Walczącym o jakie ideały?

Obrazek użytkownika Krzysztof J. Wojtas
Blog

Widzę ogólną bijatykę; też mam ochotę ....;-)))

W sumie to nie wiem, co przeważyło szalę, że zdecydowano się na drastyczne kroki względem Colasa Bregnon'a. Nie byłem akurat "na linii"
A sytuacja?
Dziwna.
Zwócić należy uwagę, że do niedawna każdego nazwanego antysemitą czekała śmierć cywilna.
Jeszcze dwa lata temu, kiedy zaczynałem brać udział w pisaniu, słowo "Żyd" powodowało natychmiastowy atak filosemitów.

To jedno.
Drugie, że obecne nasze władze realizują "dziwną" politykę na wszystkich kierunkach. To powoduje frustracje - bardzo łatwo szukać winnego tego stanu rzeczy. Właśnie tak rodzą się demony.

Wiedza o relacjach polsko-żydowskich jest znikoma, a dodatkowo zakłamana. W efekcie łatwo podawać nieprawdziwe fakty i znajdą one chętnych do uwierzenia. Bo między prawdziwymi zawsze można "upchnąć" coś dodatkowego. Ta metoda była stosowana przez GW. Obecnie znajduje naśladowców "po przeciwnej" stronie.

Takie teksty, jak Colas Bergnen'a - opisują wiele ze zdarzeń niedostępnych dotychczas medialnie. Naświetlają inaczej niż mainstream.

Jest to jednak rzeczywiście niebezpieczna sytuacja. Prawdy nie można ukrywać, ale nadmiar tych informacji uzupełniony jeszcze stosownymi komentarzami - prowadzić może do gwałtownych reakcji.

Wydaje się, że znajdujemy się w czasie przełomu; konieczne jest przewartościowanie wielu zagadnień i to należących do podstawowych składników bytowania.
Kryzys dopiero się rozpoczyna - bo nie o pieniądze tu będzie chodzić, a zaufanie do pieniądza. To znacznie poważniejsza sprawa.
Także zmieniona zostanie relacja sił w układach międzynarodowych.
Konsumeryzm - chyba musi odejśc do lamusa. Zostaną wytworzone inne relacje wartości.

Jest pytaniem, czy dojdziemy do tego w miarę łagodnie, czy gwałtownie. A nawet przy gwałtowności - mogą być różne formy. Oby nie dochodziło do zdziczenia, jak w czasie II WŚ, a zwłaszcza w końcowym stadium.

Dlatego jest moim przekonaniem, że także tu (na NP) jest obowiązkiem widzieć zbliżające się zmiany; nie można przyśpieszać i dążyć do konfrontacji, ale też nie wolno blokować zmian, bo to spowoduje tylko gwałtowność wynikającą ze sfrustrowanego niezadowolenia.

Powstała sytuacja - sposób jej rozwiązania - wskazuje, że obie strony nie dorosły do umiejętności rozwiązywania problemu.

Tematy zostały poruszone, a autor zbanowany. Jak to może być odbierane?
Ano jako zamkniecie ust - za dużo powiedział. Znaczy, że świadomie chowa sie problem. Widocznie jest zbyt prawdziwy. Znaczy autor pisał wyłącznie prawdę.

Czy taki cel chciano osiągnąć?

Brak głosów

Komentarze

Co do Colasa Bregnon'a to dziwiła mnie jego nadzwyczajna aktywność. Czy pojedynczy człowiek może być tak wydajny ? a może to "praca zbiorowa"? Fajne były jego teksty marynistyczne. Zamieszczony przez niego materiał dr Kolińskiej o tematyce ukraińskiej bardzo cenny - nasycony faktami. Natomiast materiał o Baksiku i "oscylatorze" to normalny atak na Kaczorów. Zupełnie niepotrzebny na Niepoprawnych. Zostawmy takie ataki innym mediom. Dla przypomnienia - rzekome przekręty Porozumienia Centrum były już dokładnie badane przez całe stada śledczych i prokuratorów. Niczego nie znaleziono. Należy mieć ograniczone zaufanie do żydowskiego autora tego oświadczenia. A w ogóle problematyka żydowska to mina i trzeba to poruszać b. ostrożnie. Łatwo się wystawić na zarzut antysemizmu

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#47114

Krzysztof J. Wojtas

Przyznam, że czytywałem tylko niektóre z tekstów Colasa Bregnon'a. I wcale nie te najbardziej "antysemickie" - z zajawki.
Wkurzała mnie ta ilośc tekstu rzucanego w net. (Podobnie jak innych, niewyżytych autorów). Chciałbym, czytając blog mieć mozliwośc przeczytania tekstów, traktujących o danej tematyce, z dystansem. Jakoś nie lubię bieżącej "nawalanki". I nie mam czasu, aby śledzić wszystko.
Fakt, że sporo tekstów CB była pisana bardzo dobrym językiem i czytało się je z przyjemnością. Są też i inne Przyjemności.

Co do Żydów. Temat trudny. Konieczne są przewartościowania pojęć. Myślę, że działalność informacyjna zaczyna spełniać rolę.
Teraz należy oczekiwać reakcji strony żydowskiej. Tak byłoby najlepiej.
A jak będzie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#47125