Zarabiajmy na złotym!

Obrazek użytkownika Bacz
Kraj

Szwajcaria jest doskonałym przykładem, że nawet mały kraj może mieć niezłe dochody ze swojej własnej waluty. Niech nasze władze finansowe nie robią błędów, to złotówka tak samo jak frank szwajcarski będzie szanowana i chętnie przyjmowana na całym świecie, a NBP będzie miał łatwy zarobek na kolejnych emisjach złotówek. Ponieważ NBP swoje zyski wpłaca do budżetu, z dobrego polskiego pieniądza skorzystają wszyscy Polacy.

Bacz

Brak głosów

Komentarze

Szczerze powiem nie bardzo rozumiem powyzszy pomysl.
Przeciez zloty to nie jest waluta kraju silnego gospodarczo.
Gospodarka polska jest o kilka rzedow wielkosci za gospodarkami UK, Niemiec nie wspominajac juz o USA czy Japonii.Patrzac chlodnym okiem mozna zauwazyc ze zloty jest raczej traktowany przez pryzmat patriotyzmu a nie ekonomii.
Kiedy byl sztucznie pompowany wielka duma caly narod rozpierala.Patrzcie jaka waluta jest silna , na ile nas stac,jak sie znakomicie rozwijamy.A kiedy otworzono wentyl
i powietrze zaczelo z balonu schodzic ogloszono tragedie narodowa.No i co ? Jak zwykle zadnych wnioskow i nauki nie wycignieto.
W obecnym czasie silna i niezalezna waluta jest raczej potrzebna do ograniczenia skutkow kryzysu i recesji anizeli do zarobku.Zloty jest zbyt podatny na ataki spekulacyjne tak wiec potencjalne zarobki raczej nie beda zarobkami Polski.

#14445

Nie porównałem Polski do USA, Japonii, UK, Niemiec. To są potęgi gospodarcze i nawet jak popełniają błędy w polityce pieniężnej to ich waluty są szanowane i przyjmowane.
Szwajcaria jest mniejsza od Polski, a jej waluta jest stabilna i spekulanci frankiem nie targają. Czyli można - wcale nie jest powiedziane, że jak mały kraj to nie może mieć dobrego swojego pieniądza i czerpać z tego korzyści.

Bacz

Pozdrawiam. Bacz

#14454

"rozważanie" o złotówce bliskofrankowej jako taki karnawałowy folklor bliższy temu co się w tej chwili dzieje na KeeAlle w Dusseldorfie, w Kolonii i Wenecji niż w statecznej Genewie!
I proponuję na tym zakończyć naszą wymianę opinii o silnej walucie złotówce!
pzdr
p.s.
ja lubię też czasem zabawić się w takie purionescowce, ale mimo jeszcze trwających zapustów przesadziłeś!

antysalon

#14449

Z Polski wydrenowano 80 mld. żywej gotówki. Nikt temu nie zapobiegał (myślę tu o rządzie Donalda Tuska), bo nikt polskiej złotówki niestety nie traktuje poważnie. Wiele banków działało i nadal działa na szkodę polskiej gospodarki. Teraz polskie przedsiębiorstwa nie będą miały kredytów bankowych i Polskę czeka krach finansowy.
Pzdr.

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#14451

Niestety rządzących mamy kiepskich, ale jeszcze Polska nie zginęła...

Pozdrawiam

Pozdrawiam. Bacz

#14457

Rząd Tuska jest dużo gorszy od rządów czerwonej szarańczy... I jak to komentować, sam nie wiem.
Pozdrawiam.

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#14459