AGRESJA ZŁA I KŁAMSTW

Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

Prezentujemy nowy felieton Marka Baterowicza

Projekt reformy emerytur czyli wydłużenie bariery wieku tak naprawdę skraca okres wypłat emerytalnych dla obywateli, stanowi więc ogromny zysk dla państwa, które wyczerpane serią afer dogorywa finansowo. Gdyby nie owo tsunami afer, które opróżniło skarb IIIRP rząd nie musiałby dokonywać tak brutalnych cięć. Za defraudacje miliardów w aferach ( a niejeden minister w nich maczał palce!) zapłacą emeryci. Obywatele pozbawieni będą szkół, przedszkoli, żłóbków, szpitali czy autostrad, bo nawet te wybudowane mają pękać za dwa lata wskutek złych materiałów budowlanych. Cięcia dotknęły nawet dotacji dla teatrów, ale znaczną sumkę pani prezydent Warszawy wyasygnowała na restaurację pomnika „wyzwolicieli”, także znalazły się pieniążki na odnowienie pomnika sowieckiego generała Świerczewskiego – kata żołnierzy AK, znanego już w Hiszpanii ze swych morderczych instynktów: dezerterów z czerwonych brygad rozstrzeliwał osobiście. Nawet „polska” TV uznała, że uczczono zbrodniarza, a nie zabrakło licznych protestów. Najwięcej emocji budzi jednak arogancki projekt podwyższenia wieku dla emerytur, w demonstracjach spalono zatem kukły Tuska i Rostowskiego, a także podobiznę premiera w niemieckim mundurze i hełmie. Butny styl sprawowania władzy, skłonność do kłamstw to podstawowe cechy premiera. Krążą więc o nim dykteryjki, a przytoczmy tu jedną z nich.

Otóż, zaproszono Tuska do Włoch, ponieważ rząd włoski chciał zasięgnąć jego rady na sukces gospodarczy. Podczas wizyty w Rzymie, po oficjalnych rozmowach, Tusk zwiedza wieczne miasto. Zaprowadzono go do słynnej Bocca della Verita, a przewodnik zachęca premiera, by ten włożył rękę do otworu. Tusk się waha, myśli, że chodzi o jałmużnę I szuka w kieszeniach monety. Pyta towarzyszącego mu sekretarza: - Czy to znowu na ten Fundusz Światowy ? Nie – odpowiada sekretarz – ale tu może panu premierowi obciąć rękę jakby się okazało, że pan coś skłamał!
Aha – rzecze Tusk – to może pan włoży za mnie monetę, bo ja nie pamiętam, co mówiłem wczoraj!

Zdaniem pani prof. J.Staniszkis Tusk jako premier jest osobą niekompetentną. Jednocześnie uważa ona, że system Tuska doszedł do granicy swych możliwości. Powyższe sądy są bliskie prawdy, wydaje się jednak, że pozostają ze sobą w sprzeczności. Albowiem jeśli Tuskowi brak kompetencji do sprawowania urzędu premiera, to jego „system” od początku nie miał szans na realizację możliwości. Być może pani prof.Staniszkis żyje w świecie złudzeń, stąd jej powaga w ferowaniu opinii na temat rzeczy, których znaczenia i wpływu nie da się ustalić. Krążymy zatem bezradni w kręgu imponderabiliów, a złośliwy chichot premiera ( także Palikota) kwituje wszelkie próby racjonalnej analizy sytuacji. I szaleje tsunami kłamstw…

Natomiast prof. Józef Szaniawski stwierdził, że widoczna coraz bardziej arogancja władzy jest istotą totalitaryzmu, która powraca z coraz większą siłą ( „Wirtualna Polonia”, 4 kwietnia br). Istotnie, „Solidarność” zebrała dwa miliony podpisów przeciwko planom Tuska w sprawie zmiany systemu emerytalnego, a rząd nie zamierza ogłosić referendum. Dwa miliony podpisów zebrano także przeciwko rządowym manewrom w celu likwidacji Telewizji „Trwam”, bo do tego sprowadza się odmowa przyznania jej koncesji na multipleks cyfrowy. W całym kraju trwają protesty lekarzy, farmaceutów, służb mundurowych, solidarnościowców czy internautów – a premier pozostaje niewzruszony. Protestują całe grupy zawodowe, ale Tusk – z nieustanną arogancją – odrzuca ich postulaty, stanowczym „ nie bo nie” forsuje nadal swój nieludzki projekt reformy emerytur.

Oliwy do ognia dolewa Palikot, jego nieodpowiedzialne wyskoki nie cieszą nawet szefa SLD-owców Millera. Nasila się wojna z Kościołem, nie tylko na polu instytucji, ale także zniewag werbalnych. Palikot właśnie raczył wyzwać od…chamów (!) ks. Rydzyka i arcybiskupa Michalika. Oto jak pierwszy pajac IIIRP pozwala sobie wobec ludzi cieszących się autorytetem. Sytuacja staje się poważna, jeśli nawet kardynał Dziwisz ( zazwyczaj przychylny Platformie Obywatelskiej ) powiedział z okazji Wielkanocy, że metody walki z Kościołem są dziś bardziej przebiegłe i podstępne niż za lat PRL-u. Bywają też brutalne, oto w jednym z warszawskim kościołów nieznany sprawca podpalił krucyfiks. Agresja wobec krzyża, zdziczenie obyczajów, degradacja języka, występek goni zbrodnię – oto obraz rzeczywistości w IIIRP, a de facto już republice „post-smoleńskiej”. Nieznani sprawcy demolują groby na cmentarzach, podobno tym samym napędzają robotę kamieniarzom, ale czy to jedyne wytłumaczenie tej formy zdziczenia ?

Agresję wobec krzyża i Kościoła po cichu popiera Unia Europejska, dlatego nie wiadomo co przyniesie interwencja w Brukseli ? 5 czerwca w tamtejszym parlamencie „Solidarna Polska” zamierza przedstawić sprawę odmowy multipleksu cyfrowego dla TV „Trwam”, a taka odmowa jest istotnie zamachem na polską wolność i demokrację. Czy europejczycy – tak wrażliwi na kwestię demokracji – staną w obronie Telewizji „Trwam” ? Obawiam się, że zechcą wykręcić się sianem. Pamiętamy ich furię, gdy Węgrzy do swej konstytucji dodali preambułę o Bogu. Ale nie traćmy nadziei, być może Duch Święty odmieni oblicze kontynentu, oczywiście z pomocą ludzi, bo on sam nie może pofatygować się do urn wyborczych!

Marek Baterowicz

Brak głosów

Komentarze

Za Radiem Maryja,przeciw zmianie ustawy emerytalnej nie robią na PO zadnego wrazenia!

Dlaczego?Wiedzą ze tak czy tak będą dalej rządzić!

Czy jest ich więcej od przeciwników? Nie,ale "liczą głosy"!

Co robi PiS w tym zakresie? Nic!

Dlaczego nic? Bo nie chce wygrać następnych wyborów!!!!!!!!!

 

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#245801

 Zdarzenia jakie coraz wyraźniej stają się widoczne,to chyba nie są przypadki losowe,ale stanowią działalność uprzednio zaplanowaną i realizowaną z "żelazną konsekwencją".Czy to nie są cele międzynarodowych organizacji,o których wiele się pisze.

 Cele międzynarodowej organizacji:ILLUMINATÓW
Zniszczenie wszystkich istniejących rządów.
Likwidacja postaw patriotycznych.
Likwidacja własności prywatnej (późniejszy komunizm Marksa).
Likwidacja prawa dziedziczenia własności.
Likwidacja rodziny jako podstawowej komórki ludzkiej.
Zniszczenie wszelkiej religii (poza judaizmem).
Stworzenie na gruzach tych sześciu fundamentach cywilizacji, wszechwładnego Rządu Światowego.
           Ściagnięte z internetu.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#245810

Moim zdaniem, problem leży w tym kto rządzi. Polską i Unią. Parlament europejski, składem etnicznym przypomina Kneset. To samo dzieję się w naszym kraju. Żadna nacja, nie jest tak solidarna w okradaniu głupszych. Kluczowe stanowiska rządowe, zasiedli semici. A kluczowe ministerstwa, pracują na rzecz globalnego rządu NWO. Unia, jest tylko jego podrzędnym, administracyjnym ogniwem. Bez tego szerszego oglądu wszystko wydaje się pogmatwane i nie tak jasne, jak jest naprawdę!...

Vote up!
0
Vote down!
0
#245824

W Polsce jest taki rozpad moralny i obyczajowy,że dużej części mówiącej PO POlsku sPOłeczności,ale nie myślącej PO Polsku,bezprawie na jakie POzwala PO to jest to czego chcą,i będą tego bronili,skąd te nagłe fortuny,ano dzięki złodziejskiej prywatyzacji,i tego się boją że PIS będzie im chciał odebrać,i już nie będą mogli kraść,mataczyć,swawolić,więc wielka trwoga,i konsolidacja w obozie złodziejskim PO,a te głupie lemingi dalej myślą że Tuskoland im POmoże,jak głód i nędza ich nie przekona do zmiany myślenia i naród się nie obudzi,to swołocz POlszewicka może spać sPOkojnie

Vote up!
0
Vote down!
0
#245852

Także dla pociągających je za sznurki lalkarzy. Póki są przydatne, są używane. Kiedy przydatne być przestają, są wymieniane.
Nie o kukiełki więc toczy się gra.
Jak wykurzyć zza parawanu czy zza kulis lalkarzy? - oto jest pytanie.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#245868

Panie Marku, ode mnie dyszka.
Skala arogancji władzy jest wręcz niewyobrażalna.
Wystarczy posłuchać RM, albo zapoznać się z materiałami zamieszczamymi przez PiS na YouTube...

Pasiu

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#245936

do swojej konstytucji.

To przerażenie ? Wszystko co wymyka się z pod kontroli "wielkich moderatorów stojących w cieniu" pacynek zarządzających krajem,jest zagrożeniem ich bytu. A chciwość nie tylko nie zna granic,ale przede wszystkim odbiera człowiekowi rozum.    _____________________________________________________________   

W Bogu,nie ma klęski. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#245937