Problem zadłużenia państwa czyli o przewadze demokracji nad monarchią

Obrazek użytkownika Bacz
Gospodarka

Demokracje się zadłużają, ale królowie też lubieli się zadłużać - mieli na zbytki, a lud się nie burzył bo podatki mogły zostać niskie, a wielu ludzi miało duże dochody pracując dla króla. Przychodził jednak czas spłaty długów, a wtedy dla króla najlepszym wyjściem było dyskretne ścięcie lichwiarza, dyskretne - aby jak najmniej sobie zepsuć reputację i zaciągać pożyczki dalej. Lud nie protestował, bo jakby król chciał spłacać długi, to narzucił by wysokie podatki i zwolnił wielu ludzi z pracy. No taka, jak by nie było, okrutna i niemoralna operacja w demokracji nie jest możliwa, ale dzięki wynalezieniu pieniądza fiducjarnego lud może wyzwolić się z niewoli u lichwiarzy, puszczając lichwiarzy goło - przeprowadzając operację WYMIANY PIENIĘDZY. Praktycznie można to zrobić w ten sposób że np. 31 grudnia drukuje się tyle złotych ile rząd jest winien lichwiarzom, reguluje się długi, a od 1 stycznia oficjalnym pieniądzem staje się 1 talar=1 złoty, z tym że rząd OCZYWIŚCIE nikomu żadnej złotówki na talara nie wymienia, bynajmniej. Lichwiarze i tak powinni być zadowoleni bo w monarchii stracili by oprócz pieniędzy - życie. Demokracja ma przewagi nad monarchią.

Bacz
http://korwinmikke.blogbank.pl/2009/12/08/zapasc/
http://niepoprawni.pl/blog/404/jak-uwolnic-wszystkie-narody-swiata-z-niewoli-u-lichwiarzy

Brak głosów

Komentarze

Amero też nadrukowali (można znaleźć w necie i banknoty i bilon), tylko azjaci nie uzgodnili nic na razie (albo skutecznie końce w wodzie trzymają).
Co najwyżej stanie na akceptacji euro, na co wskazuje Irańska Giełda Naftowa i dotychczasowe podejście SCO. Japończycy to klepną, to i reszta się zgodzi.

Proponuję sprawdzić ewolucję ceny złota do dolara. Od 18oo do 1900 stało w miejscu, ale w amerykańskiej bankowości doszli do głosu geszefciarze (oderwali dolara od złota opierając go na długu) i teraz cena złota pikuje w zenit.

Pozdrawiam.

#39867

Domniemany banknoty i monety Amero to dowcip internetowy, względnie licentia poetica:

http://en.wikipedia.org/wiki/Amero#Amero_coins

:)))

#39868

A jej rzeżbienie w ludzkich głowach ma wymiar finansowy, czyż nie? Na Jew-Jitsu o tym nie uczyli?
Dla mnie miarodajnym wskaźnikiem sytuacji jest złoto (acz nie tylko).
O czym świadczy skok złota z 37,25 (1945) na 880,3 (2008) do 1200 (ostatnio), to ceny na zamknięcie roku, ale odpowiadają wartościom średnim. O czym świadczy fałszowanie złota wanadem W TRANSAKCJACH MIĘDZYBANKOWYCH!
Czy tylko i wyłącznie o bezczelności?

Wikipedia jest dobrym źródłem podręcznym, ale czy autorytetem?

Pozdrawiam.

#39875