Poproszę jakiś inny autorytet

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Meller krytykuje PO? Nie robi to na mnie wrażenia. Kukiz? Kukiza cenię i szanuje, pozostaje mi się cieszyć, że mu się odwidziało. Kazik? Jak wyżej. Kto czyta moje teksty, ten wie, pisałem o tym niedawno. Jednak i moja cierpliwość ma swoje granice.

"Gazeta Polska" postanowiła oto pokazać, że trend jest szerszy, co samo w sobie mnie nie martwi, niemniej jako przedstawiciela wybrała sobie Tomasza Karolaka. Owszem, może to ma zaboleć mocniej (Karolak zdążył zdaje się poprzeć jeszcze Komorowskiego), niemniej... O ile odbieranie prawa do wypowiadania się o polityce wspomnianym wcześniej osobom uważam za krzywdzące nadużycie, o tyle Karolak zdążył poznać się jako osoba, delikatnie mówiąc, niezbyt ogarnięta. Nie oceniam tu Karolaka jako aktora (na tym polu darzyłem go sympatią oglądając "Kryminalnych", nie daruję mu jednak "39 i pół") ani reżysera, jednak... Trudno mi brać na poważnie gościa, który uważa - oczywiście nie mówi o tym w "Gazecie Polskiej" - że "Jezus mógł mieć dzieci i małżonkę, i mogła to być Maria Magdalena." i że "Jezus musiał coś zrobić, żeby ludzie traktowali go poważnie, musiał zwrócić na siebie uwagę. Ukrzyżowanie nadawało się do tego idealnie."

Karolak też musi coś zrobić, żeby potraktować go poważnie i wywiad "po linii" w Gazecie Polskiej zdecydowanie nie wystraczy. Zwłaszcza, że w sumie Karolak nie mówi tam niczego takiego, co uzasadniałoby udostępnianie mu łamów. że robi sztuki o Jaruzelskim w tyglu historii, nie oceniając? Że Smoleńsk owszem, zrobił na nim wrażenie, ale na razie będzie sztuka o Hermaszewskim?

Oczywiście nie martwi mnie nowe, bardziej refleksyjne spojrzenie Karolaka na kilka spraw, niemniej naprawdę wolałbym, by "GaPol" poszukał innej twarzy dla opisywanego przez siebie zjawiska. Zwłaszcza, że ten przykład jest zdecydowanie na wyrost.

]]>Wywiadowcy: Tomasz Karolak]]>
]]>Z Platformą ciężko złapać kontakt]]>

Brak głosów

Komentarze

"Kukiza cenię i szanuje, pozostaje mi się cieszyć, że mu się odwidziało."

Jesteś pewien, że mu się odwidziało ?
Ale co mu się odwidziało ?

2007-11-23
"W 2005 roku do poparcia kandydatury Donalda Tuska w wyborach prezydenckich [Schetyna przyp. mój] namówił innego znajomego z uczelni - Pawła Kukiza z grupy Piersi."

08-09-2009
"Studiowałem z premierem Grzegorzem Schetyną na tym samym wydziale i wierzę w niego."

17-09-2009
"Przecież ja dawno powinienem się na Grzegorza na przykład obrazić, ponieważ on nie robi takiej reformy, a dwa lata robiłem cuda..."

07.02.2011
"widziałbym Schetynę jako premiera"

Ja tu widzę constans...
Constans, który brzmi szczególnie interesująco w tym momencie, gdy co trzeci wpis pulsuje wywiadem Grzegorza Brauna.

Dalej piszesz:
"Kazik? Jak wyżej. Kto czyta moje teksty, ten wie, pisałem o tym niedawno."

Przepraszam ale tekst Kazika sprzed tygodnia - "głosowałem przeciwko PiS. Teraz na wybory nie idę" - świadczy o nim nie lepiej niż danie maski na sztandar PO.

Dlaczego to piszę i przypominam ? Bo czuję podobnie:

"Jednak i moja cierpliwość ma swoje granice." - moja cierpliwość też ma swoje granice.

Rozwiązanie ?
Panowie biorą się za to co potrafią najlepiej, politykę zostawiają bardziej kompetentnym.

No, a Karolak... to już zupełna tragedia...

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#137957

telewizję "byłego neonazisty" też Kazik bojkotował, a jak potem PO zaczęła (taktycznie) Farfala wspierać, już nie bojkotował. jasne, że nie ma większego sensu wybrzydzać na konformizm celebów, kiedy akurat układa się w zgodzie z naszymi sympatiami, bo to jak zżymać się na pogodę. mamy do czynienia z fenomenem naturalnym.
zastanawiam się, czy nie ruszyła próba 'przetransferowania' elektoratu ze zużytej Platformy na SLD. pierwsze sygnały pompowania SLD już padły (np. zwycięstwo Napieralskiego w rankingu zaufania jednej z sondażowni).

Vote up!
0
Vote down!
0
#137958

[quote=Vibov]zastanawiam się, czy nie ruszyła próba 'przetransferowania' elektoratu ze zużytej Platformy na SLD. pierwsze sygnały pompowania SLD już padły (np. zwycięstwo Napieralskiego w rankingu zaufania jednej z sondażowni).[/quote]

Myślę, że to może być pierwszy sparring - jedni to ci od SLD, drudzy to tacy co mają w zanadrzu reanimację PO trupie Tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#137960

prawicowych blogerów zachwycających się, że "twarze" opuszczają PO. Przecież fakt, że odchodzą od platformy wcale nie znaczy, że przechodzą do PiS. Zresztą dlaczego miałbym się cieszyć, że szczury z tonącego okrętu wlezą gremialnie na mój? Przecież taki Meller to czysta postkomuna, Karolak sztucznie wylansowana miernota intelektualna. Kazik kontestuje z zasady, tylko Kukiz przeszedł rzeczywisty proces przeobrażenia. Bronić złotego chłopca Kydryńskiego o kretyńskich poglądach i ohydnej przeszłości bo atak na niego może zaszkodzić Mellerowi, który potępił PO, to absolutnie szalony (i mocno nieetyczny) łamaniec logiczny.
Reasumując: celebryci opuszczają Tuska, bo im też ktoś przełożył wajchę, Tusk stał się pase i teraz pracować będą dla SLD.
Pozdtawiam
P.S. A GazPol przegiął

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#137987

W 1980 r. jeden z mądrych ludzi powiedział mi "kazano ( czy pozwolono) nam mówić prawdę".
Skończyło się to stanem wojennym.
Dzisiaj też, pozwolono lub kazano, różnym celebrytom mówić prawdę o PO. Woda na młyn SLD - niestety.
Żaden punkt dla PIS. PEŁNE ZABEZPIECZENIE INTERESÓW SALONU.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#138016

Co więcej, w odróżnieniu od wcześniejszych wywiadów i wypowiedzi z tego nawet nie wynika że Karolak nie będzie znowu głosował na PO. Kto następny? Mucha? Wojewódzki?

Vote up!
0
Vote down!
0
#138071

To już przyśpiewka młodzieżówki PO:
"niech się pali niech się wali, my będziemy w piłkę grali" przestała być trendy?
A tak pięknie było, nowocześnie, postpolitycznie i "europejsko".
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#138073

Aktor Karolak to taki autorytet, jak niegdyś nietrzeźwiejący Hubert K., za którym uganiał się Tomasz Lis.

Vote up!
0
Vote down!
0
#138119