Miliony Polaków nie mają nawet na chleb

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Niemal 5 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie - alarmuje CBOS. Wciąż pogłębia się przepaść między bogatymi i biednymi.

W 2008 r. przybyło o 4 punkty procentowe rodzin żyjących skromnie lub bardzo biednie, ubyło zaś o 4 punkty tych, które cieszą się dobrobytem – podaje serwis tvp.info za CBOS.

W biedzie, bez pieniędzy na podstawowe potrzeby, egzystuje aż 4 proc. ankietowanych. Kolejnych 26 proc. przyznaje, że żyje bardzo skromnie, z przysłowiowym ołówkiem w ręku. Ponad połowa z nas (52 proc.) żyje "średnio" – wystarcza na codzienne potrzeby, ale większe zakupy wymagają już zaciskania pasa. Jedynie 17 proc. badanych uważa, że starcza im na wiele bez specjalnego oszczędzania, a 1 proc. deklaruje, że żyje się im bardzo dobrze i mogą pozwolić sobie na różne luksusy.

Statystyki wykazały, że prawie 7,7 mln Polaków może wydać dziennie nie więcej niż... 10 zł. To mniej niz wynosi tzw. ustawowa granica ubóstwa (1404 zł dla czteroosobowej rodziny)!

Coraz więcej ludzi boi się o bezpieczeństwo finansowe swoich rodzin. Rozwarstwienie majątkowe powiększa się w bardzo szybkim tempie.

Dla uzmysłowienia skali problemu wystarczy podać, że blisko 5 milionów ludzi, których egzystencja jest zagrożona, to więcej niż łączna liczba mieszkańców Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wrocławia i Poznania. Osiem lat temu takich osób było około 1,6 miliona - czytamy na stronie tvp.info. (ks/tvp.info)

źródło: Niezalezna.pl

http://netbird.pl/widgets_area?app=149&app_id=867&app_type=article&article_id=9073&article_page=1&no_original_params=true&widget_id=216

Przerażające wyniki,pogłębia się w Polsce rozwarstwienie społeczne,zmniejsza się klasa średnia,zwiększa obszar już nie biedy ale nędzy ludzkiej .
I tym media się nie zajmują,bo to problem niewidowiskowy,niemedialny a poza tym stawiałby ukochanego Donka w złym świetle .

Media mają swoich pupili i nie są nimi ludzie chleba pragnący,pupilem mediów może byc naczelny cham i bydlak III RP Palikot,nad którego dzisiejszym występem debatują właśnie na wizji WSI24 z fanem tego bydlaka Kazimierzem Kucem zauroczopnym dowcipem chama z Biłgoraju .
A chleb dla nędzarzy? A kto by się tym zajmował?

Brak głosów

Komentarze

Najważniejsze to zlikwidować bezrobocie.

O metodach likwidacji bezrobocia pisalem na swoim blogu.
http://niepoprawni.pl/blog/404/sposob-na-bezrobocie
http://niepoprawni.pl/blog/404/sposob-na-bezrobocie-2

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#19214

Sęk w tym,ze w Polsce ci co maja prace cierpia na ubóstwo,bo zarobki sa karygodnie zaniżane i trudno utrzymać nawet niewielodzietną rodzinę przy obojgu pracujących rodzicach,nie wspomne o emerytach i rencistach,którzy w wiekszosci otrzymują swoje renty i emerytury w wysokości 600 -700 zł,po dokonaniun opłat czesto nawet na chleb suchy codziennie nie wystarcza.
Nedzarzami w Polsce są równiez ludzie posiadajacy prace.
I to jest hańba rzadzących!

Vote up!
0
Vote down!
0
#19218

Jak jest małe bezrobocie to automatycznie rosną płace zgodnie z zasadą że mała podaż (w tym wypadku pracy) powoduje wzrost ceny (czyli płacy).
Jak wszyscy, którzy mogą pracować będą pracować to łatwiej im będzie wypracować wsparcie dla tych, którzy nie pracują bo nie mogą z powodu bardzo kiepskiej kondycji.

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#19237

Za czasów Millera, do spółki z PO głoszone były hasła, że najpierw trzeba zlikwidować bezrobocie. Metodą na to było obniżenie do 0,5 minimalnej płacy dla stażystów. Skutkowało to tym, iż trzeba było harować 8 h (praktycznie 12) za 300 PLN. Efektem zaś było 2 mln emigracja, jak tylko można było zwiać. Nie pieprz waść więc, iż przede wszystkim trzeba zlikwidować bezrobocie, bo już słychać głosy całej kupy gnid głoszących, że trzeba obniżyć płacę minimalną.
Do rowagi, przyjżyj się gościu czemu wygrała północ stanów z południem, gdzie było niewolnictwo - najprostrza odpowiedź jest taka, że kosztowna siła robocza oznaczała większą zachętę do innowacji. Przy niewolniczej sile roboczej nic nie zmusi firm do innowacji, bo to się nie opłaci.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19229

Nigdy nie było tak aby stażyście czy komukolwiek można było legalnie płacić 0,5 minimalnej płacy lub wymagać od niego pracy ponad 8 godzin. Jeśli były takie przypadki to było to łamanie prawa i jeśli to się wydało to winni byli karani przez sądy - przykład: wyzyskiwane pracownice "Biedronki". Rządy w RP tylko mówią, że walczą z bezrobociem, a tak naprawdę podnosząc podatki, futrując oligarchów i podnosząc zasiłki - bezrobocie wspierają.

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#19235

aby skutecznie obniżyć bezrobocie, to należy uwolnić rynek. Znieść należy 95% koncesji, uelastycznić prawo pracy, zlikwidować płacę minimalną oraz obniżyć podatki. Tyle, co można zrobić w tej dziedzinie.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#19238

... to niech jedzą ciasteczka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19247

Potwierdzam opisany stan materialny. W ostatnich
trzech latach spirala biedy, nędzy powiększył się w
społeczeństwie w sposób ogromny. Społeczeństwo żyje
poniżej przyjętego przez posłów tzw. mininimum socjalnego
O leczeniu uzębienia można pomarzyć, o dostępie do lekarzy
podobnie, na wizyty prywatne ludzi nie stać, po uregulo-
waniu opłat miesięcznych często pozostaje 300, - złotych.
I zapewnie nie są to sytuacje jednostkowe
AKTUALNIE W PAŃSTWIE nazywanym DEMOKRATYCZNYM
MA MIEJSCE HOLOCAUST NA NARODZIE POLSKIM

Vote up!
0
Vote down!
0

merypol

#85594