J. Kaczyński: Niewiele brakuje do samodzielnego rządzenia

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Jarosław Kaczyński poruszył w wywiadzie dla tygodnika "Uważam Rze" kilka tematów związanych z wyborami i aktualną rzeczywistością społeczno - polityczną. Czy dojdzie do debaty z Donaldem Tuskiem? - pytają bracia Karnowscy. Prezes PiS odpowiada: "Nie chcę rozmawiać w oparach absurdu. Nie potrafię debatować w świecie pojęć, które nie mają nic wspólnego z sytuacją Polski, dokonaniami rządu i faktami".

Donald Tusk i Platforma uciekają od poważnej rozmowy o Polsce. Nie mogą pochwalić się konkretnym dorobkiem swego rządzenia, więc chcieliby odnowić antypisowskie paliwo, ale Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru, by ułatwiać im to zadanie. Rozmówca zwraca tu uwagę na fakt, że media, zwłaszcza elektroniczne, grają swą niechlubną rolę, rezygnując z obiektywnego przedstawiania naszej rzeczywistości na rzecz polityki wizerunkowej. "To wygląda jakby funkcjonowało biuro prasy, które w czasach komunistycznych decydowało, jak wygląda opis świata w najmniejszej gazecie - ocenia prezes PiS. - Nie wiem, czy to biuro jest, jaki ma kształt, ale media działają tak, jakby taki ośrodek decyzyjny funkcjonował".

Wojnę polsko - polską może zakończyć tylko zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości - mówi J. Kaczyński. - Badania dokonywane przez PiS, a także PO, wskazują, że obie partie mają po około 35% poparcia. Nie czas więc teraz mówić o ewentualnym koalicjancie, bo do samodzielnego rządzenia brakuje tylko paru punktów procentowych. "O Viktorze Orbanie też mówili, że nie ma zdolności koalicyjnej" - podsumowuje prezes PiS.

Były i zapewne przyszły premier spokojnie reaguje na plotki o ewentualnej bombie wyborczej przygotowanej przez Platformę. Są to zapewne stare, sprawdzone rzeczy. Nie wyklucza jednak prowokacji. Obecna władza boi się potwornie, więc może być gotowa użyć metod, które trudno sobie dzisiaj wyobrazić.

Brak głosów

Komentarze

Podziwiam Pana Jarosława, za opanowanie i wytrzymałość
na trudy kampanii.
Czas jednak na pogonienie struktur lokalnych PISu,
bo swoim ospałym tempem, gotowe zepsuć pracę Szefa.
Kampania, to nie tylko rozlepienie plakatów.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#186990

Aż dziw, że tyle Polaków podlega manipulacjom i nie potrafi docenić tak wybitną postać.
O pracy struktur lokalnych nie powiem nic, bo mam za mało danych.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#186999

"Nie wyklucza jednak prowokacji. Obecna władza boi się potwornie, więc może być gotowa użyć metod, które trudno sobie dzisiaj wyobrazić".

Czy można sobie wyobrazić te wybory bez prowokacji, podczas gdy cała ta kadencja to jedna wielka prowokacja.

Vote up!
0
Vote down!
0
#186994

Nie wyobrażałem sobie kiedyś, że można tak skłócić społeczeństwo, które zresztą w połowie wystawia mu dobrą notę. Oglądałem relację z wystąpień młodzieży w Białymstoku i Lublinie. Zdaje się przychodzi wreszcie kres rządów Tuska i Platformy.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#187000

W Lubinie! Nie w Lublinie.
Zagłębie Miedziowe pokazało środkowy palec PO w wyborach samorządowych i ten palec wciąż "pręży się w pierwszym szeregu":) Ten"palec" jest wbity w PO a pięść położona jest na MIEDZI!
Pozdrawiam.
p.s. 10.

Vote up!
0
Vote down!
0

extremo99

#187029

wystąpiła młodzież. Dziękuję za korektę.

Pozdrawiam Pana.
Pozdrawiam młode osoby w Lubinie. Tak trzymać!
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#187038

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

W Lublinie też odbyło się bardzo HUCZNE "powitanie" Tuskobusa. Ściana wschodnia, moje rodzinne strony, utrzymuje wysoki poziom!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#189618

Ściana Wschodnia trzyma poziom! - Wiem. I chociaż mieszkam w Opolu, jestem z Wami i życzę Wam (sobie też), by PiS zwyciężył i wsparł choć trochę ziemie po prawej stronie Wisły.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#189691

Zwracam Honor!

Vote up!
0
Vote down!
0

extremo99

#192041

w jednej drużynie. W Lublinie będzie sytuacja satysfakcjonująca, gdy mieszkańcy wyraźniej powiedzą, co sądzą o Palikocie.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#192350