Z Archiwum Nienawiści: Człowiek, który zabił Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika Budyń78
Blog
W roku 2007, wydawnictwo Ha!art wydało książkę niejakiego Michała Zygmunta "New Romantic". Książka została życzliwie przyjęta przez inne media, zaś całości patronowała "Krytyka Polityczna". Autor fragmenty książki odczytał na pierwszych urodzinach Salonu 24, gdzie przedstawicieli "KP" zaprosił p. Igor Janke. A teraz Wam to wszystko przypomnę.
Elegancki Mercedes kabriolet. Siedzenia obite śnieżnobiałą skórą. Kaczyński na tylnym siedzeniu, macha gapiom ręką ze swoim charakterystycznym grymasem na twarzy (w PiS-ie nazywają to uśmiechem). Ma na sobie jakiś bezpłciowy garnitur, chyba granatowy. Pamiętam doskonale, jego sztabowcy mówili w wywiadach prasowych, że nie znosi mody. No, to widać na pierwszy rzut oka. Obok wanna-be-Pierwsza-Dama w żakieciku a'la Zakłady Witex, sezon 1968. Z przodu kierowca, w eleganckim mundurze przedwojennego szofera. Obok poseł Kamiński wypełnia fotel pasażera obszernym cielskiem, rozpromieniony jakby pod tablicą rozdzielczą klęczała apetyczna blondynka z pełnymi ustami. Samochód jedzie jakąś szeroką ulicą, to chyba Marszałkowska. Ruch wstrzymany, wyobrażam sobie wkurwienie wszystkich kierowców Warszawy. Tłum gapiów najeżony podstawionymi sztabowcami z plakatami w dłoniach. “Lech Kaczyński, Prezydent IV Rzeczypospolitej”. Jakieś dziecko biegnie w stronę auta z pękiem fiołków w dłoniach. Na ogromnym ekranie widzę niemal każdy płatek. Samochód zwalnia. Kaczyński bierze kwiaty, głaszcze dziecko po główce papieskim gestem. Coś mówi, szczerzy zęby. Samochód powoli rusza. Kaczyński schyla się i chwyta za szyję, jakby chciał rozluźnić krawat. Żona patrzy na niego zdumiona. Na koszuli jest chyba jakaś plama. Coś się tam porusza, jakby na szyi kandydata pękły koraliki, które teraz rozsypują się wokół, znacząc koszulę czerwienią. Poseł Kamiński chwyta się za ramię, grymas bólu pojawia się na jego twarzy. Głowa Kaczyńskiego eksploduje jak dojrzały melon. Jego żona krzyczy- na ekranie widać jej szeroko rozwarte usta, zaraz pod białym logo TVP.

Jak dzieło reklamował wydawca? "Wybory w Polsce. Na terenie całego kraju grasują rewolucyjne szajki robotniczo-gejowskie. W momencie ogłoszenia wyników stacje telewizyjne informują o zorganizowanych zamachach. Giną wszyscy prominentni kandydaci, w tym jeden z bliźniaków. Zakazana literatura IV RP. Pierwsza Polska powieść antykaczyńska". No, jeden przeżył. Szajki robotniczo-gejowskie? Odważne określenie. Dzieło finansował Instytut Książki, dziś z czarną szarfą przy logo. Wydana za państwowe książka reklamowana była jako "zakazana literatura IV RP".

Na niedziałającej - cóż za przypadek - stronie internetowej odważny literat witał swoich czytelników: "Nazywam się Michał Zygmunt i zabiłem prezydenta Kaczyńskiego. Co prawda tylko na stronach mojej książki, ale to zawsze coś". Jak dziś czuje się pan Michał? Czy coś go męczy, czy odczuwa jakiś dyskomfort? Jak to jest, gdy nagle spełniają się marzenia twórcy?

Brak głosów

Komentarze

bo teraz oni pierwsi biegną z kwiatami i zniczami i opowiadają jak ta zakłamana blondynka jacy to "fantastyczni" ludzie zginęli. Dobrze, że są ludzie, którzy takie ścierki przeganiają i mówią im co o nich myślą.

oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#55021

Najbardziej pasują mi tutaj słowa genialnego Zbigniewa Herberta cytowane już tutaj na portalu:
"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę"

W tym samym wierszu jest też mowa:
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"

Pan Profesor Lech Kaczyński- Prezydent RP szedł wyprostowany i to przeszkadzało takim sługusom na kolanach jak "pan" Michał i zapewne nadal przeszkadza to jakim był człowiekiem i co zostawił.

Za Muzeum Powstania Warszawskiego, za mówienie głośno o Katyniu, za kulture i życzliwość, za POLSKOŚĆ- dziękuje Panu Panie Prezydencie.

Jest coś, co mrokom się opiera. Jest PAMIĘĆ. A ona nie umiera. Ta o Katyniu 1940 i 2010 nigdy nie umrze.

Inżynier

Vote up!
0
Vote down!
0

Inżynier

#55026

Śp. Prezydent był nieustannie, niewybrednie, wręcz po chamsku atakowany, opluwano go, i sprawców tych potwarzy nie spotkała najmniejsza kara ze strony szefa PO Donalda Tuska. Bo taką taktykę postępowania wobec Lecha Kaczyńskiego akceptował, a może i dyktował, sam szef PO.
Podstawowym warunkiem jakiejkolwiek zmiany w stosunkach politycznych w Polsce jest całkowite odsunięcie poza margines życia publicznego wszelkiej maści Palikotów, Niesiołowskich, Piterów, Sikorskich, Węgrzynów i innych nienawistnych ludzi. Bez tego nie będzie żadnych narodowych rekolekcji.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#55031

Dlaczego to ludzie szlachetni, prawi, dobrego serca są najcześciej szykanowani i opluwani? Niejednokrotnie spotykałam się z prymitywną opinią, że trzeba pokazać "naiwniakom", gdzie ich miejsce. Czy nie wynika to z tego, że w czasach PRL'u, to kanalie były przede wszystkim promowane? (nie odkryłam Ameryki, mówili o tym w TV w programie pierwszym, wczoraj) Po tym, co jest "na fali", można poznać poziom "sił promujących". W przypadku cytowanej literatury owe "siły" były chore z nienawiści.

Pan Prezydent Lech Kaczyński był człowiekiem niezłomnym, wiernym swemu sumieniu, wspaniałym dyplomatą, umiejącym pogodzić obowiązki Głowy Państwa ze zwykła ludzką uczciwością.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55033

Pani Olejnik ma coś zrozumieć? Pan Żakowski? Czy na endokomunistycznych prosowieckich portalach w zamieszczanych tam artykułach czy  postach widać w tekstach jakąś skruchę ze strony tych ludzi, którzy do tej pory pluli na Pana Lecha Kaczyńskiego? Czy na monarchistycznych, liberalnych portalach można przeczytać artykuły ze słowem wybaczcie nam za określenia jakie używaliśmy wobec was, wobec Pani Prezydentowej albo wobec Pana Lecha Kaczyńskiego? Na przykład za określanie Was "pisobolszewią" albo za określanie was i stawianie znaku równości między PiS-em a PO i za pisanie o PiS, że to ta sama hołota i banda co PO albo czy można przeczytać takie oto zdanie: Panie Prezydencie Lechu Kaczyński proszę, prosimy Cię o wybaczenie, błądziłem, błądziliśmy, źle Pana Prezydencie oceniałem, ocenialiśmy? Ja osobiście tej skruchy u tych ludzi nie widzę. Jeżeli ludzie często o przeszłości podziemnej, często ludzie zasłużeni dla połowicznego wyzwolenia się Polski spod jarzma komunistów nie mogą z siebie takich słów wydusić, to tym bardziej nie oczekujmy tego po żydokomunie, konfidentach, zagorzałych lewakach i ich sługusach, ich dziennikarzynach, którzy klepią to co im ktoś każe, że oni to zrobią, że oddadzą władzę, a premier Tusk odejdzie z polityki bo tak mu nakazuje honor jego moralność i zasady które wyniósł z rodzinnego domu. Dlatego ja bojkotuję TVN, Super Stację całkowicie wykasowałem w swoim telewizorze, gadzinówek w stylu Gazeta Wyborcza nie kupuję w ogóle już od prawie 10 lat. To jedyna z dróg  i jedna z możliwości, aby ich osłabić. Trzeba ich zacząć całkowicie bojkotować, tak jak się bojkotowało w czasach komuny ich wiadomości, na czas Dziennika Telewizyjnego przecież wychodziło się na spacery całymi rodzinami, zapalało się świece w oknach, albo dla odmiany gasiło się światło jednocześnie o odpowiedniej porze. Jednak do tego jest potrzebna jakaś koordynacja, ktoś za to musi wziąć odpowiedzialność i musi podjąć się trudnej roli przywódcy lub przywódców.

Nie liczcie w innej sytuacji na nic, że ot tak się coś w Polsce zmieni, tutaj są potrzebne czyny! Ponieważ to ta sama banda, która nas kiedyś pałowała na demonstracjach to ci sami ludzie, którzy wyrzucali nas w czasie komuny ze szkół z wilczym biletem, z pracy, robili sztuczne reorganizacje w zakładach pracy, aby się ludzi dla nich niewygodnych z nich pozbyć. Robili z nami jeszcze gorsze rzeczy... Jeżeli Polacy nie stworzą w Polsce czegoś na zasadach ruchu społecznego jakim była kiedyś Solidarność, tylko ta pierwsza, to nie liczyłbym na żadne zmiany w Polsce i na rozliczenie sprawców tego mordu. Oni myślą, że ludzie mają to wszystko gdzieś, że Polacy już się pogodzili z tym jarzmem pracy po 12 godzin i więcej za marne grosze, że Polacy to kraj niewolników, debili i idiotów, którym można wszystko wmówić i wszystko wcisnąć w ich telewizjach i w ich stacjach radiowych oraz w ich niepolskich gazetach. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale zobaczycie, że już niedługo okaże się, że winnym za tę katastrofę był nasz ukochany Prezydent Lech Kaczyński, bo rozkazał pilotom wylądować we mgle na lotnisku w Smoleńsku. Zresztą już takie głosy się odzywają, ja dzisiaj na portalu Prawica PN przeczytałem w poście znanej tam lewaczki i feministki, że za katastrofę odpowiedzialny jest Lech Kaczyński, oczywiście przy cichym przyzwoleniu administracji tego portalu. W tej sytuacji jaką mamy nadal w Polsce nie różniąca się w zasadzie niczym od czasów komuny (jedyne co możemy robić to sobie pogadać i popisać na tego typu portalach) z kim chcecie w tej sytuacji podejmować dialog i rozmowy. Tak jest na wielu portalach w Polsce nazywających się prawicowymi, narodowymi, konserwatywnymi i monarchistycznymi w necie...Tak jak nie wyjaśniono morderstwa naszych oficerów w Katyniu, tak jak nie poznaliśmy prawdziwych morderców generała Sikorskiego, tak jak nie poznano losu wielu zamordowanych Polaków po 1945 roku i ich miejsc pochówku, tak jak nie poznaliśmy do końca kto stał za wydaniem rozkazu mordu na księdzu Popiełuszce i innych duchownych zamordowanych przed 1989 rokiem, tak jak nie można doczekać się wyroków na sprawcach tłumienia w sprawie zrywów wolnościowych w Polsce, począwszy od Poznania a skończywszy na Stanie Wojennym, tak i teraz nie poznamy dowodów na to, aby poznać zleceniodawców tego mordu dokonanym na ludziach lecących samolotem do Katynia...Tym bardziej, że w tym samolocie zginęło wielu, którzy to wszystko o czym pisałem z takim trudem tworzyli przez ostatnie kilka lat w Polsce, aby poznać prawdę o losach Polaków rozstrzelanych, pomordowanych i wywiezionych w nieznane...

Płaczę już trzeci dzień, cała moja rodzina jest pogrążona w smutku i rozpaczy, zwykłym ludziom takim jak ja pozostaje tylko to...Czy w Polsce nie ma już ludzi, którzy wzięliby to wszystko w swoje ręce, nie ma już takich ludzi jak Piłsudski czy Dmowski? Przecież Polacy jak widać mają w sobie jeszcze odrobinę ducha patriotyzmu, świadczą o tym te setki tysięcy Polaków żegnających ciało naszego Prezydenta podczas jego ostatniej podróży do siedziby prezydenckiej, przecież świadczą o tym te setki tysiącach ludzi zapalających we wszystkich miastach Polski znicze w intencji ludzi, którzy zginęli w tej katastrofie...Przecież jest jeszcze wielu wspaniałych ludzi w świecie polskiej polityki, którym chyba możemy zaufać jako Polacy...

 

Nie traćmy nadziei!

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#55041

"Nie chciałbym być złym prorokiem, ale zobaczycie, że już niedługo okaże się, że winnym za tę katastrofę był nasz ukochany Prezydent Lech Kaczyński, bo rozkazał pilotom wylądować we mgle na lotnisku w Smoleńsku. Zresztą już takie głosy się odzywają, ja dzisiaj na portalu Prawica PN przeczytałem w poście znanej tam lewaczki i feministki, że za katastrofę odpowiedzialny jest Lech Kaczyński, oczywiście przy cichym przyzwoleniu administracji tego portalu."

Tak, odzywają się już różne głosy, będą one stymulowane i nagle zbrzmią najgłośniej. Wiemy to, znamy to... Dzisiaj ci, którzy gdzieś tam cicho piszczą krzywo w trawie, jutro w charakterze opiniotwórczych ekspertów, powiedzą co powinniśmy myśleć.
Nieuniknione.

Też zastanawiam się, czy są w Polsce jeszcze osoby, na tyle mądre, rozważne, charyzmatyczne i odważne, żeby wziąść to wszystko w garść? Czy mamy jeszcze szansę jako Naród?

Vote up!
0
Vote down!
0
#55095

Ja wiem, że to może i naiwne myślenie ale ja mam nadzieję, że mamy szanse jako Naród. Wierzę w to co napisał Mickiewicz w słowach Wysockiego: "Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa; Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi, Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi. ..."
Widzę także, że faktycznie coraz więcej przedstawicieli tej "skorupy" już formułuje tezy o winie Pana Prezydenta. Tylo czekać jak potwierdzą, że widzieli nawet jak sterował tym samolotem.
Zdaje sobie sprawę z naiwności tego typu porównania ale patrząc chociażby na taki społecznościowy portal nasza-klasa, na którym aż tylu ludzi umieściło symbol bądź to flagi narodowej z czarnym kirem bądź zdjęcie Pary Prezydenckiej można być dobrej myśli jeśli chodzi o ich postawe. O tym samym świadczą tysiące ludzi na ulicach Warszawy, setki świec i kwiatów w każdym większym polskim mieście przy symbolicznych miejscach upamiętnienia Pana Prezydenta i Ofiar, kolejki do ksiąg kondolencyjnych w wielu miastach.
Jeśli trzy oficjalne i wiele nieformalnych politycznych rozbiorów, dwie wojny światowe nie zdołały zniszczyć tego Narodu to oznacza, że ma on swoje prawowite miejsce na świecie.
I jeszcze raz zacytuje genialnego Zbigeniewa Herberta:
"ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo
bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rozrachunku jedynie to się liczy
(...)
Bądź wierny Idź"

Inżynier

Vote up!
0
Vote down!
0

Inżynier

#55149

Te wszystkie świadectwa miłości ,kultury, elementarnego poszanowania dla drugiego człowieka w wykonaniu Tuska, Komorowskiego, Sikorskiego, Niesiołowskiego,Wałęsy, Michnika Rydzyka, Olejnik, Miecugowa komentujących profesorów historii, prawa, socjologi . Byłoby to wielce przydatne na transparenty. Powtórzę to co już gdzieś pisałem. Nie udało się zabić szyderstwem, kłamstwem, obelgą sięgnęli do starych KPP -owskich metod.

 Proszę wybaczyć,to z głupoty

Vote up!
0
Vote down!
0
#55036

nienawidzili GO

a teraz miliony placzą,placze Polska

hanba

panie michale,zygmuncie.........

...a dzwony przed chwila biły,gdy odprowadzano

CIAŁO PREZYDENTA i Pierwszej Damy do

KATEDRY...........i Ludzie salutowali

na Jego cześć

kopiujmy wszystko,bo za chwilę

zniknie WSZYSTKO

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#55587

 Bardzo trafnie zostaly zebrane najbardziej wyrózniające się

postacie naszej sceny politycznej,zachowujące się niegodnie

i obraźliwie w stosunku Prezydenta naszego kraju.

Zadziwia mnie tylko,ze św.pamięci prof.Lech Kaczyński

w odpowiednim momencie nie rozwiązal

parlamentu i nie oglosil stanu zagrozenia,

bezpieczeństwa i praworządności naszego kraju.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#233733