Nauczyciel patriotyzmu

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

czyli Cypryjczyku daj się okraść, by bankonm niemieckim żyło się lepiej i ciotka Angela rosła w siłę.

Rząd cypryjski w negocjacjach z ministrami finansów państw strefy euro i Międzynarodowym Funduszem Walutowym uzgodnił pakiet ratunkowy dla zagrożonego niewypłacalnością kraju w wysokości 10 mld euro. Jednym z warunków uzyskania przez Cypr tej pomocy było obciążenie depozytów bankowych na wyspie jednorazową opłatą. W przypadku depozytów do 100 tys. euro będzie ona wynosić 6,75 proc., a powyżej 100 tys. euro - 9,9 proc.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,13574573,Ciecia_depozytow_na_Cyprze__Obywatele_protestuja_.html#ixzz2OCDTyYvY

Cypryjski parlament powiedział jednak NIE!
Mieszkańcy tej pięknej wyspy nie widzą powodu, dla którego mieliby ratować państwo swoimi odkładanymi latami, ciężko zarobionymi oszczędnościami. Zresztą, takiego powodu w zasadzie nie widzi chyba nikt, kto powolne bankructwo Cypru obserwował i komentował.

ale powód ujrzał wielki patriota, cyngiel salonu michnikowskiego Konrad Piasecki.
On gotów krew prtzelać i dziwi się Cypryjczykom.
Konrad Piasecki stwierdził na Twitterze, że kiedyś za kraje przelewano krew. A dzisiaj jesteśmy zdziwieni tym, że mielibyśmy na ratowanie państwa oddać 5% oszczędności.

Na tę wypowiedź zareagował, między innymi, prezydent Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski, który spytał dziennikarza: "Ale czy ktokolwiek przelewał krew za bankierów?".

Prof. Orłowski broni pomysłu opodatkowania depozytów bankowych na Cyprze. "To są śmierdzące rosyjskie pieniądze".

- To są pieniądze pochodzące z Rosji (...) To są pieniądze śmierdzące, to są pieniądze pochodzące najprawdopodobniej w ogromnej mierze z łapówek, nielegalnych operacji, często kryminalnych. No i teraz Cypr wpadł w kłopoty, dlatego, że zebrał tych pieniędzy wielokrotność swojego PKB, żył oczywiście z marży od tego, zainwestował te pieniądze w Grecji w znacznej mierze no i teraz ma kłopoty. - tłumaczy gość RMF FM.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/49488-prof-orlowski-broni-pomyslu-opodatkowania-depozytow-bankowych-na-cyprze-to-sa-smierdzace-rosyjskie-pieniadze

Dariusz Rosati to kolejny patriota na liście broniacych pomysłu opodatkowania depozytów bankowych na Cyprze.
Ten patriota kiedyś bronił aferzystów Amber Gold.

Państwo nie powinno płacić za Amber Gold - uważa Dariusz Rosati (PO), szef sejmowej komisji finansów publicznych. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi, że osoby, które straciły na "złotych lokatach" chcą pozwać państwo za zaniechania państwowych instytucji wobec spółki Marcina Plichty. - Odpowiedzialność za lokowanie pieniędzy musi spoczywać na osobie, która te pieniądze ma - powiedział w TVN24 Rosati.

http://www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/rosati-nie-mozna-obciazac-panstwa-za-amber-gold,270936.html

Salonowi patrioci IIIRP nakazują Cypryjczykom dać się okraść, a tymczasem....

Policja przeszukuje mieszkanie szefowej MFW. Czy Lagarde złamała prawo?

Francuska policja przeszukała w środę mieszkanie Christine Lagarde. Szefowa MFW jest podejrzewana o łamanie prawa i sprzeniewierzenie setek milionów euro publicznych pieniędzy w wyniku decyzji, które podjęła w 2008 roku w związku ze sporem francuskiego milionera Bernarda Tapie z francuskim bankiem Credit Lyonnais
Policja szuka dowodów na to, że Lagarde złamała prawo, podejmując decyzję w sporze znanego milionera Bernarda Tapie z dużym francuskim bankiem Credit Lyonnais, którą francuskie media określają jednym słowem: "Skandal!".

Podejrzenia o popełnienie przestępstwa dotyczą decyzji Lagarde z 2008 roku, gdy piastowała jeszcze funkcję francuskiego ministra finansów. Jako minister interweniowała w toczącym się od lat sporze Bernarda Tapie - znanego francuskiego biznesmena i polityka skazanego za korupcję z bankiem Credit Lyonnais. Tapie, w przeszłości m.in. właściciel klubu piłkarskiego Olympique Marsylia, oskarżał bank o fatalne przeprowadzenie transakcji w 1993 roku, gdy biznesmen sprzedał większościowy pakiet należącej do niego znanej firmy sportowej Adidas. Złożył więc do sądu pozew o odszkodowanie, ale sprawa ciągnęła się przez lata i nie było widoków na jej rozstrzygnięcie.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13597481,Policja_przeszukuje_mieszkanie_szefowej_MFW__Czy_Lagarde.html?bo=1#ixzz2OCH9jHNX

Christine Lagarde jest szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego od 2011 roku. Zastąpiła na tym stanowisku Dominique'a Straussa-Kahna, który musiał przedwcześnie zrezygnować z urzędu z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne.

Okradzenie kont Cypryjczyków to pomysł tej "damy".
Czy dla niej Piasecki gotów krew przelać?

http://wyborcza.pl/1,75477,13574573,Ciecia_depozytow_na_Cyprze__Obywatele_protestuja_.html

Brak głosów

Komentarze

to dlaczego nie?

HdeS

HdeS

#345452

Pewnie nieraz, choć inaczej się to nazywało...

Pzdr.

#345532

[quote]Czy dla niej Piasecki gotów krew przelać?[/quote]

Ja jestem za.
A jak nie jest gotów, to przystałbym nawet na propozycję wspomożenia go w tym akcie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#345544