Polska według Kuczyńskiego

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Gdyby nie geniusz Waldemara Kuczyńskiego nie wiedziałabym dlaczego PO usiłuje podporządkować sobie takie instytucje niezależne jak NBP, IPN, NIK czy też TVP, która stawia opór Tuskowi i dlatego grozi jej likwidacja.
Nie wiedziałabym równiez dlaczego PO chce odebrania pewnych przywilejów czy możliwosci działania Prezydentowi RP tylko dlatego, że nie jest on z jedynie słusznej Platformy.

I olśnił mnie właśnie Waldek Kuczyński, ten któremu wszystko kojarzy się z kaczorami, których obwinia za wszystkie plagi na tym bożym swiecie.
-'Na scenie politycznej trwa wojna o ustrój. PO, mając za sobą większość Polaków, go broni, a PiS, mając za sobą mniejszość Polaków, go atakuje" – pisze polityk i publicysta.

- "System polityczny, w którym są dwie partie, ma liczne zalety. Na pewno góruje nad partyjnym rozdrobnieniem. Ale tak jest wtedy, kiedy obie partie akceptują ramy ustrojowe i – traktując je jako niezmienny składnik rzeczywistości – proponują odmienną politykę, w której mogą być też pewne korekty porządku publicznego. To jest dwupartyjność politycznego sporu na gruncie ustrojowej zgody.

Partią takiej dwupartyjności jest Platforma Obywatelska, która nie bez krytycyzmu uznaje i szanuje to, co zrobiono w ciągu 20 lat, i nie ma projektów, które by zmieniały typ ustroju. Taką partią nie jest natomiast Prawo i Sprawiedliwość w obecnym kształcie. Do tej drogi, którą obrano w roku 1989, do tego kształtu Rzeczypospolitej, jaki powstał, i do tej konstytucji, która go wyraża, ma ona stosunek zajadle nienawistny. Deklaruje otwarcie wolę wejścia na nową drogę polegającą na stworzeniu odmiennego porządku politycznego." -

http://www.rp.pl/artykul/9157,337462_Kuczynski__Polska_chorobliwa_dwupartyjnosc_.html

Ta dwupartyjność jest chorobą dla Polski, z którą trzeba jaknajszybciej się uporać - tak to widzi Kuczyński.
I trzeba z tym szybko skończyć, bo najlepsze co może być dla Polski, to jedna partia, oczywiścia Wielka Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska, jedna siła i jedna wizja.
Ale na tej drodze ku wiecznej szczęśliwości Polaków według Kuczyńskiego stoją małe ugrupowania, SLD i Stronnictwo Demokratyczne.
Te ugrupowania nie powinny się upierać i bronić swojej odrębności, tylko jaknajszybciej przystąpić do Platformy, coś na kształt SD i PSL w byłej PZPR.
Dalsze kroki to wpisanie Wielkiej Polskiej Zjednoczonej Platformie Obywatelskiej wiodącej roli w życiu narodu konstytucyjnie a potem zostanie tylko przywrócenie święta 22 lipca, bo przecież Polacy czekają tego jak zbawienia i łakną niczym kania dżdżu .

I to będzie idealny ustrój dla Polaków a nasza Ojczyzna stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą.

Polacy, pójdzmy wszyscy z Waldkiem Kuczyńskim i za PZPO!
Chodż i Ty razem z nami!

Brak głosów