Dotknięty

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Zaburzenia urojeniowe (dawniej paranoja prawdziwa, obłęd, z grec. παρά - "obok, poza" i νους - "rozum, sens") - usystematyzowane urojenia, najczęściej prześladowcze i oddziaływania, rzadziej wielkościowe lub inne.
Omamy występują sporadycznie, struktura osobowości jest zachowana.
Urojenia paranoiczne są usystematyzowane, a w wyrażanych urojeniowo treściach występuje spójność. Charakterystyczną cechą paranoi prawdziwej jest to że urojenia dotyczą jednej tematyki.
Oto DOTKNIĘTY.

Jego paraniczne urojenia, związane z osobą Jarosława Kaczyńskiego i PiS opanowały go w takim stopniu, że mówi i pisze Kaczyńskim, którego w sobie wyhodował.
Dzięki urojeniom paranoik Kuczyński otrzymuje to, czego nie ma w realu.

- PiS trwa w posadach; świat jest zagrożeniem, Polska w rękach antynarodowych sił, trzy czwarte narodu zieje wściekłą nienawiścią do PiS i Prezesa, albo jest otępiałymi lemingami zniewolonymi przez PO. III RP to Ubekistan przeżarty UKŁADEM, a rząd to zdrajcy wysługujący się obcym i mordercy wielkiego prezydenta. Tylko ja, Kaczyński, mam rację i tylko IV RP wedle mej koncepcji może zbawić Polskę, o co prosi mnie ćwiartka narodu, ta prawdziwa. To jest prawda o PiS.-

Waldemar Kuczyński

http://wiadomosci.wp.pl/kat,126914,title,Waldemar-Kuczynski-ludzie-uwazajcie-PiS-sie-zmiekcza,wid,14833722,wiadomosc.html

Pierwsze symptomy postępujacej paranoi widac było u Kuczynskiego już kilka lat wczesniej
Co napisał "autorytet" środowisk gazetowo-wyborczych, kiedy wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

W. Kuczyński: Polsce życzę jak najgorzej.

- "Życzę porażek na wszystkich frontach, bo każde zwycięstwo tego Układu to porażka Polski i zagrożenie dla wolności. Życzę także porażek gospodarczych, choć za to płacą ludzie. Ale tylko one mogą wstrząsnąć bazą wyborczą tej wstecznej władzy i uniemożliwić dalsze hodowanie chwasta zwanego IV RP."-

Zespoły paranoiczne są trudne do leczenia z uwagi na brak współpracy i chęci chorego do leczenia, który logicznymi wywodami podkreśla, że to osoby z jego otoczenia są chore, a nie on sam.
Oto dewiza zyciowa b.PZPRowca i UDeka Kuczynskiego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Waldemar_Kuczy%C5%84ski

Brak głosów

Komentarze

Joe Chal
Urojenia (łac. delusiones) – zaburzenia treści myślenia polegające na fałszywych przekonaniach, błędnych sądach, odpornych na wszelką argumentację i podtrzymywane mimo obecności dowodów wskazujących na ich nieprawdziwość. Urojenia to stan choroby psychicznej i chyba mamy tu do czynienia w osobie o ktorej pisze autor.
Pozdrawiam
Joe Chal

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#282061

Oj tam, oj tam, zaraz dotknięty. Normalnie, zwyczajnie kopnięty. :)

pozdr
Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#282088

a tak mówiąc prosto z mostu - pierdolnięty i tyle

pozdro

Vote up!
0
Vote down!
0
#282091

"Zespoły paranoiczne są trudne do leczenia z uwagi na brak współpracy i chęci chorego do leczenia, który logicznymi wywodami podkreśla, że to osoby z jego otoczenia są chore, a nie on sam."

Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność ubezwłasnowolnienia chorego. To długi proces, nawet jak chory podpali chałupę i lata z tasakiem po ulicy.
Nie dotyczy to jednak "wyjątkowo odrażających przypadków", przykładowo Obrońców Krzyża. Migiem zwiniętych i odprawionych do psychiatryka. Po dochodzeniu, za każdym razem okazywało się, że przetrzymywanie ich w szpitalu psychiatrycznym oraz podawanie leków psychotropowych było bezpodstawne i niezgodne z prawem. Jakoś tam,osobiście
byłam zaangażowana w tę sprawę.
A bohater Twojej notki, nawet we mnie, mającej ponadprzeciętną cierpliwość względem chorych, budzi całkiem
pierwotne instynkty.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#282172

ja mam ubaw jak slucham tego pierdolniętego starca

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#282174

W młodości, na różne strachotne zachowania staruszków, reagowałam refleksją : "cholera, nigdy nie wiadomo jak się będę zachowywać, gdy sama będę w ich wieku."
Dzisiaj, chociaż za cholerę nie mogę osiwieć / to pewnie te indiańskie pochodzenie :)))/ metryka jest bezlitosna, i bliskim mówię :" jak zacznę któregoś poranka pieprzyć, że Tusku, kolega mój i wspaniałej renaty, jest zesłany przez Opatrzność bo cuda czyni - macie mnie natychmiast odesłać do najbliższego psychiatry." :))))
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#282176

załatwione

pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0
#282263