komentarz w tym duchu. Czy masz jakieś podstawy, żeby tak twierdzić? Jestem przekonana, ze żadnych, ze to tylko pobożne życzenia.

Takie komentarze tylko usypiają (piszącego zresztą też), ze "samo się zrobi". Można więc zaparzyć sobie kawkę i czekać. Tymczasem samo się nie zrobi.

Dla Autorki jak zwykle 10.

#308007

Za podstawy swoich komentarzy biorę wiedzę a nie pobożne życzenia.
I zapewniam Cię, że mam kiepski sen, dlatego bardzo ciężko mnie uśpić.
W działaniu wyznaję zasadę "zrób to sam", a nie "samo się zrobi".
Nie sądzę także, żeby pisanie dało się zaliczyć do działania.
To może być tylko uzupełnieniem, i drogą do konsultacji
z szerszym gronem.
Pozdrawiam

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#308013

Dzięki za odpowiedź. Wiesz, tak Ci napisałam, bo takich komentarzy dających nadzieję jest tu sporo i myślę, ze wiele z nich to takie pobożne życzenia, usypiające obie strony. I dlatego mnie irytują, bo ja na odwrót - sytuację widzę może nie aż czarno, ale dość ciemno. I w końcu któryś komentarz spowodował taką moją reakcję.
Obyś jednak miał rację!

#308019

wystarczy poczytac tutaj komentarze gawiedzi i ciemno widać

http://natemat.pl/39825,porzadki-w-rzeczpospolitej-bartosz-weglarczyk-nowym-wicenaczelnym

#308032

To tylko prosty pragmatyczny ogląd sytuacji.
Nie mamy innego wyjścia.
Rosja systematycznie przygotowuje się do działań
wojennych.
Jeśli nie wobec europy, to niewątpliwie wobec Państw
wcześniej okupowanych.
Jeśli chcemy się bronić, a zakładam że chcemy,
to musimy wcześniej pozbyć się zdrajców we własnym gnieździe.
Stąd potrzeba opracowania takiej broni, która
ostudzi zapędy sowietów.
A do tego potrzeba wiedzy i... dyskrecji.
Pozdrawiam

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#308042

Józef Światło jest jednak chyba bardziej znany z powodu swojej ucieczki na Zachód i współpracy z Wolną Europą, niż z powodu swojej uprzedniej działalności w UB.
Ze wspomnień moich rodziców wynikało, że wtedy w Polsce było to wydarzenie wielkiej wagi, że dla wielu słuchanie Wolnej Europy zaczęło się od relacji Światły o kulisach bezpieki.
Chyba chociaż częściowo naprawił on w ten sposób swoje winy, bo skutki jego działalności po ucieczce były pozytywne.

Przyznaję zarazem, że niewiele wiem o tej postaci poza tym, co napisałem.

No, ale jeśli Węglarczyk faktycznie jest jego wnukiem, to byłoby to zgodne z polityką kadrową tvn, bo tam chyba trzeba być dzieckiem albo wnukiem dygnitarzy PZPR albo jakiś SB-ków, żeby uzyskać zatrudnienie.

#307997

czyli media sgurwysynami stoją

poizdro

#307999

Nie sądzę, aby nawet częściowo naprawił swoje winy.

Niektórzy historycy twierdzą, że Światło został zwerbowany przez wywiad brytyjski w 1948, a następnie "przekazany" CIA. która "wycofała" go w 1953.

Inni, że Światło prysnął do Berlina Zach. pod wpływem obaw o własny tyłek, związanych z wykończeniem Berii i stopniową utratą wpływów w MBP przez "żydowskich towarzyszy".

Tak, czy inaczej, Światło był jednym z "najwybitniejszych" zbrodniarzy w szeregach MBP.

Fakt, że jego ucieczka odbiła się w Polsce szerokim echem. Ale echo to nie było przesycone sympatią... ;-)

Pozdrawiam

#308004

Nieodmiennie 10

#308015

wypisz wumaluj wnuś dziadzia

pzd

#308036

Tylko z powodu swoich wyczynów w MBP/UB lecz i z powodu ogólnoPRLowskiej akcji zamalowywaniu napisów przy włącznikach/wyłącznikach oświetlenie na klatkach schodowych i w piwnicach z "Oszczędzaj światło" na "Wyłącz światło".

 

I coś w temacie Rzepy:

 

Jakby młodzi nie wiedzieli, to były takie trójki robotniczo -chłopsko - wojskowe, a i na kipisze przychodzili też zazwyczaj trójkami, bo tylko jeden nich umiał pisać.

Wówczas podrzucali swoje spreparowane materiały albo robili tab by zniknęły choćby i akta prokuratorsko - sądowe, których były niezłe kwiatki - jak choćby nazwiska ich konfidentów w legalnie otrzymanych z sądu aktach.

Tak zginęło oświadczenie złodzieja sprzętu fotograficznego lecz przeoczyli w je aktach, więc wrócili by je wydrzeć z legalnych moich akt sądowych, w których brak jest jednej akurat z tym nazwiskiem strony.

Bolek widocznie brał u nich nauki nim powyrywał swoje pokwitowania wygranych w Toto Lotka i zobowiązania do lojalnej współpracy z przysięgą na krucyfiks, prawda?

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

Obibok na własny koszt

#308066

z mordercami narodu polskiego.
Niech sie nie czuja bezpieczni zdrajcy i ich POtomkowie.

#308073

O tym, że jest zdobyta wiedziałem juz jak Hajdaowicz ją kupił. A tak zupełnie, zupełnie poważnie... nie moge patrzeć już na te mordeczki, nie mogę i ten całus Stoltzmana i Szechtera, brrrr

Pozdrawiam

krzysztofjaw

krzysztofjaw

#308071

Niech te czerwone hieny i padlinożercy czytają co tu ludzie piszą,a wiem że czytają,to niech wiedzą te czerwone niemyte świnie że już nie będzie grubej kreski czy Magdalenki lub nocnej zmiany

pozdrawiam cię kryska

#308089

jeśli chodzi o te szechterowo-stoltzmanowe całowanki, to mogą sobie nawet z języczkiem. Nie patrzę w stronę czerwonego buractwa, choć może źle czynię, gdyż tych zdrajców lepiej mieć na oku.

Rzepa mi wisi. Już nie czytam i w ten sposób spróbuję rozłożyc to badziewie finansowo. Może tam sobie Hajdarowicz zatrudnić jeszcze dwa tuziny węglarczykopodobnych.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

#308116

USA, to znaczy, ze jego potomek urodził się już tam - mam rację? Może zostawił tu żonę z dzieckiem? Jeśli nie to jego dziecię ujrzało światło dzienne w USa, to dziecię miało potomka tam, to skąd się ta menda Węglarczyk w Polsce wzięła? Michnikowcy zapewniają, że jesteśmy tacy antysemici, ze Żydów u nas w ogóle nie ma, to skąd takie mendy się biorą jak ten i Wróblewski? Z nieba lecą jak kiedyś stonki ziemniaczane, czy co?

Joanna K.

#308119

 ale nie bez powodu MSZ wydaje corocznie ileś-tam paszportów polskich starozakonnym, z którymi wracają do POlski i mają tu pełne prawa. Nie pamiętam już gdzie, ale czytałem o tym w kontekście powrotów Polaków z Kazachstanu, którym utrudnia się powrót jak tylko można. Pejsaci mają dużo prościej.

#308129

Zydow ktorzy byli i sa w MSZ i innych sluzbach panstwowych.
Ci Polacy np. z Kazachstanu co za sprawa wojny ocaleli w glebi azji zyli i dalej zyja nadzieja powrotu do ojczyzny , ktora ich traktuje gorzej jak po macoszemu.
Mimo ze prawo wyraznie mowi ze jesli jedno z rodzicow bylo Polakiem nalezy sie w tedy polski paszport jak psu micha.
Ci Polacy na wschodzie po ciezkich nie do opisania przezyciach zachowali polskosc ,historie i jezyk.
Pamietam jakiegos gudlaja w rzadzie nie pamietm kiedy to bylo,ale jeszce przed 2005 rokiem jak mowil ze Polski nie stac na sprowadzenie Polakow.
Za to co roku daje sie tysiace paszportow Zydom z Izraela ktorzy nie maja pojecia o polsce o kulturze ,histori nie mowiac juz o jezyku.Biora paszporty na wszelki wypadek badz zeby odebrac co tu zostawili ich krewni, a tez w duzej mierze zeby objac wysokie stanowiska w firmach rzadowych i bankach.

#308157

czyk zainstalował się w Polsce.
To jest interesujące, gdzie tatuś, kto mamusią jego, drugi dziadek kto to taki ...czy ma potomstwo, może uczą się w chedarze albo jesziwie - to będą prawdziwi zbrodniarze, Palestynę mamy tu murowaną.
A my mu jeszcze pensyjkę fundujemy na niezłym poziomie.

Joanna K.

#308218

Pozdrawiam PS

#308121

Wątpię. Zapraszam: http://prlbis.blogspot.com/2012/11/druga-czystka-hajdarowicza.html

#309395