Małopolska żąda: odwołać Kunerta

Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Wojewódzki Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Krakowie po burzliwej dyskusji zdecydowaną większością głosów przyjął 18 listopada 2010 roku uchwałę o następującej treści:

"W związku z inicjatywą upamiętnienia żołnierzy Armii Czerwonej w Ossowie pod Warszawą w formie odsłoniętego 2 listopada 2010 roku pomnika oraz uzasadnieniami tego faktu ze strony Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Wojewódzki Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Krakowie wyraża dezaprobatę dla dotychczasowych działań Pana dr. hab. Andrzeja Krzysztofa Kunerta oraz zwraca się do ministra kultury i dziedzictwa narodowego z uprzejmą prośbą o jego pilne odwołanie z zajmowanego stanowiska.

Sposób przygotowania i przeprowadzenia projektu urządzenia tego cmentarza wojennego, odmowa poparcia budowy mauzoleum powstańców listopadowych w Kopnej Górze koło Białegostoku oraz nieumieszczenie symboli religijnych i państwowych (krzyż, godło państwowe) na pomniku ofiar katastrofy pod Smoleńskiem na cmentarzu na Powązkach, mającym upamiętnić najwyższych funkcjonariuszy Państwa Polskiego powoduje utratę zaufania do przyszłych działań i decyzji Pana dr. hab. Andrzeja Krzysztofa Kunerta."

W drugiej uchwale WKOPWiM zaproponował uwzględnienie w pracach nad nowelizacją ustawy o miejscach pamięci narodowej projekt procedur i zasady opracowany przez tenże Komitet dla upamiętnienia osób, wydarzeń i miejsc, szczególnie dotyczących żołnierzy armii państw agresorów w stosunku do państwa i narodu polskiego w XIX i XX wieku.

dr Jerzy Bukowski hm
członek Wojewódzkiego Komitetu Ochrony
Pamięci Walk i Męczeństwa w Krakowie

Brak głosów

Komentarze

Kłaniam się nisko i łączę wyrazy najwyższego szacunku.

#107024

ja jestem ZA !
_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#107027

Brawo!

http://www.nessundormablog.com

#107035

Zbir wali na odlew, bo widzi korzyść, a profesor robi to samo i tłumaczy, że to dla naszego dobra i w celach cywilizacyjno-wychowawczych.

#107041

Calkowicie popieram, ale obawiam sie czy dymisja tego pana jest mozliwa. Kanalia, kanalie chroni.

#107042

W imie pomieci poległych za wolność, pomordowanych w łagrach ,ktorzy nie maja mogił na obcej ziemi. Co to za człowiek , ktory nie wzbrania sie przed stawianiem pomnikow dla agresora ?????/ Poprostu wstyd i tyle. Małopolsce za to 10 , są jeszcze prawdziwi polacy wsród szerzących kulture .

marbara

#107056

Tego typu szmatę trzeba usunąć z zajmowanego stanowiska i zmusić do zwrotu kosztów budowy tego postumentu.

#107066

Tenże p. Kunert zamierza również obdarzyć pomnikiem żołnierzy Wehrmachtu rozstrzelanych na poznańskiej Cytadeli w 1945 r. przez wojsko sowieckie. U wojewody protestują poznańscy kombatanci. Czy będzie to skuteczny protest?

Jerzy Zerbe

#107080

"dezaprobata", to za mało powiedziane.To haniebny czyn, jeszcze jeden policzek dla Polski. dziwię się tamtejszym mieszkańcom, że chcą mieszkać w sąsiedztwie kunertowskiego pomnika najeźdźców Ojczyzny.

#107098

Pełen szacun dla WKOPWiM.
Jak sobie pozwoliby to na każdym skrzyżowaniu i rogatce Kunerty postawią nam(za nasze pieniądze) pomniki sowieckich, hitlerowskich i szwedzkich "bohaterów" a w oprzyszłości również tatarskie kurhany.
Moje oko i moja dusza przyzwyczaiła się do przydrożnego krzyża lub figurki, i niech tak zostanie.

Niestety, o ile pamiętam Radzie OPWiM przewodniczy ten stary żydo-komuszy pieniacz W.B., co mu już wszystko alzheimer w głowie wymieszał, do tego stopnia, że nie wie już kto wróg a kto swój. A ostatnio choroba poczyniła takie spustoszenie, że zapomina gdzie głowa a gdzie dupa i jak się odezwie to smród na kilometr.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#107111

Kunert - won.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#107112

w naszym kraju. Dla kundla Kunerta banicja i powszechna infamia.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną...           Z. Herbert

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#107117

Oczywiście, że Kunerta nie odwołają ze stanowiska, ale trzeba mówić o nim głośno aby dotarło to do największej liczby Polaków.
Jeżeli zamierza wystawiać pomnik Niemcom w Poznaniu proponowałabym aby utworzyć w internecie listę protestu przeciwko tej inicjatywie. Zresztą wszelkie tego typu inicjatywy lokalne powinny być popierane listami protestów aby w końcu władza PO zrozumiała, że tu jest Polska a nie jakieś obce kondominium. Władza musi czuć polski oddech na plecach.Trzeba protestować!!!!

Szpilka

#107151

Dokładnie tak.
Co prawda protest WKOPWiM w Krakowie trafi do OPWiK pod przewodnictwem Bartoszewskiego dla którego Kunert jest chłopcem na posyłki, więc z odwołana nici ale protestować trzeba.
Czas wielki się przebudzić.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#107160

Nie lubi Polakow.Historyk z niego taki jak bronek i donek.

#107200

za odwołaniem Kunerta.Jest kiepskim fachowcem.

#107202

Popieram tezy listu prof. J. Bukowskiego, jeśli będzie przygotowana petycja o odwołanie dr A. Kunerta, chętnie ją podpiszę. Jego dotychczasowe działania jako Sekretarza ROPWiM są skandaliczne. Pozdrawiam.

Kazia

#107287

Podpisuję się pod decyzją Małopolszczan-są wielcy.

Dorcia

#107294