Na wszystkich frontach Tuska

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Według niektórych obserwatorów polskiej polityki Jarosława Kaczyńskiego jako premiera zgubiło otwarcie zbyt wielu frontów naraz. Na wiosnę Donald Tusk planuje sprawdzić, czy i tym razem co innych niszczyło, jemu akurat się uda.
Reforma emerytur, pod hasłem "pracuj aż do śmierci", świetnie uzupełniająca się z wcześniejszymi zmianami na listach leków, konfliktuje rząd ze związkami zawodowymi, ale przecież nie tylko - sprawa dotyczy wszystkich pracowników. I choć pas transmisyjny rządu, znany jako feministki, jeśli akurat nie zajmuje się promocją kurewstwa wśród nastolatek i studentek (ciekawe, czy to część większego planu, który zakończy się legalizacją i, a jakże, opodatkowaniem - wszystko możliwe) czy aborcji, tłumaczy ciemnym Polkom, że nie ma nic piękniejszego, niż praca do 67 roku życia, te chyba nieprędko uwierzą. Choć z drugiej strony - jeśli ich córki za namową feministek wyskrobią ich potencjalne wnuki - to chyba faktycznie najciekawszą formą spędzenia starości będzie praca. Dopóki zdrowie pozwoli.

Kasy trzeba coraz więcej, więc pojawiają się coraz ciekawsze pomysły. Wyższy podatek dla samozatrudnionych, którzy strajku raczej nie zrobią. Co najwyżej wyniosą się z działalnością za granicę, ale przecież i z tym coś się wymyśli. Może dowiedzą się z "Wyborczej", że to obciach i wstyd przed Europą. I zostaną, zacisną zęby i zapłacą.

Ktoś przecież musi płacić, bo z czego rząd wypłaci skromne odprawy kolejnym skompromitowanym z okazji EURO 2012? Ich liczba będzie rosła przecież geometrycznie, pożegnalna kasa, zdaje się, również. Strach pomyśleć, ile na koniec dostanie fryzjer Joanny Muchy, a ile sama Mucha. Tyle złota, ile waży konstrukcja Stadionu Narodowego?

Tymczasem "Uważam rze", ni stąd, ni zowąd atakuje tekstem niejakiego Mirosława Żukowskiego, który tłumaczy nam, że mamy piękny stadion ("jeden z najładniejszych w Europie", ta...), który musimy ochraniać przed agresywnymi barbarzyńcami. "Wszystkie preteksty, pod którymi odwołano mecz o superpuchar byłyby nieistotne, gdyby nie strach przed piłkarską hordą" - tłumaczy nam dziennikarz sportowy "Rzepy", nie tłumaczy natomiast, czemu - skoro sytuacja wygląda tak strasznie - wcześniej planowano takie spotkanie? Przecież - jeśli założyć, że wizerunek kibica ("kibola") jest taki straszny, jak maluje go Żukowski, to chyba nie jest to zjawisko nowe. Na kilka dni przed meczem nad Polską rozpylono tajemniczą substancję, pod wpływem której spokojni dotychczas kibice zmienili się w krwiożercze bestie? Gdzieś opublikowano (co jakiś czas się taka kontynuacja prac naukowych z III Rzeszy pojawia, tylko na inną grupę jest zlecenie) wyniki badań, według których szeroko pojęci prawicowcy są głupsi od reszty. Żukowski chyba to przeczytał, uwierzył i uznał, że w takim razie napisze artykuł o pięknym stadionie i złych kibicach, a czytelnicy "URze" to łykną. To zresztą nie jedyny dziwny artykuł w ostatnim czasie, bo zaledwie dwa tygodnie temu inny magik słowa napisał tekst o ACTA, zawierający prawie wszystkie (oprócz lansowania Palikota) manipulacje, jakie były modne w tej sprawie. Co to, kącik rzecznika rządu?

Rząd tymczasem zamierza zająć się również księżmi i to nawet z pominięciem negocjacji, które według strony kościelnej są konieczne. Rząd mówi, że nie są i kto mu coś zrobi? Sprytne zaś to posuniecie ma na celu wygranie popularnej w potencjalnym elektoracie niechęci do "czarnych". Patrzcie, im też zabieramy, czy nie jest Wam lżej znieść teraz naszą własną niedolę? Ano jest. Bierzcie na odprawy dla urzędników od sportu i budowniczych stadionu, co to "do oglądania, nie do grania". A gdy skończą się już odprawy dla budowniczych Polski Sportowej, trzeba będzie znów wspomóc Sierakowskiego. Może da mu się lokal po jakimś zakonie?

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/terlikowski:_po,_jak_za_bieruta,_chce_okradac_kosciol_19090

Brak głosów

Komentarze

Dariusz Grabowski o finansach i emeryturach w części 5 tej poranka radia Wnet.

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-15-lutego-2012

never06

#226080

Ze stadionu trzeba zrobić skansen i będzie spokój. Dołem, na płycie głównej,  pląsy zespołów ludowych, bokiem kiermasze z jedzonkiem, kierpcami, ciupagami i muszelkami, w lożach dla VIP-ów dyżurni posłowie koalicji rządowej. Taki nieustający festyn Platformy Obywatelskiej.

 

#226085

Budyniu! Lubię Cię czytać, ale...czasem nie wiem co i jak komentować. A więc: "Na całych jeziorach, Tusk / o wszystkich dnia porach, Tusk..." A w dupie mam Tuska!

Pozdrawiam.

#226140

Tych tez trzeba nagradzać i to często.
Sam Tusk powinien być nagradzany za budowę państwa totalitarnego. Już kończy swoją ciężką pracę więc premii należy mu się bardzo dużo.
bialogwardzista

#226146

Pilka nozna to ogromna swiatowa :ZGODA-POLITYCZNA,wy i my robimy przekrety,ale nie wchodzimy sobie w droge i tak jest do dzis ,tu i tam sa "swiete krowy" Dlatego ,ta dziedzina sportu mnie nie interesuje,bo tu i tam -to MAFIA,ciekawe ile TUSK dostanie za ORLIKI,(oczywiscie na odchodne,)ale musimy wzmoc CZUJNOSC ,bo ten z byle czym nie odejdzie,a jak trzeba ,to nawet w UE sie go "zlapie"i ROZLICZY!! ,jezeli trzeba to jak KADAFIEGO bedziemy tropic na calym  swiecie,nawet u ruskich nie tylko za ORLIKI ,jest cala lista tego ,ale najwaznieszy to SMOLENSK i TU NAM NIE UCIEKNIESZ,JUZ SIE BOJ!!Zaczales z POLSKIM NARODEM i ten NAROD cie ROZLICZY!!!!

marcopolo

#226220

berecik
Jarosława zgubiło, to że zagrozłił swoimi decyzjami właścielom akcji wyrwanych w transformacji ustrojowej.

berecik

#226271

Emerytury i Stadion Narodowy będziemy lizać przez płot. Ten drugi już możemy. Metalowe ogrodzenie o wys. 2,5 m ciągnie się na długości ponad 2 km. W planach stadionu go nie było. Niepostrzeżenie wybudowaliśmy najdłuższy płot w Europie.

HISTORIA POWSTANIA NAJDŁUŻSZEGO PŁOTU W EUROPIE

#226299

Po biegu z Muchą będzie można urządzić skakanie z Wałęsą.

#226444