PO kończy jak PZPR

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

PO kończy jak PZPR
Dwa tygodnie temu wysłannik PZPN, wstrzymał drugą połowę meczu I ligi Zawisza –Olimpia, żądając zdjęcia transparentu „Sikorski frajerze Powstańcom dumy, honoru i godności nie odbierzesz”, grożąc zakazem stadionowym i walkowerem. Kibice zakryli napis flagami, drużyny zaczęły wychodzić na murawę, przedstawiciel władz zawrócił je (jak się później okazało kandydował z ramienia PO, do samorządu). Cały stadion grzmiał PRECZ Z KOMUNĄ!!! Transparent w końcu zdjęto, mecz kontynuowano.
Minęły dwa tygodnie sytuacja się powtarza, tyle, że tym razem treść jest odmienna „Pozdrowienia do więzienia”. Te słowa też uznano za groźne, z rozpoczęciem II polowy, czekano. Napis zniknął, a stadion grzmiał wykrzykując zakazane słowa.
Przypomina mi to końcówkę PRL-u, kiedy to milicjanci gonili po Wrocławiu ludzi przebranych za krasnoludki i rozdających dzieciom cukierki. To dobry znak, niemiłosiernie nam panująca Platforma, czuje swój koniec, i tak jak kiedyś PZPR, boi się wszystkiego.

Brak głosów

Komentarze

nie różni się niczym od PZPR.Szczególnie ludżmi i metodami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177950

Sztandar PO wyprowadzić,a winnych ukarać

Vote up!
0
Vote down!
0
#177963

Świetny tekst napisany lekkim piórem;) Dzięki zań.
Jedno zastrzeżenie. Może jednak PO nie skończy jak PZPR;) Bo PZPR przemianowała się na SLD, majątek zachowała, a członków wszelkiej rangi nie spotkało nic gorszego niż lustracja. Jeżeli to ma być kara za to, co zrobił Tusk & jego ferajna, to ja protestuję

Vote up!
0
Vote down!
0
#177964

Właśnie kolejne wylinki,
zrzucenie tylko starej skory
na której byla zużyta politycznie nazwa.
a w środku ten sam
BOA DUSICIEL,
który oplata i dławi lepiej od ośmiornicy.
Wysysa z Polaków soki
wypluwa Majatek
obcym
a niektórych swoich po przeżuciu tylko czasem odrzuci
jak jaszczurka schwytany w pułapkę ogon

Vote up!
0
Vote down!
0
#178041

Mamy już nie Białoruś, a Koreę Północną, a premier dorobił się ode mnie ksywki Tusk-Don-Il.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177969

Wraz ze zmianą pokolenia wymieniono tylko opakowanie. I kilka zdań w konstytucji.
Żeby naprawdę zminić Polskę musimy odsunąć od władzy konkretnych ludzi, nie metki i etykietki.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#177999

Jakiś czas temu gościłem w swojej szkole polskie dzieci z Białorusi, wraz z ich opiekunami księdzem i nauczycielką, przez 10 dni byłem z nimi za dnia i nocą, obwoziłem po kraju, opowiadałem legendy, no i słuchałem ich, ponadto moi koledzy z Bractwa Inflanckiego, często nawiedzają ten kraj, są wśród nich też więźniowie polityczni doby PRL-u, wszyscy bez wyjątku mówią, że pod wieloma względami swobody są tam większe niż u nas.

Vote up!
0
Vote down!
0
#178033