Spisek przeciw cywilizacji, czyli jak się bronić.

Obrazek użytkownika Shork
Świat

Nie jak się bronić przed spiskomanią, tylko jak się bronić przed łatką oszołoma.
No bo Shork w sumie fajny gość jest, ale z tymi spiskami to już przesadza.
Ze spiskami tak jak z bólem. lepiej go odczuwać i sprawdzać dlaczego boli, niż łykać tabletki i łagodzić objawy.
Ten tekst będzie trochę inny, bo tłumaczony. Osoby, które mają zamiar się obrazić za zaszufladkowanie w grupie zmanipulowanych lemingów niech tego nie robią.
Dlaczego nawiązałem do reklam różnego rodzaju suplementów diety? Bo one właśnie manipulują odbiorcą na sposób spiskowy. Wybierają potrzebę, wyolbrzymiają ją bardzo i dają na nią “lekarstwo” a wytresowany, konformistyczny tłum chórem to lekarstwo łyka. Jak to działa w praktyce? Nie reklamują lekarstwa na grypę czy katar. Reklamują suplementy łagodzące objawy grypy i kataru, czyli wysięk z nosa, ból głowy, gardła czy złe samopoczucie. A jak reklamują? Potęgując potrzebę. Ból gardła spowoduje że źle wypadniesz na konferencji, przez wysięk z nosa ominie cię nowa randka, ból głowy spowoduje, że nie pograsz dzisiaj w tenisa.
Zaraz, moment. Czy to ważne? Teraz po wytłumaczeniu wygląda że dużo mniej ważne niż ZDROWIE.
Jak to się stało, że wcześniej tego nie zauważyłeś? Zbagatelizujesz to pewnie stwierdzeniem: “jak wielu innych, ale teraz już wiem”. Po czym posmarujesz na noc twarz kremem, który “sprawia, że skóra wygląda młodziej”. Nie odmładza skórę tylko zmienia jej wygląd.
To jak to jest, co jest ważniejsze? Zdrowa skóra czy ładniewyglądająca?

Zwróćcie uwagę, że wszystko odbywa się pod zaszczytnym sztandarem zaspokajania Twoich potrzeb.
No przecież nie chcesz, żeby cię bolała głowa?
Problem pojawia się wtedy, kiedy objawy drugorzędne, stają się pierwszorzędne i nic nie jest w stanie ich zasłonić. Co z tego, że nie boli jak ręką nie mogę ruszać, albo wysięku co prawda nie ma ale mam teraz zapalenie zatok i żaden lek przeciwbólowy nie pomaga.
Bardzo ważnym faktem jest powiązanie tej przemiany z dojrzewaniem. Osoba dorosła zdaje sobie sprawę z tego, że uroda wynika za zdrowia, a nie odwrotnie.
No dobrze, ale pojawienie się dużej ilości osób dojrzałych powinno w konsekwencji doprowadzić do rozwidlenia się metod pozyskiwania klienta ze względu na target.
Nie mamy do czynienia z takim zjawiskiem, dlatego że reklama suplementów działa i na ludzi rocznikowo dojrzałych.
Pytanie brzmi dlaczego na nich działa?
I znowu wrócę do analogii, którą zwykle wykorzystuję w innym celu.
Jak wytłumaczyć dziecku żeby dnie dotykało gorącego garnka?
Malutkiemu – po łapach, dużemu wytłumacz, dorosły wie, a średni?
Średni zareaguje na “Bo będzie bolało” Rozumie co to jest ból, brak bólu jest jedną z jego podstawowych potrzeb, więc ograniczy czynności, które do bólu doprowadzają.
Wniosek wynikający z reakcji rynku: Przestajemy dojrzewać!

Teraz będzie druga część tekstu, sprawdzająca stopień dojrzałości czytelników.
Jaka jest podstawowa, wyższa potrzeba człowieka, czyli do czego dążymy?
Załóżmy że tekst jest bardziej socjologiczny niż teologiczny i ma dotrzeć również do letnich katolików, więc dążenie do świętości spróbujmy określić w sposób niereligijny.
Tak proszę państwa, chcemy być wszyscy szczęśliwi.
No to teraz definicja.
Wolny, kochany, bogaty, ceniony i tak dalej. Wymieniać można długo, jak macie ochotę to zróbcie to poniżej.
A teraz definicja konsumpcyjna szczęścia:
Nie boli, mam spokój, nikt się nie czepia, jestem ładny, mogę robić co chce…

Rozumiecie różnice? Wiemy kiedy jesteśmy szczęśliwi. A drugi ciąg sprawia, że wiemy kiedy nie jesteśmy szczęśliwi.

Czy brak nieszczęścia to szczęście?
To suplement szczęścia.

Teraz analogia religijna. 10 przykazań i zawierające je w sobie wszystkie, przykazanie miłości. Dlaczego tak? Bo człowiek się zmienia. kilka tysięcy lat temu potrzebował zakazów, nakazów i kary a dwa tysiące lat temu Chrystus stwierdził, że wystarczy mu pokazać drogę. Zaufał nam.
Z 10 przykazań zniknęło te o czynieniu wizerunków, bo już rozumiemy, że wizerunek to nie to samo co oryginał i nie bijemy pokłonów przed cielcem. A przynajmniej ci dojrzali nie biją.
Przykazania od 4 w górę weszły w skład PRAWA naszej cywilizacji. Kary za nie nie są odległe i hipotetyczne. Więc w cywilizacji rozwijającej się prawidłowo można by je POMINĄĆ, jako OCZYWISTE. Przecież nikt nie zabija, nie kradnie i nie cudzołoży, nie pożąda bo może zdobyć to samo. Fajnie by było. Ja tego przestrzegam już z powodów cywilizacyjnych bo wiem, że nieprzestrzeganie ich godzi w dobro społeczeństwa. Tak dziwnie to zabrzmi, ale dla mnie jest oznaką dojrzałości, a efektem odejścia od Boga i do Niego powrotu. I zaufania.

Uwaga ważne.
Rozwój jest naturalny. Nie umrzemy tacy jak się urodziliśmy. Mamy się rozwijać. Dlatego wszelkie nawoływania do akceptowania obecnego stany rzeczy są złem i powinny być tępione, lub choćby pomijane.
Wykpię każdego, kto będąc niedojrzałym będzie próbował zmuszać mnie do akceptowania swoich wad pod pozorem “taki się urodziłem”. A tłumaczenie swojego postępowania w ten sposób jest powszechnie akceptowane społecznie.
Odpowiedź na tego typu postępowanie jest prosta : “Rozumiem, że nadal srasz w pieluchy?”
Rozwój jest cechą ludzką. Kropka.

Teraz konkluzja dotycząca spisku. Osobiście widzę metody stosowane przez ludzi, którzy mają duży wpływ na losy świata, choćby przez pieniądz, jako te, które mają nas powstrzymać przed dojrzewaniem, wzrastaniem poprzez.
Wskazywanie złego kierunku rozwoju. (Komunizm)
Zahamowanie rozwoju (przerwanie edukacji w imię pracy)
Wskazania że szczęście to brak nieszczęścia ( galop w pracy, kredyty aż do śmierci)
Wskazanie fałszywych winnych sytuacji ( eugenika, aborcja, przeludnienie, CO2)
Nie wykluczam wpływania bezpośrednio – szczepionki, trucie w żywności, ograniczenie ziół w lecznictwie, komercjalizacja leczenia.

Dlaczego nie wykluczam ostatniego? Bo człowiek jest przystosowany do przetrwania, a jego kłami i pazurami jest mózg, więc to narzędzie najszybciej zwalczy uderzenia w psychikę. Z chemią gorzej

Celem jest uzyskanie społeczeństwa posłusznego, konformistycznego, konsumującego, pracującego, niewolniczego.

Na obrazku przykład, jak bazując na założeniu powierzchownego myślenia, strzelić sobie w kolano przed maratonem. Czyli jak lewak musi być głupi, żeby ze Stańczyka, zawsze uważanego za bardzo inteligentnego patriotę zrobić głupiego błazna jedynie w celu zdyskredytowania J. Kaczyńskiego (czy jak tam się teraz pisze "dla beki")

Brak głosów

Komentarze

Wrogich Polsce gazet typu GW-no.Nawet za darmo w internecie.To dla prostaków.Nie oglądam polskojęzycznych telewizji i stacji radiowych.Polecam radia Wnet,Maryja i inne katolickie.Pozdrawiam wszystkich niepoprawnych,ponieważ są ludżmi normalnymi i kochającymi Polskę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244827

Dla mnie zdrajca i sprzedawczyk,zawsze będzie się kojarzył z ścierwojadem,hieną POlityczną,i mendą sPOłeczną,nie godną uwagi,przyjdą takie czasy że Bóg Honor Ojczyzna,będzie wykładnią jak żyć i jak się zachowywać wzglendem narodu i społeczeństwa

p[ozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#244853

 zwykłym katolikiem ale myślę w języku polskim oficjalnie teraz wsparłem telewizje Trwam bo ja czytam profesora Nowaka i innych uczonych ,jest to bardzo duża wiedza i wiem jak nam mózgi drenowali za PRL 

Vote up!
0
Vote down!
0
#244850

Masz rację, wszystko sprowadza się do tego abyśmy byli baranami do strzyżenia, abyśmy jedli, pracowali, oddawali runo i cieszyli się rozrywką z teleogłupiacza. Za nas decydują ci od strzyżenia i nie lubią żadnych objawów samodzielnego myślenia, a 10 przykazań jest dobre jeżeli dzięki nim barany można utrzymać w ryzach.
Strzyżących prawo nie obowiązuje, ani ziemskie, ani Boskie (tak przynajmniej się łudzą).

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#244860

Joe Chal
Wpis pomija jedna najwazniejsza rzecz, ze dociekanie prawdy nie moze sie skonczyc przed zaspokojeniem udokumentowania logicznego - dogmatu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#244868

Spiski były i będą. Historia nimi bucha niczym wulkan lawą. Lecz ten jest najgorszy i najgłupszy .Jak nieciekawa będzie społeczność odmóżdżona i zdegenerowany odłamek tych, którzy decydując będą wiązać się w swoim gronie. Tak rozwijać się,nawet będąc u kresu dni. Teologicznie - jednak pozostać dzieckiem. (bez pieluch)

Vote up!
0
Vote down!
0
#244908

dorzuciliście do pieca! Piękny tekst jak słowo żółwia. Aż się nie moge doczekać jakiejś riposty Smolara albo Śpiewaka ;) Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244922