Poseł Arkadiusz Czartoryski: Wydano 200 mln złotych i zlikwidowano inwestycję

Obrazek użytkownika Grzegorzq
Kraj

Wypowiedź dla portalu Solidarni2010.pl

Właśnie wyszliśmy (z senatorem Robertem Mamątowem - przyp.redakcji) z budynku Energi . Ponieważ Energa wydała dla mediów fałszywe oświadczenie, jedziemy teraz do Warszawy, by rano zorganizować konferencję prasową i przedstawić dokumenty, które udało nam się zdobyć. Chcemy też przedstawić nasze racje. Podkreślam: na portalu moja-ostroleka.pl oświadczenie, które zamieściła Energa jest nieprawdziwe.
W Gdańsku nie wydano nam żadnych dokumentów, więc złożyliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Złamano prawo- uniemożliwiono nam, jako funkcjonariuszom państwowym, wykonywania czynności, które jako parlamentarzyści mamy zagwarantowane. Myśmy mieli zamiar zostać tam do skutku. Policja przez dwie godziny próbowała nam pomóc. Nie mogła.

Jako że Energa wydała fałszywe oświadczenie do mediów, to my z innych źródeł zdobyliśmy dokumenty i jutro mamy zamiar je przedstawić. Podejmiemy potem kolejne kroki.
To skandal, że nikt z Zarządu przez 8 godzin nie chciał się z nami spotkać. Jest to obrzydliwe zachowanie ze strony Energi.
Chcemy jutro przedstawić jak faktycznie sprawa się ma. W sprawie prywatnego inwestora oszukują, że dali nam dokumenty, oszukują, że poinformowali itd. Musimy w parlamencie – na telebimie- przedstawić dokumenty i fakty, które znamy.

Konferencja w Sejmie będzie o 10.30.

Wygląda na to, że inwestycja w Ostrołęce jest poważnie zagrożona?

Nie, jest ona zamknięta, zlikwidowana! Wydano 200 mln złotych i zlikwidowano inwestycję. Jest to narażenie spółki Skarbu Państwa na ogromne straty. Ma to też związek z bezpieczeństwem energetycznym Polski, gdyż jest to najbardziej wysunięta na wschód elektrownia .

A jakie są losy tej starej elektrowni?

Ta elektrownia jest przestarzała, umrze śmiercią „techniczną”. Nowa elektrownia miała przejąć pracowników starej, ale niestety nie przejmie, bo jej nie będzie. Pół tysiąca ludzi straci pracę. Jest to katastrofa dla miasta, dla regionu. Efekt domina już się rozpoczął: ludzie, którzy zaczęli inwestować w hotele, zajazdy, w mieszkania, restauracje- już odczuwają. Tą właśnie decyzją odczuwają już katastrofę. Są przerażeni.

Dziękujemy za rozmowę.
G.K.

Brak głosów

Komentarze

I tyle na ten temat...

#296491

Oni "żądają" odbioru -

http://harcerz.nowyekran.pl/post/16088,a-jednak

#296529

 poslowie PiS pokazali obecnosc w Sejmie.... Od kilku lat m.in. na tym portalu glowimy sie, jak odbierac glosy POmazancom.....I nagle obecnosc poslow, w slusznej sprawie i niezwykle istotnej dla Kraju....I to jest droga, zgodna z litera prawa a zarazem piekielnie ;oby, skuteczna...

#296536

prof Rycho

7 kwietnia 2010 - Tu szukajcie rozwiazania! To data szczegolna , data po ktorej wiele NIESZCZESC sie pojawiło!
Na grobach katynskich w czasie wielogodzinnego spotkania uzgodniono wiele, mi umorzenie wielkiej kwoty 1.2mld wladcom Gazpromu, szczegoly niekorzystnej skrajnie umowy dla Polski. Energetyka to najwieksza broń ..Odtąd wasalstwo widoczne jest cala para! Wladcy Gazpromu wierną oligarchie i uległe rzady- sowicie wynagradzają... O tym wspominali moskiewscy opozycjonisci w czasie mego spotkania ...Obiecali wiecej za miesiac . Pozdr

prof Rycho

#296576

wylania sie coraz bardziej przejrzysty obrazek na mapie Europy Srodkowej.
moj poglad wyrazilem tu
http://niepoprawni.pl/blog/2802/czy-rosja-zmoze-ukraine-i-polske-i-co-na-nasi-wladykowie

by nie zasmiecac obszernym komentarzem cudzego bloga.
Podpisuje sie pod tym co powyzej wpisal Harcerz.
To jest jeden z klockow w Rosyjskiej Energetycznej Ukladance.
Macki Olejowo-Gazowej Osmiornicy...

#296698

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mAEZo2qm6Ks

#296735