Wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie Agora kontra Rymkiewicz

Obrazek użytkownika Grzegorzq
Kraj

W dniu 21 lipca 2011 zapadł wyrok w procesie "Agora kontra Rymkiewicz". Sędzia Małgorzata Sobkowicz-Suwińska ogłosiła wtedy:


"Sąd nakazuje Jarosławowi Rymkiewiczowi zamieszczenie w Gazecie Polska na drugiej stronie w ramce, w rozmiarze 15x16 cm, czcionką nie mniejszą niż 14 punktów, w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się wyroku oświadczenia następującej treści:
Oświadczenie Jarosława Marka Rymkiewicza
W wypowiedzi, której udzieliłem w „Gazecie Polskiej" artykuł „Pamięć i Krzyż” z 11 sierpnia 2010 r. sformułowałem nieprawdziwe, obraźliwe zarzuty i sugestie w stosunku do Gazety Wyborczej tym samym w stosunku do będącej jej wydawcą spółki Agora S.A. z siedzibą w Warszawie. Przyznaję, że te stwierdzenia nie miały oparcia w faktach, a jednocześnie mogły narazić Agorę S.A. na niekorzystne konsekwencje w prowadzonej przez nią działalności wydawniczej, a w szczególności na utratę dobrego imienia, wiarygodności, renomy, zaufania niezbędnego do prowadzenia takiej właśnie działalności. Przepraszam Agorę S.A. – wydawcę Gazety Wyborczej za udzielenie tej wypowiedzi godzącej w jej dobre imię i wiarygodność w opinii publicznej. Niniejsze oświadczenie składam w następstwie przegranego procesu sądowego. Jarosław Marek Rymkiewicz.
Zasądzam od pozwanego na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi, Zakład dla Niewidomych w Laskach kwotę 5000 zł. Upoważnia powódkę Agora S.A. do umieszczenia oświadczenia w punkcie pierwszym wyroku na koszt pozwanego Jarosława Rymkiewicza w przypadku nie umieszczenia oświadczenia w zakresie i terminie jak w punkcie pierwszym wyroku. Oddala powództwo w pozostałym zakresie. Zasądza od pozwanego Jarosława Rymkiewicza na rzecz Agora S.A. 1210 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie."

Sąd Apelacyjny w Warszawie w składzie: SSA Irena Piotrowska, SA Aldona Wapińska, SA Lidia Sularzycka utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji. Dodatkowo zasądził od pozwanego 720 zł kosztów postępowania. W uzasadnieniu sąd stwierdził (czym wzbudził gromki śmiech licznie zgromadzonej publiczności), że pozwany nie wykazał jednoznacznie korzeni Michnika w Komunistycznej Partii Polski.

Jarosław Rymkiewicz powiedział po rozprawie, że Adam Michnik popełnił tym procesem cywilne samobójstwo.

Brak głosów

Komentarze

warto pamiętać nazwiska wysokich sądów, ogłaszających niezawisłe werdykty, skazujące niepoprawnych politycznie ludzi. Demokracja pana Donalda święci triumfy. Pozostaje liczyć, że wysokie sądy mają się dobrze i tak jak dziennikarze niezależnych mediów bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia mogą sobie spojrzeć rano w lustrze w oczy...
Brawo! Honor jest różnie rozumiany i różne ma jak widać twarze.
Ciekawe, czy kiedyś, kiedy dojdzie w końcu do rozliczeń, ludzie ci będą się tłumaczyć, że musieli, że się złamali, że oni to dobrzy są, tylko źli ludzie ich zmuszali...
No, bo oni to chcieli dobrze, ale takie prawo, takie czasy...
Polak Polakowi taki los zgotował, na życzenie... czyje, nie muszę chyba dopowiadać.

pozdrawiam,
Harpoon

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#238087

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tusk-dla-panstwa-najtansza-jest-rodzina-bez-dzieci,wid,14355125,wiadomosc.html

To droga do  likwidacji POLSKI, mysle ze może teraz nawet najbardziej wyprane mozgi PEŁOmatłów rozumieja intencje ich płemieła.

Zreszta to co dzieje się od 1991 roku jest determinacja narodu POLSKIEGO, zaczeło sie z I rozbiorem Polski po Katyn , najnowsze Mirosławiec, Smoleńsk. Co jeszcze nam zgotują  - sądy widzimy jakie są, ten proces jest jednym z tysiąca w których POLAK jest ofiarą bezprawia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#238127

Warto by te temidy przeszły do historii. Spisz może listę będziemy uzupełniać

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#238161

Swoją drogą jak tym sędziom nie wstyd. Czy ktoś wie ile oni zarabiają. Ile to jest - w ich przypadku - te 30 srebrników?

Vote up!
0
Vote down!
0
#238159

Witam,
dufam, iż sąd nad Szechterstwem będzie krótki, a wyrok skuteczny.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#238167

Bezpartyjni towarzysze z Gazety Maleszki mają jakieś dobre imię?
Czy to imię to Blumsztajn, który 'pierdoli...' i ogłasza to w miejscu publicznym?

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#238181

będą upokorzani przez  chazarską dzicz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#238244