Powódź - apel

Obrazek użytkownika Krzysztof J. Wojtas
Blog

 Mamy stan klęski powodziowej.

W znacznej części spowodowany nonszalancją, niekompetencją i i brakiem perspektywicznego myślenia u urzędników.

Jestem przekonany, a zapewne i wielu z czytelników podzieli moją opinię, że właśnie te czynniki są głównym powodem powstałej sytuacji. Bo pogoda jest tylko czynnikiem odsłaniającym sterty niekompetencji - nawet nie tyle fachowej, co cech uniemożliwiających pełnienie funkcji urzędniczych. Funkcji, gdzie jest się opłacanym przez społeczeństwo, aby utrzymać stan organizacyjny Państwa.

Tu prywata przeważyła w systemie decyzyjnym.

Powstały ogromne straty poniesione i ponoszone przez ludzi, którzy winni być chronieni. Można być przekonanym, że metody kompensaty będą niewystarczające. Zwłaszcza w czasie możliwych załamań gospodarczych.

 

Dlatego - APEL:

 

zmniejszyć wynagrodzenie urzędników o 20%. Środki stąd uzyskane przeznaczyć na kompensatę skutków powodzi.

Brak głosów

Komentarze

I po co ten apel? O co kruszyć kopie? Tusk dzisiaj w TVPinfo powiedział głośno i wyraźnie : JEST DOBRZE ! Dwa miliardy, na wyciągnięcie ręki, z budżetu - bez żadnego uszczerbku- są do dyspozycji. Dwa miliardy, niewyobrażalna kwota dla gminu, ale warto poznać (oby prawdziwą) kwotę szkód jakie wyrządziła powódź.

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#61346

Krzysztof J. Wojtas

Też uważam, że z miłością żyje się normalniej. Dlatego kocham PO.

PS. Te dwa miliardy w budżecie to skąd się biorą? Ktoś je zapomniał sobie wziąść?

Krzysztof J. Wojtas

#61351

Dziś była konferencja jakiegośtam instytutu hydrometeorologii. Już w piątek 14.05 wysłali ostrzeżenie do rządu,MSWiA,min finansów, rolnictwa i czegośtam jeszcze.Zalecili alarm i możliwość powodzi.Zostało to zignorowane.Ponowili ostrzeżenie w sobotę w godz. wczesnopopołudniowych i przypomnieli iż powódź 97 też zaczęła się w weekend.Żadna instytucja nie zareagowała , nikt nie powiadomił gmin poniżej intensywnych opadów o grożącym niebezpieczeństwie. Wójtowie ,starostowie nie otrzymali informacji i nie powiadomi;li ludzi o ryzyku powodzi i jak się zachować na terenach potencjalnie zagrożonych. To nie obniżka pensji ,to prokurator i więzienie.Przypominam że rządowe centrum reagowania kryzysowego rozwalił na początku roku Tusk dymisjonując szefa , za którym w proteście odeszo 10 ludzi z jakim takim doświadczeniem. W to miejsce wsadzili swoich piteropodobnych. Oni po prostu grillowali na wyborczych festynach PO. Tereny dotknięte klęską to elektorat PiS. To dożynanie watachy od korzenia.

Kto bredzi, nie ma odpowiedzi.

#61410

Krzysztof J. Wojtas
Obniżka pensji wszystkim urzędnikom. A dla odpowiedzialnych - prokurator, dla tych najwyższych Trybunał Stanu.
I nie jestem przeciwnikiem kary śmierci w takich przypadkach.

Krzysztof J. Wojtas

#61431

Postawiono ważne zarzuty.Wpisy blogowe mówią - kontestują wersję :jest dobrze. Czyli ponieśliśmy stratę ,a wg propagandy  zysk.Czy parę bab z magla np niepoprawni ma kierować wyższą racją? Jeżeli jakaś instytucja państwowa co bierze comiesięczne pensje i raz na 10 lat daje jasny sygnał działać , to po co to istnieje skoro w decydujących momentach czynnik polityczny lekceważy diagnozę ,bo i tak dyspozycyjne media rozwodnią ,"właściwie naświetlą" sprawę.Istotą sporu powodziowego jest to czy marszałek jeżdził w plenery ,a Kaczor nie jeździ.Tu nie ma ataku ad personam ,tu jest z mojej strony atak ad rem.Dostali ostrzeżenie o groźbie i nie zareagowali. Do dupy z takim państwem!Przepraszam idę pa lulu, jutro coś powinienem wykonać w służbie innym.

Kto bredzi, nie ma odpowiedzi.

#61440

Krzysztof J. Wojtas
Chyba nic tu dodać nie można.
Problem, ze wybrano takich...

Krzysztof J. Wojtas

#61448