Władimir Bukowski o Polsce, Rosji i o Unii Europejskiej

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Rosyjski opozycjonista Władimir Bukowski analizuje w wywiadzie zatytułowanym "Któregoś dnia obudzicie się bez Polski" (bibula.com) sytuację naszego kraju po katastrofie smoleńskiej:
"Lech Kaczyński prowadził politykę sensowną i skuteczną - ocenia rozmówca. - Pierwszy raz po wojnie Polska mówiła własnym głosem. Był słyszalny, ale też niepopularny w Rosji i w Starej Europie. Rząd Tuska postanowił z taką polityką skończyć i wymyślił poprawę stosunków z Rosją. (...) Pojednanie zbudowane na kłamstwie nie może przetrwać długo. To można było zrobić na warunkach, o jakie zabiegał prezydent Lech Kaczyński".
Trzeba oczywiście dążyć do zgody między Polakami i Rosjanami, ale dzisiejsza rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż za Gorbaczowa czy Jelcyna. Rosja za Putina stała się państwem KGB nawiązującym do tradycji sowieckich. "Nie można mieć dobrych stosunków z KGB - zapewnia Władimir Bukowski. - Dla KGB istnieją tylko wrogowie lub agenci". Pozostają więc tylko ciepłe gesty solidarności i współczucia, które wyrażają zwykli Rosjanie.
Dzisiaj jest tak, że "Polska zwróciła się w stronę Unii, która nie jest ani demokratyczna, ani nie buduje wolnego rynku czy wolnych społeczeństw. Buduje socjalizm i polityczną poprawność. Następuje zresztą rozpad Unii, przed którym przestrzegałem" - ocenia Władimir Bukowski. Polakom udziela takiej rady:
"Nie możecie dzisiaj tak igrać ze swoją suwerennością. (...) Nie można budować państwa w taki sposób, jak robią to dzisiaj polskie władze. Bo zawiśniecie w powietrzu, a pewnego dnia obudzicie się już bez polskiego państwa".

Brak głosów

Komentarze

"Jesteśmy zdziwieni i poważnie zaniepokojeni przebiegiem śledztwa, które miało wyjaśnić okoliczności i przyczyny katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem - napisali w liście otwartym rosyjscy dysydenci. List opublikowała "Rzeczpospolita"."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rosyjscy-dysydenci-krytykuja-sledztwo-ws-Smolenska,wid,12301881,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1c8ff&_ticrsn=3

Ten list był opublikowany w maju 2010. Podpisał go również W. Bukowski. Jak widać, nic się nie zmieniło...
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

ander

#167076

Nie pamiętałem treści tego listu. Nie wspominał o tym miesiąc później sam Bukowski w wywiadzie zamieszczonym w bibula.com.
To jest fakt, nic się nie zmieniło.
Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#167146

Dziękując Panu Bukowskiemu, przytoczę potwierdzenie prawdy o zbrobni i kłamstwie naszego skurwego "plemiela": zdradziłem (zamordowałem), dostałem i zostałem durniem do odstrzału.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#167095

O Wł. Bukowskim mam podobne zdanie.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#167147