Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził,

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła." (Stefan Żeromski "Na probostwie w Wyszkowie" 1920).

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Zdrajcy i sprzedawczyki nie mogą być dziedzicami Rzeczpospolitej, ani uzurpować sobie prawa do honorów przynależnych Bohaterom Narodowym.

 Wojciech Jaruzelski nie jest godzien spoczywać w pobliżu tych, których opluwać, znieważać i hańbić zezwalał, chociaż wiedział, że oddali życie za wolną Polskę.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1426390

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: