TV Trwam -telewizja elit.

Obrazek użytkownika Rafix
Kraj

Negatywna decyzja KRRiT w sprawie miejsca na multipleksie dla telewizji Trwam, wielotysięczne marsze w obronie wolności słowa, list intelektualistów ze środowisk lewicowo-liberalnych przeciwko tym marszom, i w końcu niekorzystny dla środowisk wolnościowych wyrok Sądu Administracyjnego, to w skrócie historia pychy, arogancji, kłamstwa, małostkowości, prowokacji, nacisku i manipulacji możnych, umocowanych w systemie władzy, oraz z drugiej strony walki maluczkich o podstawowe prawa obywatelskie i wolność słowa.

W tej konfrontacji od początku sercem stanąłem po stronie maluczkich. Dlatego odczuwam teraz gorzki smak porażki.

Ale czy na pewno nie da się odwrócić tej monety?

Przeciwnicy telewizji Trwam twierdzą że, jest to telewizja o niskiej oglądalności ( 6000 widzów) oraz że, zaprasza ludzi jednej tylko opcji.

Jest w tym dużo racji. TV Trwam jest telewizją komplementarną do głównego nurtu,
i przyjmując za dobrą monetę deklaracje polityków, ludzi mediów, kultury z różnych środowisk, którzy zapewniają iż ją oglądają , to wygląda na to iż, głównym odbiorcą tej telewizji są elity III RP. Tutaj Olejnik, Wałęsa, Paradowska, dziennikarze Gazety Wyborczej, Newsweeka czy Polityki uzupełniają swoją wiedzę o polskiej rzeczywistości. Tutaj karmią swoje lęki, z przerażeniem myśląc o chwili gdy kaganek znienawidzonej przez nich myśli, polskości, rozleje się na całą populację.

I właśnie miejsce na multipleksie było tą szansą, uwolnienia się kaganka.

Ale czy pogrzebaną? Walka w obronie TV Trwam spowodowała ogromny rozgłos tej stacji. Pokazała też tęsknotę ludzi za dobrą , poważną telewizją informacyjną.
Myślę, że byłaby to szansa, otworzyć się na inne środowiska, polemizować z innymi punktami widzenia i próbować odtworzyć w Polsce poważną debatę. Wykorzystać rynkową niszę, której brak w mediach elektronicznych a którą wypełniać musi blogosfera.

Brak głosów

Komentarze

to jurorzy z telewizyjnych szmir w stylu " Fochy na lodzie,dąsy na wodzie" są intelektualistami ???
Łomatko :))

 __ __ __ __ __ __ __
....pechowcom kamień z serca spada zawsze na odcisk

#258961

Jakie elity tacy intelektualiści :)

#258980

Może TV Trwam pokazałaby, że niektórym widzom nie w smak dostawać wiadomości wraz z rozrywką na jednym talerzu. Na tym złożeniu bazują telewizje komercyjne - musi być show!Stąd na wizji mają się dobrze Palignioty i Niesiołaki.
Ufam, że nie wszystko stracone!

#258969

Tu widzę szanse na dobrą telewizję bardziej otwartą poruszającą tematy naprawdę ważne a nie te bajdurzenia jakimi jesteśmy zasypywani i rozmowy o niczym.

#258982

Celebryci, lemingi i agenci są takimi intelektualistami jak jeden kierowca ciężarówki który kiedyś obudził się rano i stwierdził że zostanie przedsiębiorcą więc kupił sobie 20 TIRów z naczepami. Potem przyśniło mu się że dodatkowo został intelektualistą bo przeczytał jedną książkę. Wyszło mu na to że skoro mędrzec europejski i wielokrotny dochtor nie przeczytał żadnej książki to on już może przedstawić się przed kamerami "zaprzyjaźnionej" stacji w formie "my intelektualiści". Aż z krzesła prawie spadłem gdy to usłyszałem.

Telewizja Trwam to stacja mądrych widzów bo oni potrafią samodzielnie myśleć i wpłacać ze szczerego serca swoje datki na jej utrzymanie. Podczas gdy różne Brauny i Dworaki potrafią tylko trwonić pieniądze i wołać o więcej. Ja na Lisią parę nie dam ani złotówki bo jej nie chcę oglądać.

#258973

Trudno się nie zgodzić :)

#258984

że TV TRWAM jest telewizją polskich elit. Kiedyś gościł raz w jej progach również S.Niesiołowski, dając popis swojej buty, arogancji i chamstwa nazywając o.Tadeusza Rydzyka złodziejem. Będąc na prawach gościa i wyrażając się w ten sposób, dał świadectwo swojej podłości. Jakże on nie pasował do przesłania miłości tejże telewizji! Był również kiedyś i L.Wałęsa i też zachował się jak ktoś, kto nie ma pojęcia o kulturze i katolickim przesłaniu miłości drugiego człowieka.
W czasie jednej z kampanii wyborczych nie przybył przedstawiciel PO. Świadczyło o tym puste krzesło ze stosowną informacją. Ci ludzie nie przyjdą do TV TRWAM bo obce im są standardy poprawnego zachowania się podczas debaty, nie potrafią dyskutować na argumenty. Ich orężem jest wrzask, inwektywy, kłamstwo, a akurat w programach tej stacji jest spokój i rzeczowa dyskusja oraz pełna kultura.

Szpilka

#259001

chamstwo,zakrzykiwanie, brak kultury też podlega ocenie. To nie jest tak iż ten kto innym przerywa zakrzykuje jest dobrze oceniany.
Zresztą nie chodzi mi o to by gościli tam Wałęsa czy Niesiołowski albo Palikot ci ludzie nie mają nic do powiedzenia. Ale można zapraszać i dyskutować na poważne tematy z politologami, dziennikarzami, historykami czy ekspertami o różnych poglądach.
Gdy nie chcą przyjąć zaproszenia to zostawiać wole krzesło by pokazać,że ludzie ci boją się otwartej dyskusji.

Chętnie bym widział na przykład coś ala loża prasowa prowadzone np przez Ziemkiewicza z publicystami i konserwatywnymi i liberalnymi z tymi tematami które są ważne i ciekawe z punktu widzenia odbiorcy konserwatywnego.

Myślę że oglądalność TV Trwam zdecydowanie wzrosłaby wówczas.

#259009

wolnego krzesła stosuje się w TRWAM. Owszem, panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli konserwatywnej strony politycznej byłyby ciekawe i z pewnością przyciągnęłyby widzów. Były kiedyś takie próby ale widać było, że przejęta z mediów metoda przerywania wypowiedzi, zakrzykiwania chyba zniechęciła stację do zapraszania wielu osób naraz. Zauważam jednak, że gdy w studiu są ludzie kulturalni, znający się na meritum omawianej sprawy, wówczas z przyjemnością słucha się dyskusji, która przebiega w naprawdę spokojnej, rzeczowej atmosferze.
Pozdrawiam

Szpilka

#259036

Otóż to, tego mi najbardziej brak. Dodam, że nie odbieram TV Trwam - nie ma w kablówce...

#259154

http://kontrowersje.net/tresc/tv_trwam_telewizja_elit

#259002

#259011

zgadza się. Tv Trwam zareklamowało się. Prędzej czy później znajdzie się na multipleksie. "Po czynach ich poznacie" (to plus, wiadomo kogo rozliczyć w tej kwestii).

#259007

Komu zależy na walce ?
Koszty tej wojny poniesie Polska.
Politykierzy, małym nakładem będą blokować "remont".

#259061