Krzycząca niesprawiedliwość

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Sąd Apelacyjny uznał byłą posłankę Platformy Obywatelskiej Beatę Sawicką za niewinną. Wyrok jest zaskakujący, bowiem wcześniej Sąd Okręgowy wymierzył B. Sawickiej karę 3 lat pozbawienia wolności. Przewodniczący składu sędziowskiego Paweł Rysiński potwierdził co prawda fakt, że B. Sawicka dopuściła się ona wręczenia łapówki i jej moralna postawa była naganna, ale jednocześnie oskarżył CBA o stosowanie niedozwolonych metod.

Przedstawiciele władzy i jej sprzymierzeńcy wyrok powitali z entuzjazmem - np. „Gazeta Wyborcza” na pierwszej stronie umieściła tytuł „Zwycięstwo prawa i sprawiedliwości”, zaś Ryszard Kalisz stwierdził, że B. Sawicką „zmusiło do korupcji pisowskie państwo” (sic!).

Trudno, doprawdy, o większy bezwstyd i pogardę dla faktów. Wyrok uniewinniający B. Sawicką jest skandaliczny, stoi w sprzeczności ze sprawiedliwością i przyzwoitością. Dowodzi degrengolady wymiaru sprawiedliwości. Wskazuje, że pod rządami PO - PSL nie mamy normalnego państwa, z bezstronnymi i sprawiedliwymi sądami oraz z apolitycznymi sędziami. Jest dowodem na konieczność głębokiej reformy sądownictwa.

Brak głosów

Komentarze

Krzycząca niesprawiedliwość? To raczej becząca sprawiedliwość. Głęboka reforma sądownictwa będzie możliwa dopiero po głębokiej reformie uniwersyteckiego nauczania prawa. Czyli trzeba będzie czekać bardzo długo.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#353450

Czy je zwróciła?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#353511

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: