Komunikat o błędzie

Warning: A non-numeric value encountered w video_filter_youtube_html5() (linia 1043 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

Resume o Ukrainie (w "Gazecie Obywatelskiej") - polecam!

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

NIE ZAKŁAMUJMY RZECZYWISTOŚCI-Stanisław Srokowski

Dodano: 2014-09-13 12:23:31

 

Dzisiaj toczy się w Polsce wyjątkowo ostry  bój o prawdę.  Na wielu polach. Jak  świat światem,  zawsze toczył się  taki bój. Jedna strona chciała coś ukryć przed drugą, druga pragnęła  to wywlec na  światło dzienne. Nie byłoby więc  i obecnie nic dziwnego, że walczą dwie strony. A może nawet trzy albo cztery. Rzecz w tym, że nie ma dwu stron, nie mówiąc już o trzech albo czterech. Nie ma więc demokracji.  Bo demokracja to wielość stron.  Dzisiaj jest tylko jedna strona. 

 

Czyli lud nie decyduje. Panuje wszechogarniający terror medialny i psychiczny, który nie pozwala na poznanie prawdy.  Przynajmniej w odniesieniu do dramatycznej sytuacji na  Ukrainie.  Na polu intelektualnym jest to niemożliwe.

Tak się składa, że dość dokładnie śledzę przebieg konfliktu. Oglądam telewizję ukraińską i rosyjską, polską i grecką, zerkam na media zachodnie, wiele czytam, zastanawiam się, dyskutuję ze znajomymi. Wciąż szukam nowych źródeł. I próbuję sobie wyrobić zdanie, jaka jest prawda. Na podstawie polskich mediów nie jest to możliwe. Jeśli chcemy rzetelnej i solidnej informacji, nie otrzymujemy jej. Polskie media  nie analizują  rzeczywistości, polskie  media  jej nie opisują.  Polskie media uprawiają ogłupiającą, prymitywną  propagandę. Idą na pasku polityki. Stają się agenturą polityczną, albo agenturą kapitału.   Nie dostarczają nam sumiennej, wielostronnej  i  rzeczowej informacji.  Z polskich mediów  niczego sensownego nie jesteśmy w stanie wywnioskować.   Mówią  jednym głosem. Niestety, nie jest to głos prawdy. Jest to głos agitacji, indoktrynacji. Zabrakło światłych głosów intelektualistów, twórców, artystów. Bo też znaleźli się w kokonie  propagandy. Tak zmasowanej agitacji, indoktrynacji  i manipulacji  od lat nie widziałem. Powtarzają za sobą media jedno i to samo.  W tym samym duchu i w tym samym stylu. Ścigają się w ukrywaniu prawdy.

Gdy zaczął się Majdan, prawie nigdzie nie przeczytałem, że zaczyna się gra o wielkie interesy kilku oligarchicznych grup. Polskie media widziały tylko walkę o sprawiedliwość. A przecież istotą rzeczy było to, że doszło do ostrego konfliktu między grupami oligarchów  w sprawie wpływów i podziału łupów.  Natychmiast  zaprzęgły one  do walki  swoje media. Bo każda z tych grup miała swoje media.  Król czekolady, Poroszenko,  z miejsca wyczuł interes i zainwestował w Majdan. Wiedział, że to się opłaci. Z Majdanu, jako miejsca robieniu interesów, uczyniony został  stos ofiarny rewolucji. Wezwano lud, by stanął na barykadach.  Nie było z tym żadnego problemu. Lud Ukrainy był biedny i poniżany przez dziesięciolecia. Nic dziwnego, że poczuł w sobie siłę i ruszył na Plac Niezależności . Nie wiedział tylko, że uczestniczy w wielkiej manipulacji, która ma na celu odsunięcie od władzy jednej  grupy oligarchicznej, a opanowanie  władzy przez drugą. I tak się stało.

 Majdan zlikwidował Janukowycza,  na jego miejsce wysunął  Poroszenkę, swego sponsora.  Jednego oligarchę zamienił na drugiego.  Polała się  krew.  Powstał nowy rząd. Mocną pozycję w tym rządzie zajęło stronnictwo probanderowskie, partia Swoboda, wynosząc do  najwyższych godności  kilku swoich aktywistów, którzy nagle stali się  ministrami, wiceministrami, dyrektorami departamentów.   Powstał Prawy Sektor, którego bohaterem jest Bandera, ten sam, który wyrżnął przy pomocy OUN i UPA 200 tyś.  Polaków.  Lud Ukrainy nic na tym nie zyskał.  Ani w latach wojny. Ani teraz.

Nowy rząd ukraiński nie jest nowy. Premier Jaceniuk już rządził. Przewodniczący parlamentu, Turczynow,   rządził.  Inni także. Powracali na dawne lub nieco inne stanowiska. Lud Ukrainy jak był biedny, tak biedny pozostał. Może nie prawda?  Na dodatek ważna część tego ludu poczuła, że odbiera się jej podstawowe prawa. Ta część ludu, to  rosyjskojęzyczna mniejszość na wschodzie. Skoro  zaczęła się rewolucja, ta mniejszość  postanowiła bronić swoich praw, m.in. prawa do własnej kultury, obyczajów,  religii,  do używania  własnego języka, jako jednego z dwu języków narodowych. I to nie była garstka ludzi. To bodajże 10 milionów mieszkańców.  Z tym, że rosyjskojęzycznych Ukraińców było znacznie więcej. Grubo ponad połowa.  Ale ani ukraiński parlament, ani ukraiński rząd nie spełnił tych oczekiwań.

I wtedy zaczęły się  Majdany na wschodzie, w Charkowie, Ługańsku, Dniepropietrowsku,  Doniecku i w innych miastach. Nastroje się radykalizowały. Podsycali je agenci rosyjscy. To fakt. Nikt rozsądny temu nie zaprzecza. Ale faktem jest też, że Majdan kijowski uzyskał  wcześniej wsparcie Zachodu i Ameryki. Nie było tak? Było.  Nie pojawiali się tam jak grzyby po deszczu politycy z Ameryki, Niemiec i Polski?  Pojawiali się. Nie pojawił się cichcem szef służb specjalnych USA?  Pojawił się. Ukraina stała się poletkiem doświadczalnym dla gry interesów Wschodu i Zachodu, Ameryki, Unii Europejskiej z jednej strony i Rosji z drugiej. Prozachodni rząd ukraiński doprowadził do wściekłości Rosję, która zaczęła wspierać  Rosjan w Doniecku i Ługańsku. Czy miała w tym interes? Pewnie, że  miała. Wykorzystała okazję i zajęła Krym.  Gdy padły pierwsze bomby na miasta, gdy zagrały armaty,  poczęła  dozbrajać buntowników, separatystów.  Powodowała chaos i zamieszanie.  Z pewnością mściła się za prozachodni kurs nowego rządu.  Poczęła dostarczać broń i specjalistów, potem poszli żołnierze. Tylko powiedzmy od razu,  Zachód nadal udzielał pomocy Ukrainie, tym razem  wywiadowczej, specjalistów, instruktorów. Z Kanady przylatywały samoloty, jak pisano w prasie zachodniej, z dużymi ilościami broni. Z Polski płynęły hełmy i  kamizelki kuloodporne.  Zapewne płyną nadal.  Nie bądźmy więc obłudni. To wojna wielu klanów o interesy na Ukrainie. Klanów wewnątrz Ukrainy.  I klanów z zewnątrz. Wielkiego kapitału, który pragnie poszerzyć swoje wpływy i panowanie.   Tylko, że tam umierają ludzie, giną niewinne dzieci, kobiety, starcy. Rozwalane są domy, szpitale, przedszkola, cerkwie  i szkoły. Nie udawajmy, że tego nie widzimy. A jak widzimy, to piszmy prawdę. Do tej wielkiej i okrutnej gry włączają się naiwne i zainfekowane czarną propagandą niektóre polskie środowiska. I jadą wspomagać  ukraińską armię.  Nie polską, ginącą  mniejszość, tylko ukraińską armię, wojsko.  By polała się nowa krew. By znowu spadły bomby i zawyły armaty.  I by znowu  ginęły  dzieci. I to jest przerażające. Dyskutujmy o tym, nie obrażajmy jedni drugich. Miejmy argumenty. Przedstawiajmy fakty.    

                                                                              Stanisław Srokowski 

 

Art. ukaże się w najnowszym wydaniu (Nr.71) ogólnopolskiego dwutygodnika-"Prawda jest ciekawa. Gazeta Obywatelska"

]]>http://gazetaobywatelska.info/news/show/2229]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (34 głosy)

Komentarze

czytając pana Srokowskiego odkrywam po raz kolejny własne poglądy i własne wpisy.

Widać jak dużo jest ludzi z normalnym, wolnym od "histerii Ukraińskiej", podejściem do tematu.

Na koniec powiem tyle:

..."kto mieczem wojuje ten od miecza ginie..."

Jak najdalej od nie naszej wojny.

Pozdrawiam 5.

 

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1440359

Cieszę się. Mam nadzieję, że to uczciwe podejście - na podstawie faktów - upowszechni się w Polsce. Propaganda mainstreamowa i polityczna głównych ugrupowań parlamentarnych obraża inteligencję, nie mówiąc już o tym, że nie ma nic wspólnego z polskimi interesami narodowymi.

#1440362

ostatnie zdanie w Twoim komentarzu do mojej wypowiedzi jest kluczowe.

Kto na "NP" bezwarunkowo wspiera każdą okazję do wywołania wojny z Rosją, znając i wiedząc, czym to zakończyłoby się

dla

słabej Polski?.

Ci ludzie nie mają nic wspólnego z tzw. interesami narodowymi, więc kim oni są?.

 

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1440365

#1440368

Życzę Ukrainie jak najszybszego zakończenia tej wojny. Współczuję ludziom tam mieszkającym. Chyba w niedzielę papież Franciszek mówił o "szaleństwie wojny". Utożsamiam się z tym punktem widzenia.

Jak najmniej wojen na świecie!

#1440364

również się utożsamiam.

 

I tak będą bredzić o panslawizmach, agentach i podobnych bzdurach, samo życie.

Pozdr.

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1440367

"Gazeta Obywatelska", to dwutygodnik wydawany przez "Solidarność Walczącą". Redaktorem Naczelnym jest Kornel Morawiecki.

Stanisław Srokowski jest członkiem redakcji.

Podzielam punkt widzenia Srokowskiego i Morawieckiego na kwestię ukraińską.

 

#1440360

...nie czytałem nigdy S. Srokowskiego, ale odczucia miałem te same :))...świetna analiza, rzeczowa...dzięki

...dziś dowiedziałem się, że Ukrainę już eurokraci "wciągli nosem"...teraz będą mieć "dobrobyt"...zdrenują Ukraińców do samych gaci, zrobią niewolnikami tak jak nas, wycisną jak szmatę, do ostatniej kropli potu...pozdrawiam niepprawnie

http://trybeus.blogspot.com/

#1440382

niestety, małe mają możliwości obrony przed "dobroczyńcami".

Dobrze to też podsumował - choć trochę inaczej rozkładając akcenty - Poruszyciel w jednym ze swoich wpisów:

"O ile wyzwalanie państw okupowanych wcześniej przez ZSRR było chwalebne i w niedocenianej mierze zawdzięczamy to św. Janowi Pawłowi II, dalszy marsz międzynarodowego socjalizmu na wschód jest innym rodzajem imperializmu. To jest już podbój dokonywany przez zachodni kompleks militarno-korporacyjny wchodzący do Azji, a nie obrona wolnych narodów europejskich przed sowiecką Rosją. Gdyby jeszcze chodziło o dobro mieszkających tam ludzi, ale na przykładzie Ukrainy widać, że to oznacza bratobójczą wojnę domową, krzywdę ludzi, nad głowami których silni gracze rozgrywają partię szachów na światowej szachownicy".

#1440394

Jaka bratobójcza wojna, to typowa ruska propaganda.

Może łaskawie wreszcie przypomnisz, co na to Watykan i Papież?

Oraz cały cywilizowany świat.

Może to wcale nie ma tam bratobojczej wojny i rosyjskich wyzwolicieli, obrońców swej mniejszosci?

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1620066

Właśnie dzisiaj zdałam sobie sprawę z tego, że przestały się pojawiac świeże linki z wykładów osób takich, jak dr Lucyna Kulińska, czy Leszek Żebrowski. Poszukałam, znalazłam i  wykład, i odpowiedż na swoje wątpliwości. Warto wysłuchac tego, co ma do powiedzenia doktor Kulińska.

Pozdrawiam  z podziękowaniem za ciekawy artykuł. 5

#1440396

Ja też dziękuję - za komentarz, link i ... docenienie ;) 

#1440398

Przed paroma minutami, w Info, pokazano fragment z nagrania, które widziałam dzisiaj w internecie. Z jedną jednak róznicą. Filmik z sieci pozbawiony jest sceny, zaprezentowanej w TV, a ukazującej moment, kiedy do kosza, wprost na deputowanego, ktoś rzuca oponę samochodową i za chwilę, polewa jakimś płynem z niewielkiej butelki i polityka, i oponę. Zamarłam z wrażenia. 

 Zarejestrowany lincz nie zrobił na naszych prezenterach większego wrażenia. Ot, sprawiedliwość anonimowego tłumu.Skończyło się dobrze, bo deputowanego uratowała gwardia narodowa.

 Tak sobie myślę, co jeszcze musi sie wydarzyć, żeby ludzie tacy, jak wspomniana para redaktorów, zareagowali prawidłowo? Przecież nietrudno było zauważyć, że tego nieszczęśnika chciano żywcem spalić w pojemniku na śmieci!

 Czy fakt, że był wcześniej w Partii Regionów i popierał Janukowycza tłumaczy takie zachowanie?

Co stanie się, w takim razie z ludźmi, których  obciaży lustracja? Będą ich publicznie rezać? A nasi będą to pokazywać, jako coś normalnego?

Pozdrawiam

#1440410

Dzięki za opis tej sytuacji. Bardzo dobre pytania.

Cała ta mainstreamowa narracja jest taka jakaś odczłowieczona. Zero empatii dla ofiar wojny. Nawoływanie do dalszej zawieruchy wojennej, a nie poszukiwanie sposobów na zapewnienie pokoju. Podżeganie Polski do udziału w konflikcie.

Naprawdę zdumiewające to wszystko.

#1440412

Znam Twoje poglady i szanuje za komentarze i wpisy , lecz nie moge zrozumiec dlaczego pod odpowiedzia dla "jazgdyni" piszesz , "Pozdrawiam" . Przeciez ten czlowiek ubliza i pluje w twarz , Tobie i innym Polakom , piszac "babcie straszyly ich rezunami" profanuje takze groby pomordowanych w BESTIALSKI sposob naszych rodakow . Dlaczego wg. Ciebie takie indywidum zasluguje jeszcze na pozdrowienia , kompletnie sie zaczynam tu gubic , pomimo tego , ze wszystko jest dosyc proste , jezeli uzywa sie "chlopskiego" rozumu .

Pozdrawiam , Roman .

 

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1440427

znasz takie przysłowie :"Bogu świeczkę a diabłu ogarek"?

To tak na wszelki wypadek,gdyby wróciły stare czasy.

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Verita

#1440519

Oglądałam to, co pokazali w tv. Aż dziwne, że taki deser wrzucili telewidzom. Po tym widać, jaka jest propagandowa wojna informacyjna - nawet w internecie.

Najlepsze kąski na filmiku są ucięte.

Ciekawe, czy gdzieś na internetowym koncie TVP INFO można to znaleźć.

Podobały mi sie prośby tego szubrawca: puście mnie, jestem w pracy. Ten garniturek, koszulka z mankietami zapiętymi na spinki, skórzana teczka w ręku.....numer najpiękniejszy.....:)

 

 

Czyżby telewizja powoli, powoli zaczęła walczyć o odzyskanie zaufania?, bo zastanawiące jest to, że pokazali taki "numer".

Szczęśliwcy ci, którzy akurat ten program oglądali.

 

Pozdrawiam.

 

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440457

jest dla mnie autorytetem w sprawach wschodnich , nie można się z nim niezgodzić.

P.S może to pytanie do admina dlaczego jeżeli oceniam komentarz na "+"to w tym samym czasie pojawia się  ocena negatywna ?

hobo

#1440397

Dzięki za te doceniające słowa pod adresem pana Srokowskiego. Przekażę mu.

#1440400

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jazgdyni nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Witaj!

 

I co ty chcesz takim tendencyjnym doborem tekstów zdziałać?

Utwierdzić wrogów ukraińskiej walki o niepodległość w swoim absurdzie?

Przekonać samą siebie, że nie mając racji masz rację?

 

Przedstawiasz tutaj wypowiedź starca, który już dobrze dał się poznać jako ukraino-żerca.

Dlaczego nie dajesz od razu wypowiedzi Korwina Mikkiego, lub Żirinowskigo?

 

Ktoś, kto może jest dla ciebie autorytetem, a jak się okazało z tym amerykańskim komunistą, to masz przedziwne autorytety, nie musi być kimkolwiek, dla samodzielnie myślących.

Całe twoje pisanie ostatnio, to powoływanie się na coś, albo na kogoś. Kompletny brak refleksji.

A jak ci ktoś, jak cyborg, przedstawia marność twoich argumentów, to krzyczysz - udowodnij!

 

Cóż, ugryzę się w język...

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440406

Poza epitetami masz coś do powiedzenia?

Możesz - na przykład - wskazać tych amerykańskich komunistów, na których się rzekomo powołuję? Cyborg zamilkł, nie potrafi.

 

#1440409

Nawet cyborgi muszą czasem pospać, a ja właśnie skończyłem kolejną "naprawę na rano". Teraz chciałbym się przespać ze cztere godzinki. Nie widzę na privie wiadomości, które to ja linki miałem sprawdzić ?

Zanim poszedłem popracować sprawdzałem źródła kanadyjskie i amerykańskie jakie podał Lipski w tekście o Monsato. Ubawił mnie tekst o tym że wojnę na Ukrainie wywołali oficerowie CIA i MI6 w ramach przejętej przez NATO operacji! "Gladio", żyjący w podziemnych bunkrach od II wojny światowej !

Źródło miało być instytutem badawczym - jest tymczasem wyłącznie ( xx.org ) i stwarzyszeniem nonprofit ! Portalikiem przy którym NP jest gigantem publikujacym kilka notek dziennie. 

Niezależna publicystka z kanady - okazuje się być wziętą malarką i miłośniczką przyrody, ale taką samą "publicystką śledczą", jak my !

Po tamtej stronie wody też są ludzie idący "w fantastykę polityczną" w słusznej , skąd inąd, walce z gigantami.

Trening zawdzięczam @Robertowixx  z "neonu" i jego walce z kościołem, Papieżem, zmyślonym sądom w Ameryce i Europie skazującym Papieża, premiera Kanady i Królową Brytyjską za ludobójstwo. Wtedy nauczyłem sie przeswietlać źródła.

Nauczyłem się też że zdemaskowanie nie przerywa cytowania ! Szybciej ja zostanę posądzony o złośliwość, a kiedy zasnę ogłosi się moją przegraną.

 


#1440437

"jego walce z kościołem, Papieżem, zmyślonym sądom w Ameryce i Europie skazującym Papieża, premiera Kanady i Królową "Brytyjską za ludobójstwo"

Jak myślisz, automacie, co działo się w Ameryce pod egidą papieży, księży i brytyjskiej "królowej"? Co dzieje się w Kanadzie do dnia dzisiejszego, gdzie dzieci Indian Amerykańskich są masowo zabierane od rodziców, którym i których przodkom zabrano język, kulturę, tradycję, sposób życia i ziemię, własną historię, którą znali przez 10 000 lat, a nade wszystko - wszelką nadzieję? Co to jest, według maksymy kanadyjskiego rządu (którego głową jest brytyjski monarcha) "zabijanie Indianina w Indianinie"? Czym jest zmuszanie grup etnicznych  do przemieszczanie do zamkniętych rezerwatów, gdzie żyją w podłych warunkach, często bez bieżącej wody, z ziemi, na której ich przodkowie żyli od tysiącleci? Czym jest odbieranie dzieci rodzicom? Czym jest niszczenie ich wiary i ich kultury? Czym, według ciebie jest seksualne molestowanie dzieci i ich zabijanie? To jest właśnie ludobójstwo.

http://niepoprawni.pl/blog/6496/co-to-jest-ludobojstwo

Ale cóż mogłoby obchodzić takich jak ty, skoro każde ludobójstwo. łącznie z Wołyniem, czy jego kontynuacją w Odessie i Noworosji spływa po was jak woda po kaczce.

Na drugi raz potrenuj w sprawdzaniu faktów, a nie przyprawianiu łat blogerowi, który próbuje cię uświadomić. Sprawdć fakty, a nie czepiaj się ludzi, którzy je przekazują.. Walka ze złem nie jest walką z Kościołem, a walką o Kościół, czego z pewnością żaden automat nie jest w stanie pojąć, bo też i nie takie ma zadanie.

Lotna

 

#1440442

„Czym jest zmuszanie grup etnicznych do przemieszczanie do zamkniętych rezerwatów, gdzie żyją w podłych warunkach, często bez bieżącej wody, z ziemi, na której ich przodkowie żyli od tysiącleci?”  –  pisze Lotna.

Czy może Pani podać dowód na to, co Pani napisała i wymienić choć jeden adres „zamkniętego rezerwatu” dla jakiejkolwiek grupy etnicznej w Kanadzie?  Jeśli Pani nie poda tego dowodu, to oczekuję, że przeprosi Pani społeczeństwo i rząd Kanady za pomówienie, a Czytelników za robienie im wody z mózgu.

kassandra

#1440472

Proszę nie kontynuować !!! Lotna zmieniła temat na wygodny sobie, nieco podobny ! W oryginale chodziło o orgie w których Królowa Elzbieta II wraz z premierem Kanady rytualnie mordowali indiańskie dzieci. (ja nie zwariowałem, tylko bloger i ci którzy to rozpowszechniają licząc że nikt nie będzie chciał czytać po angielsku).

Odnowię i dostosuję notkę do publikacji tutaj (kłopoty z publikacją grafik).

Do tego czasu dyskusja jest jałowa.


#1440490

Skoro znasz angielski, to sobie obejrzyj dokumentarny film na temat ludobójstwa na dzieciach indiańskich, od którego zaczyna się historia odkryć innych przestępstw ludzi z wyższych szczebli przeciwko ludzkości.  W roli głównej ksiądz anglikański, który odkrył i nagłośnił zbrodnię, a nie zignorował jej , jak tego chcieli jego świątobliwi zwierzchnicy.

Dodać należy, że film zdobył nagrodę w Europie na festiwalu, bodajże jako najlepszy film dokumentarny, natomiast jest niemalże nieznany w Kanadzie. Podobnie jak w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=0brD50DIv5Q

 

Lotna

 

#1440592

Trzeba ci tłumaczyć jak małemu dziecku?

Oczywiście, że rezerwaty nie są otoczone drutem kolczastym i strażnicy nie stoją na zewnątrz z karabinami. Dokąd jednak mają i mogą pójść Indianie, jeśli są traktowani jak niższa kategoria obywateli, bo zabrano im ich własny sposób życia, zdegenerowano do roli jałmużników i alkoholików,  za odebrane im ziemie w zamin oferowano wodę ognistą, koce i paciorki, a potem ich odstawiono na  jakieś odludzia w głębi Kanady?

Jak chodzi o "jakieś grupy etniczne" w zamkniętych rezerwatach  - kassandra nie słyszała o obozach dla Japończyków z okresu II Wojny, do których całymi rodzinami  byli przymusowo przesiedlani, nawet gdy urodzili się w Kanadzie? To ty podaj dowód, że ich nie było albo przeproś czytelników za robienie im wody z mózgów., a nastąpnie złóż hołd swojej królowej i jej kanadyjskiemu rządowi, który wszystkie swoje brudy zmiata pod dywan i udaje, że nic się nie stało.

 

Lotna

 

#1440588

„Czym jest zmuszanie grup etnicznych do przemieszczanie do zamkniętych rezerwatów, gdzie żyją w podłych warunkach, często bez bieżącej wody, z ziemi, na której ich przodkowie żyli od tysiącleci?” – pisała tutaj parę dni temu Lotna.

Oskarżenie Lotnej skierowane pod adresem Kanady było na tyle sprzeczne z moją wiedzą o tym kraju, że nie mogłam się powstrzymać aby nie poprosić o dowód na prawdziwość rozpowszechnianej „informacji”.  Zapytałam więc: „Czy może Pani podać dowód na to, co Pani napisała i wymienić choć jeden adres „zamkniętego rezerwatu” dla jakiejkolwiek grupy etnicznej w Kanadzie?”  Bo ja uwielbiam fakty. Interpretację i opinię sama sobie robię.

Tak się składa, że znam wielu Kanadyjczyków i wielce sobie ich cenię. Jestem też pełna uznania dla rządu kanadyjskiego premiera Harpera za jego pryncypialne stanowisko. Tak wobec agresji Putina na Ukrainę, jak i wobec przygotowań Rosji do aneksji bogatych w złoża naturalne części Arktyki. Postanowiłam zatem wezwać Lotną do uwiarygodnienia jej oskarżeń o utrzymywanie w Kanadzie „zamkniętych rezerwatów, gdzie żyją w podłych warunkach” te „grupy etniczne”.  Mając zaś pełną świadomość, że „zamkniętych rezerwatów” w Kanadzie nie ma (czas teraźniejszy), chciałam dać Lotnej szansę do zmitygowania się i przeproszenia czytelników „za robienie im wody w mózgu.”

I co na to Lotna? Ano, cytuję dosłownie: „Oczywiście, że rezerwaty nie są otoczone drutem kolczastym i strażnicy nie stoją na zewnątrz z karabinami. Dokąd jednak mają i mogą pójść Indianie, jeśli są traktowani jak niższa kategoria obywateli, bo zabrano im ich własny sposób życia, zdegenerowano do roli jałmużników i alkoholików, za odebrane im ziemie w zamin oferowano wodę ognistą, koce i paciorki, a potem ich odstawiono na jakieś odludzia w głębi Kanady?”

Na powyższe nie mogę się zgodzić, bo za bardzo cenię sobie wagę słowa. Tak, słowo zabija - i to nie tylko w przenośni. Gdy pomawia się jakiś kraj o przestępstwo, a takim byłoby „ ... zmuszanie grup etnicznych do przemieszczanie do zamkniętych rezerwatów”  trzeba mieć na to niezbity dowód. Użycie czasu teraźniejszego („gdzie żyją”) oznacza, że jeśli owe „grupy etniczne”„przemieszczane do zamkniętych rezerwatów” to takie rezerwaty mają swoje fizyczne adresy. Gdzieś się przecież one muszą znajdować.  Wierzę, że nie może być w racjonalnej dyskusji miejsca na gry słowne, próbujące rozwodnić rzucone wcześniej oskarżenie.  W rodzaju braku strażników, którzy „ ... nie stoją na zewnątrz z karabinami.” Jest więc adres, czy go nie ma?

Przeżyliśmy już jako naród sytuację, kiedy negowano fakt zsyłki naszych przodków na Syberię. Teraz protestujemy gdy mówią o „polskich obozach koncentracyjnych”. Tak, jest to druga strona obrazu, ale demonstruje dobrze metodę bezzasadnych napaści słownych.

W racjonalnej dyskusji nie można uciekać od odpowiedzialności za użyte słowo i zmieniać tematu. Imputując w dodatku osobie napisanie czegoś, czego ta osoba nawet nigdy nie wspomniała. Bo dyskusja służy, w moim rozumieniu, wspólnemu dochodzeniu do prawdy. Spory, których celem jest rozdmuchanie własnego  ego  mnie nie interesują.

Pytam więc Lotną, dlaczego to właśnie wybrała ona mnie - ze wszystkich ludzi - abym to ja zaprzeczyła faktowi internowania Japończyków, podczas II Wojny Światowej (i do 1949 roku) w Kanadzie? Przecież ja nawet jednym słowem kwestii Japończyków nie wspomniałam. Można z łatwością sprawdzić, że wszystko co napisałam odnosiło się do czasu teraźniejszego. Owych Lotnej „zamkniętych rezerwatów”. Lotna, 65 lat temu - toż to przecież czas ... No, jaki to czas? Chciałoby się jeszcze zapytać, cóż mam jeszcze (na życzenie) negować, aby zaraz potem się z tego tłumaczyć?

Ponawiam, po raz ostatni, pytanie o adresy „zamkniętych rezerwatów” w Kanadzie?  Bo z tego, co wiem to kanadyjscy Indianie są obecnie najbardziej społecznie uprzywilejowaną przez rząd grupą. Opieka zdrowotna i psychologiczna, darmowe domy i ośrodki kultury, szkoły z nauką języka przodków, samorządność plemienna i preferencje w dostaniu się na studia ... Tak, to może wynikać z poczucia winy zaprzeszłość.  Ale sądze, że wielu polskich emerytów chętnie by się z nimi zamieniło miejscami ...  

PS.

Po pierwsze, premier Kanady, Brian Mulroney, formalnie przeprosił Japończyków w 1988 roku oraz ustanowił dla nich finansową rekompensatę.

Po drugie, w polskiej tradycji jest bardzo wiele dobrych zwyczajów. Jednym z nich jest zwyczaj zwracania się do siebie. Jakoś nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek wyraziła życzenie przejścia z Panią „na ty”.

I po trzecie, czy Pani może podać dowód na to, że ja mam jakikolwiek związek z królową brytyjską?

kassandra

#1441665

Kassandro,

Nie jest moją winą, że masz tak spaczony, czy, jak wolisz, wyidealizowany obraz Kanady, który jest bardzo daleki od rzeczywistoóci. Obraz, który w Kanadzie i nie tylko w Kanadzie, jest wiadomy szerokiemu ogółowi co najmniej od 100 lat, jeśli tylko ktoś jest zainteresowany taką wiedzą, a nie jej negowaniem. Rząd kanadayjski z Harperem na czele dokonuje wszelkich sztuczek graniczących z ekwilibrystyką, aby nie nazwać ludobójstwa na Indianach ludobójstwem, tak samo jak Ukraińcy nie nazywają ludobójstwem ludobójstwa na polskich Kresach. Indian Act, czyli ustawa dotyczęca Indian amerykańskich, który obowiązuje do dnia dzisiejszego, jest rasistowskim dokumentem pozbawiającym Indian podstawowych praw, jakikimi cieszę się dorośli obywatele i traktuje Indian jakby byli osobami niepełnoletnimi nie mającymi prawa stanowić o sobie. Co więcej, rząd ustala nawet kto ma prawo nazywać siebie Indianinem, a kto nie. Odbieranie Indianom dzieci odbywa się na szeroką skalę do dnia dzisiejszego, przymusowe sterylizacje w latach 60 ub. wieku. To są praktyki zaliczane do ludobójstwa, według prawa międzynarodowego.

Jak chodzi o "zamknięcie", którego się przyczepiłaś. Kanada, jak drugi co do wielkości kraj na świecie, jest dosyć spora. 9 976 185 kilometrów kwadratowych.  Większość siedlisk ludzkich jest skupiona na południu przy granicy z USA, gdzie klimat jest najbardziej sprzyjający, pominąwszy wschodnie i zachodnie wybrzeża (czyli Atlantyku i Pacyfiku). W Kanadzie jest jedna linia kolejowa łącząca wschód kraju z zachodem  

http://en.wikipedia.org/wiki/Via_Rail#mediaviewer/File:ViaRailNetworkMap.png

http://en.wikipedia.org/wiki/Via_Rail

i jedna autostrada transkontynentalna łącząca Pacyfik i Atlantyk. 

http://en.wikipedia.org/wiki/Trans-Canada_Highway

http://www.map-of-canada.org/canada-map.gif

Drogi w części środkowej i północnej są sporadyczne lub nieistniejące

http://www.canada-maps.org/

a zważyć należy, że są to ogromne obszary.

Wiele indiańskich rezerwatów jest skupionych poza tą strefą i poza siedliskami miejskimi, w miejscach, do których można dotrzeć często wyłącznie samolotem albo w niektórych przypadkach, co najwyżej łodzią.

Jeśli te odludzia nie są formą zamknięcia, to życzę ci serdecznie, abyś się tam też przeprowadziła i cieszyła życiem w warunkach krajów trzeciego świata, jakim tam często się cieszą ci wyjątkowo uprzywilejowani Indianie: bez bieżącej, a nawet czystej wody, bez elektryczności, na kompletnym odludziu, w walących się i gnijących domach, bez opieki zdrowotnej, bez szkół, bez możliwości pracy, bez żadnej nadziei na przyszłość.

https://skuliavas.wordpress.com/tag/crisis/

http://www.ctvnews.ca/canada/canada-faces-a-crisis-on-aboriginal-reserves-un-investigator-1.1497612

Ja za ciebie lekcji nie będę odrabiać. W sieci można znaleźć sporo informacji na ten temat, a więc dla chcącego nic trudnego.

Dla ułatwienia podaję listę rezerwatów.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Indian_reserves_in_Canada

Mapa rezerwatów:

http://fnpim-cippn.aandc-aadnc.gc.ca/index-eng.asp

 

 

Zadałaś pytanie:

"Czy może Pani podać dowód na to, co Pani napisała i wymienić choć jeden adres „zamkniętego rezerwatu” dla jakiejkolwiek grupy etnicznej w Kanadzie?"

Moja odpowiedź:

"Jak chodzi o "jakieś grupy etniczne" w zamkniętych rezerwatach  - kassandra nie słyszała o obozach dla Japończyków z okresu II Wojny, do których całymi rodzinami  byli przymusowo przesiedlani, nawet gdy urodzili się w Kanadzie?"

Co na to kassandra? Cytuję:

"Pytam więc Lotną, dlaczego to właśnie wybrała ona mnie - ze wszystkich ludzi - abym to ja zaprzeczyła faktowi internowania Japończyków, podczas II Wojny Światowej (i do 1949 roku) w Kanadzie? Przecież ja nawet jednym słowem kwestii Japończyków nie wspomniałam."

Moja odpowiedź:

Pytałaś o "jakąkolwiek grupę etnicznę w Kanadzie" zamkniętą przymusowo w rezerwacie. Taką grupą etniczną byli Japończycy w czasie II Wojny.

Mam nadzieję, że to sprawę wyjaśnia. Kanada prowadziła i prowadzi do dnia dzisiejszego politykę rasistowską w stosunku do "niektórych grup etnicznych", bez względu na to, czy się to kassandrze podoba, czy nie i bez względu na to, czy fakt ten jest zgodny z kassandryjskim wyobrażeniem na temat Kanady i jej sympatiom do kanadyjskiego rządu podległego królowej brytyjskiej na czele z Harperem, który oficjalnie robi sobie kpiny z kanadyjskiej demokracji parlamentarnej.

 

I na koniec: proszę sobie uzupełnić wiadomości na temat dobrch manier, których raczysz mnie pouczać.

"w dyskusjach, zwłaszcza w Usenecie i na forach internetowych zwracamy się po nicku lub imieniu jeśli rozmówca wyraża na to zgodę. Nigdy samym nazwiskiem. Nie należy się obrażać, jeśli ktoś zwraca się do nas „per ty”, a nie w formie grzecznościowej, i nie należy się obawiać używania takiej bezpośredniej formy."

http://informatyka.wikia.com/wiki/Netykieta

Nie używamy tutaj imion, a przydomków; forma "ty" jest więc jak najbardziej odpowiednia.

 

Na tym kończę dyskusję i życzę wielu wrażeń podczas odkrywania prawdziwej Kanady, także takiej jak ta na zdjąciu poniżej, nie tylko tej "pachnącej żywicą". 

http://changingwinds.wordpress.com/2011/12/04/aboriginal-leadership-getting-out-from-under-big-brothers-thumb/

Lotna

 

#1442272

Czesto nie ma nazw ulic ani numerow domow indjanie w rezerwatach zwolnieni sa z podatkow.

 tak ze nie musza miec adresow Ale jesli indjanin wyjdzie z rezerwatu i stanie sie `cywilizowanym` czlowiekiem

to zaczyna go obowiazywac normalmne prawo.Ale indjanom jest lepiej nie pracowac i zyc na garnuszku podatnika i jest to celowa rzadowa segregacja po co druty kolczaste,wystrczy dac indjanom pieniadze przywileje a oni sami sie powoli wyeliminuja.

Dobrze ze jeszcze Lotna nie podjela tematu silowego ucywilizowywania dzieci indjanskich przez kosciol katolicki

bo to co sie dzialo w Kanadzie  to Dantemu by nie przyszlo do glowy.

#1442969

A co to ma wspólnego z tekstem pisarza Srokowskiego i podawanymi przeze mnie w innych miejscach linkami?

#1440452

Poza tym, nie wiem, które linki miałeś sprawdzić. Nigdy nie podałeś, które konkretnie uważasz za "niewiarygodne".

#1440454

No i tu jest pies pogrzebany ! Podam, podam ! Wygodniej będzie w postaci notek ! Trudniej będzie zakrzyczeć  :-p

A teraz do roboty !


#1440491

I ja nie krzyczę. Po co te insynuacje? Wyłącznie pytałam o fakty.

#1440492

Pare lat temu mialem okazje goscic w swoim domu Tadeusza Srokowskiego wraz z malzonka. Organizowalem i pomagalem

mu w organizacji jego odczytow i promocji jego ksiazek w prowincjach Quebec i Ontario.

Srokowski i jego zona ,ktora jest pochodzenia greckiego to patryjoci polscy zangazowani w szerzenie prawdy o tragedi Polakow na kresach.Sam Tadeusz to Wolyniak i opisuje rzeczy, ktore mialy miejsce i przebija sie z tragiczna prawda lat ktore bolszewicy wymazali z pamieci.

Proponuje aby ktos kto chce krytykowac Srokowskiego zaczol od jego 12 ksiazek literatury, ktora jest moim zdaniem

jak najbardziej miarodajnym opisem tamtych ziem i czasow oraz wielkiej tragedi jaka dotknela Polakow.

Zarzucanie Srokowskiemu tendencyjnosci czy szezenie antyukreainskiej propagandy jest wielkim nieporozumieniem i swiadczy o krytykantach ze nie czytali jego kasiazek.

Co do staruszka to chcialbym byc w jego wieku takim zwawym i sprawnym umyslowo jak On jest.

Oczywiscie w tym tekscie Srokowskiego nie podoba mi sie jedna rzecz, a mianowicie ze ni9c nie jest wspomniane o samym poczatku ze Majdan powstal ,kiedy to Janukowicz nie chcial zeby Ukraina weszla do UNI i ze to studenci pierwsi zrobili rwetest.

Pomija tez Srokowski ze duzy procent Ukraincow chciaa sobie polepszyc zycie poprzez wejscie do UNI i oderwanie sie od kacapskiej mafi ktora caly czas miala wplywy na Ukrainie,Ukraincy nienawidza Rosjan bardziej niz Polacy.

Tak ze wysle do Srokowskiego emaila z moimi zastrzezeniami na temat jego artykulu co mi sie w nim nie podoba.

Podaje link, z ktorego mozna wiecej cos sie dowiedziec o ksiazkach T. Srokowskiego.

http://srokowski.art.pl/nowa-ksiazka.htm

#1440430

Witaj

 

Są takie sytuacje, że honorowy i rzetelny człowiek powinien zamilknąć.

Tak jak Srokowskiego dosyć cenię za jego pisarstwo i poezję, to uważam, że z uwagi na swoje korzenie i chocby książkę "Rzeź Wołyńska", nie powinien stawiać ocennych pism w sferze publicznej. To taka skromność i uczciwość, że czasem lepiej milczeć, niż wypowiadać opinie.

Srokowski jest świetnym znawcą Zakarpacia i historii Wołynia, jednakże nie jest dobrym komentatorem politycznym i ja bym się na niego nie powoływał.

Podobnie, jak na księdza Isakowicza.

To rzecznicy jednej sprawy, a nie osoby bezstronne.

 

Pozdrawiam

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440436

ze w obecna sytacji na Ukrainie Srokowski widzi to za bardzo subiektywnie i ocenia to po swojemu, pomijajc jak pisalem

wazne fakty.Jak tak tego nie odbieram,wciaz widze zywiol mlodych Ukraincow chcay zyc lepiej bez kacapskiego homonta w UNI,

bo to jedyna szansa zeby Ukraina raz na zawsze stala sie Ukraina, a nie w dalszym ciagu republika rosyjska.

Moze Ukraincy wiedza ze UNIA ich bedzie doic, ale to i tak dla nich lepsze od kacapskiej dojarki.

Z dwojga zlego lepiej byc biednym w bogatej Uni niz w biedzie kacapskiej.

Propaganda kacapska wlasnie by chciala zeby Polacy mieli ten punkt widzenia co Srokowski wyluszczyl

moim zdaniem jest to jakas nagla  polska histeria troski zeby Ukrainy nie obrabowali ci sami co obrobili i dlaej obrabiaja Polske

Jakos wtedy ani teraz Polacy jakos nie wspominaja i nie rozliczaja takich zlodzieji chociazby jak Balcerowicz i spolka.

Ukraincy sie nie martwili jak swiatowe zydostwo wraz z postPRLowska zydokomuna i ich szabesgojami, a pozniej UNIA obrabiali i dalej obrabiaja Polske.

#1440439

Witaj

 

Każdy może wyrażać swoje opinie.

 

Jasne. To prawda. Nawet te najbardziej kontrowersyjne. Lecz tak to już jest, że prawda najbardziej boli. I staramy się jej unikać. A ten, kto ją głosi, dostaje po palcach.

Najbardziej jednak lubimy dobierać sobie opinie innych, którzy akurat pasują do własnej postawy i przedstawiać je jako autorytety. To bardzo marna zagrywka. A Rebeliantka zaczęła się w tym specjalizować. Czy ja się kiedyś podpieram jakąś powszechnie nieznaną postacią? Uważam to za niegodne. A już powoływanie się na Srokowskiego, czy x. Isakowicza w sprawie bieżącej sytuacji na Ukrainie, znając ich uprzednie postawy i wybitną stronniczość jest zagraniem na poklask.

Samodzielnie myślący czytelnik natychmiast widzi fałsz i manipulację.

 

Dlaczego jest tak mało własnych przemyśleń? Czy ktoś wydaje się mądrzejszy i rzetelniejszy, jak bez przerwy cytuje mędrców tego świata.

 

Pozdrawiam

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440443

Śmieszą mnie te Twoje ataki personalne. Może w końcu jakieś "meritum"? Co konkretnie uważasz za fałsz i manipulację?

#1440459

"Z dwojga zlego lepiej byc biednym w bogatej Uni niz w biedzie kacapskiej".

Doprawdy lepiej umierać na dźumę, jak na cholerę ?

A może to typowy błąd alternatywy. Bo prawdziwa alternatywa zawsze opiera się na wyborze międzo dobrem, a złem.

To dlatego każdy uczciwy Polak zawsze widzi np. po swojej wschodniej stronie, jak i po zachodniej wrogów i nie jednoczy się nigdy z jednym przeciwko drugiemu. Tak samo uczciwy Ukrainiec, bo na pewno i takich przetrwało tam sporo.

Jak już mamy szukać alternatywy, to szukajmy jej nie przez biedę, a przez ubóstwo, przez możliwość życia po Bożemu, bycia na łasce Boga (u-Bóstwo), a nie ludzi, a już na pewno nie oligarchów, czy innej magnaterii i w ogóle możnych.

#1440508

To może w końcu wskażesz tych 300 wiarygodnych komentatorów politycznych, co zapowiadasz i zapowiadasz, a realizacji nie widać.

#1440456

Nic ci nie wskarzę.

Nie jestem emerytem z kupą wolnego czasu i uczciwie ci powiem, że nie sprawia mi dużej przyjemności grzebanie w internecie, na dodatek, żeby zaspokoić czyjąś ciekawość, albo udowidnić, że moje górą. Jak ty to czynisz.

Czytam to, na co mam ochotę, a zdanie i pogląd wyrabiam sobie sam. Zawsze na podstawie wiarygodnych źródeł i nigdy tylko z jednego źródła.

 

Nie podoba mi się twoja metoda, którą zazwyczaj stosują starozakonni. Czyli odpowiedź pytaniem na pytanie. Nigdy nie ustosunkowujesz się do argumentów, tylko wybierasz jakiś drobiazg, jakieś sformułowanie i krzyczysz by to udowodnić.

Tak z reguły zachowują się dzieciaki, jak im brakuje argumentów.

 

Taka dyskusja to strata czasu.

 

EOT

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440460

Na początek: pisze się "wskażę", a nie "wskarzę".

Po drugie - Twoja odpowiedź wskazuje, że zwyczajnie nie posiadasz argumentów na obronę swoich tez.

Po trzecie - zachowujesz się od kilku dni jak typowy stalker. Nic, tylko ataki osobiste. Teraz dołączyłeś już nawet zarzut "starozakonności".

To jest wysoce niestosowne.

W jednym sie z Tobą zgadzam: nie bierz już udziału w tej dyskusji. Szkoda czasu na niemerytoryczną rozmowę, do której próbujesz sprowadzić wymianę poglądów pod tekstem pana S. Srokowskiego.

 

#1440463

znowu zgadzam się z "Wilkiem..." to koniec świata.

pozdr.

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1440510

Nadal mi nie odpowiedziales na pytanie czy racje mial pewien "komandos" w kwestii Wolynia czy jednak jest on zdrajca?

              

#1440438

Przypomnij mi proszę, bo nie pamiętam.

Przykro mi, po prostu zapomniałem.

Tyle się działo....

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440440

Pytalem jakie jest Twoje stanowisko w kwestii tego, iz pod koniec lat 80-tych Sowiety mialy zwrocic czesc Kresow, wchodzaca w sklad Ukrainskiej SSR? Przeszkodzili w tym pewni "spadochroniarze"...czy tych spadochroniarzy nalezy scigac za to co uczynili?

              

#1440441

Witaj

 

Domyślam się, że chodzi tobie o głupią wypowiedź Jacka Kuronia w sprawie Lwowa, gdzie stwierdził, że mimo, że jest Lwowiakiem, to jest bardzo szczęśliwy, że Lwów należy do Ukrainy.

Ja myślę, że gdyby wówczas, za Gorbaczowa przy rozpadzie ZSRS, nie mielibyśmy w Polsce tej paskudnej UDecji z Kuroniem, Michnikem, Gieremkiem i pozostałymi "patriotami", to wobec niemieckich targów o zjednoczenie, a jeszcze przed powstaniem Ukrainy, Litwy i Białorusi, byliśmy w stanie całkiem swobodnie odzyskać przynajmniej Lwów, Grodno, a nawet Królewiec. Bez specjalnego wysiłku. Tylko na czele kraju musiałby stać Piłsudski albo Dmowski.

 

Jednakże warto się zastanowić w poważnej dyskusji, czy bylibyśmy w stanie udźwignąć ten dodatkowy ciężar.

Oczywiście, ja osobiście jestem jak najbardziej za tym, by te prastare, od VI wieków miasta polskie, były ponownie w Polsce.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Ukraina przed uzyskaniem niepodległości bez mrugnięcia okiem dała by nam Lwów. Gdybyśmy tylko chcieli.

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440446

Witaj!

 

I co ty chcesz takim tendencyjnym doborem tekstów zdziałać?

Utwierdzić wrogów ukraińskiej walki o niepodległość w swoim absurdzie?

Przekonać samą siebie, że nie mając racji masz rację?

 

Przedstawiasz tutaj wypowiedź starca, który już dobrze dał się poznać jako ukraino-żerca.

Dlaczego nie dajesz od razu wypowiedzi Korwina Mikkiego, lub Żirinowskigo?

 

Ktoś, kto może jest dla ciebie autorytetem, a jak się okazało z tym amerykańskim komunistą, to masz przedziwne autorytety, nie musi być kimkolwiek, dla samodzielnie myślących.

Całe twoje pisanie ostatnio, to powoływanie się na coś, albo na kogoś. Kompletny brak refleksji.

A jak ci ktoś, jak cyborg, przedstawia marność twoich argumentów, to krzyczysz - udowodnij!

 

Cóż, ugryzę się w język...

 

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440465

Za tą samą wypowiedź dostałeś już od czytelników 13 punktów ujemnych.

Ponawiasz ją na zasadzie "zdartej płyty". Po co?

Nie życzę sobie takiego Twojego udziału w dyskusji. Proszę, zechciej ją opuścić.

Tym bardziej, że systematycznie powielasz kłamstwa.

Nigdy nie wskazałeś, jakiego "amerykańskiego komunistę" rzekomo uważam za swój autorytet.

EOT. 

#1440469

Tu nas wszystkich malutkich @MS czy inny z Gdyni oswieci i juz.

Jakie tam wplywy?  To lud ukrainski wszystko zrobil, sam i juz. 

A z czego ci na Majdanie zyli miesiacami?  Jak to z czego?  Co za glupie pytania?  Ty sie pytasz - ty agencie ruski ty.  No.

Ruski winne - wszystkiemu i juz. 

A w takiej Oddesie to sie te Ruskie same popalily - no bo to nie nasi milusinscy zrobili.  Ty agencie, jeden, akysz.

PS. "Kartagina na byc zniszczona", a bron na Ukraine dostarczona. No.

Bogdan

#1440407

To pewnie skutki tej broni psychotronicznej ;) Niektórzy są bardzo podatni na pranie mózgu.

#1440413

dzięki za  rzeczową  analizę,która chociaż pochodzi od "starca",jak niektórzy młodziankowie go nazywają ,jest na wagę złota ponieważ jest zgodna z rzeczywistością.Z faktami się nie dyskutuje.

Pozdrawiam

 

Verita

#1440416

wzajemnie serdecznie pozdrawiam.

#1440417

zainwestowal,

tylko raczej

współuczestniczyl wraz za mocodawcami w organizacji Majdanu.

 

Najpierw inwestycja potem Majdan, a nie najpierw Majdan potem inwestycja.

 

No, ale poza powyzszym, czego sie nieco na wyrost "czepiam":)) - bardzo trafny tekst!

#1440434

Ja też nie wierzę w spontaniczność Majdanu. To typowa oligarchiczna Targowica. A mają parę dolarów czy innych groszy bardzo łatwo podburzyć studentów, czy lud, a już na pewno "szumowiny z rynku".

#1440511

Uczestnicy z ludu niekoniecznie musieli być "kupieni". Myślę, że nawet w dużej części nie. Natomiast bez pieniędzy raczej nie byłby możliwy tak długo trwający protest. Z każdą taką inicjatywą są związane różne koszty (dojazdów, wyżywienia, telekomunikacyjne, utraconych zarobków, etc.).

#1440526

Uczestnicy z ludu nie musieli, a zapewne i nie byli kupowani - jedynie wyróżniający się byli opłacani. Ja pisałem tylko o jakichś pieniądzach dla tych, co podburzali.

#1440529

Teraz rozumiem.

My mieliśmy "okrągły stół", a oni Majdan.

#1440534

... gorzej, że my mieliśmy Targowicę, a oni Majdan, z tą tylko różnicą, że Targowica była głównie prorosyjska, a Majdan jest antyrosyjski, oraz że w wyniku Targowicy rozbioru dokonały trzy państwa, a w przypadku Majdanu i okrągłego stołu rozbioru gospdarczego i własnościwego dokonują faszystowskie w swej istocie korporacje prywatne o pomieszanym rodowodzie narodowościowym, ale z niewątpliwą przewagą, USA, Izraela i Niemiec.

#1440542

"w przypadku Majdanu i okrągłego stołu rozbioru gospdarczego i własnościowego dokonują faszystowskie w swej istocie korporacje prywatne o pomieszanym rodowodzie narodowościowym, ale z niewątpliwą przewagą, USA, Izraela i Niemiec"

dobre podsumowanie

#1440596

Twój artykuł jest doskonałym uzupełnieniem wczorajszego - autorstwa Pana Aleksandra Szumskiego.

Polacy dali pogłębić między sobą rów niezgody przy sprawie, o której prawdy nie znamy.

Oby się nie okazało, że dajemy Ukraińcom do ręki broń z lufą skierowaną w naszą stronę.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440458

Ściśle mówiąc: artykuł znawcy problemów Ukrainy - pisarza Stanisława Srokowskiego. Moja "zasługa" polegała tylko na zacytowaniu.

#1440461

Jak Twoje "cytowanie" było potrzebne - świadczą  komentarze z podziękowaniami pod blogiem, w który włożyłaś swoją  pracę.

 

Ja również dziękuję i pozdrawiam.

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440464

Wzajemnie pozdrawiam i polecam "Gazetę Obywatelską". Tam jest dużo ciekawych tekstów - na podstawie solidnie zebranych materiałów, pisanych przez świetnych autorów.

#1440466

Z "Gazetą Obywatelską"  zetknęłam się kilkanaście lat temu. Wychodziła bardzo nieregularnie, a była białym krukiem na rynku. Jej nakład był bardzo niewielki.

Podobało mi się w niej to, że była odważna. Traktowałam ją, jak bibułę.

W każdym numerze - była informacja o każdym Autorze, którego publikacja była zamieszczona.

To było dobre, bo Czytelników nie można było okłamać. Autor miał nazwisko, życiorys, którego nie ukrywał i się nie wstydził, podane było wykształcenie, a w wielu przypadkach nawet miejsce pracy.

 

Nie wiem, czy to ta sama Gazeta, czy tamta zniknęła, a ten tytuł jest po prostu przypadkowy.

 

 

 

Pozdrawiam.

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440474

Będę musiała sprawdzić od kiedy ukazuje się Gazeta Obywatelska. Szczerze przyznaję, że nie wiem.

W najnowszym numerze tekst programowy Kornela Morawieckiego: http://gazetaobywatelska.info/news/show/2237

#1440477

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziękuję za podany link na stronę "Gazety Obywatelskiej".

 

 

Pozdrawiam.

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440479

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziękuję za podany link na stronę "Gazety Obywatelskiej".

 

 

Pozdrawiam.

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440484

Sprawdziłam. Pierwszy numer tej "Gazety Obywatelskiej" ukazał się we wrześniu 2011 roku.

#1440525

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dziękuję za informację.

Ciekawe, czy jest to całkiem nowa gazeta, czy też któryś z ówczesnych jej twórców postanowił wskrzesić starą.

Tamta wychodziła bardzo krótko

Wydawali ją za swoje prywatne  pieniądze.

 

 

Pozdrawiam.

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440527

Dzisiejszą wydaje Stowarzyszenie Solidarność Walcząca. Mają też świetną restauracyjkę na Placu Solnym we Wrocławiu, będącą jednocześnie Centrum Edukacji Histurycznej. Nazywa się "Konspira". Więcej danych tutaj: http://konspira.org/.

#1440533

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziękuję za informację i pozdrawiam.

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440545

Przeczytałam tekst pana Srokowskiego jednym tchem i narobiłam sobie apetytu na więcej.

Sugeruję zatem, co następuje … Może tak pokusić się o usprawiedliwienie przyczyn agresji Putina w stosunku do Gruzji? Albo postarać się o obronę apetytów Kremla w Mołdawii? Można by też zracjonalizować Władymira Władymirowicza wygrażanie bronią atomową? A dlaczego nie zadbać o wytłumaczenie gróźb Rosji wymierzonych przeciwko Litwie, Łotwie i Estonii? A może tak wybielić agresywne plany budowy rosyjskiej bazy wojskowej na Arktyce, kosztem praw terytorialnych kilku państw – w tym wspomnianej wyżej Kanady?

A przede wszystkim, dlaczego nie oczyścić Putina z oskarżeń o udział w mordach na Litwinience i Politkowskiej? I rzecz jasna, na Prezydencie Rzeczpospolitej i patriotycznej, więc niebezpiecznej, elicie narodu polskiego …

Czekam w napięciu ...

PS. Interesujące, że w całym artykule nie pojawiło się ani raz nazwisko Putina. A przecież to tylko on zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla. Ze wspomnianych właśnie powodów.

kassandra

#1440470

Witaj

 

Cud prawdziwy!!!

Kobieta mądra i nie zakochana w Putinie!

Na tym prtalu, gdzie tyle pań jawnie go popiera, albo, co częstsze - skrycie go popiera.

 

Życzę sukcesów i przyjemnego dnia

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440473

Dziękuję uprzejmie.  A przy okazji zapytam: jak się ma tutaj moja płeć do logiki moich argumentów?

Pozdrawiam z życzeniami miłego/produktywnego wieczoru

PS. Faktu w tekście pana Srokowskiego trudno uświadczyć.  Tymczasem aż roi się tam od własnych projekcji, racjonalizacji i bezpodstawnych uogólnień.  Ale tak zwykle bywa z nieskażoną faktami opinią. Którą to pan Srokowski - z ryzykiem pojawienia się takich uwag jak moja - ma prawo publikować.

kassandra

#1440574

obawiam się, że Pani apetyty nie zostaną zaspokojone. Wyciagnęla Pani  z tekstu nieuprawnione konkluzje.

#1440475

Dowód na brak logiki proszę. W wolnym świecie do własnej konkluzji, byle była logiczna, każdy ma prawo.

Pozdrawiam Panią

kassandra

#1440562

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Teza o nieuprawnionych konkluzjach jest - zatem - konkluzją , do której mam prawo, bo zgodnie z moją oceną jest logiczna.

Pozdrawiam.

#1440595

Nie widzę jakoś nikogo wokół, kto by to prawo Pani odbierał.

Pamiętajmy także i o tym, że teza nie staje się logiczna tylko dlatego, że głosząca ją osoba chciałaby tego.

Pozdrawiam serdecznie

kassandra

#1440606

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jak rozumiem, Pani kassandro, pisze to Pani także pod swoim adresem ;)

pozdrawiam

#1440611

Gdyby nie moja specjalna rewerencja do Pani, jako blogerki, to odesłałabym Panią ze wskazówkami do mojego pierwotnego komentarza o wysuwaniu kandydatury Putina do nagrody Nobla.

Z nieustającymi pozdrowieniami

kassandra

#1440616

z tego powodu jasno powiem, że nie rozumiem tych wskazówek i dlaczego są do mnie kierowane.

Poza tym dodam, że problem Ukrainy - wydaje mi się - polega po prostu na tym, że tzw. część zachodnia tego kraju chce do UE, a część wschodnia pragnie Unii z Rosją.  Majdan miał dostarczyć "argumentów" za tą pierwszą koncepcją, niestety jako skutki uboczne pojawiły się destabilizacja polityczna i wojna domowa. Można zrozumieć, że Polacy chceliby, aby stowarzyszona  z UE Ukraina oddzielała nas od Rosji, tylko czy moralne jest nie uwzględniać aspiracji i praw "ukraińskich" Rosjan? W myśl całkiem europejskiej zasady samostanowienia narodów?

Moim zdaniem, nie należy nakręcać tamtejszego konfliktu militarnego i sprzyjać dogadaniu się pomiędzy Poroszenką i zbuntowanymi republikami. Jakaś forma autonomii dla buntowników lub federalizacja Ukrainy - zdaniem specjalistów - jest chyba nieuchronna.

Najserdeczniej pozdrawiam

#1440624

ograniczeniem samostanowienia narodów jest zasada integralności terytorialnej państw, dopóki przestrzegają one zasady równouprawnienia narodów, toteż samostanowienie narodów nie pociąga za sobą prawa do secesji grup etnicznych.

Czy zatem separatyści słusznie podnoszą, że naruszona została zasada równouprawnienia? Oto dylemat mogący być rozstrzygniętym nie tylko logicznie, ale przede wszystkim "faktycznie". A polskich korespondentów, w tym wojennych, w Donbasie niezbyt wielu.

pozdrawiam z sympatią

#1440635

„… tylko czy moralne jest nie uwzględniać aspiracji i praw "ukraińskich" Rosjan?” – Rebeliantka pisze.

Po pierwsze, gdzie jest dowód na to, że taki problem istnieje w rzeczywistości i zagraża komukolwiek?  Badania Ukraińskiego Instytutu Socjologicznego w 2007 roku wykazały, że tylko pół procenta mieszkańców Ukrainy zadeklarowało dyskryminację z powodów językowych.

Po drugie, w Doniecku mieszka 38,2% etnicznych Rosjan, a w Luhansku 39%.  To duży procent, ale ciągle 61% mieszkańców tych terenów to nie Rosjanie.  I im bardziej na zachód tym bardziej ten procent maleje.  Jak zapewnić dwu-kulturowemu społeczeństwu wschodniej Ukrainy pokojową koegzystencję?  Poprzez autonomię całego regionu?  A może, jakby chciał Putin przez włączenie do Rosji?  Tylko, co wtedy począć z większością ukraińską?  Przesiedlić ich do Kazachstanu, wygłodzić miliony czy wysłać na Syberię?  A może przymusowo zrusyfikować?

Wszystko to już władcy Rosji próbowali.  Tylko Stalin pozbył się w ten sposób 2,4 do 7,5 milionów upartych chłopów ukraińskich, którzy nie chcieli kolektywizacji w latach 1931 oraz 1932.  Zamordował ich głodem.  I powtórzył to w 1947 roku, kiedy zginęło 1,5 mln ukraińskich chłopów.  A kogo przysłano na ich miejsce, by znowu zaludnić Ukrainę?  Radzę sprawdzić historię migracji na terenie Ukrainy od Katarzyny II do Stalina.

Badania socjologów ukraińskich wskazują, że częstość dyskryminacji mniejszości rosyjskiej na terenie Ukrainy, mierzonej przez akty przemocy fizycznej jest bardzo niska i na takim samym poziomie, jak dyskryminacja innych mniejszości takich jak mieszkańcy pochodzenia żydowskiego.  Więc gdzież jest ten groźny problem niespełnionych aspiracji Rosjan na Ukrainie?

Każda grupa etniczna ma swoje jakieś tam niespełnione marzenia i aspiracje.  A także jakieś tam żale. I jak się je tylko rozdmucha, to łatwo wywołać zamieszki, a nawet wojnę domową.

Jak więc wygląda w tym kontekście sytuacja na Ukrainie?  Ano, zamiast pozwolić, dopiero co rodzącym się władzom Ukrainy, złapać oddech i zaadresować ogromne problemy społeczne i ekonomiczne kraju w sposób demokratyczny i pokojowy, nasyła im się oddziały uzbrojonych po zęby zielonych ludzików.  „Na urlopie” z sąsiedniego, „bratniego” kraju. I wszystko w ramach uwzględniania aspiracji i praw „ukraińskich Rosjan”.

Czyżbyśmy się stali świadkami całkowitego odwrotu od dobrze znanej Polakom (a także innym narodom) historii imperium rosyjskiego?  Wątpię.

Pozdrawiam z nie mniejszą życzliwością

kassandra

#1440699

ja już wyraziłam swoje stanowisko. 

Pozdrawiam

#1440707

a propos tej statystyki. Ukraiński Wschód popierał Janukowycza i nie chciał przystąpienia do UE.

Za wszelką cenę trzeba wspierać rozwiązanie konfliktu środkami politycznymi. Współczesna wojna ro straszna rzecz, jeszcze gorsza niż dotychczasowe 2 wojny światowe.

#1440708

http://www.naszdziennik.pl/wp/97815,ukraina-blizej-zachodu.html

Zyskali szansę na wejscie do Unii za cenę destabilizacji Ukrainy i wojny domowej. Czas pokaże, czy było warto. 

#1440489

http://www.defence24.pl/analiza_orban-odcina-ukrainie-gaz-i-ponownie-zada-autonomii-dla-ukrainskich-wegrow

#1442337

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

woli nie znać faktów. 

Typowe sowieckie podejście - zamiast faktów  dopuszczalna tylko propaganda.

#1442340

http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz%2Fza-wolnosc-wasza-nie-nasza#

#1444194
Szanowni użytkownicy! Z przyjemnością informujemy, że zgodnie z tym co jakiś czas temu zapowiadaliśmy, powolutku przymierzamy się do testowania nowej odsłony naszego serwisu.

W związku z tym, że nowy serwis chcielibyśmy dopasować w jak największej mierze do waszych potrzeb i wygody, przewidzieliśmy beta testy z możliwością podzielenia się swoimi uwagami, propozycjami.

Testy planujemy zacząć w połowie grudnia. Podsumowanie planowane jest przed świętami. W trakcie przeprowadzania testów będziemy prosili Was o aktywnie testowanie funkcjonalności serwisu i zgłaszanie uwag na specjalnie udostępnionym forum.

Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się do testów poprzez wypełnienie formularza: