Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Niepokonany

Obrazek użytkownika kryska
Sport

....Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Niepokonanym
Wśród tandety lśniąc jak diament
Być zagadką, której nikt
Nie zdąży zgadnąć nim minie czas -

- To jest koniec mojej kariery skoczka narciarskiego. Pozostało jeszcze kilka konkursów, jeszcze jest Lahti, jeszcze jest Planica i później jest 26 marca, skok do celu organizowany przez Red Bulla i tam będzie podsumowanie mojej kariery - powiedział Małysz.

- Zawsze marzyłem o tym, żeby zakończyć, jak będę dobrze skakał i myślę, że to najodpowiedniejsza chwila - powiedział polski mistrz.

Jednocześnie Małysz stwierdził, że jest już skokami zmęczony, ale po zakończeniu kariery zamierza pozostać przy sporcie.
W trwającej ponad 15 lat karierze Adam Małysz wywalczył trzy srebrne i jeden brązowy medal igrzysk olimpijskich. Czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata. Na swoim koncie ma również srebro i brąz tej imprezy, co czyni go najbardziej utytułowanym skoczkiem w historii MŚ. Czterokrotnie sięgnął po Kryształową Kulę Pucharu Świata. W ramach tego cyklu wygrał 39 konkursów, a na podium stawał aż 91 razy - najwięcej w historii.

- Ile mam medali? Nie liczyłem, całą półkę. Są dla mnie nie tylko miłą pamiątką, są bardzo ważne. Każdy z nich symbolizuje sportowy wysiłek, w każdym kryje się kawałek mojego życia, ale czas na sentymentalne podróże w przeszłość i rozpamiętywanie tego, co było, pora na dokładne ich policzenie – przyjdzie wtedy, kiedy zakończę karierę. Zdarza się, że czasem staję w pokoju i patrzę na nie i tak sobie myślę, że będąc dzieckiem nawet nie marzyłem i nie śniłem o medalach olimpijskich, medalach mistrzostw świata czy kryształowych kulach -
Źródło: Adam Małysz – Moje Życie, 2004

- Polski hymn kojarzy mi się przede wszystkim ze zwycięstwem. Na pewno każdy sportowiec potwierdzi moje słowa -
Źródło: „Bravo Sport”, nr 24, 2003

- Ja zawsze kibicuję słabszym -
Źródło: „Super Express”, 28 lutego 2005

O Adamie Małyszu Mika Kojonkoski, marzec 2007

- Zawsze powtarzałem, że skoczek taki jak Adam Małysz rodzi się raz na sto lat. To fenomen, jestem nim jeszcze bardziej zachwycony niż kilka sezonów temu .-

ps. materiały z sieci

Brak głosów

Komentarze

Nigdy nie uległem "małyszomanii", moje dzieci i ich TV-programy na to nie pozwoliły ;). Jednak zestawienie w takiej szybkiej formie osiągnięć Adama robi nawet na mnie wrażenie. "Szacunek" jak to mawiają albo "czapki z głów" przed wielkim sportowcem. Tekst apolityczny na Niepoprawnych potrzebny jak wisienka na torcie :D.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141014

więcej słów nie potrzeba
MISTREZ w tych paru słowach powiedział wszystko

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#141020

przy tym skromny: Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść Niepokonanym.........10

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#141016

bo to diament wśród tandety

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#141021

ję to tego, że nigdy się nie spotkał z Janem Pawłem II. - Jako góral był fanem skoków narciarskich, więc pewnie spotkanie dałoby się załatwić. Co prawda nie jestem katolikiem i jako protestant nie uznaję zwierzchności papieża, ale bardzo go szanowałem jako człowieka, tak wiele wniósł, tak wiele pomógł na świecie. Marzyłem, żeby spotkać się z nim na prywatnej audiencji. To wielkie niespełnione marzenie "
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#141022

Geniusz połączony ze skromnością!
Jak niewielu było takich w historii.

KTO I KIEDY DA NAM ZNOWU TYLE WZRUSZEŃ?
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#141030

#141052