Anna Mieszczanek i Salon24

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Anna Mieszczanek, blogerka Salonu 24 dostała bezterminową blokadę.

Zaostrzenie konfliktu

Zaczęło się od tej notki, którą „ukryto” (dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników po specjalnej zmianie ustawień):

Anna Mieszczanek Administracjo przeginasz

20.11.2010 22:10 145
opublikowana w: Stary Salon

Treść do ukrycia: o niechcianej salonowej wspólnocie

Na ostatnich urodzinach salonu zrozumiałam, że jego już właściwie nie ma. Nie ma do tego stopnia, że nawet nie chciało mi się o tym napisać notki..
 
Nie pomogą salonowi LC. Miał szansę byc unikalny - tworzyła się nowa społeczność. I o to, że wlaściciele nie znaleźli narzędzi do tego, by na tę połecznosc chuchaći dmuchac - mam pretensję.

Zacięli sie na swoim pierwotnym pomyśle: że to ma byc miejsce debaty, otwarte dla różnych opcji.

W pewnym momencie zaczęły sie klarowac najrózniejsze blogerskie inicjatywy. Gdyby umieli wesprzeć to, co się właśnie rodziło - promując  na sg wszystkie te akcje wysyłania koszulek do Chin, zbierania pieniedzy dla chorych dzieci, zakładania salonowej telewizji, interweniowania w sprawach obywatelskich, stworzenia blogerskiej komisji hazardowej,  spotykania się w realu chocby we Fromborku, wreszcie  pomysły stworzenia jasnego katalogu zasad salonowych, opracowania netykiety, moze nawet powołania blogerskiej rady salonu. 
 
To była największa szansa.
Niewykorzystana.
Bo przeciez nawet o umieszczenie na SG kategorii "Katastrofa Smoleńska" trzeba było się bić.
 
Ludzie chcą nie tylko pisać. Chcą też coś wspólnie robić.  I robią.  Koszulki wysłali, pieniadze zbierali, do Fromborka pojechali. Teraz lataja z OB Ciachowymi  gazetami, stawiaja Smoleński Las czy puszczaja Światła Pamięci. 
 
Tyle, że salon24 sie tym nie pochwali. Interesuje go mityczna liczba klikających i kolejny zielony albo czerwony bloger, który przy pomocy asystenta albo wynajetego dziennikarza, pozwoli, by widniało tu jego nazwisko. Salon24 przygotowuje sie do kolejnego skoku ilościowego. Żeby trwała nieustajaca debata bez zadnej mozliwosci wpływania na rzeczywistość.Ach, no i żeby Consolamentum, który raz jest blogerem, a innym razem jako Ephoros banuje za niegrzeczne poglady,  mógł skonstatować, że to wszystko przez  nasz indywidualizm.
Nieprawda.

Indywidualizm, rywalizacja o klikalnosc i reklamy - przekształcały się, im bardziej ludzie sie poznawali. Zachecani zreszta do tego poznawania sie zaproszeniami na kolejne urodziny salonu. Naturalne było, że  pojawiała sie potrzeba wspólnego działania. Tyle, ze nie akceptowana przez wlascicieli.
 
I ta frustrowana nieustannie potrzeba wspólnego działania miała nagle zaspokoic sie poprzez LC? LC - produkt nieprzedyskutowany z blogerami. Ja wiem, nas są miliony i nie da sie z milionami dyskutowac... stały tekst Igora Janke... Produkt zadekretowany: nie istniejesz w LC -  nie ma Cię na stronie głownej.

No, dobrze: moze w Czechach by to przeszło, może w Szwecji ludzie by sie grzecznie wdrożyli, może w Niemczech by nawet wykazali entuzjazm. Ale w Polsce? Narzucać? Bez konsultacji? Polakom? Na temat których kazdy szanujący się światowy przywódca ma zawsze dyzurne zdanie, ze dla nich wolność jest najwazniejsza? Ot, jak chocby dziś Obama, który niby tak daleko od nas jada śniadania a jednak rozumie czego nam nie można fundować.
 
Sama zacisnełam zęby i próbowałam. Załozyłam kilka LC.
Ale poza tym, że mogę do nich dokładać kolejne teksty, nic więcej nie mogę z nimi zrobić. Skoro nawet menu własnego nie mogę tam mieć, to na cholerę mi one? Od dziś przestaję się w to angażować.
 
W maju, blog halo-centralo zaprosił Igora Janke do Bliklego. Mówiliśmy mu co jest dla Blogerów ważne. Do niczego nie chciał się zobowiazywać. Przed wyjściem rzucił nam tylko, że mają wspaniały pomysł, że w jednym miejscu będzie się zbierac tresci na ten sam temat, cos tam jeszcze... Po co nam to? - ktos powiedział.  Ale Igor juz poleciał, bo przeciez jest człowiek zajety.
 
To co napisałam zapewne stanie sie zaraz trescią ukrytą. Treści ukryte to treści wulgarne i społecznie trudne do zaakceptowania, przed lekturą których właściciele bronią te miliony klikających.  Cenzurują. Cóż, można powiedzieć:  koncepcja relacji z ludźmi dobra jak każda inna. Choć mnie nie odpowiada. Nie po peerelu, nie po Solidarności, nie po Smoleńsku.
 
Patrzę na zegarek: znów poświęciłam kawał swojego czasu, żeby  napisać o salonie. Widac jest we mnie jakas cząstka, która wierzy, że wszystko jeszcze da się naprawic. Dramatycznie nieduża. Niestety.

 

Salonowe „rozwiązanie” konfliktu

Wczoraj na Blogu Halo-Centralo (też prowadzonym przez Annę Mieszczanek) o godz. 22.01 ukazała się następująca notka:

 

salonowi rozmawiają z centralą i odwrotnie

02.12.2010 22:01 11

28. Anna Mieszczanek: Cenzura i dotacja
 

21 listopada 2010

do: Igor Janke

Witaj Igor.

Cenzura w salonie i klasyczne zapisy na nazwisko to już za wiele.

Cały mój blog jest ukryty. I teraz, jak jest przerwa techniczna, nie mogę się do niego nawet dostać. Bo przecież nie mogę się zalogować.

Jeśli czytałeś moją notkę, z powodu której blog jest ukryty (a ukryte są także wszystkie moje komentarze na innych blogach, o czym wiele osób nie wie, bo informacja o treściach ukrytych jest na dole strony a nie w miejscu ukrytego komentarza), to wiesz, że nie ma w niej nic, za co należałoby mnie traktować jak blogera drugiej, ukrytej kategorii.

Poczekam do jutra, do południa. Jeśli mój blog nie wróci w normalnym stanie i jeśli nie wycofacie się z filtrów do czasu ustalenia z blogerami jakie treści kwalifikują się do ukrywania, pośle tę notkę, po niewielkiej redakcji (żeby była zrozumiała poza salonem)  jako tekst, do rzepy i wyborczej. Wiem, ze nie wydrukują ale przeczytają. Wrzucę go też na blog w wirtualnychmediach.  

Nie chce tego robić ale zrobię, jeśli Ty się nie wycofasz z cenzorskiej praktyki.

Anna Mieszczanek
(odpowiedzi brak)
 

 

23 listopada 2010

do : info@parp.gov.pl

Witam,

korzystam z portalu internetowego, który uzyskał dotacje PARP na "uruchomienie agregatów blogowo-informacyjnych"  http://pokl.parp.gov.pl/files/74/108/208/279/7091.pdf
pozycja 49.

Ostatnio  w portalu tym uruchomiono - przypuszczam, ze dzięki pieniądzom z dotacji - filtr, który pozornie ma spełniać funkcję oczyszczania dyskusji z treści nie służących dyskusji - w istocie zaś stanowi cenzurę tekstów, które blogerzy zamieszczają na platformie. Cenzura dotyczy nie tylko słów czy określeń ale także konkretnych osób, których teksty i komentarze nie mogą pojawiać się na platformie. Nie jest to zwykłe usuwanie wpisów niegrzecznych czy wulgarnych - bo takie zdarzają się w portalach internetowych często. Usuwane są treści merytoryczne, niezgodne tylko z poglądami administracji portalu.

W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy umowa na dotację pozwala portalowi na takie działania - sprzeczne z polską Konstytucja i Europejską Kartą Praw Podstawowych?
2. Jaka jest formalna procedura pozwalająca użytkownikom portalu zgłosić takie działania administracji i skłonić ja do ich zaprzestania jako niezgodnych z prawem.

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam

Anna Mieszczanek
 

29 listopada 2010
do: info@parp.gov.pl
 
Witam, posyłam raz jeszcze mail sprzed tygodnia, ponieważ nie dostałam żadnej odpowiedzi.
Anna Mieszczanek

 

 

30 listopada 2010

do: Anna Mieszczanek

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na poniższego maila, przedstawiam poniżej interpretację uzyskaną z zespołu merytorycznego:

Realizacja projektu przez Beneficjenta działania 8.1 PO IG musi przebiegać zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Zasady świadczenia usług z których Pani korzysta w agregatorze blogów Salon24.pl zawarte są w regulaminie portalu (http://www.salon24.pl/static/terms) Zgodnie Pkt. 5 z działu IV. Przestrzeganie prawa i regulaminu Salon24.pl: Media Obywatelskie Sp. z o.o. mają prawo usunąć treść Bloga, Komentarza, a także zablokować (czasowo lud definitywnie) lub usunąć Konto Użytkownika w każdym czasie, w szczególności we wszystkich przypadkach przewidzianych obowiązującymi w Polsce przepisami prawa.
 

Wobec powyższego proszę zwrócić się do usługodawcy i ustalić przyczyny skorzystania przez usługodawcę z takiej możliwości. Dopiero posiadając takie informację będziemy mogli bardziej szczegółowo ocenić sytuację.
 
Z poważaniem,
 
Ewa Czarnecka
Sekcja Informacji
Zespół Komunikacji Zewnętrznej
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

 
30 listopada 2010
do: info@parp.gov.pl

Witam,
bardzo Pani dziękuję za odpowiedź:))

Nasz kłopot polega niestety na tym, ze Administracja nie odpowiada na nasze maile, w których pytamy o powody usunięcia tekstu czy komentarza. A jeśli czasem odpowiada, powołuję się na punkt regulaminu, wedle którego wolno jej usunąć to, co chce.

Niżej przekleję Pani - dla przykładu - tekst, który - po wprowadzeniu cenzurujących filtrów - funkcjonuje w salonie jako "treść ukryta", co oznacza, że żeby go przeczytać lub skomentować, trzeba dokonać dość męczącej zmiany w ustawieniach użytkownika. (Tekst jest niewidoczny dla osób tylko czytających salon24.pl; nie zalogowani nie mają możliwości go ani przeczytać ani dowiedzieć się o jego istnieniu. )

Czy byłaby  Pani tak miła i przedyskutowała sprawę raz jeszcze, na tym właśnie przykładzie i poradziła nam co robić dalej?

Pozdrawiam.
Anna Mieszczanek
 
A oto tekst:
Treść do ukrycia: o niechcianej salonowej wspólnocie
http://pojedyncze.salon24.pl/252020,tresc-do-ukrycia-o-niechcianej-salonowej-wspolnocie
 

 
1 grudnia 2010  
do: Igor Janke

Igorze,

zapowiadałam w ostatnim mailu, na który nie odpowiedziałeś, że powieszę ten  ocenzurowany tekst na blogu w wirtualnemedia.pl i że poślę go do rzepy i wyborczej. Postanowiliśmy jednak w kilka osób, że zrobimy co innego. Zapytaliśmy mianowicie PARP jak ma się stosowanie filtrów, które dla nas są cenzurą,  do dotacji z pieniędzy unijnych podatników.

Niżej masz korespondencje, którą w tej sprawie prowadzę z PARP.

Chciałam dziś opublikować tę korespondencję w salonie ale pomyślałam, że Tobie ją prześlę, bo  może jednak zechcesz :

- porozmawiać poważnie z reprezentacją Blogerów;
- wycofać się czy zmodyfikować filtry;
- wprowadzić na stałe na SG miejsce na ankietę dotyczącą spraw ważnych dla Blogerów;
- pomóc nam (od strony narzędzi informatycznych) w  zorganizowaniu reprezentacji Blogerów mających pełną legitymizację i ustalisz wspólnie z nami udział tej reprezentacji w opiniowaniu zmian w salonie.

Mam nadzieję, że odpowiesz - czekam do jutra wieczór.

Pozdrawiam
Anna Mieszczanek
(odpowiedzi brak)
 
 

Co do PARP – myślę, że cdn…
 
A żeby nie utrudniać pracy zmeczonej milionami wejść salonowej Administracji, można tutaj, w jednym miejscu, wklejać pytania o powody ocenzurowania konkretnej notki, komentarza czy Blogera.

 

 
W pół godziny później blog Anny Mieszczanek został zablokowany bezterminowo, a blog Halo-Centralo do 22 grudnia.
 

Brak głosów

Komentarze

 Znowu przyklad tzw. "liberalizacji" i "odpolityczniania". Stara komunistaczna metoda rozpracowuja kolejne media. Podejrzewam, ze Pan Janke z nieznanych mi powodow, musi tanczyc tak jak mu graja, a brak odpowiedzi oznacza trudnosci z uzgodnieniem ich tresci z mocodawcami. Mysle, ze nalezaloby tej Pani zaproponowac korzystanie z NP do dalszego propagowania swoich racji i przebiegu utarczki z " wlascicielem" S24

Vote up!
0
Vote down!
0
#111384

Filtr na Salonie działa w sposób niezrozumiały też w stosunku do innych osób, np. stana35.

Poniżej przykłady:

ukryta notka - przykład

http://stan35.salon24.pl/254708,polske-i-rosje-polaczy-szybka-kolej

ukryte komentarze - przykłady

http://stan35.salon24.pl/254511,s-michnik-mazur-wolinska-w-jednym-stali-domu#comment_3612412

@z lornetką wśród...blogerów

Już prezent zapowiedziano:
http://biznes.onet.pl/polske-i-rosje-polaczy-szybka-kolej,18571,3928433,1,news-detal
Mamy bronić Rosji przed Chinami, to i sprawny transport by się przydał.

35STAN 87 5783 | 28.11.2010 16:45

http://bozeuchowaj.salon24.pl/255230,panstwowa-nawa-nabiera-wody-ale-orkiestra-gra-do-konca#comment_3622437

@Cezary Krysztopa

Panie Cezary! Będą jeszcze z Pana ludzie. Potrafi Pan mieć bardzo celne spostrzeżenia(czasami), ale czy wyciągnie Pan równie trafne wnioski z tych spostrzeżeń, to się okaże w praniu.
Pozdrawiam.

35STAN 87 5783 | 30.11.2010 23:35

http://bozeuchowaj.salon24.pl/255230,panstwowa-nawa-nabiera-wody-ale-orkiestra-gra-do-konca#comment_3622482

@osasunna

TOMEK7 nie przesyła życzeń, tylko wyciąga logiczne wnioski z historii, a historia uczy, że problemy "nie do rozwiązania" - rozwiązuje wojna. Pruski teoretyk wojny, Karol Filip Gottlieb von Clausewitz twierdził, że „wojna jest przedłużeniem polityki” i banksterstwo zawsze na wojnie wychodziło do przodu i dlatego finansuje tych, co wojnę chcą prowadzić.
Teraz chcieliby napuścić Chiny na Rosję(blokując im dostęp do surowców energetycznych Bliskiego Wschodu- planując zaatakować Iran).

35STAN 87 5783 | 30.11.2010 23:43

Nie rozumiem, co w powyższych treściach kwalifikuje je do ukrycia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111386

Dlatego napisałem wniosek o całkowite usuniecie mnie z tego przybytku, bo mając zapis na moj nick na jedno to wychodzi..

Za to gdy ich ulubieniec, ktory o ofiarach katastrofy pisał ( i pisze) "podroby", a o glosach na pewnych krótkim filmie "gadające podroby" jest super blogerem z którym i Leski lubi sobie pogadać.
Zatem i dla IJ jest to akceptowalne określenie, skoro czasami zamieszczą go na czubie SG...
Nie ma się co dziwić że dział "Katastrofa Smoleńska" został bardzo szybko zlikwidowany (jak na ironię tuż tuz po pierwszym wyborczym wywiadzie J.Kaczyńskiego udzielonym S24 właśnie) i ponownie "łaskawie" przywrócony po pewnym czasie, tylko i wyłacznie dzięki apelom setek blogerów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111400

...zrobic z blogerów swoich parobków- bloger pisze, wkłada w to swoją pracę, nie chce za to zapłaty, by w zamian promować (poprzez 'lcz') Salon24, ale nie swój blog.
Szkoda wracać, niech piszą tam ci, którym bycie parobasem w niczym nie przeszkadza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111390

Niektórzy blogerzy prowadzą tam blogi neutralne z punktu widzenia bieżącej polityki. Mogli nawet nie zauważyć działania filtrów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111404

Super! W imię wolności i demokracji, budowania nowej niepodległości i superszybkiego rozwoju Priwislanskiego Kraju , postępuje nieustannie  zamykanie ust,  teraz na blogach. Co już było?  Była  w TVP  "Misja Specjalna" i program Wildsteina  - przeszły do historii. Teraz kolej na "Antysalon"  - można rzec, też już historia.  Naród powinien ze wszystkich sił  "  popierać i kochać  jedynie słuszną władzę " i jej politykę.  Czyli wracamy do historii, bo to też już było!

Vote up!
0
Vote down!
0
#111392

Wiem, że mam krnąbrną naturę, hardą i ambitną i bardzo często na tym tracę, ale moje podejście do salonu24 zamknęłabym (po zbanowaniu mnie) słowami: "Bawcie się sami, beze mnie".
Gdybym miała zły nastrój, dodałabym: "Dalej mi jazda! Won!".
To, co dzieje się na salonie od chwili wyboru Bronka Gafy na prezydenta RP przekracza wszelkie pojęcie.
Salon nie przepuszcza tekstów niepoprawnych, banuje za krytykę obecnie brylujących świętych krów.
Nie można być trochę wolnym. I rzecz nie polega tu na publikacjach pełnych bluzgów. Nie. Rzecz rozbija się o poglądy.
W moim przypadku zablokowano mi konto, bo śmiałam polemizować z osławioną Renatą R-K.
Nie wiem, kim jest owa dama, ale wiedzieć nie chcę.
Nie rozumiem dlaczego jej wolno obrażać mnie, wyborcę Jarosława Kaczyńskiego, a mnie nawet nie wolno jej odpowiedzieć.
Nie chcę tego rozumieć.
Moje konto jest już pewnie dawno odblokowane, bo ban był czasowy, ale ja skopiowałam tylko wszystkie swoje wpisy, wysmażyłam maila, aby nie zawracali sobie głowy moją skromną osobą.
Innymi słowy: zatrzasnęłam za sobą drzwi tak, że wyleciały razem z framugą.
P.S. Zaraz po zablokowaniu konta w s24 wstawiłam na niepoprawnych tekst, za który dostałam blokadę. Nikt nie mógł uwierzyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111397

Uważasz, że ta notka informacyjna jest zbędna?

Vote up!
0
Vote down!
0
#111406

jest kolejną w sprawie salonu24.
Szczególnie po wyborze Gafy, bany i blokady kont na s24 rozmnożyły się jak przysłowiowe grzyby po deszczu.
Sama pamiętam przynajmniej kilkanaście takich notek informacyjnych, tu na niepoprawnych.
To trochę tak, jakbyśmy wykryli klub, w którym leją po pysku. Pozwalam sobie na takie porównanie, bo trochę tak odczułam zablokowanie mnie, gdyż, jak wspominałam, w swoim tekście "Prezydencie, mój Prezydencie" RR-K obrażała mnie, wyborcę Kaczyńskiego, poddawała nawet w wątpliwość moją rację bytu. (Odsyłam do tego tego jej tekstu).
Więc już wiemy, że w jakimś klubie leją po pysku jak się coś komuś nie spodoba. Często nawet nie wiemy, za co leją.
Wniosek dla mnie: wiać, bo z chamami nie ma o czym rozmawiać.
Inny blogerzy tam siedzą ufając, że może zdołają tam naprawić świat i sami narażają się na niewątpliwą przykrość oberwania jednak po pysku.
Tylko tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111416

do stołu ze złodziejami, zdrajcami.
Towarzystwo w s24 dawno przestało mi odpowiadać.
Powinni tam raczej dołączać opiniotwórcy typu Kik, Ciosek, Rolicki. Mam jeszcze parę nazwisk do dorzucenia, które w znakomity sposób uformują z s24 młodszą siostrę TVN i GW.
I niech im się wiedzie, byle jak najdalej ode mnie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#111402

Popatrz na komentarz wyżej:

http://niepoprawni.pl/blog/417/anna-mieszczanek-i-salon24#comment-126955

Vote up!
0
Vote down!
0
#111408

Jan Bogatko

...dobrze, że Pani opisała kulturę tego saloonu. Mnie wystarczyło kilka tygidni (bodajże dwa) by zorientować się, że jestem wykorzystywany w projekcie służącym jedynie dycyplinowaniu inaczej myślących.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#111420

Ode mnie 1. tak jak kiedyś napisałem szkoda czasu na czytanie i płacz nad s24. Równie dobrze moglibyście użalać się nad wybiórczą, tvn czy innymi ogłupiaczami. Jak komuś tak zależy na s24 to niech tam się wypłakuje. Tutaj szkoda miejsca na takie bzdury.
germario

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#111434

Nie chodzi o wypłakiwanie się. To co pisze Anna Mieszczanek to nie są bzdury - to co wyrabia od pewnego czasu (po 10 kwietnia) święta krowa Janke & co. jest celowym i tendencyjnym ograniczaniem wolności słowa i wolności poglądów i takie zjawiska należy piętnować. Każdy ma prawo protestować bo tak nie powinno się dziać ani w blogosferze, ani gdziekolwiek. Lizanie tyłka pryncypałom powinno być osobistą sprawą bossa Jankego i jego ratlerków jeśli lubi i ma w tym przyjemność albo musi (choć wg mnie niczego nie musi), bez demonstrowania tego na forum publicznym.
................

Trafiłam na s24 krótko po 10 kwietnia, była tam wtedy zupełnie inna atmosfera, a może mi się tylko tak wydawało, jako że byłam świeżoupieczonym blogerem i nie bardzo orientowałam się w tamtejszych obyczajach i metodach. Jakiś czas po moim "debiucie" na s24 zauważyłam jednak, że zaczyna się coś dziwnego dziać, coraz więcej blogerów w sygnaturkach miało "Administracjo przeginasz" itd., potem terrorek ruszył z kopyta... Na s24 dowiedziałam się o istnieniu NP i tu jest moja przystań, nazwę ją macierzystą, a s24 to tylko miejsce na kolportaż, z którego nie zrezygnuję. Niech mnie wywalą ale póki co nie dam pola walkowerem bo to tylko umocni tych, którym nie pasuję.
To oczywiście moje zdanie, do którego nikogo nie mam zamiaru przekonywać, ani nie uważam, że mam jedyną rację...

OHV pisze:
[quote](...)niech piszą tam ci, którym bycie parobasem w niczym nie przeszkadza.[/quote]

To nie tak, oczywiście moim zdaniem... Na pewno np. zwolennicy śp.Prezydenta, piszący na s24 niczyim parobasem się nie czują. Parobasami są admini s24 i wyszczekane kundle typu tej czerwonej małpy z Krakowa i jej wielbicieli, które myślą że merytoryczność polega na kasowaniu niewygodnych komentarzy.
Pomijam sprawę SG i pierdół typu LCz bo kto chce poczytać OHV na salonie to go znajdzie, w końcu to był tematyczny blog o katastrofie smoleńskiej i uważam, że powinien tam nadal istnieć jako demonstracja faktu, że są ludzie, którym zależy by różne szuje nie pomagały np.Tuskowi zamiatać katastrofy pod dywan. Oni muszą wiedzieć, że ktoś dba by to się nie stało. Z mojej strony, np. Twoje OHV artykuły czyta ze 100 osób bo posyłam linki znajomym, oni swoim i audytorium się poszerza. Uważam, że salonowi nie powinieneś tak łatwo przepuścić i odpuścić.

Z tych kilku powodów popieram p.Anię i jeśli Ona sama ma czas walczyć o ten kawałek podłogi to należy Ją poprzeć bo to nie jest walka o jedno konkretne miejsce, to jest walka o blogosferę jako całość.
Pozdrawiam, a p.Anię szczególnie, jeśli mogę być jakoś przydatna to się polecam i proszę o instrukcję na PW.

contessa

PS. Oczywiście dycha za tekst...

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#111465

I przekażę Ani, że pod tą notką o niej jest dużo miłych słów do niej skierowanych.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#111472

dycha, czemu Ania Mieszczanek się do nas nie przenosi

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#111481

"To nie tak, oczywiście moim zdaniem... Na pewno np. zwolennicy śp.Prezydenta, piszący na s24 niczyim parobasem się nie czują."
___________________________________________

Ale dzieki formule 'lcz' powinni sie nimi poczuć, o ile oczywiście zamieszczaja swoje notki w tychże 'lcz', jednak praktycznie rzecz biorąc robili tak wszyscy, a obecnie niemalże muszą jeśli chca zaistnieć- SG to przede wszystkim notki z 'lcz'.

Całośc jest pełnym odzwierciedleniem strony internetowej zwykłej ogólnopolskiej gazety.
Gdzie równiez istnieją poszczególne działy tematyczne (tutaj 'lcz') i zawodowi opłacani dziennikarze (tutaj blogerzy-tyle że robiący za darmochę niczym parobek), jak równiez istnieje redaktor naczelny wraz ze swoimi przydupasami, którzy stawiają do pionu zatrudnionych u niego dziennikarzy (tutaj szefowie S24 z kontrolerami wraz z najnowszym narzędziem filtracyjnym).

Vote up!
0
Vote down!
0
#111633

Ostatni przeczytany przeze mnie egzemplarz wyborczej kupiłem kilkanaście lat temu. Na stronę s24 nigdy nie wszedłem. Widać, że niewiele straciłem

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#111455

bardzo istotna wymiana korespondencji. Bardzo ważna notka. Pokazuje, kim naprawdę jest Ihor J. oraz jak różne fundacyjki i instytucyjki stosują spychologię stosowaną w kwestii podobno tak istotnej jak wolność słowa. Moralność Kalego. I nie ma tutaj nic do rzeczy, czy ktoś był kiedyś na s24 i przestał bywać, czy ktoś nigdy tam nie był, czy też jest do tej pory. Piętnujemy kłamstwo, obłudę i brak wolności w mediach - tym bardziej piętnujmy Ihora J., który udawał tyle czasu prawicowego dziennikarza. Nie znami te numery Ihor...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#111474

jeszcze, że na s24 warto wchodzić - żeby zapraszać wszystkich prawicowych na niepoprawnych :-)

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#111477

To zdjęcie, to Ani Mieszczanek, a nie moje.

Uświadomiłam sobie teraz, że mogła nastąpić pomyłka - identyfikacja autorki notki i jej bohaterki. To dwie różne osoby.

Na Salonie w międzyczasie pojawiło się wyjaśnienie Administracji;

Zablokowane konto Anny Mieszczanek

Z przykrością informujemy, że zablokowaliśmy konto p. Anny Mieszczanek. Ponieważ otrzymaliśmy w tej sprawie pytanie o powody – odpowiadamy.Pani Mieszczanek wystosowała do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pismo zarzucające naszej spółce działania sprzeczne z polską Konstytucja i Europejską Kartą Praw Podstawowych. To zarzut bardzo poważny. To działanie na szkodę naszej spółki, naruszające na szwank dobre imię Salon24.pl i spółki Media Obywatelskie.Takich działań nie możemy tolerować. Jest to złamanie pkt 6.2 Regulaminu Plaftormy Hostingowej Salon24.pl. Przykro nam bardzo, ze tak zakończyła się nasza współpraca.

Administracja Salon24.pl

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#111482

to jakiś żart - to już zapytać nie wolno? A jak niby zgodne z Konstytucją może być wyrzucanie blogera za wyrażenie własnej opinii? Przecież nie robiła czerwonej propagandy jak jakieś azraele... Zdziwienie oczywiście retoryczne - doskonale pojmuję intencje Ihora J.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#111485

Dołączam się do pytania Prowincjuszki.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#111487

Na pewno czyta notkę i komentarze do niej. Więc pewnie przybędzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111489

po prostu tym gnojkom Pani Ania nie odpowiada,a w każdym razie Jej poglądy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111684

Pani Ewa Carnecka

info@parp.gov.pl

 

"Witam raz jeszcze, z uzupełnieniem - poniewaz sytuacja się rozwija.

Opublikowałam w swoim blogu treść mojego maila do PARP oraz tresć odpowiedzi PARP. Pół godziny po opublikowaniu tej korespondencji własciciele salonu24 - "Niezaleznego Forum publicystów" wyrzucli mnie z tego forum:
http://www.salon24.pl/locked-accounts

Blokada mojego osobistego konta jest bezterminowa.

Poza tym, na dwa tygodnie zablokowany został blog "halo-centralo", który prowadzę wspólnie z innymi blogerami, poswiecony własnie rozmowom blogerów z wlascicielami.
http://www.salon24.pl/locked-accounts/6

W tym własnie blogu opublikowałam korespondencję. Zablokowany na dwa tygodnie blog, o ironio , nazywa sie www.rozmawianie.salon24.pl

Ponieważ wielu blogerów protestowało przeciwko tej decyzji, kilkanascie godzin później własciciele umiescili w salonie24 nastepujacy komunikat:

"Z przykrością informujemy, że zablokowaliśmy konto p. Anny Mieszczanek. Ponieważ otrzymaliśmy w tej sprawie pytanie o powody – odpowiadamy.Pani Mieszczanek wystosowała do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pismo zarzucające naszej spółce działania sprzeczne z polską Konstytucja i Europejską Kartą Praw Podstawowych. To zarzut bardzo poważny. To działanie na szkodę naszej spółki, naruszające na szwank dobre imię Salon24.pl i spółki Media Obywatelskie.Takich działań nie możemy tolerować. Jest to złamanie pkt 6.2 Regulaminu Plaftormy Hostingowej Salon24.pl. Przykro nam bardzo, ze tak zakończyła się nasza współpraca.

Administracja Salon24.pl "

http://administracja.salon24.pl/256104,zablokowane-konto-anny-mieszczanek

Komentowanie tego wpisu administracji jest również zablokowane.

W związku z ta sytuacją ponownie bardzo prosze o odpowiedź na dwa pytania, które zadalam w pierwszym mailu:

1. Czy umowa na dotację pozwala portalowi na takie działania - sprzeczne z polską Konstytucja i Europejską Kartą Praw Podstawowych?

2. Jaka jest formalna procedura pozwalająca użytkownikom portalu zgłosić takie działania administracji i skłonić ja do ich zaprzestania jako niezgodnych z prawem.

Bedę bardzo wdzieczna za pilotowanie tej sprawy.

Pozdrawiam

Anna Mieszczanek

Vote up!
0
Vote down!
0
#111490

no to zabiła pani AM spółce ćwieka. bo co to będzie, jak zaczną się skarżyć do PARP inni kneblowani? droga już przetarta... a sprawa rozwojowa :D)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#111491

Chyba zmienię pewien napis na swym blogu na s24 - ze "Smoleńsk - chcemy prawdy !!!" na " Administracjo - nie piertol!".
Co za bezczelność ! "(...) na szwank dobre imię Salon24.pl i spółki Media Obywatelskie."? Przecież salon24 swymi działaniami sam je plami, więc z tytułu czego ma pretensje do blogerów?
Janke - nie będziesz robił z siebie świni, nikt cię tak nie nazwie !
Bezczelny doopek!

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#111523

Powklejać pytania AM i odpowiedzi na różne fora - na niezależną, wPolityce, onet, interię itd. To trzeba nagłośnić.
Oczywiście Pani Ania musi dać pozwolenie.

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#111524

Jan Bogatko

...chętnie się dołączę,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#111526

A co do konieczności odwiedzania salonu w celu ściągania ludzi, to w pełni się zgadzam z tym zamysłem, ale nie przyłączę się do akcji, bo to nie jest zgodne z moimi zasadami i moim charakterem.
Trudno.
Zablokowali mnie? Niech spadają.
Od bana tam nie zaglądałam. Datę łatwo zapamiętać, bo to było dzień po zwycięstwie pewnego gajowego na najwyższy urząd w państwie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111716

Sory, ale ja w ogóle nie rozumiem jak ktoś mógłby chciec tam publikować. Przecież to sztandar czarnej propagandy, który dawno zszedł na psy.

Tylko jeszcze trzeba powiedzieć o tym naiwnym, co czytają i za treść naznaczoną palcem prawdy uważają.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#111748

obiektywnych informacji, profesjonalnych opinii, artykułów z najwyższej półki, komentarzy z nieporównywalnie wyższym poziomem od np. onetowskich wpisów, czy chamstwa w fakcie jakimśtam.
Cóż, gdy właściciel domeny musi dbać o swoje interesy
( naciski, może przyszantażowany, kasa?)kosztem bardziej autorów, niż czytelników. Ponadto zapewne zważył wartości w sumie nie porównywalne - jakość kontra ilość,używa swojego sitka, odcedzając kontrowersyjne wg założenia wpisy.
Trudno, co robić? ( cytat z Misia, bo ówczesne klimaty przylegają do sytuacji w S24 )

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#111750

wyrzuconych blogerów ( ja również zostałam wyrzucona), a potem skargę konstytucyjną.

Za kilka tygodni powstaje nowa platforma medialna i nie wiem czy nie lepiej poczekać, gremialnie opuszczając Salon. Natychmiast!
Niech się grzeją we własnym cieple.

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#111767

Dziękuję wszystkim za żywą reakcję na notkę i komentarze.

Ania Mieszczanek na bieżąco śledziła tą dyskusję i z powodu okazanej solidarności i wyrazów sympatii była bardzo podniesiona na duchu.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#111784

nie sledze na bieżaco wydarzen w s24 bo zabrałem sie (SAM) stmtąd juz dawno.

Skąd pewnośc że Ephoros to Conso?

Vote up!
0
Vote down!
0
#111982

Ja nie pisałam o tym.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#112073

Zadałem pytanie pod twoim postem bo wówczas był po prostu ostatni. Przepraszam.

Czyli ten Ephoros jako Conso to plotka?

Drobiazg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112178

To słodka tajemnica Salonu ;)

Salon jest pod tym względem a-transparentny ;)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#112181

Adminami S24 są lub byli tacy blogerzy, jak Consolamentum, Gniewomir czy Amstern występujący ostatnio jako moomintroll, który chociażby w ostatniej dyskusji u J.Trammera wypowiada się w imieniu Administracji.

Nie słyszałem o adminach z opcji prawicowej. Być może kiedyś ktoś taki był, nie wiem. Nic natomiast nie wskazuje na aktualną obecność kogoś takiego.

Panowie Janke i Krawczyk świadomie akurat takich gości, jak Amstern do współpracy zapraszają.

Proszę sobie wyobrazić, że tu, na niepoprawnych, albo na BM24, rejestruje się Azrael albo RRK. Czy można domagać się, aby moderatorzy tych blogowisk ich szczególnie honorowali, dawali w polecanych, plasowali na szczycie SG?

Chyba nie, prawda?

I od adminów S24 też, moim zdaniem, takiej samarytańskiej postawy nie ma sensu wymagać.

Można to zaakceptować i godzić się na drugi szereg i różne idiotyczne restrykcje albo się stamtąd wynieść, zmniejszając im to, na czym im tak naprawdę zależy, czyli klikalność.

Ja, w każdym razie, w żadne pozytywne zmiany tamtego miejsca nie wierzę. Apele do Administracji, aby nie przeginała itp. uważam - proszę wybaczyć - za dziecinadę. Przecież ich to, co najwyżej, bawi.

Moja własna aktywność tam to już tylko łabędzi śpiew i zwijanie żagli.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0
#111998

Apele są oczywiście bez sensu.

Moja notka miała charakter sprawozdawczy, a nie perswazyjny.

Wątpliwość można mieć tylko w związku z dwiema kwestiami:

  • zmianą polityki portalu. Podobno na początku kluczową rolę odgrywali tam blogerzy prawicowi. Gdy Salon został rozkręcony, zepchnięto ich do kąta lub zmuszono do odejścia lub wręcz wyrzucono, pod dowolnymi pretekstami. Blogerzy ci mówią, że wykorzystano ich instrumentalnie.
  • Regulaminem portalu, który w mojej ocenie, pozwala na usuwanie, blokowanie i ukrywanie blogów, notek i komentarzy w sposób arbitralny i bez możliwości reklamacji, czyli niezgodnie z kodeksem cywilnym, prawem konsumenckim i ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zauważ, że w tym momencie mówię wyłącznie o różnej formie usuwania treści, które nie łamią prawa, a są wyłącznie niewygodne z punktu widzenia aktualnych kryteriów właścicieli portalu.Czyli nie wskazuję na brak promocji treści tzw. prawicowych, ale na ich eliminowanie lub ukrywanie. Ukrywanie ma miejsce z następującą adnotacją: "uwaga,  komentarze i notki, których lektury nie polecamy. A nawet dobrze radzimy, by ich nie czytać". "Ukrywani" w ten sposób blogerzy, czują się źle traktowani, czemu trudno się dziwić.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#112185

oczywiście, że zdobycie popularności (pozycji) s24 zawdzięcza w dużej mierze blogerom, których tam nie ma, bo których pozbyto się różnymi sposobami.
wykorzystanie instrumentalne? przecież od początku było jasne, że tak właśnie będzie. kto się na to godził, niech teraz nie jojczy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112301

Te ostrzeżenia, zwłaszcza w kontekście zasłanianych treści, są także uwłaczające inteligencji czytelników.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112081

To także. Słuszna uwaga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#112086