Działalność Czumy w U.S.A.

Obrazek użytkownika vikki
Kraj

Z gorących tematów na moim podwórku jest ostatnio nominacja A. Czumy na urząd ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego. Pan ten w środowisku chicagowskiej Polonii jest osobistością wielce znaną nie tylko z powodów nieodpartej sympatii do ciężkich, a mocnych napojów alkoholowych.

Wręcz mówi się tutaj o nim alkoholik (tak tak).

Otóż kilka dni temu a dokładnie 29 stycznia na antenie "Wietrznego radia", w ramach audycji " Poranny Newsweek " miał miejsce wywiad p. Małgorzaty Błaszczuk (utalentowanej tutejszej dziennikarki) z p. Krzysztofem Kochem. Pan Koch (do dziś kontraktor budowlany) był pierwszym chicagowskim pracodawcą p. Czumy. To wlaśnie u niego mimo dyplomu magistra praw robił za malarza i coś tam jeszcze. Jakim był pracownikiem nie powiedział, ale faktem jest, że stosunki nie były między nimi najlepsze, skoro p. Koch nosi się z poważnym zamiarem wniesienia sprawy do sądu przeciw Czumie za pomówienia, których Czuma dopuścił się wobec byłego pracodawcy. Zresztą skądinąd wiadomo, zw A. Czuma ma na wokandzie sądu cywilnego przeciw sobie osiem procesów przed którymi uciekł do Polski chyba półtora roku temu pod skrzydła przyjacielskie Niesiołowskiego.

Jego działalność radiowa w Chicago pozostawia też wiele do życzenia. Kontrakt o prace w Polskim Radio 1030 został z nim rozwiązany przez Kotabe za nierzetelność w rozliczeniach za reklamy prezentowane na antenie radia. Po jakimś czasie założył radio z p. Kedzia, z którym współpraca skończyła się tego ostatniego samobójczą śmiercią. W czasie swojego tutaj pobytu wsławił się również współpracą z"Pomostem" w Nowym Yorku. Z tego właśnie okresu pochodzi podejrzenie o współpracy z wiadomymi służbami PRLu czemu dal wyraz p. Raca. Czuma w "Pomoście" był miedzy innymi odpowiedzialny za przesyłki pieniędzy do Polski, zebranych w różnych akcjach przez Polonię. Jest wątpliwe czy zebrane pieniądze w całości dotarły do potrzebujących adresatów. Z jego " pomostowej " działalności wynika niezbicie, że chciał "Pomost" przejąc nawet tytułując się jago przewodniczącym. W zasadzie chodziło jednak o rozbicie tej organizacji. Jak wiadomo w takie sprawy bawiły się odpowiednie "polskie" służby. Faktem jest, że sprawa miała miejsce w sądzie i sędzia odsunął Czumę z funkcji przewodniczącego "Pomostu". Pan Koch na zakończenie wywiadu powiedział, że wysłał list do pp.Tuska i Niesiołowskiego opisujący działalność Czumy w Chicago. List oczywiście do dziś pozostał bez odpowiedzi. Generalnie panuje w Chicago opinia, ze czego Czuma się nie dotknie to wszystko się wali. A wiec może dobrze, ze przykleił się do Platformy? Świetlana przeszłość opozycyjna jest też mocno wątpliwa. Zresztą jak na takiego kryształowego opozycjonistę to przynależność partyjna jego i Niesiołowskiego wiele o nich mówi. Daj Boże żeby wszystkim Polakom.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

"... ze czego Czuma się nie dotknie to wszystko się wali"
Trzymam kciuki :)

Vote up!
1
Vote down!
0
#13258

dziś właśnie 3 wpadka Czumy,a on dalej nie czuma,bye

Vote up!
0
Vote down!
0
#13260

I gratuluję debiutu blogerskiego. Two thumbs up.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#13261

No!

To wszystko układa się w całość. Kiedy mianowano Czumę ministrem, na bratnim Blogmedia24 wywiązała się dyskusja nt. jego "pięknej karty opozycyjnej" jak przekazywały publikatory. Dyskutanci wtedy zgodzili się, że dość mają już legendowanych "bohaterów" w typie Geremka, Bartoszewskiego, Wałęsy i całej reszty, bo w praktyce dnia codziennego wychodzi owa "bohaterszczyzna" lepiej i więcej mówi o delikwencie, niźli tuzin owych legend.

(nota bene, należałoby przypomnieć "dziennikarzy", którzy tą legendę kolportowali, z wiadomych powodów)

Niewiele czasu upłynęło od mianowania Czumę ministrem i wyszło szydło z wora. Oszust i naciągacz - to już wiemy, teraz czekamy na potwierdzenie, że miał teczkę, obecnie mocno wybrakowaną, wprawdzie się spotykał ale nie donosił... i tak dalej.

Czuma odchodzi we wspaniałym stylu. Po wtopie z Ćwiąkałą, rewelacyjnie udowadnia daleko posuniętą niekompetencje Tuska i całej PO w doborze kadr.

Wszystko to w kompozycji z trupem nieszczęsnego inżyniera, podejrzanymi wpłatami na konto Klicha, bezowocnymi usiłowaniami Kopacz i Hall, dziurą budżetową Rostowskiego, kasą zostawioną Brukseli, kompromitacją w budowie autostrad oraz ogólną zapaścią gospodarczą w kraju.

Powtarzam, Czuma odchodzi we wspaniałym stylu. Będąc częścią takiego dworu, jaki stanowi ekipa Tuska naprawdę ciężko wyróżnić się negatywnie. Czumie się udało. Jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny z kilkunastoma wyrokami za wyłudzone pieniądze deklasuje wszystkich.

To być może poczucie humoru Pana Boga, ale faktem jest, że odsunięcie komunistów od władzy zawdzięczamy rządowi Millera. Złamanie monopolu "wolnej prasy" i przełom w myśleniu o interesach narodowych przyniósł nam "liberał" i "antykomunista" Michnik układając się z Jakubowską. Dziś, dzięki tonącej ekipie Tuska, pozbywamy się "legendarnych opozycjonistów" z drugim życiorysem.

Czy to już ostatni akt tej groteski zwanej "3 RP"? Chyba tak.

Vote up!
0
Vote down!
0

hak

#13270

Ostatnio nie jestem na czasie z chłonięciem informacji - mógłbyś przybliżyć temat Klicha i wpłat na jego konto?

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#13271

.... że już po nominacji Klicha kilka dużych firm z udziałem Skarbu Państwa, zasiliło jego fundację (ciepłą synekurkę, która żywiła go od lat, kiedy nie był wiceprezesem OTV Kraków, czy wiceministrem) dużymi kwotami. W fundacji (zajmującej się biciem piany na konferencjach) jest żona Klicha (podobno pracuje za darmo????), a następcą Klicha, który musiał zrezygnować, jest nasz stary stary znajomy Bartoszewski.

Vote up!
0
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#13315

Zgadza się, a także o to co podnosi w swoim felietonie StM.
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=663

W skrócie, niemiecki rząd finansuje polskie studia nad obronnością.

Vote up!
0
Vote down!
0

hak

#13641

To jest wydruk ze strony Clerk of Circuit Court czyli sadu w Pow

To jest wydruk ze strony Clerk of Circuit Court czyli sadu w Powiecie Cook (Chicago lezy w
powiecie Cook). Sa to sprawy wytoczone A. Czumie.

Szczegoly na stronie:

http://198.173.15.34/?section=CASEINFOPage&CASEINFOPage=2400

i wpisac nazwisko defendant "czuma"

Case Number Plaintiff Defendant Date Filed
2005-M1-113079 COLONIAL CREDIT CZUMA ANDRZEJ 03/04/2005
2004-M2-000045 JONIK ALICJA CZUMA ANDRZEJ 01/07/2004
2003-M1-110629 CHASE MANHATTAN BA CZUMA ANDRZEJ 02/19/2003
2002-M1-165138 CAPITAL ONE BANK CZUMA ANDRZEJ 10/24/2002
2001-M1-116790 OUR LADY RESURRECT CZUMA ANDRZEJ 04/05/2001
2001-M1-010699 LE GRAMENZ DAVID CZUMA ANDRZEJ 01/22/2001
2000-M1-020822 SCHMITZ H MARIA CZUMA ANDRZEJ 09/20/2000
1999-M1-106283 RESURRECTION MEDIC CZUMA ANDRZEJ 02/08/1999
1995-M1-140100 RESURRECTION M C CZUMA ANDRZEJ 07/14/1995
1988-L-005598 RAC M CHRISTOPHER CZUMA ANDRZEJ 03/25/1988

Vote up!
0
Vote down!
0
#13276

http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1939&Itemid=42

Vote up!
0
Vote down!
0

mona

#13298