Kaczyński do psychiatry

Obrazek użytkownika eska
Kraj

Jakbym była Kaczyńskim, to jako jeden z pierwszych punktów w programie PiS zapisałabym likwidację wszystkich korporacji zawodowych. Jednym ruchem, trzask i już - zaczynamy od punktu zero.
Kiedyś, jeszcze w starym "Wproście", nawet Balcerowicz przestrzegał przed Polską Korporacyjną.

To jest siedlisko wszelkiej starej czerwonej nomenklatury, która dyktuje warunki i "wychowuje" młodych, niepokornych sprowadza do "właściwego poziomu", blokuje zmiany, narzuca warunki pracy itd.

To są państwa w państwie, niezależne od nikogo łącznie z rozumem, natomiast uzależniające wszystkich pracujących w wielu zawodach. Kliki, które zazdrośnie bronią dostępu do zawodu młodym ludziom. Wystarczy obejrzeć zdjęcia z posiedzeń pierwszej lepszej izby, żeby zobaczyć średnią wieku "działaczy".
Gdzie się nie obejrzysz, wyrasta nowa izba i nowe natychmiast obowiązkowe badania, ekspertyzy, pieczątki - a Ty płać.
A potem ludzie się dziwią, skąd tyle biurokracji....
Prawo budowlane, prawo geodezyjne, prawo o ochronie środowiska, prawo drogowe......itd., itp., to tylko z jednej działki budowlanej i dalece nie wszystkie.
Samorząd sędziowski, samorząd lekarski, samorząd prokuratorski - zdechniesz, nie wygrasz z nimi.

Won z korporacjami, a zwłaszcza z obowiązkową do nich przynależnością, z przywilejami do własnego, wewnętrznego sądownictwa, wewnętrznych egzaminów zawodowych itd., z ich rolą w procesie ustawodawczym.

Po prostu won!

Brak głosów

Komentarze

jak zawsze tekst z gatunku, miodzio:) sprawa jest oczywista, bez rozpedzenia tej bandy pasozytow, inaczej nie umiem ich nazwac, pozostaniemy postkolonialna enklawa. zdrowia zycze:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#166300

Trzeba te prusaki i wszy ze wschodu,deptać butem wyborczym,w co wierzę bardzo mocno.

Polacy nadchodzi dzień odkupienia,marzenia bliskie są spełnienia,przed nami wolna Polska

Vote up!
0
Vote down!
0
#166345

A Bóg zapłać za dobre słowo!

:))

Vote up!
0
Vote down!
0

eska

#166484

czyli Polski Związek Działkowców , do którego wstąpienia zostałem zmuszony jest idealnym przykładem kwitnącego postprl'u. Co ciekawe, sporo działkowców (którzy płacą nań składki) lubi to. Co w tym lubią? Nie wiedzą ale wiedzą, że uwłaszczenie jest złe i PiS też

Vote up!
0
Vote down!
0
#166314

Np. emeryt może dostać niewielką zniżkę na przejazdy PKP. Ale tylko wtedy, jak się zapisze do Związku Emerytów!

Vote up!
0
Vote down!
0

eska

#166485

w ustawie o ochronie zdrowia psychicznego jest taki artykuł 24,1. , który mówi :
Art. 24. 1. Osoba, której dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że z powodu zaburzeń psychicznych zagraża bezpośrednio swojemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób, a zachodzą wątpliwości, czy jest ona chora psychicznie, może być przyjęta bez zgody wymaganej w art. 22 do szpitala w celu wyjaśnienia tych wątpliwości.
2. Pobyt w szpitalu, o którym mowa w ust. 1, nie może trwać dłużej niż 10 dni.
3. Do przyjęcia do szpitala, o którym mowa w ust. 1, stosuje się zasady i tryb postępowania określony w art. 23.
Ja się oczywiście zgadzam eska, że korporacje powinny zniknąć , lecz pierwszorzędną rzeczą jak powinna zaistnieć w Polsce to całkowita zmiana prawa.
Co nam mówi ten punkt ustawy? Ano mówi nam tyle, że dzwonie do policji i mówię eska chce popełnić samobójstwo.Według tego artykułu , w takiej sytuacji eska może być wbrew własnej woli zamknięta na obserwacji psychiatrycznej.Przypomnę jeszcze tutaj niedawną sprawę Chołdy.

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#166326

To nie prawo jest winne, tak jak nie jest winny pistolet, nóż czy pałka. Winny jest człowiek stosujący to prawo w sposób mający na celu osiągnięcie czegoś zasadniczo różnego od tego do czego prawo jest powołane.

Idę o zakład, że istnieje w KK lub KPK paragraf, z którego można kogoś, kto bezzasadnie sięga po ów art. 24, załatwić na amen. Coś na wzór zgłoszenia niezaistniałego przestępstwa.

Tylko trzeba chcieć.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#166369

Jerzy Pietraszko
Swój wpływ ma też obecne prawo o ustroju sądów powszechnych, uchwalone w czasach rządów Suchockiej. Nie wiem, czyjego autorstwa. Może jej, może Berii... Chyba jakaś kompilacja.
Według niego praktycznie sędziowie są bezkarni. Może taki wyjść z kałachem i strzelać do ludzi na ulicy. Jeśli Krajowa Rada Sądownictwa nie zezwoli - nie będzie ścigany. A jeśli nawet zezwoli, to wg prawa nic nie stoi na przeszkodzie, aby był sędzią w swojej sprawie.
Mamy skutki braku weryfikacji po 89 w tym środowisku. Mamy skutki ograniczania poziomu nauczania na wydziałach prawa, np. poprzez ograniczanie logiki ( w podręczniku akademickim z matematyki jako przykład błędu logicznego wskazałem wyrok Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyboru na prezydenta tow. Kwaśniewskiego : wg sądu - gdyby powiedział prawdę o wykształceniu to by i tak wygrał, ciekawe wnioskowanie z nieprawdy). Mamy wreszcie skutki faktu, że niezawisłość sędziowska w Polsce sprowadza się do najprostszej postaci: cokolwiek sędzia by nie zrobił i tak nie zawiśnie.
Pozostaje mieć nadzieję, że do czasu...

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Pietraszko

#166350

Faktycznie - nawet poseł adwokat (Piesiewicz) którego kiedyś szacunkiem darzyłem bardzo bronił mafii adwokackiej i przywilejów tej kasty do przyjmowania na aplikację dzieci prawników w pierwszej kolejności a utrudniania dostępu ogółowi osób po studiach prawniczych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#166352