Redaktorze Nisztor, gdzie jest ta książka?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

 "Wprost" kilka dni temu zapowiedział kolejną publikację nagrań z podsłuchów, zwrócił się do Giertycha i Pińskiego z pytaniami przed publikacją, Giertych przedstawia dzisiaj  w "Gazecie Wyborczej" swoją wersję wydarzeń, a "Wprost" ją podważa. Dwa upadające tytuły chwilowo zwiększą nakład. 

Nagrania tym razem nie dotyczą nikogo z rządu, choć Giertych podobno miał objąć stanowisko ministra spraw wewnętrznych po Sienkiewiczu, a ta publikacja mogła mieć na celu zablokowanie tego ruchu. "Wprost" uderza tym samym w popleczników Giertycha, czyli znowu w Sikorskiego i Tuska, w ogóle PO. Giertych, który jako minister edukacji, znienawidzony przez michnikowszczyzną za przywrócenie szkołom Sienkiewicza,  miałby teraz potomka tegoż Sienkiewicza z ministerstwa wyrzucać? 

Kiedyś Giertych stanął po stronie Krauzego i byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, Janusza Kaczmarka, przeciw premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Teraz jako adwokat miałby lobbować na rzecz Kulczyka, by zablokować wydanie niewygodnej dla biznesmena książki Nisztora. Roman "duże G", jak o nim dawniej mawiał Kuba Wojewódzki, jest więc facetem od brudnej roboty do wynajęcia przez każdego. 

"Gazeta Wyborcza", TVN i inne "zaprzyjaźnione" media zapomniały szybko o tym, jakim znienawidzonym endeckim potworem  był Giertych w koalicji z Kaczyńskim, gdy stał się on etatowym opluwaczem tegoż w każdym studio i o każdej porze. Ostatnio tak zasługiwał się już od siódmej rano w TOK FM... Te media gotowe są promować antysemickiego "oszołoma" endeckiego czy antyfeministę i antylogika Korwina, "trochę zawsze gwałcącego kobiety", byle by w słusznej sprawie - sprawie walki z PIS-em. Zabawne, jak te medialne "łatki" są następnie przeklejane z Giertycha i Korwina na Kaczyńskiego...

A zatem przychodzi Giertych do Nisztora z kasą od Kulczyka... Po co Nisztor teraz ogłasza nagrania z 18 sierpnia 2011 r.? Po co nam zawraca głowę nędznymi 400 tysiącami złotych? Wygląda to na zamiar uderzenia w Kulczyka, czyż nie? Pośrednio też w tych, co z nim robią interesy, ze sprawą "Ciechu" w tle, pośrednio... Podobne wątpliwości przychodziły mi już wcześniej, że ta akcja "Wprost" może niekoniecznie jest taka szlachetnie antyrządowa, może to wcale nie jest taki "zamach na rząd", jak sugerowała okładka tego tygodnika?  Po co po trzech latach publikowana jest rozmowa, która ma rzekomo dowodzić niedopuszczalnych nacisków brudnego biznesu na niezależne dziennikarstwo?  To Nisztor "przypadkiem" dostał wcześniejsze nagrania, które, jak przekonywał, przekazywał do publikacji "Wprost" i Latkowskiemu z czystą intencją, "pro publico bono", ale... Nisztor mówił, że prokuratura przyjęła w dochodzeniu fałszywy trop, a tymczasem kelner "sypie", że to właśnie węglowy bonzo wkręcił go w te taśmy, więc jak to jest? Jeśli Nisztor nie sprzedał i nie sprzedawał swojej książki Kulczykowi, to o co chodzi? Nie ma tu żadnego przestępstwa. Zostają znowu tylko duperele dla krytyków literackich, Kidawy-Błońskiej i Tuska, że język "paskudny", że styl nieelegancki. Zostanie tylko to, że brzydko się śmiać z żydów, pomijając jak zwykle, że i z ofiar smoleńskich również.  Jeśli Nisztor nie "porozumiał się" z Kulczykiem, to nie ma sprawy, a jego naczelny, Piński, też wyślizga się łatwo pod pretekstem, że próbował pomóc młodemu koledze, gdy miał kłopoty z wydawcą. No dobrze, ale tak poza tym, to gdzie jest ta książka?   

 

 

http://newsroom.salon24.pl/594497,tasmy-wprost-giertych-lobbysta-kulczyka

http://www.wprost.pl/ar/455105/Uprzedzajacy-atak-Giertycha/

http://telewizjarepublika.pl/afery-tasmowej-ciag-dalszy-wprost-zapowiada...

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/roman_giertych_adwokat_wynajety_przez...

 

 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

pod pachą

 

a cóż tam komu

naprawdę szkodzi

gdy ktoś z GóWnem

pod pachą chodzi?!

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1430221

Pewnie Giertych się wpakował w niemałe tarapaty.

Wypowiadał się przedstawiciel firmy Kulczyk Holding i powiedział, że NIKT nie był upoważniony do rozmowy w imieniu tej fiormy.

Tym bardziej do TAKIEJ ROZMOWY, a to, co mówił Giertych naraża na szwank dobre imię firmy.

Więc Giertycha mogą teraz szarpać za nogawice.

Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1430223

I tak na naszych oczach powstaje nowa partia.

POSK - partia ofiar spisku kelnerow, i to jakie towarzystwo mamy w tej partii.

belka,sienkiewicz,sikorski,rostkowski,krawiec,kilian,parfianowicz,nowak, i teraz "kon polski" giertych

bedzie olbrzymi klopot z wyborem szefa tej partii ale o pieniadze to raczej martwic sie nie beda 

ps.

POSK- nie mylic z Polskim Osrodkiem Spoleczno Kuluralnym w Londynie

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1430225

Czekam na taśmy z nagraniami Lisa, Żakowskiego,Blumsztajana,Wronskiego, czy innych czerskich pismakow, bo nie wierzę, że oni nie wpierdzielali ośmiorniczek fundowanych im przez donkową ferajnę...
Knajpa Sowy mieści się w odległości trzech strzałów gumką recepturką od Agory i jakoś nie chce mi się wierzyć by po wspólnym z politykami programie radiowym nie chodzili z nimi do tej knajpy... Salonik tam mieli więc nikt postronny nie zobaczy jak fraternizują się z rządzącą ferajną chlejąc z nimi wódę... sie bedzie działo jak się w końcu dowiemy w jaki sposób powstawały czerskie nisuy,...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1430228

W rozmowie z Witold Gadowski w klubie Ronina o książce "Wieża komunistów" Piotr Gociek opowiada o ciekawym zjawisku.

Wspomina mianowicie o tym że zna przypadki iż autorzy otrzymywali propozycję za nie opublikowanie napisanej już książki. Polecam poniższe nagranie od 31 minuty.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gqx9_ic_Des   

 

 

Taką historię opisuje też Piotr Pytlakowski (Przemysł wydobywczy IPN, Polityka, nr 8/2014 str, 19)

Głośno było niedawno w warszawskim środowisku dziennikarskim o udanym geszefcie pewnego byłego już dziennikarza, bywalca IPN. Miał napisać demaskatorską książkę o pewnym biznesmenie, jednym z najbogatszych w Polsce. Swojego dzieła wydać jednak nie zamierzał. Jak niesie wieść, po udanych negocjacjach sprzedał prawa do książki opisanemu biznesmenowi. Transakcja opiewała ponoć na milion złotych. Kilka lat temu inny dziennikarz chciał 150 tysięcy od człowieka biznesu tylko za to, że nie napisze o nim książki.”

 

Pewnych tematów w Polsce lepiej nie poruszać, pewnych osób lepiej krytycznie nie opisywać.

 

Dziś okazuje się że owa nienapisana książka była o Kulczyku a autorem był Nisztor, cena to około 400 tysięcy. 

Zresztą podobnych spraw było więcej, pisałem o tym tu:

 http://niepoprawni.pl/blog/6737/cenzura-nienapisane-ksiazki-iii-rp 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1430266

„W trakcie prac komisji śledczej badającej sprawę prywatyzacji PZU wyszło na jaw, że Marek Belka w latach 1998-2001 pracował przy projektach prywatyzacyjnych realizowanych przez bank ABN Amro, za co brał wynagrodzenie, najwięcej zarobił w 2000 i 2001 r. w trakcie prywatyzacji PZU. W czasie gdy Marek Belka pracował w ABN Amro, był jednocześnie w radzie nadzorczej BIG Banku, które z Eureko wygrało przetarg na prywatyzację PZU.”

Belka to niby ten dobry? Któryś raz to już czytam i nie mogę się nadziwić. Jako premier trwał, by kolesie mogli trochę dłużej utrzymać stołki i przygotować sobie zawczasu ciepłe posadki. „Ta dla mnie, dla ciebie …”. A Polska niech czeka.

https://www.youtube.com/watch?v=PdCa7OvxPgg

Vote up!
1
Vote down!
0
#1430282

Wałach - wykastrowany samiec pochodzący z rodziny koniowatych (np. osioł, koń). Termin wałach powstał od słowa wołoch, bowiem Wołosi najprawdopodobniej wprowadzili do Polski wałaszenie ogierów.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1430283

PO to sterta gnoju , przykryta kwiatami , a Wprost wbił w to widły i poruszał - Śmierdzi ?

Musi śmierdzieć !

Vote up!
3
Vote down!
0
#1430304