Mariusz Kamiński górą!

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Po długim procesie 16 maja 2012 r. na 3 lata więzienia została skazana była posłanka Platformy Obywatelskiej Beata Sawicka. Sąd Okręgowy w Warszawie nie dał wiary B. Sawickiej, która w mediach i na sali sądowej snuła rzewne opowieści o rzekomym uwiedzeniu przez agenta CBA. Nie pomogły łzy i przygotowana przez adwokatów linia obrony kreująca działaczkę PO na niewinną ofiarę. Wyrok sądu nie pozostawia cienia wątpliwości - B. Sawicka dopuściła się przestępstwa korupcji, Centralne Biuro Antykorupcyjne działało zgodnie z prawem, rozpracowywanie B. Sawickiej nie było polityczną intrygą, ale profesjonalnym działaniem w interesie społecznym. Wyrok ów to powiew optymizmu i promyk nadziei, że istnieje jeszcze w Polsce sprawiedliwość, że są uczciwi i służący państwu funkcjonariusze, prokuratorzy oraz sędziowie. Mariusz Kamiński, wtedy szef CBA, a dziś poseł na Sejm i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, może sobie pogratulować - po latach zajadłych ataków i fałszywych oskarżeń ze strony PO oraz wspierających władzę mediów - jego jest na wierzchu. Uznanie należy się też agentowi CBA Tomaszowi Kaczmarkowi (dziś posłowi PiS), za sprawą którego była posłanka PO trafiła na salę sądową. A ci, którzy obrzucali obelgami CBA z jego szefem na czele? Zgodnie z popularnym zwyczajem powinni wleźć pod stół, a następnie swoje kłamstwa i impertynencje publicznie odszczekać. Przeprosiny też byłyby na miejscu.

Brak głosów

Komentarze

Jako to polskie prawo: albo "Beeeee"ata  odwoła się skutecznie albo koleś z pałacu namiestnikowskiego ją ułaskawi (a potem na kolanko...) .

#255606

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońcy Sawickiej zapowiedzieli apelację a z naszymi sądami wszystko jest możliwe. Nawet to, co zdawałoby się niemożliwe. Nie wierzę aby koledzy Sawickiej pozwolili wsadzić ją do kicia.

Szpilka

#255626

Ziobro już wystawił się na przeprosiny,a tu cisza.Wyrok zapadł,ale wicie,rozumicie...

markiza

#255665

Nikt nie odszczeka całego kłamstwa które media mówiły na ten temat.Nikt za to nie przeprosi. Nasze "kochane" media nie zrobiły by tego, nawet jeśli był by prawomocny wyrok sadowy.Zastanawiam się co by je zmusiło do tego?

#255667