Sumienie za tysiąc złotych

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Już nie tylko za sprawą pewnej pani słowo "tysiąc" kojarzyć się będzie w Polsce z aborcją. Tysiąc złotych kary zapłacić będą musieli posłowie Platformy, którzy głosowali przeciwko odrzuceniu przez Sejm całkowitego zakazu aborcji.

Niektórzy z partyjnych katolików nie mieli z tym jednak żadnego problemu. Odrzucenie projektu poparli między innymi Jarosław Gowin i Stefan Niesiołowski. Oprócz nich 175 innych posłów. Andrzej Czuma, Antoni Mężydło... Wielu odpuściło sobie po prostu "kontrowersyjne" głosowanie - wśród tych "sprytniejszych" znalazł się premier Tusk, Lidia Staroń czy przyjaciel krakowskiej kurii Ireneusz Raś. Ponoć przed samym głosowaniem 10 posłów po prostu wyszło. Dwóch zostało, ale wstrzymało się od głosu. Przeciw głosowało tylko 15, w tym - co trzeba zauważyć, bo naprawdę rzadko możemy o nich  cokolwiek dobrego - Jan Filip Libicki i Ireneusz Sekuła. Pozostałych trzynaścioro to: Paweł Arndt, Joanna Fabisiak, Mariusz Grad, Wiesław Kilian, Roman Kosecki, Mirosław Koźlakiewicz, Dariusz Lipiński, Mirosław Pluta, Grzegorz Raniewicz, Andrzej Smirnow, Jacek Tomczak, Wojciech Ziemniak i Jacek Żalek.

Jak wspomniałem, 31 w ogóle nie głosowało, co zawsze ciekawe w takich sytuacjach - wystarczyłoby 5, żeby losy ustawy potoczyły się inaczej. I tu niestety trzeba wspomnieć, że na sali zabrakło 10 posłów PiS. W głosowaniu nie wzięli udziału Jan Bury (syn Antoniego), Andrzej Jaworski, Krzysztof Jurgiel, Henryk Młynarczyk, Krzysztof Popiołek, Monika Ryniak, Stefan Strzałkowski, Krzysztof Tchórzewski, Waldemar Wrona i Anna Zalewska.

Pozostaje mieć nadzieję, że na tym się nie skończy i że wbrew obawom niektórych posłów i publicystów, ciągiem dalszym nie będzie zmiana prawa w duchu premiera Zapatero.

Imienne wyniki głosowania:

http://orka.sejm.gov.pl/Glos6.nsf/nazwa/99_170/$file/glos_99_170.pdf


tekst dla portalu Solidarni2010.pl

Brak głosów

Komentarze

lansujące sie przy Kościele i kardynalku Dziwiszu. Ciekawe co na to ich protektor??
Czy ktos wie co sie stało z tymi 10 posłami PISu? Nie było ich tego dnia w sejmie czy po prostu wyszli na głosowanie??

----

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#180678

[quote]Czy ktos wie co sie stało z tymi 10 posłami PISu? Nie było ich tego dnia w sejmie czy po prostu wyszli na głosowanie??[/quote]Radio Marysia coś podawało, że głosowanie zrobiono "znienacka" i część posłów po prostu o tym nie wiedziało ;/

Vote up!
0
Vote down!
0
#180711

a co to, telefonów komorkowych opłacanych z naszych kieszeni nie mają żeby jeden drugiego powiadomić? Nie można było z powodu braku powiadomienia przesunąć głosowania? Na pewno jest jakis regulamin w tej kwestii.

Jesli sie okaze ze ci poslowie pierdzą w stołki, to lepiej niech se zważają w czasie wyborów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180759

sprawdzałem - nie brali udziału w głosowaniach o sąsiadujących numerach, więc prawdopodobnie ich nie było

Vote up!
0
Vote down!
0
#180718

Sumienie staje się o wiele bardziej efektywne, kiedy za zły czyn grozi odpowiednia kara.
Dzieki za kompleksową informację.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180697

  A w klubie PiS nie było dyscypliny.? A szkoda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180700

"I tu niestety trzeba wspomnieć, że na sali zabrakło 10 posłów PiS."

No to kur*a lipa, panowie posłowie. Co wy tam do cholery robicie???

Vote up!
0
Vote down!
0
#180758