Paweł Kukiz: Coraz wyraźniej widać podział na "my i oni"

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

"Obywatele zostali w dużej mierze odcięci od informacji o świecie i wydarzeniach w kraju, które mogłyby źle świadczyć o rządzie" - pisze prof. Zdzisław Krasnodębski w kwartalniku "Rzeczy Wspólne", w artykule przedrukowanym na stronie wPolityce.pl. I rozchodzi się tu nie tylko o informację lub jej brak, lecz o wartość wiadomości przekazywanych społeczeństwu. "Polacy mają się cieszyć ciepłą wodą w kranie, Polską w budowie, zieloną wyspą (już nie, bo źle się kojarzy - przypis mój), modernizacją i dobrobytem, pochwałami zagranicy i Jerzym Buzkiem" - ocenia profesor.

Niedawno zafundowały nam wszystkie główne stacje telewizyjne festiwal wydarzeń związanych ze śmiercią małej Madzi oraz wojną między policją i Krzysztofem Rutkowskim. Warstwy inteligencji pracującej otrzymują inną strawę. I tak na przykład lewicowa "Polityka" zajmuje się prognozowaniem dalszej kariery Donalda Tuska, przedstawiając dwie ścieżki krajowe i jedną europejską, które mogłyby być ziszczeniem się planów i marzeń premiera. Żyć, nie umierać (premierowi). Nam zaś - tym, którzy mają swe zdanie o wartości pracy naszego rządu i współdziałających z nią mediów - pozostaje szukać istotnych informacji w drugim obiegu.

"Tu nie chodzi o ACTA" - to tytuł artykułu zamieszczonego w portalu stefczyk.info. Jest to komentarz muzyka i wokalisty Pawła Kukiza odnoszący się do aktualnych wydarzeń w Polsce. "Trzeba uporządkować regulacje wewnątrzkrajowe" - mówi komentator. - Nasze prawo jest archaiczne i niejasne. To samo możemy powiedzieć o pracy policji, prokuratury i sądów, którym daleko jest do niezawisłości. "Nie jesteśmy państwem prawa, jesteśmy państwem PR-u, w którym prawo nagina się pod kątem dobrego wizerunku".

Również media nie spełniają swej roli, a dziennikarze w większości nie poszukują prawdy, lecz są aparatczykami realizującymi ideologiczną linię swego pracodawcy. "Dlatego internet musi pozostać wolny. Musi być alternatywą dla propagandy" - przekonuje Paweł Kukiz, nie tylko utalentowany wokalista, lecz także bystry obserwator życia społeczno - politycznego.

"Przeciwko ACTA protestują głównie dzieciaki - kontynuuje rozmówca. - Oni nie mają wesołych perspektyw". Za dwa lata może rozchodzić się o pracę. "Dlaczego mamy być skazani na wieczne wędrówki? - zapytają. - Chcemy być u siebie!" Tak więc sprawa ACTA nie jest sprawą nadrzędną. "Tu chodzi o rozpoczynający się konflikt społeczeństwa z władzą. (...) Coraz wyraźniej widać podział na MY i ONI" - podsumowuje Paweł Kukiz.

Brak głosów

Komentarze

ten podział nastapił wczesniej na Magdalenkowiczów i stolarzy i cała resztę. Tylko nikt nie chciał wtedy słychać przestróg. No to maja czego chcieli Woleli wierzyć agentom i zdrajcom to zniszczyli Polske a naród biegał po hipermarketach i oglądał seriale......

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#223822

nastąpił 23 lata temu. Jednakże Polacy czuli się czasem w większości (słusznie lub nie) u siebie w domu. Dzisiaj następują, właściwie już nastąpiły, degradacja kraju, bieda i alienacja. Tego jeszcze nie było w takiej masie i w takim stopniu, nawet za Millera. Tyle dokonał Tusk.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#223984

ale lepiej niech szkodzi tym głupkom u steru niźli ma ich wspierać

czasem trzeba jak krowie na rowie

#223858

czy z przedmówcą. Ale ja się z Panem zgadzam: "lepiej niech szkodzi tym głupkom u steru niźli ma ich wspierać".

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#223996

Mówił, że dla dobra PIS-u? Jesteś pewien? Bo miałam wrażenie, że na PIS obraził się jeszcze przed PO... a potem to już sam nie wiedział, kto dobry... tak jak wielu z nas.

Zaznaczam, że ja tylko tak sobie pytam, żeby mi się przy okazji też nie oberwało. ;-))

#223992

Nie przypominam sobie.
Na moim blogu nie 'obrywa' się, ale w S24 często tak. Mnie - także.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#224006

A co to S24? To chyba nic godnego uwagi? ;-)

Pozdrawiam
PP

#224013

Salon 24 Jankego preferuje wyraźnie postkomunę i lewaków, ale jest tam trochę ludzi, którzy szukają moich tekstów, więc nie mogę zawieść.

Z pozdrowieniem.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#224022

wiecznie obrażony. A na PO... Jak zawieje.

http://www.niepoprawni.pl/blog/2386/dlaczego-kukiz-robi-sobie-na-zlosc#c...

No chyba, że ja Pawła Kukiza nie rozumiem. Co jest wielce prawdopodobne a ujmy żadnej mi nie przynosi.

Pozdrawiam Cię serdecznie Moherówo;)

#224045

ale nie podstawowe. Wiele jego błędów i kluczeń składam na karb profesji - cóż, artysta jest artystą. Jeśli się ceni jego dokonania, jak w moim wypadku, to może trochę przymknie się oko na jego nie do końca konsekwentną postawę.
Proszę porównać tego patriotę ze słowami aktorki Barbary Brylskiej, która powiedziała do Ławrowa, że kocha Rosjan i nienawidzi tych Polaków, którzy nienawidzą Rosjan. - To jest dopiero zaprzaństwo.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#223993

... No:) I tylko dlatego się Pawłem Kukizem zajmuję. Bo jak pod linkowanym tekstem Bogatki, napisała Ossala, ja również wierzę, że gość poszedł na wybory i głosował na PiS. Ale te Himalaje hipokryzji, kluczeń, przekłamań powalają. Tak, tak wiem... Jeść trzeba.

Jeszcze raz przepraszam Panie Zygmuncie za bluzgi na Pana blogu.

Pozdrawiam

#224051

to nie rozumiem. Można mieć tu i ówdzie wątpliwości, ale czy Pańskie słowa je oddają.
Jak Pan wyrazi w takim razie działalność Jaruzelskiego, Urbana czy Tuska?

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#224149

Panie Zygmuncie, nie rozumiem pytania ? Coz ma do tego Jaruzelski ? Odpowiedziałem w formie zbli9zonej do wypowiedzi przedmowcy i tyle :-) W języku "Prawdziwego Polaka, Katolika, Patrioty " :-)

pkukiz

#224151

W języku "Prawdziwego Polaka, Katolika, Patrioty "

- a niech mnie

;-)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#224168

Teraz już się orientuję. Nie jestem jednak przekonany, że naśladuje Pan język "Prawdziwego Polaka, Katolika, Patrioty". Siedzę w tych sprawach i nie zauważyłem, by prawa strona używał więcej wulgarnych słów niż inne opcje.

Z pozdrowieniem.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#224169

Język i forma, jakiej używacie do dyskusji, nie mieści się
w standardach NPPL, i nigdy nie powinny tu zagościć.
Po zgłoszeniu naruszenia, odpublikowuję Wasze teksty!
Pozdrawiam, licząc iż ochłoniecie
PS
Przepraszam także Autora bloga, za zaistniałą sytuację

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

#224184

dlaczego zareagował Pan - usuwając wpisy jacoola (za co dziękuję) i moje (dziękuje równiez- szczerze) dopiero po mojej prowokacji ? Jakim prawem ataki wulgarne na osobe występujacą pod imieniem i nazwiskiem przy okazji wypowiedzi wiszą sobie w sieci latami, bezkarnie? Dlaczego dopiero mój prowokacyjny stek bluzgów spowodował Waszą interwencję? Wolność ? O taką wolność walczycie ? Gdzie zdeptać można godność drugiego człowieka występując pod pseudonimem ? Jak za komuny "padjobczyki" - tak ruscy to nazywali. Jacool niewiele od nich odstaje. A gdyby miał odwagę- mój mail - pkukiz@interia.pl. Niech napisze co o mnie myśli. I się przedstawi. Prawicowcy :-)))) "Wojownicy" wiecznie w schronach,frustraci pod pseudonimami :-) Rewolucji chcecie ? Wy ? Wy boicie się wyjść samemu na ulicę :-))) Pozdrawiam, Adminu :-)

pkukiz

#224193

Reaguję wtedy, kiedy zaloguję się na Portal.
Prowokacje, tak jak inne naruszenia, zgłasza się poprzez
widoczny wyraźnie napis.
To co robię, robię dla Polski, a nie dla pieniędzy, dlatego
miewam inne zajęcia.
Pańskie bluzgi nie zrobiły na mnie najmniejszego wrażenia,
bo zaręczam Panu, iż długo mógłby się Pan ode mnie uczyć.
Różnię się jednak od Pana tym, że dopóki nie czuję się mistrzem, to nie odczuwam potrzeby się tą umiejętnością chwalić.
Dziękuję za pozdrowienia i nawzajem.
Ja też Cię kocham Wojowniku.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

#224198

a powyższy komentarz? Cóż... Mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że trafiłem...

#224210

"Prawicowcy :-)))) "Wojownicy" wiecznie w schronach,frustraci pod pseudonimami :-) Rewolucji chcecie ? Wy ? Wy boicie się wyjść samemu na ulicę :-)))"

Za niedługo prawdopodobnie wszystko się okaże kto będzie kulił ogon pod siebie. Poza tym powiadają że najwartościowsza ta "Krasula" która mniej ryczy a więcej mleka daje ...

;-)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#224321

nie ma mnie za co przepraszać. To ja dziękuję za interwencję. W takich sytuacjach nie zawsze wiem, jak reagować (także z przyczyn technicznych), więc staram się łagodzić ton w nadziei, że pomoże (prawie zawsze pomaga!) i że niewielu komentatorów to przeczyta.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#224201

Z reguły 'oni' to rządzący, a 'my' to rządzeni (patrząc z punktu widzenia rządzonych). Nie powinno tak być (tzw. władza ma służyć suwerenowi, ma zarządzać, administrować wspólnym dobrem, a nie obywatelami, narodem), ale tak bywa. Bo czapa się odrywa i staje się niejako odrębnym, wrogim dla tych, od których się oderwała, bytem. Ale chyba nigdy nie było tak, żeby ów podział ma 'my' i 'oni' przebiegał przez tkankę narodu, i to nawet przez rodziny. Zostaliśmy podzieleni jako naród, jednych napuszczono - skutecznie! - na drugich (socjotechnika, media, PR-owcy). I rozgrywają nas.
Czy tylko jakaś tragedia zdoła nas zjednoczyć? Czy suweren odzyska swój kraj, swoje państwo - z łap onych?
Nie tylko do Polski się to odnosi...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#223935

żeby ów podział ma 'my' i 'oni' przebiegał przez tkankę narodu, i to nawet przez rodziny". - Było tak: w 1981 - 1982r. Porównanie do działań Jaruzelskiego i Urbana jest tu na miejscu.
"Czy tylko jakaś tragedia zdoła nas zjednoczyć? Czy suweren odzyska swój kraj, swoje państwo - z łap onych?" - Była taka tragedia, niespełna dwa lata temu. Może jednak więcej czasu potrzeba, więcej klęsk, by społeczeństwo się obudziło.
I pisze jeszcze Pani: "Nie tylko do Polski się to odnosi..." - Tak, i to sprawia, że nie jest łatwo.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#224032

Spada im, psiakrew, dramatycznie spada. Ja od dawna obstawiam jesień, jako czas ostatecznego rozwiązania.

#223963

Efektem będzie kilka głosów oddanych przez Tuska, Grasia, Arabskiego i Klicha (Komorowski zagłosuje na Palikota). Nie obstawiam dokładnej daty; może to być ten rok.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#224040

"Rzeczy Wspólne" mają bloga na Niepoprawnych. Cały artykuł Zdzisława Krasnodębskiego dostępny jest na naszym portalu.
http://niepoprawni.pl/blog/4846/krasnodebski-wielkie-spelnienie-czyli-postliberalizm-po-polsku-cz1
http://niepoprawni.pl/blog/4846/krasnodebski-wielkie-spelnienie-czyli-postliberalizm-po-polsku-cz2

#224179

linku do artykułu prof. Zdzisława Krasnodębskiego.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#224203

gość z drogi

i dzieki nim co dwadzieścia parę lat,mamy wybuch...

w wielkim skrócie Poznań, Wybrzeże,Śląsk

ja obstawiam czas,gdy lemingi wrócą z wakacji,a pod drzwiami będzie czekał

komornik i td

wtedy UNE pierwsze podniosą pięści ,podobnie było,gdy zapowiedziano zmiany cen na mięso, lata siedemdziesiąte,

pierwsi oddawali swoje legitymacje partyjne właśnie członkowie 

Jedynej Partii:)

serdecznie pozdrawiam, 10 :)

gość z drogi

#224209

Ale widać, że będzie to gorący rok. Tusk zostaje sam, będą próby tworzenia rządu z Palikotem i ewentualnie Millerem. W końcu grupa Gowina (podniósł głowę) z trzonem starej PO (ale bez skompromitowanego Tuska) będzie rozmawiać jeszcze w tej kadencji z Jarosławem Kaczyńskim. To wszystko w kryzysie gospodarczym i fiskalnym, więc wyniki mogą być różne.
Nabroił Tusk i żal, że Polacy okazali się tak naiwni. Tuskowi wróżą Brukselę, ale ja myślę, że tu rację ma Rafał Ziemkiewicz, gdy pisze po prostu o 'pierdlu'.
Życzmy Polakom, z uwzględnieniem młodych, by poszło dobrze.

Pozdrawiam również serdecznie.
Zygmunt Białas

Zygmunt Białas

#224234