Kto chce nabić Polsce guza?

Obrazek użytkownika Jinks
Świat
Przeglądając światowe serwisy informacyjne, można bez trudu stwierdzić, że Ukraina mało kogo obchodzi, podczas gdy skupiają się one na komentowaniu bieżących wydarzeń ze świata. Zupełnie jednak inaczej sprawa wygląda w Polskich mediach, gdzie pięć, albo i więcej niusów na dziesięć, które się ukazały na jakimś portalu, dotyczy Rosji. Już nie Ukraina, ale Rosja najbardziej interesuje naszych “dziennikarzy”. No, a jak Rosja to i Putin.
Wypisuje się różne idiotyzmy i tak np. wczoraj na WP mogliśmy zapoznać się z ]]>kolorową, ładną tabelką]]>, która informuje nas, że Polska posiada silniejszą armię od rosyjskich jednostek skupionych w Obwodzie Kaliningradzkim. Można więc ulec sugestii, że Polska jest gotowa dokopać Rosji, gdyż posiada ona np. aż 5 okrętów podwodnych, kiedy taka Rosja zaledwie trzy. Nie wiem, czy ORP “Orzeł” jest wliczany do owych statystyk, niemniej jednak ktoś tych okrętów naliczył aż pięć. Nie ma też wzmianki do jakiej klasy okrętów podwodnych są zaliczane te nasze i czy są to np. “Tajfuny”, czy może jeszcze groźniejsze.
To nie jest jednak ważne w tle tego, że do wojny z Rosją, czy raczej z Obwodem Kaliningradzkim, Polska jest gotowa.
Tu tylko pro forma wspomnę, że Polska jest członkiem NATO i to jest dopiero siła.
 
Jakieś szczególne podniecenie zapanowało w Polsce w odniesieniu do Rosji i postaci Putina. 
Najdzielniejsi z dziennikarzy i można tu przytoczyć niejakiego Gadowskiego, wręcz nakazują USA rozprawienie się z Putinem poprzez jego fizyczną likwidację, a niemal wszyscy są zdania, że NATO w stosunku do Rosji powinno użyć siły.
Samo NATO jednak nie kwapi się do konfrontacji z Rosją i zapewne wynika to z tego, że Rosja to nie Irak, czy Libia, dajmy na to, o czym dowództwo paktu raczy wiedzieć, a już z pewnością wie o tym pan Barack Obama.
Ten sam pan Barack Obama, nie otrzymał od Ukraińców najmniejszych nawet atutów do zajęcia bardziej radykalnego stanowiska w sprawie Krymu, bowiem Ukraińcy Rosjanom Krym oddali, nie podejmując nawet próby jego obrony, a mało tego, to trzecia część żołnierzy ukraińskich stacjonujących na Krymie, przeszła na stronę rosyjską, drugie tyle powiedziało, że już nie chce się bawić w wojsko, tak więc Ukraina pozbyła się Krymu, a Federacja Rosyjska powiększyła swoje terytorium o Krym właśnie.
 
Gdyby nawet Ukraińcy postanowili powojować trochę z armią rosyjską, to USA i NATO w sprawie nie mogłyby kiwnąć nawet palcem, a jedynym, co NATO mogłoby począć, to "po cichutku" dozbrajać Ukraińców, ci jednak bohaterami się nie okazali więc nawet dozbrajać nie było kogo.
Zabawni ludzie z tych Ukraińców. Może nie wszyscy, gdyż dzielna pani Julia Tymoszenko powiedziała, że “Krym odzyskamy”, ale nikt nie wie, kogo ona miała na myśli, wyrażając się w liczbie mnogiej.
 
Kiedy inne państwa postanowiły w sprawie zachować neutralność i wystarczy tu choćby wskazać na mądry naród węgierski, to Polska wręcz przeciwnie. Każdego dnia jesteśmy informowani o tym, jaki ten Putin jest zły i że Rosja jest jeszcze gorsza.
W powielaniu takich informacji prześcigają się wszystkie media, nie wykluczając nawet tych zwanych “prawicowymi”.
Szaleju najedli się wszyscy bez żadnych wyjątków.
Myślałem sobie wcześniej, że wszyscy Polacy podurnieli  po prostu. Potem pojawiały się myśli, że może jest to swoista kampania wyborcza i być może dalej bym się zastanawiał, gdyby nie jedna z informacji, którą ze zdziwieniem i przerażeniem przeczytałem ]]>na Onecie]]>.
Czego się dowiedziałem?
Otóż Rada Ministrów zwróciła się do prezydenta o zezwolenie na udział polskich samolotów bojowych w patrolowaniu przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii.
Jest tam też wzmianka o tym, że ewentualny swój udział zgłosiły także inne państwa z NATO, ale jak ktoś tam zauważa, są to tylko deklaracje, tak więc póki co, to Polska  i tylko Polska, jak się zapewne okaże, postanowiła się troszkę pobawić na wzór małpki z brzytwą.
Scenariusz niestety kroi się zatrważający. Jestem głęboko przekonany, że ta sytuacja doprowadzi do zbrojnego incydentu i nie będzie miało znaczenia, czy sprowokują go Rosjanie, czy też nasz Zwierzchnik Sił Zbrojnych np.
Co się stanie jeżeli Rosja uzna incydent z udziałem polskich samolotów, jako agresję wobec siebie i gdy zestrzeli jeden, czy dwa myśliwce ze znaczkiem z kasku Stocha, zechce zaatakować bazę lotniczą w Polsce, a tym samym wypróbować skuteczność swoich Iskanderów, wiedząc, że Polska nie posiada żadnych możliwości obrony przed tymi rakietami? Można też postawić pytanie w jakie głowice Iskandery zostaną uzbrojone?
Nie ma to jednak większego znaczenia, bo tak, czy owak, te igraszki skończą się dla Polski tragicznie.
Proszę mi teraz powiedzieć, czy NATO (czyt. Barack) zaryzykuje konflikt zbrojny z Rosją, ażeby bronić Polski?
Pamiętajmy, że nawet drobny incydent zbrojny na linii Rosja - NATO może skończyć się wojną nuklearną i nikt mi nie wmówi, że USA są gotowe na taką konfrontację, wikłając się w konflikt sprowokowany przez Polskę, bo tak po prawdzie, ile Polska znaczy dla NATO, to już się przekonaliśmy po wydarzeniach, których czwartą rocznicę będziemy obchodzić lada dzień.
Odnoszę wrażenie, że Putin tylko czeka na okazję, żeby się skonfrontować z Polską i on dobrze wie, że nie z NATO.
 
W całej sprawie zastanawia fakt, że miłośnik wolności na całym świecie w postaci państwa Izrael, nabrał wody w usta i w sprawie Ukrainy głośno milczy - że tak powiem.
Czy można wykluczyć taką ewentualność, że w momencie kiedy Rosja uderzyłaby w Polskę, to Izrael dostanie w końcu zielone światło do ataku na Iran?
Może o to w tym wszystkim chodzi?
Może Izrael znudzony już postawą USA w kwestii Iranu, postanowił w tej sprawie ułożyć się z Putinem? Przecież gdy oczy całego świata byłyby skierowane na Polskę i Rosję, a w związku z tym wszystkie armie NATO postawione w stan gotowości bojowej (i nic więcej), to czy nie byłaby to wymarzona okazja dla Izraela, żeby wybić z głowy ajatollachom wirówki uranowe?
 
 
 
3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.6 (17 głosów)

Komentarze

 Do udziału w ćwiczeniach wojskowych wspólnie z NATO i Ukraińcami, szykują się nasze zuchy. I to na terenie Ukrainy! Do maja, jak pisano, mają trwać te manewry.

Obserwując ostatnie wydarzenia, zastanawiam się, czy nie chodzi tu o wsparcie dla MSW Ukrainy w rozbrajaniu Prawego Sektora?

 Stanowisko Izraela jest jak zawsze nieodgadnione, czego nie można powiedziec o naszych Braciach Węgrach, którzy sprzyjają Rosjanim. Gorzki fakt, ale fakt.

 Wciągnięcie Putina do wojny z Polską nie ma sensu, bo NATO nie pozwoli. Zajęte obroną sojuszników  w Europie, nie wesprze Izraela w wojnie z Iranem. 

Tak więc, na chwilę obecną, tylko Banderowcy zagrażaja pokojowi. Reszta trwa w uśpieniu.

Pozdrawiam:)

 

 

#421802

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Oby miała Pani rację.

 

Pozdrawiam również!

#421804

Cala swiatowa prasa czyli Jamjka News, Srilanka Times,Komsomolska Prawda nic nie pisza o jakiejs Ukrainie.

Iludnosci tyc swiatowych mediow nie obchodzi nic a nic Ukraina i to jest prawda tyle ze nie sa to swiatowe media

z jakich czerpie pewnikiem wiadomosci autor aby tu rosiewac propagandePutasa.

Ale wystarczy  tylko zajrzec do "nie swiatowych mediow"  jak The New Times,La Monde,La Presse i innych tego typu "malo waznych zrodel"

Tu linki z dnia dzisiejszego tylko, ktore potwierdzaja klamstwa autora::

http://www.lapresse.ca/international/

 

http://www.nytimes.com/pages/world/index.html?action=click&module=SiteIndex&contentCollection=World&region=SiteIndex&pgtype=Homepage&t=qry923

 

http://www.lemonde.fr/international/visuel/2014/04/01/apres-la-crimee-d-autres-territoires-convoites-par-poutine_4393152_3210.html

 

W mediach swiatowych tez wrze na grozby kacapow w stosunku do Ukrainy zabraniajace jej wstapienia do NATO.

Rosja w tej chwil odnosi same straty, rubel sie wali nawet wszytkie zasoby zlota go nie uratuja.Chiny maja swoj gas lupkowy i maja gdzies kacapski a poza paliwami i surowcami80% oraz badziewnym uzbrojeniem 20% ekpsortu to ten kraj nic nie ma do zaoferowania no moze jeszce weszolapki.

Autor nam wspomina ze Polska jest tylko silna bo jest w NATO i ma racje bo na tym polega udzial w sojuszu.

Sami Rosjanie jak zobacza ze ida na dno to sami zlikwiduja pomylenca samowladce cara Wladimira Putasa.

wystarczy ze ceny paliw spadna w dol a Europa o polowe chociaz sie usamodzielni to w ciagu roku Rosja poprosi o miedzynarodowa pomoc.

Autor znowu nas straszy ze nas niedzwiedz zje i ze nie mamy z nimi szansy to juz bylo grane nie raz juz od roku 1917,ale Polacy nie strachliwi i jako jedyna ramia na swievcie pokonala niby niezwyciezona armie moskalska.

A juz tekst autora  ze co sie stanie jak Rosja uzna nasze samoloty latajce na terutorium nie rosujskim ,a mianowicie nad panstwami NATO jako agresje na Rosje i zestrzeli samolot ze znaczkiem Stocha jaki mial na kasku (ktorego jak widac autor nie nawidzi bo go tu przytacza) to powala.

Jakim prawem Rosja ma cos do samolotow nie nad ich tereytorjum? moze autor nie wie ale jestesmy karajem wolnym jak i kraje baltyckie i moze latac kto chce nad ich strefa jesli sie one zgodza.

Tylko w Konsomolskiej Prawdzie na blogach rosyjskich mozna znlezc takie antypolskie teksty jakie nam tu serwuje autor.

PS. Jinks moge ci przeslac nowa partie pampersow po niskiej cenie.

 

 

 

#421803

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#421807

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#421808

do mojego wpisu, a nie jak kundel za plotu odszczekujesz i bluzgasz jak zwykle.

#421812

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

l ty sę n ndjsz d żdnj dysksj, z wg n t jk ją zczynsz.

 

 

#421814

,rusofilami i z klamcami taklimi jak  ty.

#421816

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#421820

Panowie - jeśli dalej będziecie eskalować konflikt i zgłaszać się wzajemnie (czy to przez komentarze czy to przez PW) to nastapi również eskalacja sankcji. Ja co do zasady nie robię obchodów w celu stwierdzania naruszeń. Jestem baaaardzo liberalny, cierpliwy.. Na portalu staram się występować jako zwykły użytkownik i staram się nie wnikać czy zniewagą dla kogoś jest nazwaniem go analfabetą, rusofilem, kłamcą, leniem, grafomanem itp. Jak na razie widzę że oboje staracie się balansować na granicy - obrażając się inteligentnie. Miejcie jednak na uwadze, że osoba obsługująca zgłoszone naruszenia jest trochę bardziej od AIM(S)'a :D

Czy Wy naprawdę się tak kochacie, że nie możecie bez siebie żyć?

Rozumiem że startujecie w konkursie na pierwszego użytkownika "nagrodzonego" ozdobną ramką?

http://niepoprawni.pl/przewodnik/po-czym-poznam-range

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#421829

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Co Ty sugerujesz?

Przed chwilą przysyłałeś mi wiadomość tej treści:

 

"Zgłosił Cię wilk na kacapy, który za komentarz na który odpowiadałeś dostał trzecie ostrzeżenie przed banem połączone z utratą punktów.

Prośba na przyszłość - nie odpowiadaj tylko zgłaszaj - przez PW. Tak - wiem że byłeś sprowokowany - niemniej sam także naruszyłeś mocno zasady.

Pozdrawiam!
G"

 

Węc co, insynuujesz, że ja donoszę na wilków i innych?

Zdecyduj sie proszę, czy mam zgłaszać te naruszenia, czy też mam sobie radzić sam.

Zastosowałem sie do Twoich wskazówek, a Ty mi insynuujesz takie rzeczy. 

Co się z Wami wyrabia, Szanowna Redakcjo?

#421832

Prosiłem o wiadomość PW - zgłosiłeś publicznie. Ok - nie zrozumieliśmy się. Prosiłem abyś nie odpowiadał na prowokacje - odpowiadasz (już po odczytaniu mojego maila). Ok - nie zrozumieliśmy się. Nigdzie nie pisałem że masz "donosić" - sam to napisałeś używając pejoratywnego okreslenia "donosić". Ja pisałem o "zgłoszeniu". Ok - nazywaj sobie to jak chcesz. Nie zrozumieliśmy się. W związku z tym, że nastąpiło niezrozumienie się, jeszcze raz tłumaczę krótkimi zasadami, które odmiennie od promocji w telepizzy się ze sobą łączą:

1. Jeśli chcesz, to zgłaszaj ("donoś") jak chcesz - możesz publicznie, możesz prywatnie. Lepiej jest prywatnie, bo nie robisz cyrków i afer na portalu.

2. Jeśli zgłaszasz ("donosisz"), i jednocześnie eskalujesz konflikt, to bądź świadomy, że naruszenia będące odpowiedzią na inne naruszenia będą także karane - w konsekwencji mozesz zgłosić sam siebie.

W skrócie algorytm:

<?gawrioncode

if you_want_zgłosić then {

        if (eskalujesz_konflikt_i_zgłaszasz && (zgloszenie_PW II zgloszenie_publiczne )) then {

        szansa_na_ukaranie_Ciebie = duża jeśli sam naruszyłeś;

        szansa_na_ukaranie_Jego = duża jeśli naruszył;

        }

        if (nie eskalujesz_konfliktu_i_zgłaszasz && (zgłoszenie_PW || zgloszenie_publiczne)) then {

        szansa_na_ukaranie_Ciebie = żadna, bo za co;

        szansa_na_ukaranie_Jego = duża jeśli naruszył;

        }

}

elseif if_you_dont_want_zgłosić {

nie_zgłaszaj;

}

?>

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#421842

chciałbym poprosić o zmniejszenie stopnia wrogości i powstrzymywanie się od inwektyw
wzajemne przepychanki sa NIEPOPRAWNE

 czas poprawić atmosferę

jest to mój apel jako KOMENTATORA

PS. proszę o powstrzymanie się zainteresowanych stron od komentowania tego wpisu

#421846

Defetyzmu nie uratuje nawet wyszukana ortografia. Niestety domorośli, globalni analitycy lekceważą sobie Rosję i Putina. Zajmowanie naszej uwagi Izraelem jest zawsze skutecznym sposobem na odwracanie uwagi od "tu i teraz".


#421815

Nie wiem czym wg @cyborga jest "wyszukana" ortografia. To, co @cyborg uważa za defetyzm, to nic innego jak realizm.

Ja nie próbuję zajmować "waszej" uwagi Izraelem, a piszę jedynie o swoich własnych odczuciach i spostrzeżeniach.

Nie sądzę też, abym należał do osób, które lekceważą Putina, a tym bardziej Rosję.

#421817

To nie jest prawdą. To jest Twoja opinia a ja się z nią nie zgadzam. W angielskiej prasie dla przykładu, w każdej gazecie, jest informacja na ten temat i uwierz mało przychylna Putinowi.

Cały Twój artykuł oceniam jako straszenie wielką Rosją. To czy nasze samoloty będą patrolować niebo nad krajami nadbałtyckimi, będącymi członkami NATO, to nie jest decyzja Polaków tylko NATO. I z tego co wiem, nie jest to przestrzeń powietrzna Rosji. Więc jakoś nie widzę tutaj niczego złego.

Co do Orbana, zgadzam się. To mądry polityk i dba o interesy Węgier i bardzo dobrze robi. Nasi mogą się od niego tylko uczyć. I nie wydaje mi się, żeby Orban był prorosyjski. On wie co jest dla jego kraju dobre. Putin widzi w nim jedynego przywódcę kraju postkomunistycznego, który postawił się UE (zresztą słusznie).

Co do Pana Witolda Gadowskiego.   On nic nie nakazuje USA, to kłamstwo. On jedynie powiedział, że dobrze by było jakby USA rozprawiły się z Putinem jak z innymi terrorystami np. Osama bin Laden. A za co:

  • międzynarodowe bandyctwo (przykład: Czeczenia, Gruzja, Krym)
  • terroryzm własnego narodu (przykład: wysadzenie budynków w Moskwie)
  • nie przestrzeganie i łamanie praw człowieka (przykład: wyroki pracy w obozach pracy dla dysydentów, zamykanie tv niezależnych krytykujących Putina, szybkie orzeczenia sądowe i wyroki dla ludzi biorących udział w manifestacjach anty Putinowskich)
  • nie przestrzeganie i łamanie wszystkich umów międzynarodowych (przykład: umowa o ochronie suwerenności Ukrainy)

Mało?  Mogę dodać, że zninęły dzięki Putinowi setki mln USD ze słynnego programu pomocowego "surowce za towary". Mogę dodać handel narkotykami z kolumbijczykami. Mało? Potraktowanie Berezowskiego, dzięki któremu dorwał się do władzy. 

Pierwsze kroki Putin po zdobyciu władzy skierował do swoich przyjaciół z FSB, oznajmił tam, że miło mu ich poinformować że dotrzymał słowa, odzyskaliśmy władzę. To chyba wiele tłumaczy, prawda. 

 Najdzielniejsi z dziennikarzy, skąd ta drwina i po co? 

A 26 grudnia 2008 roku w rosyjskiej gazecie "Dzień dobry" ukazał się artykuł pt. Obama wywoła III wojnę światową na Krymie". Czyżby już wtedy Putin kombinował i przygotowywał to co teraz się dzieje?

http://dzieckonmp.wordpress.com/2014/03/05/artykul-z-2008-obama-wywola-iii-wojne-swiatowa-na-krymie/

Podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Soczi Putin chciał pokazać, że to nie armia czerwona wyzwoliła część Europy od faszystów ale Rosja. MKOL sięna to nie zgodził. Putin nie pokazał się więc jako wyzwoliciel. 

A co o tym sądzi Wiktor Suworow można wyczytać tutaj: 

http://wzzw.wordpress.com/2014/02/28/wiktor-suworow-ukrainski-scenariusz-powtorzy-sie-takze-w-rosji-%E2%96%A0%E2%96%A0%E2%96%A0/

Pamiętam wskazywałeś USA jako mocarstwo które wywołało Majdan. A szkolili się między innymi w Polsce. Jak filip z konopii wyskoczył Mikke, oznajmiając: wiem kto za tym stoi.

Teraz polskie samoloty nie mogą latać nad krajami, które tego chcą. Nie bardzo rozumiem do czego dążysz.

Moim zdaniem, Polska powinna dążyć za wszelką cenę do polityki jaką próbował wcielić w życie Lech Kaczyński. I powinna wracać szybciutko do korzenii. Wszak to Polska Jagiellońska była wzorem dla świata, Rosja zaś była księstwem zaledwie.

http://www.instytuthistoryczny.pl/214-kalendarium/k0310-wojny-z-moskwa

 

Polak2013 

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#421818

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Co do Pana Witolda Gadowskiego.   On nic nie nakazuje USA, to kłamstwo."

Proszę mi zarzucać kłamstwa. Nie ośmieliłbym się rzucać takich oskarżeń pod adresem Gadowskiego, nie zapoznawszy sie napierw z tym, co mówił.

Oto fragment jego wypowiedzi:

"To może wydać sie szokujące, ale Putina trzeba zlikwidować. Dzis służby specjalne amerykańskie, powinny być skupione na likwidacji Putina"

Cały wywiad znajdziesz TU.

 

Co do postaci Putina, to proszę uważniej czytać, to co piszę. Ja nigdzie Putina nie chwalę, za to, co on robi, a jeżeli wyrażam się o nim pozytywnie, to tylko i wyłącznie jako o polityku, który wg mnie na dzień dzisiejszy jest najlepszym i najbardziej skutecznym politykiem na świecie. W swoich wpisach nie oceniałem putinowskiej etyki.

Z racji tego, że jest tak skuteczny, to wiedząc jakim dysponuje potencjałem militarnym, jest politykiem ze wszech miar niebezpiecznym i jeszcze raz podkreślam, że najmniejszy konflikt zbrojny pomiędzy USA i Rosją grozi całemu światu wojną nuklearną. Myślisz, że Putin zawaha się użyć broni "A" w razie czego? 

Teraz odpowiedz mi na pytanie, czy gdyby Putin zaatakował Iskanderem z głowicą termojadrową baze lotniczą w Łasku, to Amerykanie poszliby na wymianę nuklearnych ciosów, jeżeli to Polska oberwała?

Ja jestem przekonany, że nie i stąd uważam, że Polska nie powinna sie angażować w konflikty z Rosją, a udział w manewrach NATO na Ukrainie, niestety takim zaangażowaniem się jawi. 

Uważam, że nasz "rząd" uprawia politykę bardzo niebezpieczną dla Polski.

 

Ja także byłem zwolennikiem polityki śp. Lecha Kaczyńskiego, ale moim skromnym zdaniem, błędnym była próba wskrzeszenia "Międzymorza", zaczynając od Gruzji i Ukrainy. Należało zacząć od południa - Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria i docelowo Turcja, no i oczywiście kraje bałtyckie z Finlandią włącznie.

Nie ma jednak co gdybać, bo Lecha Kaczyńskiego już nie ma, a na naszej scenie politycznej są Tuski, Palikoty i inne ananasy, na których Polacy głosują i nie widzę siły politycznej, która mogłaby kontynuować to, o czym wspomniałem. Jeżeli PiS doszłoby do władzy, priorytetem będzie odzyskanie statusu państwa przez Polskę i choć polityka zagraniczna jest zawsze ważnym czynnikiem, to myślę, że jednak priorytetem będą sprawy wewnętrzne. Mogę się mylić i może się okazać, że Kaczyński ma jakiegoś Super Mario do teki szefa MSZ i oby tak było.

 

Podtrzymuję swoje zdanie na temat tego, że organizatorami Majdanu były USA i Niemcy, ale nade wszystko Żydzi.

Piszesz, że niby ja sugeruję, iz polskie samoloty nie mogą latać nad krajami, które tego chcą. A czy możesz mi powiedzieć na ile przyjaznym nam krajem jest Litwa? Chętnie posłucham Twojej opinii.

Pytasz też do czego dążę? Otóz staram się wskazać, że Polska wobec Rosji jest zupełnie bezbronna, a fakt naszego uczestnictwa w NATO niczego w tej kwestii nie zmienia. Łachudry nawet nie przyjechały na pogrzeb całego Sztabu Generalnego państwa, które jest członkiem NATO, a o Prezydencie nawet nie wspomnę. Wg mnie jeżeli ktoś liczy na pomoc NATO w razie rosyjskiego ataku na Polskę, to jest ten ktoś oderwany od rzeczywistości, albo nie zna historii. Więc w takiej sytuacji igranie z Rosją, zakrawa albo na celową prowokacje, albo na debilizm.

 

#421830

  1.  Słowo "trzeba" nie oznacza rozkazuję, nakazuję zlikwidować Putina. Oznacza tylko potrzebę wyeliminowania tego bandyty, jakim jest Putin. Więc Pan Gadowski nic nikomu nie nakazuje. 
  2. Putin najbardziej skuteczny i najlepszy polityk na świecie - tak piszesz. No cóż pogratulować opinii. 
  3. Hi hi , Putin zaatakuje Łask pociskami z głowicami jądrowymi. A niby po co? To, że Putin jest oderwany od rzeczywistości to fakt. To że jest nieobliczalny to także fakt. Ale to że armia czerwona to żadna armia, to także fakt. A co by kto zrobił w razie nieobliczlnych poczynań Putina to już inna kwestia. I nie ma sensu tego komentować.
  4. Majdan wywołały USA i Żydzi. Jasne. I jasnowidz Putin to przewidział w 2008 roku, co obwieściła sowiecka gazeta usłużnie całemu światu. A możesz mi powiedzieć, na jakiej to podstawie masz takie zdanie? Może wiesz coś o czym ja nie wiem a ukrywasz to. Podziel się informacjami. W końcu tutaj piszą blogerzy dla blogerów. Tylko nie pisz, że to powszechnie wiadomo wszystkim, bo nie uwierzę.
  5. Stosunki Polsko- Litewskie dalekie są od takich jakich byśmy sobie życzyli, to fakt. Ale pisałem, PDT i Komorowski nie mają żadnej polityki zagranicznej. Jak można mieć dobre stosunki z najbliższymi sąsiadami jak mizdrzymy się tylko do Rosji i Niemiec, na mniejsze narody patrząc z góry. Tyle tylko, że nam Litwa nie zagraża i nigdy nie zagrażała. I Litwa i Polska jest członkiem NATO. Nasze samoloty nie naruszają przestrzeni powietrznej Litwy, nie są intruzami.
  6. Fakt naszego uczestnictwa bardzo wiele zmienia. Gdybyśmy nie należeli do NATO, kto wie jakby się zachowywał Putin dzisiaj, myślę że inaczej.

Zakończę Twoimi słowami. Straszenie Polaków Rosją zakrawa albo na celową prowokację albo na ....

Inna sprawa zachowanie PDT i Komorowskiego. Na ich miejscu nie byłbym taki buńczuczny.

 

Polak2013 

 

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#421872

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

1. &qt;Nkzj, sgrj, rzkzj&qt; td., t słw, z których jsn wynkją ntncj Gdwskg. Jk pnkąd sb pblczn (nby dznnkrz) przntj n njk gólny pnkt wdzn, z którym j sę n zgdzm. Tk gdn, t ndpwdzlnść głpt. Jst t pgrszn tylk tk złych stsnków z Rsją. Zpwn sę blwrswłś, pdczs gdy Skrsk mówł &qt;dżynn wth&qt;, Gdwsk czyn t sm. Plscy pltycy plscy dznnkrz t dc. Bnd skrtynłych gnrntów wpdzjących Plsk w dż kłpty. Ty twrdzsz, ż stnj ptrzb &qt;wylmnwn tg bndyty&qt;. Pmtj tylk, ż tn &qt;bndyt&qt; m 70% pprc w swm krj. W mmnc kdy dl cb jst n bndytą, t dl bywtl Rsj jst n ptrtą tg n zmnsz. Tk, czy wk, t ktś sln str sę npąć sytcję pmędzy Plsk, Rsj d grnc mzlwśc. Jdyn pytn, któr sę pjw przy tj kzj, brzm: &qt;p c?&qt;. Mż Ty znsz dpwdź?

 

2.Dzękję z grtlcj.

 

3.&qt; nby p c?&qt;.

P t, żby pkzć wszystkm, ż cł NT m n głębk w swjj rskj rzyc. P t, by zlkwdwć zgrżn wbc Rsj, gdyż tm stcjnją mrykńsk smlty. P t, żby w przyszłsc nktwć część Plsk (wschdną). Drgą część wzmą sb Nmcy. T sm Nmcy, których rmę  ns włdrz zprszją d swjg krj jsl n wsz, czym pszę, t plcm grfk &qt;Dbsz&qt; rz t:< hrf="http://wdmsc.nt.pl/krj/skrsk-d-kczynskg-pn-przs-wjsk-nmck-jz-s-w-plsc/5npnc" trgt="_blnk"> KLK. P t tkż, żby nm dkpć.

 

4. Psłm jz tym. Ptn pwdzł, ż bjówk mjdńsk były szkln mędzy nnym w Plsc. Skrsk Tsk zprzczyl tm, c twrdz mn w przknn, ż Ptn mów prwdę w tym przypdk. N znm n jdng przykłd, gdz któryś z tych dtw wykzł s prwdmównścą, węc dlczg tym rzm młby być nczj?

Jżl węc mjdnwców szkln ns, t ktś z tym st, b Plsk sm tkch kcj n jst w stn przprwdzć. Mż stwrdzsz, ż Rscy?

 

5.Psząc, ż nsz smlty n są ntrzm nd Ltwą, t pwn myślsz Ltwnch, l dl Rsjn, t n s ntrzm, sprwkwn ncydnt, t n jst trdn sztk.

 

6. J z kl tk n myślę. Dl Ptn n m znczn, czy Plsk jst człnkm NT, czy n.

 

 

 

 

#421908

Z ostatniej chwili !!!!!
Rzad za zgoda rezydenta -( naczelnego wodza  III R.P) -  wysyla na Ukraine nasza  najnowoczesniejsza "kosmiczna bron" tj. eskadre latajacych dywanow ( 12 szt - nowki) zakupionych niedawno w Iranie ,zamiast przestarzalych drzwi od stodoly

#421819

Zgódźmy się jednak, że ze wszystkich narodów, jakie kiedykolwiek miały Krym we władaniu, “naród” ukraiński ma do niego absolutnie najmniejsze prawa.
Uprzejmie zakładam, że Ukraińcy w ogóle tworzą jakiś naród, bo rzecz to co najmniej dyskusyjna.

#421821

Na uzycie naszej armii nie ma jeszcze zgody konserwatora

zabytkow
#421824

Kto nam zagraża?

 Lista zagrażających Polsce jest długa, przynajmniej tak wynika z różnych publikacji i każda z nich ma swoje racje. Problem leży w ustaleniu właściwej hierarchii i stanu zaawansowania poszczególnych zagrożeń.

 

Zacznijmy jednak od tego, co nie jest żadnym zagrożeniem, ale stanem faktycznym, a bierze swoje początki w spadku po PRL. Wbrew oczekiwaniom, że upadek Sowietów przyniesie nam niepodległość do dnia dzisiejszego nie odzyskaliśmy jej.

Jesteśmy w podobnej sytuacji jak po likwidacji „kultu jednostki” w Sowietach, wówczas to radio Erewań na pytanie czy został obalony kult jednostki w Związku Sowieckim? Odpowiedziało, że tak, ale tylko połowicznie: - kult pozostał tylko jednostki już nie ma.

W naszym przypadku owa „jednostka” nawet się rozmnożyła, tylko że oficjalnie jej nie ma, jednakże w ciągu minionego ćwierćwiecza nagromadziło się tyle faktów, że wątpliwości już nie może być.

 

Dla Polski obok upadku Sowietów miał decydujące znaczenie fakt powszechnie pomijany, mianowicie zmiana rządów w USA, po dwunastoletnich rządach republikanów, w tym głównie ośmioletnich Ronalda Reagana, przyszły rządy demokratów jak zwykle dla Polski nieszczęśliwych. I nawet nie chodzi tu o bezpośrednie poparcie dla Polski, ale o samą obecność Stanów Zjednoczonych w Europie, Reagan ten fakt wykorzystał doprowadzając do powstania zjednoczonej siły zmuszającej Sowiety do rozpadu. Jeszcze za prezydentury Busha seniora można było liczyć na kontynuację tej polityki amerykańskiego uczestnictwa w Europie, ale nieoczekiwana przegrana w reelekcji spowodowała rządy demokratów i całkowitą zmianę kierunku polityki amerykańskiej koncentrującej się wokół spraw azjatyckich, a szczególnie interesów Izraela.

Faktyczne opuszczenie przez Amerykanów Europy było oczywistym zaprzepaszczeniem wieloletnich wysiłków i olbrzymich wydatków związanych z organizacją obrony zachodniej Europy przed sowiecką inwazją.

Nie po raz pierwszy w swojej historii Ameryka nie potrafiła zebrać owoców zwycięstwa płacąc za to bardzo wysoką cenę, tak jak w obydwu wojnach światowych.

Opuszczone po Ameryce miejsce zajęły natychmiast Niemcy urządzając Europę na własny ład. Na pierwszy ogień poszła Unia Europejska, która zastępując wspólny rynek dostarczyła faktycznym decydentom znacznie więcej władzy. Jeżeli ktokolwiek miał w tym względzie jakieś wątpliwości to ostatnie lata, a szczególnie najświeższe wydarzenia musiały je rozwiać.

Jako partnera dobrały sobie Niemcy, nie po raz pierwszy w historii, Rosję powierzając jej panowanie na wschodzie.

Dla mnie charakterystycznym przejawem zmiany władztwa europejskiego była przeprowadzona w 1996 roku moja rozmowa z ówczesnym ambasadorem amerykańskim Reyem / z Nagłowic?/ do czego zresztą chętnie się przyznawał.

W trakcie tej rozmowy przeprowadzonej rzekomo w przyjacielskim tonie pan ambasador z własnej woli zaapelował o utrzymywanie przez Polskę dobrych stosunków z Rosją przy równoczesnym zapewnieniu o amerykańskim poparciu dla Polski w sprawie wejścia do NATO.

Taka „szczerość” oznaczała tylko jedno: - na wypadek konfliktu z Rosją nie mamy, co liczyć na Amerykę. I pomyśleć, że działo się to prawie dwadzieścia lat temu, a jeszcze dziś, kiedy mamy w Ameryce dodatkowo rządy demokratyczne i to w najgorszym wydaniu, ciągle mamy wierzących w amerykańską gotowość udzielenia nam skutecznej pomocy.

     

Mamy, zatem stan, w którym nie widać żadnych realnych działań ze strony Ameryki. Niedawno pisałem o tym, że przejawem takich działań byłoby skierowanie na morze Czarne poważnych sił morskich i lotniczych, a przede wszystkim zwolnienie dla Europy dostaw gazu po cenie nawet wyższej od amerykańskiej, ale niższej od rosyjskiej.

I to dopiero zmusiłoby Putina do zasadniczej zmiany polityki, a w konsekwencji i zmiany układu władzy w Rosji, która dotychczas utrzymuje się zawdzięczając dochodom z ropy i gazu.

 

Jak na razie na nic takiego nie zanosi się, a na dowód utrzymywania układu niemiecko rosyjskiego mamy wizytę prezesa koncernu Siemensa na Kremlu, co ma faktycznie większe znaczenie aniżeli wizyta samej pani kanclerz.

Zmowa niemiecko rosyjska odnosi się bezpośrednio do Polski i nasz stan obecny jest niczym innym jak tylko jej owocem.

Nie mamy, zatem do czynienia z zagrożeniem tylko ze stanem faktycznym. Nie trudno sobie wyobrazić, że obszar między Rosją a Niemcami został potraktowany, jako kondominium z przewagą wpływów lokalnych na terenach przygranicznych z wyjątkiem krajów bałtyckich, które znalazły się w strefie niemieckiej.

Można z całą pewnością przyjąć, że kraje, które zostały „ryczałtem” przyjęte do UE w 2004 roku znajdują się w strefie niemieckiej. Bieg wypadków spowodował, że na Ukrainie powstały tendencje do przyłączenia się do UE, co grozi zachwianiem równowagi w istniejącym układzie, zastosowano zatem zabieg zredukowania Ukrainy do rozmiarów odpowiadających interesom rosyjskim przy równoczesnym nie naruszaniu interesów niemieckich.

 

Wszystkie te działania mają na celu utrwalenie układu lokalnego i to może nie stałoby na przeszkodzie światowej polityce Stanów Zjednoczonych. Problemem jest azjatycka część Rosji i jej relacje z Iranem, Indiami, Pakistanem, Chinami, Koreą i Japonią, a tego Ameryka nie może pozostawić swemu biegowi.

Stąd prędzej czy później musi dojść do interwencji, ale to wymaga przede wszystkim zmiany rządów w USA, a na to trzeba czekać aż do 2016 roku.

Przy obecnym tempie biegu wypadków będzie to stanowczo za późno.

 

Układ sił w skali światowej bardzo nas interesuje, ale przede wszystkim musimy energicznie działać w kierunku zmiany układu lokalnego.

Wbrew pozorom nie jesteśmy bezradni, bowiem nie wszystko udaje się załatwić w myśl życzeń sprawców i tak niemiecka gra z Rosją wyłącznie w interesie bilateralnym powoduje nasilenie opozycji nie tylko w innych krajach unijnych, ale i w samych Niemczech, czego objawem są domagania się zmiany systemu zakupu gazu, również Putin musi się liczyć ze zdaniem swoich oligarchów, czy jak kto woli współmafiozów, którzy mają za dużo do stracenia w razie nawet niewielkiego niepowodzenia agresywnej polityki. Im spokój jest potrzebny dla robienia interesów i podtrzymywania reżimu, jeżeli Putin im się narazi to go można tak samo wymienić jak Jelcyna.

Wykorzystując te kontrowersje można przy odpowiednio intensywnej akcji stworzyć siłę zdolną do dokonania zmian w układzie europejskim.

 

Spotykamy się często ze zdaniem, że rola Polski powinna polegać na wykorzystaniu kłopotów ukraińskich dla stworzenia dobrych stosunków z Rosją.

Jest to jeszcze jeden dowód na krótkowzroczność i nie dostrzeganie roli, jaką Polsce wyznaczono w układzie niemiecko rosyjskim.

Mamy być podobnie jak i Ukraina sprowadzeni do roli małych państewek na obszarze kondominium i tu żadne przymilanie się nie pomoże, co zresztą mamy na przykładzie obecnego rządu warszawskiego. Redukcja Polski została już w dużej mierze wykonana rękami niemieckimi, redukcja Ukrainy jest przeprowadzana przez Rosjan metodami dla tego państwa właściwymi.

 

Podstawowym problemem jest powstrzymanie tego procesu budowania niemieckiej „Mitteleuropy” we współdziałaniu z rosyjskim kordonem i utworzenie w to miejsce na obszarze całej Europy środkowej i wschodniej rzeczywiście niepodległych państw uczestniczących na równych prawach w europejskiej wspólnocie.

Wydawałoby się, że to paradoks, ale właśnie w dobie największego kryzysu powstaje szansa na powstanie nowego układu europejskiego, a naród polski podobnie jak w okresie „Solidarności” ma w tym dziele możliwość, a nawet zadanie odegrania czołowej roli.

Andrzej Owsiński

 

#421828

Od końca poczynając - sprawa samolotów wynika z planu NATO - takie mamy swoje wewnętrzne prawo,że prezydent wyraża zgodę co niekoniecznie tak samo wygląda w innych krajach.

Tabelka jest śmieszna ale z drugiej strony , w razie konfliktu NATO-Rosja sytuacja wojsk rosyjskich w Okręgu Kaliningradzkim szybko może wygladać tak jak niemieckiej armii pod Stalingradem - odcięte , otoczone , zlikwidowane.

Nie ma nic dziwnego , w tym ,że ten więcej pisze o konflikcie , który ma go za miedzą.

Co do Izraela , to założę się z każdym że już broń na Ukrainę dosyła, jak to robił w Gruzji. Głupiec uczy się milczeć, mądry uczy się więcej czynić niż gadać  - tak więc nie pouczaj czego się od mądrzejszych uczyć.

Co do Ukraińców - czas gra na ich korzyść,dziś nie mają ani armii w gotowości takiej jak rosyjska,ani rządu z jasną legitymacją. Ani wojować ani rokować. Granice uszczelnili , oddali to co bronić niesposób było,ład jaki taki wewnętrzny zachowali. To co Rosja zajęła to bezprawnie i zawsze można podważyć.

Wreszcie konflikt nuklearny - otóż to podobnie jak w wieku minionym to Rosja nie jest gotowa bo posiada do wojny takiej tylko broń ofensywną w dodatku mało precyzyjną. I jeśli nie włada nią jednosobowo szaleniec to właśnie na nią a nie na NATO działa atomowy straszak.  

Pomijając skojarzenia jakie budzi we mnie zwrot o "mądrym narodzie węgierskim" zwracam uwagę, iż słowna oględność węgierskiego premiera nie kreuje neutralności kraju członka NATO ,jeśli pakt wyraził zdecydowane stanowisko. I trudno raczej zająć stanowisko "neutralne" w przypadku jednostronnej agresji. Bo niby jakie? Ktoś takie zajął? Raczej mowa o umiarkowanej reakcji . 

 

#421831

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#421834

Co ma Rambo do położenia strategicznego? - wystarczy rzut oka na mapę. 

I jakąż to możliwość odparcia ataku jądrowego Rosja posiada? Podejrzewam ,że nawet możliwości skutecznej obrony przeciwlotniczej w wojnie konwencjonalnej ma nikłe w proporcji do swoich ambicji.

Propaganda, piąta kolumna i rzesza przerażonych wojną kmiotków to trzy filary "potęgi" Rosji. Finansowane w tym samym stopniu co w czasach sowieckich. Natomiast armia nie prezentuje już

sobą tej samej siły co w czasach Układu Warszawskiego. Ot, taki większy Irak ,groźny dla sąsiadów.  

 

 

#421841

Piszesz jakie to groźne dla Polski będą loty patrolowe nad krajami bałtyckimi należącymi do NATO... Ależ takie loty już od dawna się odbywają i jakoś chmury iskanderów na nas nie spadły. 'Uważajcie Galowie żeby niebo nie spadło wam na głowy.'

#421876