Ciszej nad tą trumną

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Z mediów wylewają się strumienie wazeliny i zachwytu nad geniuszem zmarłeo, byłego ministra spraw zagranicznych Skubiszewskiego.

- " Od zera budował polską politykę zagraniczną. Był szefem dyplomacji w rządach Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej. Realizował koncepcję nowego początku w stosunkach polsko-niemieckich premiera Mazowieckiego. Uzyskał potwierdzenie polskich granic na Zachodzie. Wypisał nas z Układu Warszawskiego. To za jego czasu zaczęły się negocjacje z Unią i NATO, zaś Trójkąt Weimarski łączący Polskę, Niemcy i Francję to jego dzieło - i zaprzyjaźnionego z nim ówczesnego szefa niemieckiej dyplomacji Hansa-Dietricha Genschera." -

to peany z Gazety Wyborczej.

Szkoda tylko, że Krzysztof Skubiszewski nie zadbał o inne mniejszości narodowe w Polsce i nie załatwił im stałych mandatów w Sejmie jak załatwił to mniejszości niemieckiej.
Szkoda, że Polska ma takich geniuszy i to niemal jeden w drugiego z ksywami TW jako współpracownicy SB.

Skubiszewski - o czym żadne mainstreamowe media dziś nie poinformują - był zarejestrowany przez SB jako kontakt służbowo-informacyjny „K”. Później pojawia się w jej dokumentach jako TW „Kosk”. Jak czytamy, bezpieka utrzymywała z nim kontakt operacyjny w latach 1961–1969. Według akt IPN, był cennym źródłem informacji.
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/30618

KRZYSZTOF SKUBISZEWSKI (TW „Kosk”).

Konfidenci – Dodatek nadzwyczajny do dziennika GŁOS 14 II – 16 II 1997 Nr 3

Jego teczki pracy włączone do teczki personalnej przewija się w sprawie prof. Brzezińskiego jako osoba przygotowana przez Dpt.1 (wywiad) do dezinformacji Brzezińskiego podczas jego pobytu w PRL w 1966r. Nota bene wśród 5 osób zabezpieczających przyjazd Brzezińskiego (byli to Skubiszewski, Ryszard Frąckiewicz, Jan Szreniawski, Hieronim Kubiak i Karol Małcużyński) było trzech tajnych współpracowników. Do współpracy z wywiadem skusiły go paszport i możliwość kariery dyplomatycznej w ONZ. Starania Skubiszewskiego o stałą pracę w ONZ zakończyły się fiaskiem – jego kandydatura została odrzucona przez Zachód. Po powrocie do kraju sporządzał charakterystyki osób, członków własnej rodziny za granicą, pod kątem możliwości ich pozyskania przez SB. Po kilku latach wyeliminowany z “sieci”, pozostawiony na kontakcie SB w Poznaniu.

"TW „KOSK” - JAN KRZYSZTOF SKUBISZEWSKI, syn Ludwika, ur. 8 październiak 1926 roku w Poznaniu, minister spraw zagranicznych (12.09.1989 – 25.10.1993), ukończył Wydział Prawno-Ekonomiczny Uniwersytetu Poznańskiego, profesor prawa międzynarodowego, był członkiem Prymasowskiej Rady Społecznej (1981-1984), Rady Konsultacyjnej przy gen. Jaruzelskim (1986-1989), działał w “Solidarności” oraz Wielkopolskim Klubie Politycznym “Ład i Wolność”. Został zarejestrowany pod nr 6173/64/5242 przez Departament I (wywiad) jako TW „Kosk” (prawdopodobnie błąd druku, powinno być „Kosak”), nr arch. 9669/1, nr mikrofilmu F-7974/1 oraz nr arch. J-1770, data archiwizacji 3 października 1969 roku.

http://paszporty.blogspot.com/2008/10/tw-kosk.html
http://lustronauki.wordpress.com/2009/08/20/krzysztof-skubiszewski/

Brak głosów

Komentarze

Jednego znów ubyło .
Świeć Panie nad jego diabelską duszą ..by nie zabłądził i trafił do piekła tam gdzie ich wszystkich miejsce ..

pozdrawiam
............................
]]>http://andruch.blogspot.com/]]>

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#46422

Czy ta czerwona chołota sądzi, że nasza pamięć jest tak kiepska jak ich pochodzenie? Ja rozumiem, że zatracili honor,  ale żeby chociaz odrobinke wstydu w sobie nie znaleźli ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#46488