Piękny sen dziś miałem

Obrazek użytkownika JaN.
Kraj

Piękny sen dziś miałem

Śniło mi się że piękna kobieta przyniosła mi kawę do łóżka, włączyła TV i położyła się obok żeby razem przy kawie obejrzeć poranne wiadomości a potem już uśmiechały mi się jakieś figle. Pijemy kawkę i patrzymy na przegląd prasy i komentarze które prowadził znany redaktor Klarnetspadł. Dowiedzieliśmy się że znów PiSowskie hieny cmentarne urządzają hucpę przeszkadzając niezależnej prokuraturze przeprowadzać ekshumację ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie o tym że sprawa skorumpowanych i niekompetentnych prokuratorów nawet powierzchownie nie znających akt w których umarzali śledztwa ani nie mając nawet zielonego pojęcia z dziedziny prawa bankowego w których musieli podejmować decyzje jest tylko jednostkowym przypadkiem. Wyjątkiem jest również szef sądu okręgowego który bez instrukcji od Arabskiego nie podejmuje żadnych decyzji. POzostała ogromna większość sędziów i prokuratorów są wzorcem uczciwości, kompetencji i niezależności. Bo tak w ogóle to żyjemy w państwie prawa i ogólnej szczęśliwości gdzie ludziom żyje się lepiej.

Tak mnie to szczęście ogarnęło że zachłysnąłem się kawą i kaszel mnie obudził. Nici więc z pięknego snu i figlów porannych. Zdałem sobie sprawę że wcale nie jest tak różowo jak we śnie bo sam spałem, nadal nie mam pracy i zaraz będę musiał jechać do żony do szpitala zastanawiając się za co zatankować auto i za co kupić podstawowe produkty żywnościowe.
Czasem lepiej by się było nie budzić.

Brak głosów

Komentarze

Trzymaj się mocno "na pęcinach". Masz jeszcze tyle dobrego do zrobienia w życiu.

Bardzo dobrze pamiętam początek roku 1991. Moja mała firma (17-osobowa) bankrutuje dzięki planowi Sachsa-Sorosa-Balcerowicza. Zadłużenie kredytowe w związku z tym wzrosło do 600% !!! Bankowi "wiszę" 1,5 miliarda starych złotych.  Komornik puka do drzwi. Żona ma tego dość i składa pozew rozwodowy. Esbek nęka mnie przesłuchaniami w związku z "działalnością antypaństwową", (przeciwstawiałem się ostro Magdalence i zdradzieckiemu Okrągłemu stołowi). Rozpoczęty doktorat przerwany w pół drogi z wyżej wymienionych przyczyn. Nic, tylko... zabić się własną pięścią.  

Wobec tych trudności, które mnie wówczas przerosły, wytrwałem. Nie poddałem się. Odbiłem się od tego dna dopiero w 1996 roku. Stanąłem mocniej na nogach po następnych czterech latach dzięki uporowi w osiąganiu celu. I gdybym się wówczas poddał, dziś albo bym już nie żył, albo byłbym... kloszardem.

Tak więc... 3-maj się JaN.

Serdecznie Cię pozdrawiam, Satyr 

________________________ 

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".   (ks.J.Popiełuszko)

#291603

Dzięki Satyr. Staram się jak mogę ale już czasami mam dość. Moja firma wytrzymała w dobrej kondycji aż do 1998 roku gdy jakieś ciemne lewackie typy postanowiły ją przejąć albo zniszczyć. Zainwestowanego majątku do dziś nie zdołałem odzyskać. Teraz praktycznie w każdej firmie do której pukałem o pracę siedzą pełowcy. Z ostatniej pracy też mnie wielbiciel partii miłości zwolnił. Za to z poprzedniej - dyrektor były solidarnościowiec ale niestety wplątany w lewackie układy PO same uszy.

#291742