Mirosław Sekuła napisał pod siebie

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
W cieniu ACTA chowa się informacja o nowych uprawnieniach NIK. A gdy już się pojawi, to jakoś umyka wszystkim jeden szczegół. Więc wołam "Autor! Autor!"

Nowa ustawa daje NIK uprawnienia szersze, niż te, jakimi dysponują wszystkie inne służby w Polsce, a te przecież mają ich całkiem sporo. Na portalu "Polityki" czytamy:

Każdy kontroler NIK będzie mógł zbierać i gromadzić m.in. informacje na temat pochodzenia rasowego, preferencji seksualnych, poglądów politycznych, wyznania, a nawet informację genetyczną, nałogów oraz stanu zdrowia. Takie uprawnienia daje pracownikom Izby wchodzący w życie 2 czerwca tego roku przepis znowelizowanej w 2010 r. ustawy o NIK. Chodzi o dość enigmatyczny art. 29 pkt. 2, odsyłający do innego artykułu ustawy o ochronie danych osobowych, który wylicza dane szczególnie wrażliwe.

Redakcja ilustruje artykuł dwoma zdjęciami - Jacka Jezierskiego, szefa NIK, oraz przeciwnej ustawie dr Ewy Kuleszy, niedawnej szefowej GIODO. Można odnieść wrażenie, ze mamy tu dwie strony konfliktu, jednak wczytując się w tekst, można się zorientować, że niekoniecznie.

Co ciekawe, NIK po części zgadza się z tą argumentacją (Kuleszy - B78). Z wypowiedzi jej przedstawicieli można wysnuć wniosek, że posłowie, przyjmując taki zapis art. 29, poszli mocno na skróty. Nie określili bowiem konkretnie danych, do których dostęp jest NIK niezbędny. Tymczasem rzecznik Izby Paweł Biedziak zapewnia, że NIK nigdy nie przeprowadzała ani nie zamierza przeprowadzać kontroli, które wymagałyby dostępu do zapisu DNA, preferencjami seksualnymi czy poglądami politycznymi i wyznaniem (...)

Czy faktycznie posłowie poszli na skróty, czy chodzi o coś innego? Wyjaśnieniem tej frapującej zagadki może być nazwisko osoby odpowiedzialnej za prace nad ustawą. To "władca czasu z komisji hazardowej", Mirosław Sekuła. Mam podejrzenia (jak to podejrzenia, niczym poza moją nieufną naturą nie poparte), że Sekuła akurat doczytał, co tam ma w ustawie. I bynajmniej nie chodzi mu o obdarowanie przypadkowego bohatera negatywnego, czyli Jacka Jezierskiego, szefa NIK z pisowskiego jeszcze nadania. O jakim bowiem fotelu marzy polityk? Jako były wiceprezydent Zabrza (jego zasługi na tym polu opisałem szerzej w tekście Ekstrawagancje) chciał wrócić jako prezydent, wyborcy byli jednak innego zdania. Jednak największym marzeniem Sekuły jest stanowisko szefa NIK, w czym zresztą ma poparcie. O tym, że ma on objąć tę funkcję, słyszymy dość często. Jezierski kadencję kończy w 2013 roku. Już w maju 2011 "Rzeczpospolita" pisała, że polityk Platformy chce najpierw wrócić na stanowisko wiceprzewodniczącego (do czego ostatecznie nie doszło), a następnie objąć kierowanie instytucją. A twedy nowa ustawa, nowe uprawnienia - w sam raz dla nowego prezesa, który idealnie sprawdził się w komisji hazardowej. NIK pod rządami Sekuły to rozwiązanie wymarzone dla rządu. A o wiele przyjemniej będzie pracować zgodnie z ustawą, którą się sobie samemu napisało. Czy ktoś z członków komisji jest przeciw? Nie widzę.

http://www.polityka.pl/kraj/1523695,1,nik-dowie-sie-o-nas-wszystkiego-lacznie-z-kodem-genetycznym.read#ixzz1kYD0zawk
http://www.rp.pl/artykul/662866_PO_chce_do_NIK.html

Brak głosów

Komentarze

Toutes les proportiones gardees - Miecio Moczar po `68. Proponuję również niewielką korektę tytułu: Mirosław Sekuła robi pod siebie. ;-)

Pozdrawiam.

#219161

bo teoretycznie jest możliwość, że z ustawy skorzysta nowy szef NIKu, ale zaś znów z nadania PiSu :). Do 2013 wiele się może wydarzyć.

#219201

Sekuła narobił sobie dość wrogów. Nie tylko wśród elektoratu sił przeciwnych PO.
Po mojemu: dał d..y na całej linii.

#219248

mam poważny dylemat która świnia jest świnią ?

Proszę pomóżciemi rozwiązać ten węzeł !

#219537

 

pisze tak bo juz nie wiem corobic- rece i nogi opadaja

czyto / problemy z windozami , po podpisaniu acty...?moze ktos podzieli sie refleksjami na taki temat

- odkad zaczela krazyc nad nami ta zmora  / sytem windozyxp

jest blokowany przez

       - lub jego istotne składnki jak  skajp,mejl, itp , itd

wyskakujacy notorycznie SecuritytDefenderFirewallAlertten menda zkolei żąda : confirm/ignore 

"RemoweSpywareand other poltentially unwanded software"

---nie da sie dziada zkasowac ani deinstalowac

bo automatem wyskakuja dymki

1yor computer may be.at.risk

2. skanowanie ujawnilo ze tenprpgram/system jest 

nieaktualny / nieConfimated itp itdw okienku skanowania/ firewolla wyswietla kilkanascie wirusow

-nr1=?=trojan.: ? =Trojan;Win32/Alureon.gen! U isgeneric detention for a component ofWin32/Alureonmoze ktos wie jak ta actanaprawde dziala i jak sie przed tym bronic?

AlchemikYarentY

p.s.POWER TOTHE PEOPLE

--

YARENTY

= >>bez światłocienia<<

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#219261