Front obrony Sawickiej z premierem na czele

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

To Tusk stoi na czele frontu obrońców Sawickiej! Na czele obrońców przestępcy korupcyjnego! Bo czy była posłanka PO została skazana, czy nie? Ma wyrok, 3 lata więzienia. To nie żaden romans, tylko ponury kryminał. A kiedy zaczynałem dzień, myślałem, że to TVN tworzy pierwszy front obrony skazanej posłanki PO, Beaty Sawickiej. Jak można w żywe oczy tak kłamać i powtarzać odrzuconą przez sąd bajkę o biednej ofierze uwodziciela agenta Tomka? Ale TVN to tylo żołnierze! Bo po paru godzinach dowiaduję się, że: "Tusk zadeklarował, że "u nas (za rządów Platformy - red.) CBA nie będzie kusiło posłanek PiS wdziękami osobistymi - żeby skłonić je do brania łapówek." Zaraz też słyszę, że inni dzialacze-propagandyści PO powtarzają to samo. No i wszystko jasne! To Tusk dowodzi temu frontowi obrony przestępców!

Tymczasem sprawa jest jasna: "- Oskarżeni działali z chęci zysku - zaznaczył w ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Hubert Gąsior". Sędziowie wykluczyii, że Sawicka była wytypowana przez służby i od początku planowano przeciw niej działania. Sawicka sama żądała określonych kwot łąpówki, ustaliła sposób przekazania, przyjęła łapówkę w dwóch ratach i wręczał ją jej inny agent CBA, a nie "uwodziciel" Tomek. To ona nakłaniała do korupcji Wądołowskiego, burmistrza Helu i dlatego jej wyrok jest wyższy, bo on dostał tylko 2 lata w zawieszeniu. Sąd odrzucił tezy adwokatów o rzekomym uwiedzeniu oraz o rzekomo politycznym podtekście działań CBA i stwierdził, że wymiar polityczny tej sprawie został nadany po aresztowaniu sprawców i ujawnieniu tej afery.

Tak czy inaczej Tusk, Schetyna i inni politycy PO desperacko bronią tej obalonej przez sąd linii obrony. To jest skandaliczne wywieranie przez polityków nacisków na sąd, gdy wyrok nie jest po ich myśli. I co jeszcze bardziej porażające, to wypowiedzi posła SLD, dyżurnego medialnego prawnika, mecenasa Ryszarda Kalisza, kwestionującego sądowe orzeczenie i sugerującego, że przyszła apelacja może je znieść. To absolutnie niedopuszczalne, by aktywny polityk tak bezczelnie próbował wpływać na tok postępowania sądowego i śmiał podważać kompetencje trzech zawodowych sędziów, w tym powszechnie szanowanego sędziego Celeja. Na jakiej podstawie? Czyżby znał akta sprawy i wyśledził jakiś błąd proeduralny tych sędziów? O tak, z pewnością! Kalisz to przecież chodząca encyklopedia prawa, największy autorytet prawniczy, sędzia sędziów!

O co chodzi? SLD, gdyby mogło, to natychmaist zlikwidowałoby CBA i mówi o tym głośno. PO tego nie powie, tworzy zasłony dymne, udaje, że walczy z korupcją. I tak Tusk twierdzi: "Dzisiaj widzimy, jak CBA ciężko pracuje, nie należą do rzadkości także zatrzymania ludzi reprezentujących władzę, powiedziałbym, że efekty dzisiejszej pracy CBA są może mniej efektowne, bo nie jeżdżą z kamerami i nie ma już agenta Tomka w CBA, ale jeśli chodzi o rzeczywistą skuteczność, to dzisiejsze CBA jest bardziej skuteczne, niż poprzednicy za czasów Jarosława Kaczyńskiego - ocenił szef rządu." Ciężko byłoby wskazać taki dowód na "skuteczność" tuskowego CBA jak ujawnienie przekrętów ministra własnego rządu, jak to było z ministrem sportu, Tomaszem LIpcem. CBA - jak można dowieczdzieć się ze sprawozdań - wykazuje się ostatnio szaleńczą brawurą w wykrywaniu afer gminnych oraz aresztowaniach wójtów i sołtysów. Dzisiejsze CBA zajmuje się drobnicą, omijając korupcję na najwyższych szczeblach. A rzecznik CBA znakomicie wpisuje się w "poetykę" Tuska i rozmydlając skandal z Sawicką, gdy plecie do kamer o naszym niby korupcyjnym dziedzictwie kulturowym, że wynieśliśmy ją z czasów zaborów i okupacji, PRL-u itd., itp., że niby mamy korupcję w genach...

Otóż, nie! Nie wszyscy w tym społeczeństwie są złodziejami! Mówcie panowie z PO o swojej kulturze, mówcie sami za siebie! Nie powinniście posuwać się tak daleko, aż do obrażania społeczeństwa, obrażania szanowanych sędziów, w obronie jednej waszej "ambitnej" posłanki! Chyba że to atak prewencyjny w obronie wszystkich innych waszych "spragnionych sukcesu" posłów, obronie "partii sukcesu"? A w centrum dowodzenia obrony przestęców korupcyjnych jest sam premier!

http://www.wprost.pl/ar/322936/Tusk-przeprasza-za-Sawicka-atakuje-wykorzystywanie-CBA-To-byl-wstyd-dla-Polski/

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120517&typ=po&id=po05.txt

Brak głosów

Komentarze

Z tą Sawicka to dziwna sprawa. Jak na zwykłą członkinię partii, nawet posłankę, miała ona - jak ujawniła to agentowi Tomkowi( będą lody) - dosyć szczegółowy wgląd w JEDYNY projekt z szuflady Tuska. Zdjęcia z Tuskiem, Schetyną czy Niesiołowskim, to chyba zbyt mały powód do posiadania tak rozległej wiedzy. Gdy wspomnę jej znajomość głównej macherki, tu zwanej frontmenką, to wyłania mi się powód dla którego nawet wyrok sądowy nie jest w stanie zmienić opinii o byłej posłance przez jej kolegów od kręcenia lodów.

Vote up!
1
Vote down!
-5
#256268

Dowództwo POfrontu obrony przestępców... Wie co zleca i (ł) że musi stosować „ręka(SA)wiczki” ...

Vote up!
2
Vote down!
-4
#256290

kolejne mrugnięcie okiem do elektoratu PO - wiemy jacy jesteście, my jesteśmy "tacy sami"...

Vote up!
2
Vote down!
-4
#256305

Dokładnie jak napisałeś,i jeszcze sugerują,nie dajcie się złapać,a jak wpadniecie to wam POmożemy

pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-5
#256311

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: