Kto nas tak zdeprawował? - pyta Zuzanna Kurtyka

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Zuzanna Kurtyka pisze w sobotnim "Naszym Dzienniku": "Wczoraj dziennikarka Polsat News powiedziała mi, że winni i tak byli piloci, bo odchodzili w autopilocie, a ja nie potrafiłam jej powiedzieć, że znowu kłamie, bo nie zdążyłam przeczytać stenogramów, nie zdążyłam porozmawiać z kimś kompetentnym". Żona prezesa IPN Janusza Kurtyki przytacza też wpis zamieszczony w Onecie:

"Nikt o zdrowych zmysłach nie zajmuje się już tym wypadkiem. Normalny wypadek komunikacyjny będący skutkiem błędu - stało się. Każdy NORMALNY CZŁOWIEK (podkreślenie moje - ZB) zajmuje się codziennym życiem w realiach tego kraju, a nie wciąż wypadkiem samolotu. Nie zmienia to faktu, że rodziny smoleńskie nie dość, że się obłowiły, zgarniając kupę nienależnej forsy, to jeszcze szukają, jakby coś skubnąć z Polaków...".

"Ile podłości może zmieścić się w jednym człowieku? - pyta autorka tekstu. - Zastanawiam się, kto pozbawił tak dużą grupę Polaków cech człowieczeństwa uznawanych dotąd za podstawowe dla naszej kultury? (...) Czy wystarczyło 50 lat komunizmu i 20 lat popłuczyn po nim, by zmienić mentalność Narodu? Zdeprawować nas, Polaków?'

Odpowiedź na te istotne i bolesne pytania znajdziemy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej". W krótkim artykule "Polska zamglona" pisze Piotr Stasiński: "Podsycanie przez PiS z przyległościami konfliktu politycznego na tle katastrofy smoleńskiej nie dziwi. PiS nie ma innego paliwa. Tę partię stać tylko na demagogię klęski i narodowego upokorzenia".

Winny jest - zdaniem Stasińskiego - przede wszystkim Antoni Macierewicz, autor "najbardziej karkołomnych teorii spiskowych", że "każdy ma jakieś pretensje do władzy. Mgła smoleńska je scala i uogólnia". Dalej pisze publicysta GW o tych, którzy wątpią w oficjalne wersje katastrofy przedstawione przez moskiewski MAK i komisję Millera:

"Liczy się nie wiedza, lecz wiara. Nie fakty, tylko cześć 'poległych'. Skumulowane podejrzenia pozwalają zamknąć usta każdemu, kto sądzi, że matką WSZYSTKICH (podkreślenie moje - ZB) przyczyn tej tragedii była determinacja, by prezydent nie spóźnił się do Katynia. Kto bowiem tak sądzi, kala jego pamięć uświęconą pochówkiem na Wawelu i uwłacza rodzinom ofiar. Winien milczeć lub przeprosić. (...) Mgła smoleńska zatruwa nasze życie".

Tak pisze zastępca redaktora naczelnego GW, dziennika, który odegrał znaczącą rolę w III RP w wychowaniu NORMALNEGO CZŁOWIEKA.

Brak głosów

Komentarze

Ja tylko dziwię się, że jest jeszcze tylu zwolenników Sekty Pancernej Brzozy, jak to trafnie określił bloger Seawolf.

Vote up!
0
Vote down!
0
#217686

większość naszego społeczeństwa. Prawda jest bardzo tragiczna, więc ludzie uciekają w niewiedzę lub obojętność.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217717

Proszę się tym nie przejmować - tak nie myślą Polacy. Tak działają funkcjonariusze, pokolenie Lesiaka, które nadal ma się dobrze i nadal ma wyraziście zarysowany front walki.
To, że tego typu wpisy napotyka się dość często, paradoksalnie wcale nie dowodzi popularności takich poglądów. Oni są po prostu bardzo sprawni i wszędobylscy.
Jeszcze się kiedyś dowiemy jak to działa i wtedy opadnie nam szczęka - na moje wyczucie (sam pisuję i komentuję na miarę możliwości ograniczonych pracą i domem) to muszą być bardzo liczne etaty, sprawnie nadzorowane, zarządzane i inspirowane.

Stasiński - tu nawet nie wiadomo co powiedzieć. Mnie wcale nie dziwi agresja jaką to środowisko przejawia wobec IIRP - w IIRP, wszyscy bez wyjątku siedzieliby w Berezie Kartuskiej.

To co uprawia Stasiński to perfidne sączenie jadu. Muszę przyznać, ze taka erupcja nie wywołuje u mnie już nawet niechęci - facet ewidentnie postradał rozum.

GW coraz bardziej przesuwa się z pozycji analogicznej do Volkischer Beobachtera w kierunku Der Sturmer, gazety, której parszywość doceniły nawet najwyższe czynniki Rzeszy, niemal delegalizując działanie tego tygodnika - nawet Goering czy Schirach tępili w swoim czasie tą szmatę. Streicher byłby pod wrażeniem, że na wschodzie udało się stworzyć tak sprawnie funkcjonujący Kampforgan.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#217691

Niestety, tak myśli wielu, również młodych, Polaków (choć wzdragam się użyć w stosunku do nich tego słowa). Wiem to nie tylko z komentarzy na forach, ale z bezpośrednich relacji. Nie przez przypadek paligniot ma takie poparcie, jakie ma, i to często wśród młodych ludzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#217701

To idzie pokoleniami. Jacy dziadkowie, tacy rodzice i dzieci. To dobrze widać na wsi. Przecież do tej pory nie wolno głośno zapytać np. o PZPR!!!!

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#217711

- W mieście też. Wszędzie są ludzie i ludziska.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217737

O komentarzach na forach podtrzymuję swoje przypuszczenia - większość tej aktywności to zawodowa robota.

Real - tu już jest gorzej. Trudno stwierdzić, że ma się do czynienia z funkcjonariuszami (tylu to ich nie mają) ale trudno też przyjąć, że ci ludzie myślą to co mówią.
Tak naprawdę oni tak nie myślą (bo i jakim cudem), a rezonują.

Te przypadki jakie znam ja, to są ludzie, których w 15 minut urobisz do przeciwnych opinii - szczególnie jak posłużysz się sztuczką "a powiedz co myślisz jak ci powiem że [...]".
Kłopot w tym, że zanim taki egzemplarz dotrze np. do urny wyborczej, wystarczy, że spotka podobnego jak my cwaniaka ; ), który ma dość przeciwnych argumentów. Egzemplarz zmienia front. Może go też zresetować audycja radiowa kiedy założy na łeb słuchawki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#217715

"Tak naprawdę oni tak nie myślą (bo i jakim cudem), a rezonują."

Otóż to. Niestety, to nie tylko brak mózgu - żeby w ten sposób rezonować, trzeba przede wszystkim nie mieć serca. A to jeszcze poważniejszy problem. Głupotę można wybaczyć, totalny brak wrażliwości - nie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#217739

nie mieć serca". - Życie będzie to jeszcze weryfikować. Cóż teraz powiedzieć: Palikot i jemu podobni dali przykład. Trzeba to będzie naprawiać.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217747

są rzeczowe i trafne. Prawa strona ma jednak bardziej ograniczone możliwości oddziaływania na niepoinformowanych i wahających się.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217743

również młodych, Polaków". - Jestem nauczycielem i raczej nie spotykam się w szkole z taką postawą. Przy mnie po prostu nie wypada obnosić się z takim zachowaniem. Ale nie wiem do końca, jak to jest u innych wychowujących młodzież.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217731

nauczycielem?. To chyba bardzo prędko, spotkamy się w pośredniaku?....Pozdrawiam vice antysemita. W.S.C.

Vote up!
0
Vote down!
0
#217740

Trochę tych lat przepracowałem i moja pozycja jest ustabilizowana. Ale młodszym od siebie nie zazdroszczę.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217750

Nie wychowuję młodzieży, w zeszłym roku skończyłam szkołę, w której średnia wieku wynosiła 25-27 lat. Poglądy, które opisałam powyżej, były charakterystyczne dla części z nich. Niestety wcale niemałej części. Jeśli chodzi o wykładowców, to podczas zajęć z ust jednego z nich usłyszałam np., że Palikot to fajny facet.

Pozdrawiam
PP

Vote up!
0
Vote down!
0
#217751

w liceum dla dorosłych. Nie do końca znam ich poglądy, ale na ogół nie słyszę radykalnych poglądów lewackich.
Znam również nauczycielki, które wyrażały się pozytywnie o Palikocie. I to jest smutne.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217815

Dodał mi Pan trochę otuchy (proszę zerknąć, co napisałem nieco wyżej). Faktycznie są to osoby, broniące komuny i aktualnego stany rzeczy. Niektóre z nich są płatnymi najemnikami pobierającymi 40 groszy od jednego wpisu.
O Stasińskim i o "Gazecie Wyborczej" mam podobne zdanie. Przykro jednak, że mają tylu czytelników. Tak trudno wyjść z tego kręgu ich kłamstwa.
Musimy jednak wierzyć, że skończy się ich panowanie. Musimy wierzyć i przeciwstawiać się według naszych możliwości i umiejętności.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217726

co nie oznacza zapomniCeć . Każda nie wyjaśniona sprawa podobnie jak mord naszych oficerów w Katyniu i innych ciągnąć się będzie do prawdziwego wyjaśnienia....Kłamcy nie zdaj ą sobie sprawy z tego, że im dłużej mataczą tym mocniej wbijają ten zamach w pamięć narodu, i tym ostrzej i surowiej będą ocenieni. Kłamcy pracują też nad tym by ci co im uwierzyli mieli wątpliwości i zaczęli myśleć .......... aż do nich dotrze, że zostali oszukani ........a tacy nie znają litości.

pozdrawiam stara czarownica xana

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#217693

 Zdeprawować można tylko kogoś, kto zamieszkuje na terenie Polski, a ma wątpliwości co do tego, i problem "kim właściwie jest"? Czy Polakiem, czy "euro-pejczykiem", dla którego "polskość to nienormalność",

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#217719

Tylko że ci zdeprawowani mają taki sam głos wyborczy jak patrioci. Liczyć głosy!

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#217738

gość z drogi

ani na dawnych TW....

a reszta ?reszta jest z PO i i knajpy z królikiem w tle,plus ci co

szybciutko zamienili Kapitał Marksa na Kodeks spółek handlowych

dycha

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#217748

jest ich teraz w sumie większość. Musimy trwać, ale uśmiechać się i robić swoje. Nie zawsze tak będzie.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217825

i Unii Europejskiej mieli jeden głos. Rzecz w tym, iż oni mają lepsze środki oddziaływania na niezdecydowanych. To stawia nas w mniejszości.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217823

wziąć pod uwagę, że rzeczywistość jest płynna i zmienna. Nie zawsze da się jednoznacznie oddzielić patriotów od europejczyków. Dużo jest niedoinformowanych i wahających się. I na tych trzeba wpływać.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217820

utrzymać swe dobrze opłacone posady i przede wszystkim uniknąć odpowiedzialności. Naszym zadaniem jest dociekać prawdy i rozpowszechniać ją.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217819

 Wczoraj ogłoszono, że śledztwo w sprawie nadwyżki kart do głosowania w urnie w ambasadzie w Brukseli zostało UMORZONE, ponieważ  (cyt.) - " to nie miało wpływu na wynik wyborów".

A ile takich przypadków było???  Nie wiemy. Poza tym bardzo mnie interesuje, jakie jest samopoczucie tych , którzy zasiadali w tamtejszej komisji wyborczej, czyli są odpowiedzialni za to oszustwo.

DO JASNEJ CHOLERY !!!! JEST UCZUCIE, KTÓRE  MA BARDZO KRÓTKĄ NAZWĘ ;  

 WSTYD !!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#217828

 Wczoraj ogłoszono, że śledztwo w sprawie nadwyżki kart do głosowania w urnie w ambasadzie w Brukseli zostało UMORZONE, ponieważ  (cyt.) - " to nie miało wpływu na wynik wyborów".

A ile takich przypadków było???  Nie wiemy. Poza tym bardzo mnie interesuje, jakie jest samopoczucie tych , którzy zasiadali w tamtejszej komisji wyborczej, czyli są odpowiedzialni za to oszustwo.

DO JASNEJ CHOLERY !!!! JEST UCZUCIE, KTÓRE  MA BARDZO KRÓTKĄ NAZWĘ ;  

 WSTYD !!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#217829

- To prawda. Tyle przestępstw, przekrętów i wykroczeń: afera hazardowa, afera stoczniowa, przede wszystkim Smoleńsk... I nie ma winnych, czasem kogoś się wrabia jak syna dr. Eugeniusza Wróbla. To wszystko znaczy więcej niż wstyd - to jest hańba.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#217830